Noroi

Dokumentárně zpracovaný horor nás seznámí s pátráním Masafumi Kobayashiho po paranormálních úkazech. Jeho žena zahynula během požáru jeho domu a on sám je nyní nezvěstný. Snímek, který se nám dostává do rukou, je posledním dokumentárním dílem dokončeným těsně před těmito událostmi. Jsou všechny vyšetřované události na sobě nezávislé a nesouvisející, tak jak se na první pohled zdá? Máte odvahu být svědky dokumentu podobnému The Blair Witch Project, ale tentokrát z prostředí Japonska a tamější mytologie? (Cedr)

xxmartinxx

Scary-as-fuck film, který maximálně využívá možnosti média. Blair Witch bylo spíš událostí, film samotný byl jen završením konceptu a sám je v podstatě hodně banální. O pozdější Paranormal Activity škoda mluvit. Kletba oproti tomu skvěle pracuje videoformátem, televizním formátem, dokonce i to strašení v ložnici se najde. Jediná chyba toho filmu je, že to trochu přežene se stopáží. Jinak není moc pochyb o tom, že jde o jeden z nejlepších moderních hororů. ()

Martin741

Mam rad horory, ale Kodzi Siraisiho aj nadalej povazujem za japonskeho chlivaka ako Takasi Miike. A tato japonska obdoba Blair Witchu isla uspesne mimo mna. Na minutaz 115 min sa tam dohromady nic nedeje a film ma v sebe priserne vela nudy. Herecke vykony Rio Kana su podla mna hrozne a rezia je amaterska. Cosi zachranil koniec filmu, ale poprekladat japonsku mytologiu s dokumentarnymi zabermi a la kultovy Blair Witch je na mna prilis a hlavne u mna nefunguje. Takze Kodzi Siraisimu asi v zivote nepridem na meno, a nebudem ho istoiste uznavat : 10 % ()

*CARNIFEX*

Vôbec nemôžem povedať, že by to bolo zlé. Malo to hĺbku, nápad super, príbeh dobrý, dej sa odohrával zaujímavo, no čuduj sa svete, nemôžem dať viac ako dve *. Jednoducho som sa JA za celý čas sledovania tohto hororu nezľakol, ba dokonca nemal ani len pocit zimomriavok či úzkosti. Možno v závere minimálne. Film som musel pozerať na tri krát, lebo dva krát som zaspal. Z môjho pohľadu absolútne nevýrazný snímok, ktorý mi neponúkol nič, čo by som si pamätal - 45%. ()

GigaPudding

Japonské vtělení Radka Johna, Josefa Klímy a Standy Motla v jednom a se nějakýma těma kilama navíc se přes zdánlivě nesouvisející případy paranormálních aktivit dostane až k momentům desetkrát strašidelnějším než partička honící ježibabu z místního lesa. Velice působivý "dokumentární" horor s velmi nepěkným koncem a stupňující se děsivou atmosférou a to i v úplně obyčejných denních scénách. ()

Pilda17

Ač se snažím, jak se snažím, tak kromě té povedené třicetiminutovky na závěr a pár scén na začátku, nejsem přesvědčen. Kdyby měl Noroi přes hodinu, tak budiž, ale 115minut? Moc dlouhé na horor, který má slabší děj, i když zajímavý příběh. Vyloženě zklamaný nejsem, ale podruhé se nepodívám.. 6/10 = 60% ()

• Kromě názvů studií, která se podílela na výrobě filmu, nejsou uvedeny žádné závěrečné titulky. (LUKICKK)