Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Muf911

Super vizuálně natočený komiks, kde hraje spousta velmi známých herců. Černobílá noir atmosféra, neustálý déšť nebo sníh, perfektně na plátno převedené typické scény z komiksů. Dlouhé stíny, efektní mlátičky, retro auta svištící vzduchem, drsní týpci. Občas byly některé náměty i na mě trochu moc (pes okousávající osekaného člověka) a slabší povahy budou hodně scén těžko vydýchávat. Nicméně celkový pocit pozitivní. ()

hony23

Skvělá jízda vzdávající hold komiksovým hrdinům nepostrádá nic. Vtip, násilí, napětí a kopec nadsázky - to vše je zabaleno ve vizuelně úchvatném balení. Jeden z těch mála filmů, u kterých by mi nevadilo, kdyby byly o hodinu delší! ()

DurbanPoison

Z komixových zpracování filmů je pro mě Sin City číslo 1. Podle mého vkusu se nemůže vůbec srovnávat s filmy typu Iron man, Thor, Avengers, atd.. Je to film, který mohu vidět několikrát a jen tak mě neomrzí. Faktem je, že děj nenese žádný vyšší účel pochopení. Jde vlastně jen o velmi krásné a brutální zpracování. Pochmurný děj v ještě pochmurnějším prostředí, úžasný! ()

Jayk19

Bombastická komixová podívaná dodržující pravidla.Excelentní noir atmosféra od začátku do konce ve všech čtyřech příbězích a stylizace která by nevadila ani marvellu.Takhle se měl točiti X-meni,hned by mi víc sedli ()

iceworld

Podľa tunajších nie veľmi pozitívnych komentároch som od toho veľa neočakával ale po zhliadnutí extended verzie bol opak pravdou. ()

Hellscuboy

Fenomenální,netradiční,špinavé,asi mluvím za každého...MARV!!!!....co dodat,doufejme že pokračování pojede ve stejných barvách...... ()

lilekbig

Zajímavý akční film se spoustou bílé krve, celkem pěkně vypadajícíma ženskýma a spoustou efektů, kterému jsem tedy vůbec nerozuměl. Ale mě to nevadilo. Za mě nejlepší povídka byla Goldie. A Jessica byla super. 90% ()

beeleg

Přesně tenhle typ humoru mi sedí. Nezapomenutelné hlášky a ta skvělá nadsázka útočila na mojí bránici od začátku do konce, ale pravdou je, že film jsem si dokázal plně vychutnat až po několikátém shlédnutí. A když se k tomu přidá to nevšední komiksové zpracování, vznikne film, který tvoří klasiku mojí filmotéky. ()

HiccupIII

Co to je za šedý film? Tak tohle byla moje první reakce když sem tak nějak narazil na Sin City. Trvalo to pěkně dlouho než jsem se přemohl a pustil jsem si tenhle film ale stálo to za to. Od tohohle filmu jsem opravdu nic velkého nečekal ale po dokoukání tohohle akčně, brutálně i vtipně nabitého filmu jsem hned šel vyhledávat pokračování. Hodně jsem se zasmál při scéně kdy Mickey Rourke jede v Mercedesu na plný plyn a při tom "vyslýchá", jestli se tomu dá tak říkat. Kdo vyděl ví o čem mluvím :) ()

Briskie

Určitě už jste přišli domů po dlouhém dni, nakrknutí různými dementy, kteří nemají nic lepšího na práci než vám otravovat život. Občas si i řeknete, že byste někoho nejraději i zabili. Sin city to udělá za vás. A vážně. Už po pár minutách řežby, litrů bílé krve a přisprostlých scén mne všechen vztek a chuť někoho zabít zcela přešla. Nádherná stylizace komiksu, a provázanost jednotlivých scén mě dokonale okouzlila. Tady je to jasná pětka ()

Kozlowski8

Typičtí Rodriguez s Tarantinem s jejich úlety, absurditami a drsným černým humorem, v tomto případě vše zabaleno do komiksového hávu. Několik příběhů, které se více či méně prolínají. Tvůrci dokázali perfektně využít a sladit charisma zúčastněných hereckých es s atmosférou jejich Sin City. P.S. : ten senátorův synek v podobě žlutého skřeta se žlutou krví byl fakt odpornej a smrděl i přes plátno kina. 90%. ()

gpx

Řekl bych, že kvalita "povídek" směrem ke konci filmu rapidně klesá. Možná to je částečně tím, že efekt vizuální zajímavosti postupně vyprchává a napovrch vyplouvá pitomoučká bezduchost Millerovy tvorby. ()

Gregor_Samsa

Tenhle film chce velké plátno a dobrý zvuk; artový sál Evaldu, kde jsem Město hříchu viděl, tomu úplně nepřidá. Není to špatné, ale prvotní okouzlení z provedení a nálady pomalu vyprchává. Mickey Rourke je ale démonický a Bruce Willis si dívá tak ostře, že už to v černobílem provedení více nejde! ()

PatrikP4

Tarantinův styl se mi nelíbí ani v Kill Billovi, Hanebnýh panchartech a nebo ani v Pulp, a nelíbí se mi ani v tomhle... Nevím nepatřím mezi jeho fanoušky a jeho filmy si budu hodně rozmejšlet jestli na ně koukat... ()

NucLe4r

Výborný film podle komiksové předlohy, který má naprosto neskutečnou černobílou atmosféru, monology hlavních postav jsou geniální, herecké obsazení a jejich výkony taky úžasné. Nebyla jediná minuta filmu, kterou bych musel přetočit. Seděl jsem u monitoru a s nadšením sledoval, jak to všechno dopadne. Můžu jen doporučit! ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let