X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

Pavlínka9

"Třetí díl" mi přijde ze všech dílů nejslabší...Přibylo tam velké množství akce, další postavy, ale prostředí se změnilo..Nedokáži to přesně definovat, ale pro mě prostě jen průměr ()

noriaki

A do třetice to samé. X-Meni pořád předstírají složitou zápletku přesahující jednotlivé díly a sem tam i nakousnou vývoj mezimutantských vztahů, jenže jediná změna jsou stále hezčí efekty a stále hloupější děj. The Last Stand je výsledek tohoto přístupu. Postavy oplývají pochybnými motivacemi. Přidávají se tu na jednu, tu na druhou stranu a nehnou u toho brvou. Bez rozpaků vraždí po desítkách, nebo se naopak altruisticky obětují jako na běžícím pásu. Člověk by řekl, že mutantní geny ovlivňují hlavně psychiku a nějaké superschopnosti jsou jenom bonus navíc. Plusy v podstatě nejsou. Snad jenom Ellen Page, která se v sérii zjevila tak nějak mimochodem. A taky pochopitelně našlapaný vizuál. ()

TerezD

Nejslabší díl z X-menů. Efekty a akce jsou sice na vysoké na úrovni, ale příběhová stránka je vyschlá a naprosto postrádající výraznější emoce. Nechci tvrdit, že o proti předchozím je to podprůměr, ale nijak výrazně mě to nezaujalo. ()

elanius

(72/2017) / Zavŕšenie trilógie sa nesie v duchu prvých dvoch dielov a je to dokonca ešte jednoduchší kúsok ako dvojka. Zaujímavý pravdepodobne iba pre fanúšikov. (5/10) ()

yeniczek

Všichni se Rattnera báli, ale myslím si, že dokázal svým rozdílným přístupem vyzdvihnout ten správný poslední vzdor;) ()

Aven

Musím říct, že od začátku jsem Ratnerovi nevěřil. Přesto bych byl hrozně rád, kdybych se spletl a on natočil důstojné pokračování. Bohužel, nestalo se a já se jen utvrdil v dojmu, že Ratner na to prostě nemá. Do zhlédnutí třetích X-menů jsem ho jen nemusel, ale teď ho opravdu nesnáším, protože to, co provedl s celou trilogií je do nebe volající. Rozdílů oproti prvním dvěma dílům, které my ve filmu vyloženě vadily bylo spoustu. 1) "Černobílost postav", obvzláště Magneto je najednou čistokrevný padouch a jediný záchěv dobroty má v okamžiku, kdy řekne, že profesor Xavier udělal pro mutanty strašně moc. Toť vše. 2) Mutanti se najednou dělí na nějaké levely???? Jasně, že někteří mají lepší schopnosti, ale o žádném úrovňování nebyla v předchozích dílech ani zmínka. 3) Mutanti si libují v tetování a výstředním oblékání, aby je bylo poznat??? Jaký posun, ale pokud vím tak se třetí díl neodehrává třeba o deset let později a mutanti naopak nechtěli, aby se o nich vědělo. 4) Singer kladl důraz na vyrovnanost mutantů. Vzpomeňte si jak se " ti dobří nadřeli" než nakopali "těm zlým" prdele. Nic takového se tady neděje. Wolwerino zvládne tak 5 mutantů za půl minuty (scéna v lese) a v závěrečném souboji hrdinská čtveřice dává na frak opravdu velké přesile ( jsou přece tým). 5) Poslední vzdor má být koncem X-menů. Tak jsem si to aspoň přečetl. Proč teda takovýhle konec. Vrátí se Magnetovi jeho schopnosti neby co to mělo znamenat???? 6) Poslední a nejvýraznější problém filmu - Singer versus Ratner. Ve třetím díle je hodně potencionálních dojemných míst. Jenže, tam kde Singer jen lehce naznačí a nechá diváka být, tam Ratner účelově hraje na emoce a ve výsledku to začíná připomínat dementní telenovely. Postupuje stylem " tak teď je tam nějaký ten souboj, teď by se tam hodil dialog, pak pár hrdinů nechám umřít, dám tam super vizuální triky, pompézní hudbu, ještě chvilku počkat a.......... TEĎ se dojměte!!!! .....Přesně v tomhle je největší slabina filmu a jeho degradace oproti původním dvěma dílům. X-meni totiž měli myšlenku, nebylo to jen převedení komiksu, kde se mlátí týpci se zvláštními schopnostmi mezi sebou jen tak na chuť, na plátno. ...................Doufám, že jsem tímto svým žlučovitým výlevem neodradil mnoho potenciálních diváků. Toto je čistě můj osobní a tudíž subjektivní názor. Přesto jsou tři hvězdičky hoooooodně nadhodnocené a dávám je částečně z nostalgie k prvním dvěma dílům. ()

lumiros

Nejsem ani tak moc příznivcem komixů, ale občas mne některý z nich potěší a tenhle byl opravdu hodně a hodně dobrý. A když se to někomu nelíbilo, ať se raději koukne na to, co se mu líbí. Viděl jsem i jedničku, i dvojku a u obou jsem usnul. Né, že by byly špatné, to né, ale nezaujaly mne. Tohle bylo opravdu dobré a na spaní jsem ani nepomyslel. Když šly závěrečné titulky, čekal jsem na nějaký přídavek. ()

