Reklama

Reklama

Harry Potter a Princ dvojí krve

  • Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)
Trailer 4

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 4

Recenze (1 803)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ach jo, pozvdechl si mudla ze Žižkova po skončení Harryho Pottera a Prince dvojí krve a šel psát komerntář. Hrozně rád bych zde napsal chválu, ale nejde to, nejde. Film bez atmosféry ať už kouzelné jako v prvních dílech nebo tajuplné z dílů posledních. A kde je temnota příběhu, ta jasná temnota, která šla z předchozích třech dílů ? A proč Snape měl tak málo prostoru ? Žádný nový originální postavy ? A co děj ? Jaký měl vůbec smysl tenhle díl ? Vžyť se v něm kecalo o ničem víc, než v neděli nad otázkama Václava Moravce. Já si připadal, jak když jsem kdysi viděl jeden díl Beverly Hills 90210, kde on miloval ji, ale ona milovala zase jinýho a ten jiný by rád zase úplně jinou a postupně se všechno ostatní stávalo nedůležitým, protože hlavní je, kdo koho bude milovat. Já bych taky chtěl strávit divokou noc ve složení já, Hermiona a Belatrix, ale copak kvůli tomu půjde všechno ostatní stranou ?? A to samé s Bradavicema? Jen proto, že s čarodějama cloumaj hormonky jsem nedostal akci, kouzla, pána zla, dynamiku příběhu, napětí, velkolepý finále, no při té bídě bych se uspokojil nakonec i s malilinkatým finálíčkem a nebo třeba úplně něco jinýho, pohádkovýho např. Hermionu v podvázkách jak si kupuje vanilkovou zmrzlinu. Není tam jediná scéna kterou bych si 12 hodin po skončení filmu zapamatoval a přitom taková časová smyčka v Azkabanu, finále Fenixova řádu, boj o Ohnivý pohár, mozkomorové, učení nových kouzel, to všechno už se odehrálo tak hrozně dávno, ale je to nezapomenutelný. Krásný závěrečný titulky jsou fakt jen slabá náplast na mou zklamanou mudlovskou dušičku. A protože mám pocit, že můj komentář je naprosto nezajímavý, připravil jsem si pro Vás určité dodatky. KOMENTÁŘE CO STOJEJ ZA HOVNO - Enšpígl a Matty. VÝDĚLKY - 818.246 Indických rupiíí a 65.258.658.974. Jihoafrických Rand. PODOBNÝ FILMY - Kolja, Forrest Gump. JINÁ HROZNĚ DŮLEŽITÁ STATISTIKA - POČET SMRKÁNÍ BĚHEM NATÁČENÍ : Daniel Radcliffe - 24X ; Emma Watson - 746X /díky odporu k líbání s Rupertem Grintem chytla Emča těžkou alergii a dalo by se říci, že se filmem doslova prosmrkala / Rupert Grint - 0x / díky touze po líbání s Emmou Watson se mu během natáčení zcela přestalo chtít smrkat / P. S. Tomáši, to přece nemůže stačit, ty vole. Nebo tobě snad stačí jenom fotka Simonky ? Aha, tak vidíš ! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

No, pro mě je každý film o Harrym těžké hodnotit, protože knížce samozřejmě nesahá ani po kotníky, ale s tím člověk tak nějak dopředu počítá, a tak se těší hlavně na speciální efekty a atmosféru. Ale jak už zde mnoho uživatelů přede mnou zmínilo, většina atmosféry filmu se nese ve znamení teen komedie (ok, v knížce to mělo svůj prostor, ale nezastinovalo to hlavní dějovou rovinu), a to mi moc nesedělo a nechci ani vyjmenovávat scény, které film proměnil ve vyloženě trapné (konkétně scéna s Ronem na ošetřovně mi přišla až groteskní). Na tu temnou část příběhu tedy nezbylo moc prostoru a navíc mě Yates vyloženě naštval, když naprosto ignoroval závěrečnou bitku se smrtijedy, na kterou jsem se tak moc těšil (právě tady jsem očekával, že z toho budu cítit tu beznaděj, žádné východisko a místo toho na scénu napochodoval Rickman, 1x mávl hulkou, zařval Adava... a bylo po všech emocích, které rejža mohl v divákovi zažehnout, a že jich ve mně knížka zažehla). Alespoň, že se tu našlo pár slušných efektivních scén, naprosto přesná hudba, a výborní Jim Broadbent (nové postavy to mají dycky těžké, ale Jim se své role zhostil velice dobře) a Helena Bonham Carter (tu její mrchu Bellatrix fakt žeru ;-)). Nebýt těchto aspektů, film by spadl do hlubokého podprůměru, takhle jsou to silnější 3*. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

