Hrdinové

Z natáčení 2 - Ali Larter, Sendhil Ramamurthy, Greg Grunberg
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

WANDRWALL

Nebylo snadné dát si do názvu tak odvážné slovo - hrdina - takže vznikla o tom velká diskuse. Hrdinou byl třeba Čapajev či Matka Tereza, ale tyhle postavy a hrdinové? ()

klerik

Priznám sa, že ma začiatok nijako extra nenadchol. Nikam sa to neuberá, priveľa postáv... Videli ste X-MEN a 4400? Tak o čo tu ide? Hm... ()

mcb

1.sezóna - 90%...skvělý superhrdinský seriál s překvapivými zvraty. 2.sezóna - 60%...nevím, jestli to omezila stávka, ale to co se tam dělo (vlastně nedělo) připomínalo obyčejný průměrný seriál ve 4 hodiny na Primě. Nezajímavé, nudné a hloupé. 3.sezóna - zatím 60%...trend pokračuje, sice s hodně originálním námětem, ale tak trestuhodně nevyužitým a zbytečně komplikovným a zamotaným, že mě pomalu přestává chuť se o to zajímat. Nad vodou mě zatím drží jen očekávání "starých dobrých Heroes" z první sezóny, doprovázené geniální epizodou. :) Update: Nestalo se. 3.sezóna důstojně zadupala celý seriál a myslím, že se ani nedá co zlepšit. Tohle je konec seriálu, kteří ani Hrdinové s vizí budoucnosti nemohli předvídat. 40% ()

Yardak

4 série = 4 hvězdy:-)). První byla jasně nejlepší. Zbytek si sice udržel solidní tvář, ale občas to bylo furt to samé dokola a bohužel čtvrtá skončila dost nezajímavým koncem. Velké plus seriálu bylo mnoho neokoukaných a zajímavých postav. ()

heyda

Seriál, který ve mě zanechal poprvé hodně rozporuplné pocity. Ale nedalo mi to a díval jsem se dál a s každým přibývajícím dílem, jako by rostla i kvalita seriálu. Samozřejmě jde o sci-fi, ale dobře natočené s dobrými efekty a zajímavými herci. Není to úplně můj top mezi seriály, ale pro mě třeba lepší než LOST. 7/10 ()

virus10

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší seriál!! Plný akce, nečekaných událostí a hlavně bez protahování děje. V každém díle vidíme něco překvapivého. Už nadšeně sleduji 4.sérii.***První série 100%, druhá série 100%, třetí série 100%, čtvrtá série 80%. ()

honajz

Musím říct, že celé dvě série mě to drželo v napětí (třetí sérii jsem ještě neviděl, a pravda, ta druhá se rozjíždí hodně pomalu) a i když je tu pár logických chyb, nějaké to klišé a teenageři, má to spád, chytrý scénář, a hlavně Myšlenku. Resp. nahazuje různé zajímavé myšlenky v průběhu děje. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že autoři netuší, kam jít, kterým směrem se vydat - jestli teda lidstvo geneticky jiné lidi přijme a podle toho se to dál bude odvíjet, nebo se je bude snažit vyhladit a schopností je zbavit. Jednou se ale musejí pro jednu z variant rozhodnout, jinak to bude natahované klišé.----------------EDIT po 3x12: Strašná selanka. Škoda. Přesně jak jsem se bál - tvůrci už nevědí, co s fenoménem "mutantů" dělat, tak se vymýšlejí tak nepravděpodobné zápletky, až to bolí. Zlo nemá adekvátního dobrého protivníka a navíc se mi zdá, že všechny sympatické postavy jsou buď hezky rychle zavražděny, nebo bity tvůrci jak žito. Což se mi taky moc nelíbí. -------- Snižuju hodnocení, 4* byly za 1. sezónu, zbytek je sajrajt. ()

Jinny

Hrdinové nejsou co se týče nápadu žádným velkým výbuchem originality (stačí si vzpomenout na X-Meny), jejich síla je ovšem v detailech. Pozoruhodným způsobem jsou schopni vás udržet u obrazovky, ačkoliv na akci dojde spíše jen sporadicky. Asi nejzajímavější je spojení témat klasických amerických komiksů (včetně postav) s těmi japonskými. Děj a chování postav je ale dost nelogické, ačkoliv zejména mužská část obsazení je schopná to svým charismatem divákům zčásti vynahradit. ()

anderson odpad!

Tak tento "seriál" ma minul obrovským oblúkom. Priaznivci komiksov asi zažili svoj superorgazmus, ale ja som sledoval iba hrôzostrašné výkony "hercov" a neskutočné scenáristické zvrat(k)y. A pri obvyklej formulke TO BE CONTINUED ... ma oblieval studený pot, že to ešte bude horšie (BOLO). Apropo, ak raz stretnem človeka čo dokáže "zakriviť časové kontinuum" rozbijem mu preventívne držku. :-))))))) (23.5.2008) SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 30.6.2008 (30.6.2008) ()

HellFire

Rozhodne nejlepsi serial s touto tematikou, co kdy vznikl. Staci se podivat na prvni dil a serial uz vas nepusti. Jednotlive dily jsou schvlane ukonceny tak, ze se proste musite podivat na dalsi a dalsi dil, az to sfouknete cele jednim vrzem. Druha serie uz neni tak bombasticka, za coz vdecime stavce scenaristu, takze konec je s 11tym dilem :( Doufam, ze serial bude pokracovat. Neni jedineho slabeho dilu. ()

claudel

Já jsem s Hrdiny začal, když je dávala Prima, zamiloval jsem si osudy lidí s nadpřirozenými schopnostmi a těšil jsem se každý čtvrtek na jejich další osudy. Druhá série, poznamenaná stávkou, mě nadchla ještě víc, jednotlivé díly v souladu se zasádami seriálu končily napínavě. Třetí série se jako by potácela v bludném kruhu a nevěděla kudy kam, přesto mě stále bavila. Čtvrtá série byla místy trochu nudná, přesto nápad s kolotočemi nebyl špatný a hlavně příchod hvězdy T-Baga do role hlavního záporáka. Nejoblíbenější postavou se u mně vykonstituoval Peter Petrelli, v první sérii jsem měl rád schizofrenní Nicky, jejího synka a Matta Parkmana, postupem času i nevlastního otce Claire. Trochu rozpačitý jsem z neustálých veletočů se Sylarem. Za nejlepší díl považuji díl z budoucnosti, kam se vydá Peter i Hiro z budoucnosti a rozjedou tam slušnou akcičku. ()

Ilicka

(Možné spoilery!)Season 1: Heroes je velmi zajímavý seriál s naprosto perfektním začátkem, gradací v půli (ep. 9) a postupným kvalitativním sešupem dooolů až k finále, ačkoli i tady se najdou výborné epizody. Jednou z věcí, která mi na Heroes opravdu vadí, je, že postavy, které vnímáme jako "ordinary heroes" se postupně ukážou být tak neobyčejnými, jak jen to jde. To "becoming hero" je na celém seriálu nejzajímavější a jeho degradací se vytrácí atmosféra a přicházejí berličky. A to diváka může bolet... Pohladit ovšem můžou výborně napsané postavy, Peter Petrelli a Claire Bennet. Jejich způsob vyrovnávání se se svými schopnostmi je "normální". (Peter balancuje na střeše věžáku, Claire znovu a znovu pokouší svou schopnost.) Hiro s Andem byli zpočátku perfektní pár (hrdina - sidekick), ale jejich činnost se postupně stala otravnou. Velmi otravnou. Ale některé zápletky jsou příjemně rafinované. Dále to má výbornou hudbu, heroické komiksové motivy, a precizní "filmové" zpracování. I když asi pokračovat nebudu (možná POUZE kvůli Peterovi), svým způsobem mě to upoutalo (hlavně DÍKY Peterovi - He's my HERO!). Závěr po S1: Seriálový nadprůměr, který trpí nemocí současných"áčkových" seriálů, což ale není důvod, proč by měl být zavrhnut. Season 2: Možná na to zavrhnutí Heroes změním názor po této sérii, která byla v podstatě o ničem, natahovaná žvýkačka bez napětí a akce, s téměř každým zvratem předvidatelným a otravným a se zdánlivě známými i novými postavami, které postrádají téměř veškerou hloubku těch ze sezony 1. Peter se proto toulá po Irsku, Claire vzdychá po normálním životě a náhodou se zamiluje do nadaného chlapce, Hiro se fláká ve feudálním Japonsku a je otravnější než kdy dřív. Jediná pozitivní věc je její strhující zakončení (ne, dechberoucí bitva se nekoná, i když potenciál byl (Hiro vs. Peter hmmm!), zakončením myslím závěrečné 4 minuty posledního dílu) a postava Bobovy dcery Elle, která je velmi zábavná, vůbec se nevyzná ve stříhání vlasů a chová se patřičně nebezpečně. Hvězdička dolů a nostalgická slza za povedený start (1!!!). PS: Peter se chová přinejmenším jako idiot, ale stále je můj HERO. (20.3.2008) ()

Dharter

Tento seriál doprovází poster, který skrývá subliminální sdělení (exoterický stupeň naproKLAMování mozku), stejně jako mnohé dodatkové texty v ději seriálu. Co je to ale za sdělení? New Age objednávka. :) _ _ _ Se čtvrtou sérií vůbec nejsem spokojen, takže je asi dobře, že seriál utnula televize NBC. ✔ ()

Jenda

Začal jsem se na tento seriál dívat po dokoukání první serie Lost a možná pod vlivem dynamických Ztracených, mě tento seriál začal po pár dílech trochu nudit. Nicméně, přestože nesdílím názor s ostatními, nemohu mu upřít jistý potenciál ()

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)