SkyHawk

...no a v závěrečném díle trilogie zde máme ještě více akce, ještě více mutantů a ještě více efektů, které dohromady tvoří už trochu splácaninu. Tvůrci se snaží vytvořit i pár dojemných a romantických scén, ale ani jedno se jim moc nedaří. Určitě nejslabší kousek ze serie. ()

uhlajz

O nic moc horší než předchozí díl, ale už je to tak nějak na stejné brdo a končí to jako trilogie Matrixu - tedy trochu masově a přeefektovaně. Popravdě přechod k paralele Matrixu je tu dost evidentní a nevím jestli je to ku prospěchu filmu nebo ne, obzvláště když lidé tu jsou skuteční a ne jen naprogramované figurky. Ale jinak jsem se ani na chvíli nenudil a 3 hvězdičky dát nemůžu, jelikož ty jsem už dal daleko horším filmům... ()

JohnSmith

Poslední vzdor už nemá takovou atmosféru,jako předchozí díly.Rozhodně to není špatně natočený film,teda některé triky byly opravdu špatné,ale jsou i horší.Co mi vadilo nejvíc bylo to zbytečné vytvoření třetího dílu,kde je všechno šito horkou jehlou. ()

Danny F.

Velice slabší kousek na rozdíl od svých předchůdců. Primitivní děj. Bezduché akční scény. Přesto všechno 'jen' dobře koukatelný film. 60% ()

hroubek

Svěřit film do rukou Bretta Ratnera byla chyba.První dva filmy patří k tomu nejlepšímu z komiksových filmů a tenhle je prostě o hodně horší.Ratner tvrdil, že film bude smutný a že bude spoustu mrtvých což je pravda v tom, že film je smutný díky jeho režii, ze které vůbec nic necítím a pak jak mám být smutný, když mi v půlce filmu zabiji druhého člena X-menu.Režisér si myslel, že když vrátí mezi živé Jean, že to příběhu dodá grády.Četlo se to před premiérou pěkně, opravdu moc pěkně na to, aby to byla pravda, ale potom jako by skutek utekl a všechno šlo do kopru.Ale abych pořád nekritizoval akční scénu jsou pěkné a Hugh Jackman mě dokazuje, že je pro svou roli stvořený. ()

Tomatáš

Byť jsou opět efekty, obrázky a filmařina na vysoké úrovni, určité kouzlo X menů se zde vytrácí a pro mne z toho vychází nejslabší díl celé série. I tak tady máme čest s kultovkou, která stojí za shlédnutí. ()

Kicune

Rozdíl oproti jedničce a dvojce je znát, ovšem není v negativním duchu. Tvůrci zakončení trilogie pojali masověji, výpravněji, do filmu nacpali neuvěřitelné množství efektů (ve srovnání s předešlými díly), velké množství postav (samozřejmě mutantů s různými zajímavými schopnostmi). Neobešlo se i bez kvanta zvratů, čímž se filmu dodala i podstatná emocionální stránka a snížila se míra sucharství. Zápletka je sice jednoduchá, ovšem zabalena do pěkného líbivého kabátu, dohromady vše sviští jak po másle a nezadrhává se nudou. Pro mě celkem slušné zakončení, jen jsem trochu nepochopila scénu po závěrečných titulcích, zdá tvůrci opravdu naráží na nějaký sequel či nikoliv. ()

Mishqo

Bezpochyby najakčnejší diel pôvodnej série ale aj najneinteligentnejší. Zápletka s liekom pre mutantov bola dobrá ale ostala nevyužitá, v konečnom dôsledku vyznela plocho. Scenár bol chladný, aj keď nás mnoho dôležitých postáv opustilo, nedokázal vložiť tú emocionálnu iskru. Už tam nebolo cítiť ten osobný dotyk, ktorý tomu Singer dodal. Ale i tak sa jedná o ľahko nadpriemernú popocornovú zábavku :) 65-70% ()

VanTom

Prostě obyčejnější, komiksovější a popkornovější mutantí dobrodružství, než byli oba předchůdci. Hlubší myšlenky vyznívají naprázdno, skoro až nechtěně, vytvořené univerzum a cool postavy to ovšem ustojí s přehledem, ať už díky velkolepé akci, skvělým hudebním motivům nebo i zbrkle střídmé stopáži. ()

lykan9

První drobné zklamání x-menovské série. Důvodem je, že se mi zdá, že Brett Ratner tomu nedává tolik lásky jako Bryan Singer. Je to velice dobrý film a rád se na něho podívám znovu, ale v porovnání s předchozími díly, je o poznání slabší. Možná proto, že se tam snažili narvat spoustu nových postav a opominuli ty staré (např. Cyclop), který měl sice tak málo prostoru, protože jeh protagonista musel hrát v Supermanovi, ale přesto se to dalo zařídit jinak. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain