Harry Potter a Fénixův řád

• Velká Británie Harry Potter and the Order of the Phoenix (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Drama
Velká Británie / USA, 2007, 138 min

Režie:

David Yates

Předloha:

J. K. Rowling (kniha)

Scénář:

Michael Goldenberg

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (více)

Harryho Pottera a jeho bratrance Dudleyho napadnou během prázdnin mozkomorové. Harrymu se sice podaří v poslední chvíli oba zachránit pomocí ochranného kouzla "patrona", ale za jeho použití před mudly mu hrozí vyloučení ze školy. Po krátkém setkání s Hermionou, Ronem, Siriusem, profesorem Lupinem a dalšími přáteli v domě Fénixova řádu pokračuje Harry v cestě na ministerstvo kouzel, kde má disciplinární řízení rozhodnout o jeho osudu. Přes napjatou situaci Brumbál zvrátí rozhodnutí v jeho prospěch. Že potíže čekají i ve škole, pochopí Harry, když zjistí, že na příkaz ministerstva je novou učitelkou obrany proti černé magii protivná Dolores Umbridgeová. Harry má stále podivnější sny, které ho pojí s Voldemortem. Zachrání sice díky tomu život panu Weasleyovi, Brumbál se však jeho vidin obává a pověří profesora Snapea, aby chlapce cvičil v nitroobraně a naučil ho, jak komukoli zabránit v přístupu do své mysli. (TV Nova)

jondoe

herci sa zlepsili.a aj tvorcovia nam ukazali zasa nieco nove.velmy sa mi pacilo ministerstvo magie a perfektne subuje na konci filmu.zvast ten medzi voldemortom a dumbedorom.dal som pet hviezdiciek ale je to tak na styri.jednu som pridal za H.BCarter.bola ozaj diabolska.a dufam ze v dalsych dieloch dostane viac priestoru. ()

BlackTom

Štandard obohatený o pohodovú civilnosť a ultracool scénou lorda Voldemorta na vlakovej stanici (bledá holá lebka + čierny oblek). Zatiaľ druhá najlepšia časť :) ()

uzzi

Knihy s Harrym jsem nečetl a ani nebudu. Filmy jsem viděl všechny a žádný mě vyloženě neuhranul. Nemůžu ovšem říci, že bych se u předchozích dílů nebavil a podle všech měřítek se jedná o slušné filmy. Tento prozatím poslední díl, mi přišel zatím nejlepší. Je vidět, že tvůrci postupně přidávají "plyn" a temní a košatí dialogy a příběh. Takže Harry je sice méně barvičkovitý a trikově přeplácaný, ale o to víc se tu rozehrává příběh a hloubka postav. U prkenného Redcliffa je poprvé možno pozorovat něco jako zárodek dobrého herectví. Finální scéna na mě tentokrát zapůsobila asi nejsilněji ze všech dílů a to čistě z režijní stránky – dobrá gradace. Spolu s Cuarónovým "Vězněm z Azkabanu", je toto nejlepší díl.Harry promiň, ale nikdy pro mě nebudeš srdeční záležitostí, srdce jsem nechal ve Středozemi. 70% ()

Rudinsky

Dám štyri, ale iba preto, lebo to opäť narvali do jedného filmu. Síce umne, to treba uznať - režisér vyzerá byť s ťažkým zmyslom pre navodenie správnej atmosféry, ale mne tak extrémne hrubú knihu nejde sfilmovať jednoliato. Záverečný "CLASH OF TITANS" bez hudby na jednotku. Už teraz sa teším na Polovičného princa ()

Herráček

Já bych si dovolil nesouhlasit s tím, že Emma Watson je hrozná herečka... Ano, pravda je, že od Evanny Lynch tady dostává pěknej nášup, ale pořád je to jedno z toho lepšího, co jde v tomhle filmu vidět... Tím se dostáváme k dalšímu... Evanna Lynch - možná je to tím, že její postava je výborně napsaná, ale tu šílenost a zasněnost ztvárnila výborně... Alan Rickman je opravdu jednou z těch tahounských postav... Nevím, jak vzít scénář... Kniha dvakrát tlustší než jednička a film o dvacet minut kratší... To je snad výsměch? Je fakt, že důležité body se víceméně objevily, ale tak mimochodem... Třeba zabití Siriuse Blacka a Harryho očekávání? Kde to sakra je? Celý souboj na ministerstvo osekán nehorázně... A přitom by z toho šlo vytřískat tolik a tolik... Ale i tak... Celá Potterovská série má alespoň u mě stoupající tendence ()

martinez.

