Reklama

Reklama

Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (1 371)

Hakha 

všechny recenze uživatele

Z kina jsem odcházel zklamaný, jež od perfektního obsazení by si Wolverine zasloužil zručnějšího režiséra. Děj není z těch komplikovanějších, je lineární v duchu starších béček kde se i pár nečekaných zvratů najde. Hudba slušná a trikové sekvence mě přišli jen průměrné. Když to celkově shrnu, tak jsem během celého filmu čekal nějakou nadupanou akční scénu, která bohužel nepřišla a s celkovým provedením nejsem také moc spokojený. Při cestě domů se mě tento film v hlavě nepromítal a zůstal někde v nedohlednu, tak hodnotím pouhými 2,5 hvězdičky, a to tvůrci z tohoto filmu mohli udělat pořádný trhák... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem zatím jen první dvě části X-Menovské série a ty na mě udělaly velmi solidní dojem. Wolverine je krokem úplně jiným směrem a mimo oblast mých sympatií. Je to akčnější a efektnější, ale tak nějak pubertálně nedospělé. Ani můj oblíbený Liev Schreiber v roli hlavního záporáka mé pocity nevylepšil. Patrně to ale bude skutečně generační záležitost, jako teenager bych dal minimálně o hvězdičku víc. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Svět mutujících mužů X je ten tam, namísto rozvinutí sci-fi, nebo aspoň důstojného těžení z filmových předchůdců se do středu všeho dění staví svalnatý Hugh Jackman a... A to je vlastně všechno. Děj přípomíná Seagalovské béčko, okořeněné o jeden zajímavý twist, které slouží pouze jako záminka pro sled obyčejných hlášek a honby za pomstou střídmě prokládané neurážejícími souboji. Nejde ani o to, zda diváci čekali víc, jako o to, že Wolverine je skutečnou urážkou pro Singerovy X-Meny. Nyní už nelze mluvit o velkém sci-fi filmu, ani úspěšné komiksové adaptaci, nýbrž jen o sezóním akčním filmu, který se po letech jeví stěží průměrně. 4/10 ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Skrz naskrz průměrná komiksovka s pramalým nábojem a pár směšnými scénami (po projekci diskutované Gambitovo náhlé střešní extempore, Zero a vrtulník ad.), zhruba na úrovni Ratnerovy trojky, což se dalo vzhledem k rejžovi čekat. Trochu podraz je od Hooda fakt, že v Rosomákově filmu hraje prim, minimálně co se charismatu týče, Šavlozub, a neosexuálovi Jackmanovi je málo platný i nahý zadek při skoku z vodopádu, nad kterým se tak uculovala vedle sedící kolegyně. Podruhé už asi ne, možná jen kvůli Schreiberovi a Adkinsovým vzdušným vývrtkám... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Za superhrdiny tu nejsou Wolverine a Sabretooth nýbrž Jackman se Schreiberem. Jejich výkony, kterými otupují tuctovost akčních scén a dávají místy zapomenout dokonce i na debilitu scénáře, se totiž za jiné než svým způsobem nadlidské ani označit nedají. Jinak je to taková celovečerní reklama na Vanish (to běloskvoucí tílko může Loganovi i takový John McClane jen tiše záviděl) namíchaná s béčkovými osmdesátkovými klasikami do podoby nevyrovnaného koktejlu, ze kterého jsem po celou stopáž nebyl moudrý, zda se bere vážně či ne. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (71)

  • Na základe filmu bola spoločností Raven Software vyvinutá počítačová hra s rovnomenným názvom. Niektorí herci ako Hugh Jackman (Logan), Liev Schreiber (Victor Creed) a Will.i.am (John Wraith) v nej nadabovali svoje postavy. (Greenpeacak)
  • Přestože Wolverine (Hugh Jackman) po letu na ostrov skočí do vody, při vstupu do továrny nenese žádné známky namočení. I jeho účes vypadá stejně. (Mauzicek)

Související novinky

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)

Reklama

Reklama