Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

Kecana

Člověk nepotřebuje speciální efekty a nadpřirozeno, aby mu stály všechny chlupy. Fakt fuj film v tom nejlepším slova smyslu. 8/10 ()

Easykill

"Zabil jsem pavouka." Tak tohle dílo je strašně nedoceněný, ale asi chápu proč. Ono je docela těžké určit kam to vlastně spadá a co na filmu funguje nejvíc. Nechybí drama, kapka scifi, nadsázka, napětí ani humor. Každopičopádně je to pořádná a i po tolika letech takřka bezkonkurenční, pavoučí nálož! Pomalý rozjezd a parádní stupňování přidává extrémně na prožitku. Finální půl hodina (a ne jen ta samozřejmě) je pro arachnofobiky level over the top! Nejlepší na tom celém jsou reální pavouci. Až na pár mini scén, nás provází celým filmem. Nejdřív pomalu a plíživě ve stínu, po sléze přijde nářez. Tohle prostě jen tak někdo nepřechčije. Vlastně jsem rád, že ten údajný remake, který je ohlášen několik let má nějaké problémy. Nemusel by ani vzniknout, tohle žádný nepotřebuje. ()

Ladisec

Nesnáším pavouky a tohle bylo pro mě utrpení, mráz mi běhal po celým těla ještě několik dní po shlédnutí. Pokud trpíte arachnofobií, tak se určitě nekoukejte, bude to ještě horší. ()

RaidingTombs

Pavouky nemusim. Jedini zastupci zivocisne rise, ze kterych mam fakt hruzu. Jeste porad si vybavuju, jak jsem to kdysi dokoukal a potom mi mama rekla, at se obliknu a jdu pro neco do kramu. Oblikal jsem se pul hodiny, ale do kalhot jsem mel hruzu se navliknout. Skoncilo to silenou scenou, kdy moje mila maticka ztratila nervy a dala mi par pohlavku :D ()

Svadbos

Strach z pavúkov je v tomto filme dohnaný až do krajnosti. v tomto komickom thrilleri z dielne Stevena Spielberga. V podstate béčkový film, urobený však s veľkým rozpočtom. Veľmi dobré herecké výkony. Je to režisérsky debut dlhodobého spolupracovníka Stevena Spielberga. Film bol natočený podľa príbehu Dona Jakobyho a Ala Williamsa ()

uprchlice

Pavouky mám ráda, ale horrory s nima mě vždycky zklamou. Tenhle není žádnou vyjímkou. Jen sledovat jak pavouci zabíjí. To není moc zábavné. ()

Bohdy67

Asi nejlepší horor na toto téma. Žádné mega přemrštěné nestvůry a blbé efekty...Nadruhou stranu žádné mega dílo, ale jak říkám, když člověk vidí ty všechny komedie a béčka,tak tohle je zlaté...61% ()

Archvile

Od Franka Marshalla som čakal niečo viacej na úrovni. Ale nebolo to až tak hrozné. Škoda toho konca keď sa to zvrhlo na frašku. ()

draxxi

Tak jsem si po spoustě let připomenul tuto roztomilou pohádku o štěstí nosících pavoučcích. Koukal jsem na to se svou desetiletou dcerou, která se pavouků solidně děsila. A já se opět skvěle bavil. John Goodman byl top. 30/12/2019 80% ()

Pythonator

Jeden z nejlepších zvířecích horůrků o zvířecím zabijákovi. Tentokrát to jsou pavouci a nepůsobí to lacině ani béčkově. Jako horor mi to ovšem strašidelné nepřijde. Je to specifický druh hororu, který může vyděsit jen arachnofobika. Pokud pavouky milujete jako každého jiného božího tvora a víte, že tu nejsou proto, aby zabíjeli lidi nebo vás strašili, tak se spíše jen dobře pobavíte u slušné filmařiny. Pavouků se bojí jen tři druhy lidí: idioti, neznalci a všeobecní srabi, kteří si vždycky nejaký ten důvod pro strach najdou. A každá fobie je vlastně logicky naprosto neopodstatněné chování narušeného jedince, takže by se nad sebou lidé měli trochu zamyslet, čeho se to bojí. ()

Moonwalker

Pamatuju si, jak jsem tento film viděl jako malé děcko, a od té doby se neskutečně bojím pavouků. Arachnofobii mi už asi nikdo neodpáře a tento film dost přispěl. Ale film to není vůbec špatný, mám ho rád ale pokaždé mám husí kůži když ho vidím, to je nejspíš známka kvality. ()

Ywec

Teda chudáci pavouci. Jestli se nějakého zvířete štítím či bojím je to sklípkan, ovšem přece jen jsou to jenom zvířata a ne vraždící monstra. Proto je tenhle horor spíše úsměvnou blbostí. ()

St@B

Působivý horror, domnívám se, že pro osoby trpící touto fobií je to dílko naprosto nestravitelné. Ač nejsem arachnofobik, spousta scén působí opravdu hodně přesvědčivě až z toho běhá mráz po zádech. Navíc komediální prvky dokážou tuhle nálož docela dobře odlehčit. Bravo - 80%. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)