Ne, ne, ne. Šestka Harryho je paradoxně oproti knížce nejnudnější, dokonce nudnější, než pětka, a ta byla hodně nudná (myslím knihu). Vyjma prvních pár minut s mostem a dalších pár v Křiklounově domě jsou první čtyři pětiny filmu plné nudy, zbytečného množství vtípků s dospívajícími postavami, zbytečného množství vtípků s ostatními postavami a další nudnou kaší. Film plyne pomaloučku, tak pomalu, že si pět minut před koncem najednou promnete oči se slovy: "To už je konec?" A konec ucházející, ale jako by přilepený k předcházející nezáživné hromadě plné tlachajících teenagerů a jejich zapalujících se lýtek. Alespoň to ale dává poznat, jak se u mladých herců rozvíjí jejich talent, počínaje výborným a čím dál lepším Tomem Feltonem, Emmou Watson nebo i komediantem Rupertem. Danielovi prospělo odhodit na chvíli svůj úděl "být harryovský" a ve scénách "tripu" po požití lektvaru štěstí viditelně pookřál. A nesmím zapomenout na vynikajícího Jima Broadbenta, který se postaral o tu třetí *. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Nejzbytečnější a nejhorší předloha = nejnudnější a nejhorší filmová adaptace. Akorát podle pravidel fair play. Už ve knize byla zápletka doslova vycucaná z prstu (Rowlingová ji v zásadě okopírovala podle Tajemné komnaty), ale teprve zde dostává ten pravý, magický kopanec do (dračích) koulí. Zcela nesmyslně je na sebe vrstvena jedna postradatelná scéna za druhou (milostné vrkání adolescentů), zcela nepochopitelně jsou protahovány na nejzazší mez únosnosti a trapnosti (totéž) a opravdové příběhové "háčky", zásadní momenty potterovské ságy a zajímavé motivy (nesoucí napětí) kompletně chybí nebo mají jen minimální operační prostor (např. Voldemortovo mládí a viteály, Smrtijedi na hradě, smrt jedné z hlavních postav, Princova identita etc.). Navíc jsem se musel škodolivě uchechtávat nad naivností a strojeností řady dialogů (ještě vyhroceno dabingem) a účelovostí v exploataci postav. Scénáristická bezradnost z toho čiší na sto honů. Naopak jsem si velmi užíval tendence evropského uměleckého filmu, které se Yatesovi povedlo propašovat do struktury jinak relativně čistého stylu, řemeslně-technickou preciznost (kamera, svícení, hudba) a ponurou atmosféru; ačkoli tentokrát nepramení z tušené přítomnosti abstraktního (a tím děsivějšího) Zla v pozadí, ale z prostředí. Pokud jde o akční scény, tak - vyjma dění v jeskyni - jsou zcela neopodstatněné vyprávěním a na efekt (famfrpál nezahrnuji). Místo skutečné injekce adrenalinu tak divák dostává jakési placebo, které má v ideálním případě (tj. u diváka nekritického) zapůsobit tak, že zamaskuje chabost a vycpávkovost předlohy, která postavy ani jádro příběhu nikam neposouvá. Ale třebaže všechna ta kritika vyznívá jako jedna z kleteb, které se nepromíjejí, zklamaný určitě nejsem. Ze zaslepeného fanouška knih, pro kterého je Jindra Hrnčíř nedotknutelný fetiš, jsem už dávno vyrostl, tudíž mi nedělá potíž s maximální objektivitou uznat, že na nekvalitní předloze, která nepřesahuje rámec vykonstruovaného překlenováku, intermezza, zatajeného dechu před "grandiózním" finále, se výrazně stavět nedá. Ani tak dobrý režisér, jakým Yates bezesporu je, nevykouzlí ze vzduchoprázdna korunovační klenot. Tím by koneckonců mohla a měla být sedmička... ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Nejhorší filmový (a údajně i knižní) díl Harryho Pottera a nebýt ANDĚLŮ A DÉMONŮ, i letošní nejhorší letní blockbuster (pravda, zbývá ještě Sommers). Nefunguje to jako vyprávění, protože není o čem vyprávět a informace jsou redundantní a špatně rozdistribuované. Nefunguje to jako přehlídka atrakcí, protože ty jsou zde jaksi navíc. A co je nejhorší - hlavní trojice je naprosto nesnesitelná, chovají se jako arogantní, emocemi zmítaní idioti, kteří nejsou schopni normálního úsudku. A přitom se ten film svým stylem snaží působit, jako že se vypráví o něčem důležitém, že tu jde o něco velkého... nejde, ale spoustu lidí díky stylu tomu nesmírně hloupému filmu podlehne. Z bonusů na DVD minulých částí - interaktivních prohlídek a různých znalostních kvízů - se stal jeden "velký", 153minutový. 5/10 ()

Galerie (421)

Zajímavosti (90)

  • Po Brumbálově (Michael Gambon) smrti všichni zvedají na jeho počest hůlky, a to včetně Hagrida (Robbie Coltrane), který by však hůlku mít neměl, protože byla zlomena ve chvíli, kdy byl vyloučen ze školy. (Kroup4)
  • Režisér David Yates si dával opravdu velký pozor na to, aby nemrtví nevypadali jako zombie. Tvůrci se hodně zaměřili na jejich pohyb – nepohybují se rychle, ale zároveň ani ne extra pomalu nebo s nějakým sténáním, dosáhli tak velmi reálného stylu. Nemrtví jsou také hubenější než zombie a jsou našedlí. Tvůrci také studovali fotografie mrtvých těl, která byla pod vodou, aby zjistili, jak to ovlivní kůži. Dvě minuty dlouhá scéna zabrala šesti lidem z týmu speciálních efektů 45 týdnů práce. (HappySmile)

Související novinky

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Světoznámý tvůrce filmové hudby – skladatel Gabriel Yared (Oscar za Anglického pacienta) – čas od času vymění pero a notový papír za klavír a veřejně vystoupí. Letos na podzim budou mít šanci slyšet… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)

Reklama

Reklama