Reklama

Reklama

Harry Potter a Princ dvojí krve

  • Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)
Trailer 3

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 3

Recenze (1 803)

woody 

všechny recenze uživatele

Ozajstná vata v Yatesově rozjeté trilogii... Epizoda, které nic nikam neposouvá. Odrostlí teenageři, kteří se vyjadřují pořád stejně jako když to byli malí prvňáci, jen s tím rozdílem, že kolem nich všichni umírají. Občas se objeví nějaký ten zlý mrak, což má být hlavní záporák. Jak mě pětka nadchla, tak nyní jsem zase tvrdě vrátil na zem. ... Alespoň ten Jim Broadbent za něco stál... ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Výtečné i přes Klovesův kostrbatý scénář, jenž s sebou ochotně táhne všechno zlé i dobré z předlohy, jejímž největším problémem je dějová prázdnota a snaha o provázání předchozí části s velkým finále, kde do sobě vše konečně zaklapne. Jenže Yates není Mike Newell a stejně jako minule spoléhá především na postavy a jejich pocity. Minule si užil do sytosti pouze Harry, tentokrát se ocitají ve středu dění i jeho kamarádi, do nichž se systematicky zabodávají Amorovy šípy. Yatesovi se s nebývalou lehkostí daří pracovat s atmosférou, scény, které mají vyděsit, vyděsí, ty, jež si berou na paškál romantiku a emoce, vyvolávají záplavu v slzných kanálcích i jistý pocit nostalgického zadostiučinění, a ani absence velkolepého finálního střetu vlastně v té hromadě dobrých nápadů nevadí (byť si logika bere v závěru hodně dlouhou dovolenou). Závěrečná kapitola je v dobrých rukách... P.S.: Vojta Kotek sucks. P.P.S: Po prvních Relikviích smrti přihazuju pátou hvězdu. Ne proto, že by první část "velkého finále" svého předchůdce zpětně vylepšovala, ale zkrátka kvůli tomu, že vedle uzívaného výletování v přírodě je temný rok v Bradavicích o několik tříd jinde. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $250miliónovTržby USA $301,433,060Tržby Celosvetovo $928,833,264Tržby za predaj Blu-ray v USA $25,082,334 //počet predaných kusov 1,539,289║<Tržby za predaj DVD v USA $115,710,691 //počet predaných kusov 8,917,056 ║ David Yates v rámci možností podáva v tomto diely prevažne "stráviteľnú" romantickú komédiu, hlavne čo sa týka prvej polovice filmu, len je škoda že v tomto úseku príbeh takmer nič zvláštne neponúkne(ide doslova o takú príbehovú vatu- výplň), v podstate sledujeme rysujúce sa vzťahy medzi mladými protagonistami tak nápodobne ako tomu bolo v predošlej časti, vytúžená gradácia deju a vôbec teda rozhýbanie príbehu do nejakých otáčok príde v poslednej tretine, kde to konečne naberie slušný spád, aj keď dosť smutný z dávkou temnosti. Poukáže sa tu aj na pár zaujímavých bodov(knižka polovičného princa, iniciály písmen na malom zvitku), ktoré by mohli byť z nejakom silnom príbehovom prepojení rozvedené v ďalšej časti. V podstate ide o film čo neurazí ale vo svojom prevedení ani nič na viac neponúkne, po technickej či hudobnej stránke si tvorcovia odviedli svoj slušný štandart. Oporným pilierom filmu je hlavne výkon Daniela Radcliffa, výborne sekundujú Michael Gambon a "démonický" Alan Rickman . /videl v kine 2x: 85%/ ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Prince dvojí krve táhne dolů akorát fakt, že je už předloha pouhým přemostěním mezi pětkou a sedmičkou, a Klovesovo oblíbené "nacpu tam i tohle a tamto a je mi jedno, že to pochopí jen čtenáři knihy". Jinak si totiž Yates všechno pohlídal a je to pecka, přesně jak jsem čekal. Těším se na originální znění, dabing tentokrát zabil až moc hlášek a pár postav (hlavně Ginny). ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Vizuálně doposud nejvypiplanější nic. Prázdný scénář, ve kterém Emma Watson přehrává své smutné/žárlivé grimasy, Potter nahání všechny jen ne tu správnou holku a ten třetí do party je pro změnu úplně mimo realitu dění. Té středoškolské romance je tam úmorně velké množství a akce, nebo jakékoliv dramatizace příběhu zatraceně málo a když uz, tak trvá sotva pár minut a nebo je úplně na konci. Zoufale neakční a nezáživný díl, který posloužil leda tak jako předskokan k velkému finále. ()

Galerie (421)

Zajímavosti (90)

  • Máslový ležák, který pijí bradavičtí studenti, je ve skutečnosti v Británii velmi oblíbený ovocný nápoj J2O, který má navrchu falešnou pěnu. (HappySmile)
  • Tapisérie u Komnaty nejvyšší potřeby je replikou poslední ze sedmi tapisérií ze série "The Hunt of the Unicorn" (Hon na jednorožce), která je zvaná "The Unicorn in Captivity" (Jednorožec v zajetí). Originál se nachází v Cloisters v New York City. (HappySmile)
  • První potterovský film, ve kterém se neobjevuje Obrana proti černé magii, ať už přímo (druhý až pátý film) nebo nepřímo (první film). Jediná zmínka o tomto předmětu je, když Brumbál (Michael Gambon) oznámí, že byl Snape (Alan Rickman) obsazen do této volné učitelské pozice. (HappySmile)

Související novinky

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Ve věku 55 let včera v noci opustil filmový svět britský filmový, televizní a divadelní herec Paul Ritter, jehož si většina diváků čerstvě vybaví z veleúspěšné minisérie stanice HBO Černobyl, kde… (více)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Světoznámý tvůrce filmové hudby – skladatel Gabriel Yared (Oscar za Anglického pacienta) – čas od času vymění pero a notový papír za klavír a veřejně vystoupí. Letos na podzim budou mít šanci slyšet… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)

Reklama

Reklama