Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

MaxForValue

Prvá polovica dosť slabá v druhej sa to však relatívne slušne rozbehne a nakoniec je to celkom slušne zvládnutý diel. Slušne vzhľadom na ostatné prešlapy v 3-ke a 5-ke. ()

Davis I

Bousman se zlepšuje každým svým filmem. Je u něj vidět progres. Flashbacky, tentokrát z Jigsawovy minulosti krásně lemují příběh tohoto dílu a jsou složkou, která diváka zajímá. Nebo aspoň mě zajímala. Určitě se vyplatí Saw 3 a 4 zhlédnout naráz a potom se i vrátit, protože vyvstanou momenty, které si při prvním zhlédnutí těchto dílů tolik neuvědomíme. Projeví se i to, že tahle série, byť je spoustou diváků bita, má narozdíl od jiných sérií nějakou mytologii. Což si u jiných hororů nějak neuvědomuju a beru ji jako hodně velké plus. Když si provedu náhled do budoucnocti dalších kapitol této série, v rámci svého názoru na tento díl, můžu jen říct, že Bousman měl zůstat i u 5 a 6 dílu. 5 díl svým slabým scénářem narušil celou sérii, díl 6 a 7, který měl v ruce Kevin Greutert celou sérii již jenom rozmělňují. ()

Syna.1990

Je to stejné jako u Saw III, průměrný film, který tentokrát nezachrání ani finále, které sice bylo hodně dobré, ale zbytečně překombinované .. A proto rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkami, tentokrát padlo na 3 hvězdičky!! Už u předchozího dílu to bylo docela dost odvážné dát 4 hvězdičky, teď už to nešlo ani náhodou .. Kdo tuto sérii nemá rád, tak se na to ani nemusí koukat, protože se mu to na 90% líbit nebude, proto docela i chápu to mizerné hodnocení tady. Začíná to být dost překombinované a nevím, jestli snaha udělat překvapivé finále nezačíná být trošku ohraná. Jestli to takhle půjde pořád dokola, tak půjdu asi i já s hodnocením dolu. ()

Mire

O pár konských dĺžok slabšie ako dvojka a trojka, ale opäť to bolo fajn pozeranie. Nechápem kde berú tvorcovia tie nápady na tie vražedné pasce. Hneď prvá bola dosť brutálna. Vidíme sa pri päťke :) ()

george82

Furt to samé a furt nuda. Je až absurdní, jak lehce se nechá zmanipulovat detektiv a sejde na zcestí. Chtěli by to něco nového. ()

konysua

Tohle už není skládačka, ale "vem si strouhanku a poskládej si rohlík". Saw už se začíná ubírat směrem, který se nedrží hry, ale špatně zamotanou kriminálkou. 4/10 ()

Brano

Po jednotke druhý najlepší diel série. Výborne spracované príbehy s dobru atmosférou, ktorá sa stupňuje. Nato aby ste mohli pochopiť túto časť, musíte vidieť aj predchádzajúce. Ja som sa rozhodne nenudil a detektív Hoffman v podaní Mandylora bol výborný, veľmi dobrá náhrada za Jigsawa. Bousmanovi sa to konečne podarilo a po dvoch nevydarených dieloch natočil dosť nadpriemerný horor. ()

ac1976

Ďalší z dielov tejto superúspešnej hororovej (?) série. Za vynálezy pascí by sa nehanbil ani Edison (aj keď ten sa na vynálezoch iných len priživoval). Už od jednotky mi to príde ako mix filmov Punisher a Robin Hood, veď obete sú vlastne zmrdi, ktorí si trest zaslúžia a pasce a hádanky sú ako zo srandovného filmu Kocka. Pointa ako vždy jasná už v polovici, policajti pátrajú, krv strieka... A zábavnosť nikde. Už sa teším na ďalších 20 pokračovaní. ()

Guran

No, od recenzí z netu jsem čekal, že to bude o dost horší, ale zas tak špatný to nebylo, krve je ve filmu dost, takže pro fanoušky krváků je toto na prvním místě. ()

Daertelon

Saw se vyhrabal z propadácké blamáže, zvolejte se mnou halelujah! I přesto, že předchozí díl ode mě dostal tři ***, a to jen díky celkovému dojmu z ostatních SAWů, které ho podržely a díky nimž jsem ochoten přimhouřit očko, SAW IV je neobhajitelně lepší. Dokonalejší příběh, promyšlenější obsah, napětí, jaké od toho všichni čekáme, netrpělivost, zvědavost, nevědomí. A všechno to jen krášlí scény nabité efektem a monumentalitou provedení, například skvělé útržky a vkládání milisekundových snímků s patetickou hudbou v pozadí, které se objevili již dříve, nyní ale působí mnohem lépe. Při pitvání Jigsawa mi tuhla krev v žilách (ale na něj jsem asi neměl), obrázek velmi zajímavý nejen z filmařského hlediska. Scény s jeho rozřezaným tělem dodávaly filmu trochu jinakosti a "krášlily" celkový pocit. Tento horor nekompromisně zadupává do země předchozí díl, byť mé hodnocení není tak odlišné. 80% ()

adamix

Sledovať, chápať a vnímať hlboký úpadok tejto série je väčšia porcia mučenia, ako ktorákoľvek z Jiggsawových pascí. Hlúposť na n-tú, ktorá sa s prvým filmom nedá po stránke kvality porovnať. ()

Hyperbolic

John Kramer zatápí i po své smrti. Pasti jsou zde (což se divím) méně brutální než v předchozích dílech, jen je zde jakási fixace na oči, což tedy moc nemusím. Stejně jako v předchozím dílu zde jedna osoba hraje hru, která má otestovat její neduhy. Tato změna ubíhání příběhu mi nějak nevadí, navíc je zde dobrá detektivní práce, agent FBI výslechy a šílené kamerové záběry docela zandával. Střihy a prolínání scén jsou zde na jiném levelu a na některé jsem se musel podívat vícekrát. Jediné minus je docela velké zmatení, často jsem se neorientoval o co jde, co se má udělat a co daná věc znamená. Finální twist epilog=prolog zatím nejslabší. ()

Dombzila

Po velmi vydařených třech dílech přichází lehké zklamání. Saw IV rozhodně není špatný film, ale nedosahuje takových kvalit, jako zbytek série. Nejdříve začnu pozitivy. Skvělý gore je už stálice této série, a ani tento film není výjimka. Vše vypadá hodně surově a realisticky. Dále musím pochválit skvělé prostřihy, které vypadají sakra dobře. Na druhou stranu tu jsou (s výjimkou úvodního mauzolea, které se povedlo) slabší a méně zajímavé pasti, než v ostatních dílech. Poté je tu zvrat, který opět není špatný, ale na poměry série je slabší. Saw IV i přesto, že patří mezi horší díly série, stojí za shlédnutí. 60% ()

Nathaniell

Čtvrtý díl zvyšuje kvalitu oproti trojce a to hlavně díky dynamice ve střihu. To se opravdu povedlo. Ovšem nechutnosti neubyly a zase - je to škoda, protože ten příběh táhne celou sérii. setrvávám na původním hodnocení 4* ()

yueh

Jednoznačně nesjlabší film série. Děj jde úplně stranou a ustupuje brutalitě úkolů, přičemž nebýt zajímavosti těchto úkolů, nebylo by to vůbec o ničem. ()

Cannabis

nedá se jen stavět na úspěchu jednoho trháku a připisovat další a další číslice... Název jistě táhne, ale nevím jestli třeba SAW 18 bude stejně tak bavit... ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš