Reklama

Reklama

Bratři Logan/Wolverine a Victor jsou od útlého věku nerozlučně spolu. Nespojuje je bratrská láska, ale to, že jsou oba mutanti a v dospělosti se stávají členy týmu Weapon X, vedeného Williamem Strikerem. Tým je složený ze samých mutantů, kteří jsou něčím výjimeční. Při jedné vojenské akci Stryker, rozkáže aby Victor použil své násilí podle libosti. Logan/Wolverine s tím nesouhlasí a po masakru se rozhodne jednotku Weapon X opustit...  Odjíždí do hor, kde spokojeně 6 let žije se svou přítelkyní Kaylaou. Pak se jednoho dne objeví Victor a Kaylau zabije. Logan/Wolverine je bez sebe a okamžitě vyhledá Strykera. Ten mu ovšem neřekne úplně vše, hovoří jen o tom, že Victor se snaží zabít všechny členy Weapon X, po smrti jsou již Bolt a Wade. Stryker má pro Logana/Wolverine návrh – v jeho laboratoři ho nechá vylepšit, aby byl schopný zabít o tolik silnějšího Victora. Logan/Wolverine nejprve není nadšený, ale nakonec přijímá a podstupuje neuvěřitelnou přeměnu z mutanta na supermutanta. Během přetvářecího programu málem zemře, ovšem až za prahem samotné smrti, se nečekaně začne probírat a uslyší, jak Stryker rozkazuje vymazat jeho paměť. Logan/Wolverine se znenadání utrhne ze všech přístrojů, na které je napojen, a unikne ze základny. Chtěli ho totiž využít k něčemu jinému, než bylo domluveno. Teprve teď Logan/Wolverine pochopí, že vše nastražil Stryker – i samotného Victora, který mu ve všem pomáhá... Logan/Wolverine, je na útěku. Ukrývá se na farmě starého páru, kteří mu poskytnou úkryt, připomíná jim totiž jejich mrtvého syna. bohužel je za nějaký čas vystopován a manželský pár je zabit. Logan/Wolverine se opět dává na útěk, přičemž zneškodní mnoho svých pronásledovatelů... (TV Prima)

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (1 370)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Za superhrdiny tu nejsou Wolverine a Sabretooth nýbrž Jackman se Schreiberem. Jejich výkony, kterými otupují tuctovost akčních scén a dávají místy zapomenout dokonce i na debilitu scénáře, se totiž za jiné než svým způsobem nadlidské ani označit nedají. Jinak je to taková celovečerní reklama na Vanish (to běloskvoucí tílko může Loganovi i takový John McClane jen tiše záviděl) namíchaná s béčkovými osmdesátkovými klasikami do podoby nevyrovnaného koktejlu, ze kterého jsem po celou stopáž nebyl moudrý, zda se bere vážně či ne. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jen samotný Wolverine si v rozmezí čtyř let vysloužil dva filmy jenom a čistě o něm. Nepochopil jsem, proč to tak udělali a celkově ani nechápu smysl celých X-Menů, kteří se příběhově přítomností vrací do minulosti, aby z ní postupně přeskakovali do budoucnosti. Nechápu tu vypravovací linku všech dílů a zřejmě ji ani nikdy nepochopím. Co ale uznávám, že tenhle díl, na rozdíl od samotného filmu Wolverine, je snad i lepší. Může za to především atmosféra 70. let, což mi přijde absurdní, byť jen připomenout. Nicméně budiž. Tři hvězdy za to, že filmařina to není úplně zlá. Všechno ostatní ale v této sérii postrádá smysl a myslím, že ho v dalších filmech z této série nikdy nenajdu. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Smutnit po Singerovi už po Rattnerovu kolapsu dávno vyšlo z módy, takže proč si neužít mutanty ve svižném akčním hávu, který je diktován stále oblíbenějším mustrem 80. let. Hood pochopil smysl nabídnuté látky a předkládá velmi slušně vysoustružený obrobek, jenž spoléhá na to, že pokud se na plátně něco hýbe, střílí a vybuchuje (pokud možno v rozpětí několika vteřin desetkrát po sobě), není možno se na něj hněvat. Jen ten Skip Woods stále píše jak po lobotomii, takže to v dialozích solidně drhne a ty zvraty musela tušit i ta partička dvanáctiletých soplů, kteří seděli o pár sedaček dál. No, moje slabost pro Reynoldse, fakt, že Schreiber je borec a Jackman megaborec, který tou svojí postavou prostě je, zachraňuje mnohé. Za pár dní to asi vyšumí, ale fakt, že jsem se dvě hodiny nenudil ani vteřinu, a to over the top finále na chladicí věži, tomu prostě dodává dostatečné plusové body. Edit: I po druhém zkouknutí to sice ještě má jakous-takous šťávu, ale ta blbost je až moc viditelná. Lepší 3*. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $150miliónovTržby USA $179,883,157Tržby Celosvetovo $374,825,760Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,834,059 //počet predaných kusov 1,605,969Tržby za predaj DVD v USA $85,662,766 //počet predaných kusov 4,782,513║ Film absolútne postráda psychológiu postáv, je to len tuctová akčná zábavka z občasným príbehovým závanom, kde by samotná kostra príbehu ani nebola zlá len režisér s ním moc nevie narábať a postupne to čo ponúka príde len čoraz viac ploché, bež šťavy, chýba tomu cit, emócie, akákoľvek hĺbka, Hugh Jackman tu nemá takmer čo prevratné hrať(to najlepšie už vyčerpal v pôvodnej trilógii), ostatné postavy tu tiež pôsobia ako také jednohubky bez účelu. Na druhú stranu to koľko toľko zachraňuje vizuálna stránka a kamera pod vedením Donalda McAlpine(Predator, Moulin Rouge!), hlavne úvod filmu je prim. "Zbytočná nádstavba pre samotnú sériu X-Men." /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Comics Salon 2009) ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Již začátek je velice slibný s výbornou dějovou a časovou složkou, ovšem prvních 30 minut mohly trošku roztáhnou do většího spektra, a abych řekl pravdu skouknul jsem celou sérii Xmena, abych mohl objektivně hodnotit, X-Men Origins: Wolverine mě nezklamal, ba naopak, díky němu se těším na další filmy . Ve filmu bylo zodpovězeno vše podstatné s bezpočtem výborných akčních scén, které jakožto divák od filmového zpracování komixu čekám, příběh se mi vskutku zamlouval a s dalšími díly skvěle zapadá do sebe. ()

Galerie (118)

Zajímavosti (71)

  • O bojovou choreografii se postaral Scott Adkins, představitel jedné z vedlejších rolí (Zbraň 11). (Sufferer)
  • Když Logan (Hugh Jackman) zničí železné dveře tím, že do nich vyryje X, střed tohoto znaku by měl vypadnout, protože ho ze všech stran obklopuje jen vzduch (Wolverine použil všechny drápy a je jasně vidět, že dveře prorazil skrz). Místo, aby spadl na zem, ale tento zbytek "visí ve vzduchu". (DivX)

Související novinky

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (více)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (více)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (více)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (více)

Reklama

Reklama