Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

Diskuze

Klenotka (hodnocení, recenze)

Začínám mít dojem, že u Wolverina budou názory lidí hodně různé. Co jsem tak četla reakce (potom, co nějací idioti začali vyřvávat spoilery všude možně jsem tak nějak vzdala to "nechodit do diskuzních fór"), tak někdo říká přesně to, co Ichabod (děj roztahaný, na Wolverina málo násilí a krve - ale je to PG13, takže to se dalo čekat) a naopak jsem zase četla naprosto nadšené reakce, že je to přesně takové, jaké čekali atd. Takže jsem na to sama zvědavá. Akorát si musím počkat ještě o týden déle, protože tu o premiérový víkend nebudu. Sakra! :-)

Ichabod

Ichabod (hodnocení, recenze)

Jako ten workprint samozřejmě není finální (jiná hudba, některý efekty chybějí) ale těžko to udělají celý jinak a líp a z toho co jsem viděl se mi fakt nelíbílo skoro nic. Akce málo (to co bylo v trailerech je většina), humor taky žádnej ( -//- ), natočený je to OK, Schreiber je taky dobrej a úvodní titulky se mi líbily ale čekal jsem mnohem víc (krve, humoru, věrnosti komiksu...). Je to roztahaný až to bolí. Zlatý X-meni, tam jsem měl Logana raději.

Jinak obvykle na tyhle šílený verze filmů nekoukám, ale tady tenhle film padá na absolutně základních věcech, se kterejma těžko něco udělá větší plátno, vystříhání nudnejch částí (protože těžko k tomu dotočej hodinu materiálu, kterej by se líbil mě) taky zásadně nehrozí páč je není čím nahradit.

Hees : V pořádku, tvůj názor. Rozhodně nepatřím mezi ty co zkritizují film na základě kinoripu, já si klidně ještě počkám na finální verzi Wolverina zatím jsem o hodnocení ani neuvažoval. Jsem zvědav jak se to bude lišit od finální verze samozřejmě. Vím co jsem stahoval a vím proč, nemusíš mne tu někam škatulkovat :-)

Za normálních okolností chodím do kina jako každý (nebo spíš častěji), stahuji kvalitní releasy (mnohdy takové jsou dříve dostupné jak kinopremiéry)... Tenhle film je ale celej tak nějak špatně a to jsem opravdu chtěl aby to bylo dobrý.

Hees (hodnocení, recenze)

Ak uz chcel niekto pozerat workprint tak ho mal pozerat po tom ako by prisiel s kina.Aby to malo aspon nejaky ucinok.Ked uz nieco stahovat tak aspon dokoncene filmy a chapem ze sa niekto nevie dockat niecoho.Ale filmov kvalitnych su tisice.Preto si myslim ze workprint mozu pozerat len 3 skupiny ludi "idioti" "fanusik x-menov" "niekto kto stahoval prvy krat film".4 skupinu ludi sice moze tvorit skupina ludi ktorym je to jedno ale ja by som ju skor zatracoval a nie povedal ze si uzivaju filmy.

Klenotka (hodnocení, recenze)

"105 minut" - ještě se ani neví skutečná délka, scény se můžou vystříhat, přidat nové... Já nevím, ale musí to být potom hodně divný, sledovat potom v kině úplně jiný film, s jinou hudbou a vším. Neumím si to představit. Tím samozřejmě nechci vyvolat nějakou nikam nevedoucí debatu - jen že by mě pak zajímalo, jak se lidi, co viděli workprint, stavěli k filmu potom, co ho uvidí v kině dokončený. Jestli mi rozumíte ;-)

Ichabod

Ichabod (hodnocení, recenze)

Strašná PG-13 kravina.... Nejzbytečnějších 105 minut, který to co si divák domyslel u X-menovský trilogie prakticky nijak neprohloubilo Wolverinovo historii. Doufal jsem, že se bude Loganovo vlastní film víc blížit comicsu, nebo že bude aspoň drsnější... Ne, je jen blbější než jsem čekal...

petero

petero (hodnocení, recenze)

Ide o to že teraz som opäť dopozeral X-men a Wolverine tam bol so stratou pamäti kde si nič spred 13 rokov nepamätá a Cyclops sa len tak uškŕňal ako by ho už aj trochu poznal, takže dosť ma toto zaujíma. Juggernauta poznám len z jedného čísla Spider-Mana, takže vôbec som nevedel či bol alebo nebol v komixoch mutant. Zaujímavý fakt.

^Rain^

^Rain^ (hodnocení, recenze)

Petero: jestli si dobre vzpominam, tak Wolverine se dostal k Xmenum pres Xaviera a potkal Scotta az tam. Filmy se komiksu zas tak nedrzi...Wolverine taky nepobiha ve zlutem latexovem kostymu, chlupu ma na sobe poskrovnu a vzpomen na trojku, kde treba z Juggernauta udelali mutanta :-D

Web-Head

Web-Head (hodnocení, recenze)

Co jsem slyšel, tak Cyclop je zde jen kvůli tomu, že Fox má na jeho postavu stále licenci...

petero

petero (hodnocení, recenze)

Podľa X-men sa Cyclops a Wolverine stretli prvý krát tam ale v X-Men Origins: Wolverine je Cyclops tiež takže vlastne sa už stretli skôr ale Wolverine potom nejak stratil pamäť... alebo sa tu vôbec nestretnú?

jojo33

jojo33 (hodnocení, recenze)

To by som chcel vidiet,co by tu vzniklo za sialenstvo,keby bol vypusteny mesiac pred premierou WP Transformerov 2 alebo Terminatora.Ja hovorim - nechajme sa prekvapit.Mozno sa nieco prida,nieco sa vypusti a film vyvola lepsi dojem alebo bude sra...Kazdopadne do kina si zajdem ako to dopadlo.

^Rain^

^Rain^ (hodnocení, recenze)

Rodriguez8: hraje a velice dobre. Doufam ze film bude uspech (kdyz ne v ocich fanousku, tak aspon financne) a dockame se dalsich X-Menu. Moc rad bych nekdy videl dil s Apocalypsem, Cablem, nebo treba i Mr. Sinistrem.

Bart16

Bart16 (hodnocení, recenze)

proč upravili stopáž zpátky na 97 minut??To hodnotí tu nedodělanou verzi na netu??

Hees (hodnocení, recenze)

Tsunami_X: Tato stranka nie je pre filmovych kritikov a pre tych najlepsich.Ty pisu svoje vlastne kritiky.Tu je hlavny len clovek. - to je takove pekne socialisticke. Dik ... No mozno ty si socialisticka alebo to tam chces vidiet.Podla mna je to ludske.

Klenotka (hodnocení, recenze)

Tak jelikož ten film byl oficiálně "zapečetěn" teprve někdy minulý týden, tak se ta stopáž asi ještě změní. IMDB nebývá v tomhle vůbec přesná a asi ještě nejsou oficiální informace. Tedy pokud u csfd nevědí víc jak já, což je docela dobře možný :-)

BadoXXII

BadoXXII (hodnocení, recenze)

Boha tu sa stále toľko diskutuje (ale o čom?), vkuse mi svieti nejaký príspevok v profile.

Tsunami_X

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

hees: Tato stranka nie je pre filmovych kritikov a pre tych najlepsich.Ty pisu svoje vlastne kritiky.Tu je hlavny len clovek. - to je takove pekne socialisticke. Dik

Hees (hodnocení, recenze)

Ak bude 97 minut to bude hodne malo.Ako keby to bola nejaka komedia .)

worth

worth (hodnocení, recenze)

z akeho zdroja mas tych 120 minut? ja som to teda nikde nenasiel, na inych weboch som tiez videl iba 97 minut, ale pamatam si, ze pred WP tu bol napisany cas 120 min...

Falconica

Falconica (hodnocení, recenze)

ten film bude nakonec asi 120timinutovej, jen to tady na čsfd nikdo ještě nepřepsal

worth

worth (hodnocení, recenze)

kks, sak hodnotenie je uz zavrete hadam uz tu nie je co riesit. a typci co tu nadavaju ludom do debilov a ohanaju sa tym, ze vo WP chybaju efekty a kus stopaze, by si mali najskor nastudovat co to ten WP je a tiez trocha doucit matiku - stopaz workprintu 105 min, stopaz finalneho filmu, ktory uvidite v kine - 97 min.

Hees (hodnocení, recenze)

Kazdy hodnoti ako chce a tak to ma byt.Ak je film ohodnoteny len 100 ludmi a stoho 20 ludi "haluzne" hodnoti je to citit na vyslednych percentach.Lenze neskor sa to straca.Tato stranka nie je pre filmovych kritikov a pre tych najlepsich.Ty pisu svoje vlastne kritiky.Tu je hlavny len clovek.Preto ho treba nechat hodnotit ako on chce.Akekolvek manipulovanie s tymto bude velkou chybou.Tu si to vsak ocividne malo kto uvedomuje.

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)