Byung-doo (In-seong Jo ) je gangster, pre ktorého je najdôležitejšie, aby jeho chorá matka a mladší súrodenci boli riadne zaopatrení. Vo svojich 29 rokoch, hoci už má svojich podriadených, stále je na najnižšom stupni v rebríčku hierarchii soulskej mafie. Jeho rodina sa práve ocitá v ťažkej finančnej kríze a životnej tiesni. Byung-doo sa preto rozhodne podstúpiť neľahkú úlohu, odstrániť zo scény prokurátora Parka, ktorý spôsobuje prezidentovi Organizácie Hwangovi (Ho-jin Chun ) veľké problémy. Jeho priateľ zo študentských čias, Min-ho (Min Nam-koong), je začínajúci režisér, ktorý píše scénar o mafii. Pre jeho nereálnosť je neustále u producentov zamietnutý, a tak vyhľadá dávneho spolužiaka. Byung-doo ho zoznamuje s reálnym gangsterským životom a Min-ho nakrúti film, ktorý sa stane návštevníckym hitom. Avšak film je natoľko realistický, že použitá scéna o zavraždení prokurátora Parka vzbudí oprávnené podozrenia. Je zjavné, že niekto sa dopustil fatálnej chyby... (sochoking)

*CARNIFEX*

Dobrý film, akurát že vďaka príbehu neskutočne naivný. V podstate by sa k žánrom krimi, thriller, akčný, mohla priradiť aj "komédia". Potom by to totiž veľa vysvetľovalo. Nie som sklamaný, no od tých 140 minút a tunajšieho 80% hodnotenia som čakal viac, ako len frašku. Po dlhej dobe z kórejskej strany "mierne" sklamanie. ()

Cappuccino

Dirty Carnival ma dokázal dojať k plaču, rozprúdiť tok krvy na plné obrátky, zapojiť do imaginárneho útoku (pri akčných scénach) všetko svalstvo a v neposlednom rade zaujmúť skutočne interesantným príbehom mladého gangstera Byunga, ktorý však sám seba za gangstera nikdy príliš nepovažoval. A tie bitky, kluci a holky, to bylo fakt něco! K dokonalosti snímku ešte chýba zopár korekcií nelogického vývoja deja, ale čo už.. doesn't matter. ()

ScarPoul

Keby som to videl skôr, bol by som z toho unesený viacej. Formálne je to dobre spravený film. Dokonca pôsobí komplexne a nenudí, čo je u podobného typu filmov - ktoré si až tak neholdujú v explicitnom násilí pomerne rarita. Ha Yoo je majster rozprávač a je žánrovo rozmanitý. Uvedomuje si žáner v ktorom pracuje a hoci neprináša nič nové, tak sa drží v mantineloch, kde nič nepokazí. Možno pobaví. Možno aj dojme. Niekedy je zbytočne popisný a zbytočne dramatický. Inde ( a to môže byť spôsobené faktorom, že mám rád drsnejšie príbehy z podobného prostredia) je predvídateľný. Mimo tohto je to ale dobrá žánrovka, ktorá je robená precízne a s chuťou. Je to z toho cítiť. Vzťah dvoch kamarátov je dokonca uveriteľný. ()

verbal

Je to jako když stojíte v zoo před klecí plné roztomilých opiček. Něco hezkého si o nich předem přečtete, na základě toho si jednu z nich oblíbíte a se zájmem ji začínáte pozorovat. Potom však nějaký debil bouchne před klecí petardu a opičky se během okamžiku s vřeštěním mezi sebou promísí, začnou se chovat jako idioti a vy v tom maglajzu marně přemýšlíte, která to vlastně měla byla ta vaše oblíbená. "Drsné" války jihokorejských gangů o moč, kdy nejbrutálnější z brutálních hledí jen na to, aby náhodou, proboha!, někoho nezabili a pauzy mezi bitkami si vyplňují ryze "chlapskými" jízdami v podobě karaoke párty ve slipech, to je opravdu skoro to nejsyrovější, co jsem v životě viděl. Tedy hned po dokumentu o pářících rituálech kočkodanů na National Geographic. A srovnávat tuto ťamanskou sračku se Scorsesem zní jako prohlášení nezletilého gaye, že Hery Potrat je úplně skoro jako Barbar Conan. ()

Chrustyn

Stylová a velice povedená gangsterka. Film je oproti americké produkci hodně rozdílný a rozhodně se nedá srovnávat s gangsterkami např. od Scorseseho (tedy alespoň ne s těmi novějšími). Film má velice dobré herce a spoustu skvělých a možná i nezapomenutelných scén ale je těžko přístupný běžnému divákovi a chvílemi až zbytečně zdlouhavý se scénami, které film zbytečně brzdí. Další problém byl také v tom, že si jsou herci dost podobní a občas jsem nevěděl, kdo koho zabíjí a proč. Ale i tak se jedná o velice kvalitní podívanou, která ukáže gangstery jinak než je tomu v amerických filmech. ()

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (více)