Konečně jsem se při posuzování této filmové série odprostil od knížek a musím říct, že Yates je opravdu zručný, i když točí podle příručky a k světu Harryho Pottera má na míle daleko. Tím pádem tu příliš nefungují emoce a to je trestuhodné. Kdekoliv jinde by smrt takovéto postavy zahrané takovýmto hercem se mnou otřásla, tady ji přejdu bez mrknutí oka. A taky je otravné, jak tvůrci neberou ohledy na svět, který vytvořili jejich předchůdci a pořád mění vzhled věcí jako je letax, kulisy a další. Jinak ale paráda, Harryho dospění a důraz na psychologii nese ovoce, vztah s Cho Changovou je roztomilým osvěžením, akce je neskutečně prďácká, myslím, že sedmý díl v podání Yatese bude opravdu velkolepý. Hudba trochu slabší než Williamsova nebo Doyleova, ale i Hooper nabídl několik zajímavých motivů, takže dobré. ()

see_sawandrew

Z Umbridgeové jde větší strach než z Voldyho... Místy příliš natahované, jindy zase šíleně uspěchané. S Yatesem mám problém ten, že se rád nimrá ve věcech, které nejsou pro příběh nutné, a důležité věci opomíjí - což se plně projevilo v šestém díle. Závěr šel natočit mnohem lépe - když se u smrti mé oblíbené postavy směju jako vyšinutý, bude něco špatně. 65% ()

Torimmer

Opět šílený drive, který přidá ještě víc na obrátkách u konce filmu. Tohle je dobrodružství každým coulem. ()

Ragdoll

Pořád velmi slušná úroveň, ale u tohoto dílu začal malý pokles, který se nadcházejícím šestým filmem ještě upevnil. Knižní zpracování je nejdelší ze všech (téměř 800 stránek!) a spousta věcí muselo být vynecháno, ale několik celkem důležitých scén bylo nelogicky zkráceno nebo úplně vyškrtnuto, takže narozdíl od třetího dílu, tady se kniha povedla více než film. Například závěrečná akční scéna mezi Harrym a Smrtijedy byla hodně pozměněna a zmanipulována natolik, že ve výsledku se jevila jako nudná a zbytečná. Harryho románek s Cho byl neuvěřitelně trapný a Katie Leng je celkově neschopná jak poleno, opravdu příšerný herecký výkon. Naopak na plátně se poprvé objevila Helena Bonham Carter, která samotná filmu přidala na dvě hvězdičky. Změna skladatele taky vzala za své: Jonh Williams byl nenahraditelný. Hned po šestém a sedmém díle je tenhle nejslabší z celé série. 60%. ()

-Dawe-

Od tohohle dílu jsem čekal málo, ale dostal sem zatraceně mnoho. Yates se svým prvním Potterem pořádně vytáh. Brumbálova armáda je skvělá, ale závěr filmu je eště lepší. Souboj mezi Voldemortem a Brumbálem je skvělý a Siriusova smrt je po emocionální stránce dokonalá. Pro mě lepší díl než 3. ()

Nemik96

Po slabším 4 dílu, se Fénixův řád opět povedl. Příběh nám přitvrzuje čím dál více, pohadkovost je dávno fuč a zůstalo už jen drama, se silnými emočními zvraty.Vizuální efekty postoupily od prvního dílu pořádný plastický zákrok a třeba takový souboj Brumbála s Valdemortem, byl básní pro mé oči i uši. Jelikož jsem knihy nečetl, tak si užívam zauzlenost příběhu každou minutou, jen tak dál uděluji 4****. ()

Zagros

Je to jako na houpačce. Po slabší čtverce velmi dobrý pátý díl. A opět hodně jiný. Nevím, jestli je dobré tak měnit režiséry. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby celá série zůstala v jedněch režisérských rukách. To už se nikdy nedovíme, škoda. Pátý díl po slabším rozjezdu velmi dobře graduje. Závěr mě dokázal vtáhnout do děje zatím nejvíce z celé série. Bylo to povedeně zrežírované a dobře vygradované. Voldemort se konečně ukázal trochu víc a na rozdíl od závěru čtverky, který byl divně jalový, teď to bylo zajímavé. Honem na další díl, který má vyjímečně stejného režiséra. ()

Nassau

Opět jiný režisér a opět je kladen důraz na jiné aspekty Potterovského universa. Tentokrát se do popředí dostávají emoce, které zatím v sérii neměly své stálé místo (také díky ne vždy adekvátním hereckým výkonům hlavních představitelů). Příběhově se toho příliš neděje, ale zbrojení a příprava na nadcházející souboj ústřední dvojice je i tak povedená. Chce to zřejmě přečíst knížky, protože hluchých míst bylo ve Fénixově řádu poměrně dost (člověk měl jednoduše pocit, že za tím vším je něco víc, než nám filmaři naservírovali). I tak spokojenost. (7/10) ()

Loki_Six

"The world isn't split into good people and Death Eaters. We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are." ()

iXtr3m3

Dospievanie hrdinov nabralo na svoju palubu dnes už dvorného rožisére Rowling univerza. Ustúpilo sa od detských "prkotiniek" a začalo sa to uberať temnejšími zákutiami. Toto je časť, pri ktorej to už dnešné deti prestávajú mať radi, nakoľko ak s tým súčasne nevyrastali, je to pre nich príliš "dospelácke", nakoľko sa tu už prestáva hrať na efekt, ale na príbeh, ktorý samozrejme deti až tak moc neberie. Ja som to pobral, nakoľko už pri prvej časti som nebol dieťa, takže za mňa fajn. ()

LEATHERFAC

Tenhle díl mě prostě nebavil. Nebavil mě ani příběh ani Yatesovo pojetí, nebavila mě výrazně slabší pouze řemeslná hudba, Voldemort je celkově velké zklamání jako neustále slibovaný "Lord of Evil" a ta mrňavá kunda v růžovým kostýmku mi vyloženě lezla na nervy, což byl evidentně záměr, ale i záporáci můžou být uděláni sympaticky. ()

HiddenDragon

Podobne jako ctyrka i petka je z tech asi mene vyraznych filmovych dilu HP. Je doslova "pripravny", s tvorbou armady na obranu proti Voldemortovi - aka tajny Brumbaluv spolek, puvodne nazvany Fenixuv rad. Kazdopadne se vraci na scenu (i kdyz treba jen kratce) veci, ktere v minulem dile nebyly. Opet se tu mihnou pestouni Dursleyovi, Hagriduv domek a dokonce i Lupin. Presto je to dil jaksi odtazity a trochu mimo, jako sam Potter, ktery casto mumla a nevi, ci je :) Je to tim, ze se vic a vic prohlubuje pouto s Voldemortem, jehoz podstata je stale trochu mlhava. Bohuzel Potterovi ani Brumbalovi nikdo neveri. Naopak se Ministerstvo kouzel snazi existenci Pana zla popirat a do Bradavic vysila nejvyraznejsi postavu tohoto dilu, ruzovou furii, vysetrovatelku Dolores Umbridgeovou :) Poprve se zde objevi jmeno Lestrange (pozdeji hojne vyuzito i ve "Fantastickych zviratech") a poprve tu take uvidime Brumbala opravdu kouzlit, nejenom mentorovat :) ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (více)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou