Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

bassty_1_

Velké zklamání. Tento film s příběhem Supermana, tak jak ho známe, má společného velmi málo. Zbytečně dlouhé akční scény, divný příběh..... (nechápu proč nezachránil svého otce). Nejhůře natočený superman jakého jsem viděl. ()

coolrossi

Díky bohu jsem tu braboračku viděl jen v letadle a v původním znění ani nerozuměl všem těm heroickým sračkám. Dvě dávám za to, že jsem u toho několikrát příjemně usnul, a tak si alespoň trochu zkrátil let... Snad mezi spokojenými nevznikne sbírka na pomoc zničenému Manhattanu... ()

eexDon

Für mich - 75%, - /patos - scény, dialogy, jen zase další komiksovka o dalším hrdinovi, občas nepřehledné bitevní scény ve stylu "uděláme to velký, ale taky nepřehledný"/, + /nicméně slušně to odsejpalo, triky, souboje tradičně výborné, ale to už je stejně povinnost, Henry mi sedl, Russell + Kevin mě potěšili a samozřejmě hlavní záporák Michael "hraju samý blázny" Shannon - průměrný záporák, ale byl sympatickej/, hodnocení - dobrý komiksový velkofilm, ale jak jich už přibývá, začíná se zvyšovat procento těch průměrných a tento je pro mě těsně nadprůměrný - nenadchl - neurazil ()

Nigfire

Film to rozhodně není špatnej, ale něco tomu prostě chybí. Proti Batmanovi je to v podstatě chudej bratříček a o Marvellovských filmech radši ani nemluvim. První třetina byla opravdu hodně zajímavá, zbytek byl takovej nemastnej neslanej. Žádný hlášky, žádný překvapení. Vedlejší postavy jsou podle mě celkem odfláknutý, souboje jsou dlouhý a celkem nudný, protože si emzáci navzájem nemůžou ani vyrazit zub. Za mě 65% za povedený efekty docela dobrou zápletku a obstojné herecké výkony hlavních postav. Upřímně ale doufám, že příští díl bude režírovat někdo jinej. ()

Janec82

Superman v novém kabátě ? Z prvu sem tomu moc nevěřil,ale film se docela povedl, po lehčím startu, začína docela pěkná mela. Kevin Costner jako tata Kent dobrá volba. Spousty dobrých efektu,akčnách scén. Já osobně sem se nenudil. Jedno zanedbatelné mínus( = JOKE) - Kam se poděl Lex Lutor ? Nejgeniálnější zločinec ve svetě SUPERMANA :D :D :D Teda až na ten zdemolevaný nakladak který nesl jeho jméno ? ()

lupik84

Je to sice první film se Supermanem, co jsem viděl, ale dojem to na mě udělalo. Je to klasický úvodní film do děje. Už se těším na další, kde už bude pořádný příběh se super padouchem. ()

waldafifi

Dle mého nejlepší superman který je nabitý akcí a nenechá člověka trochu odpočinout. Velmi kvalitní atmosféra a zvukové pole podbarvené pozitivním příběhem jak to vše mohlo začít tedy myšleno než náš (americký) hrdina nastoupil do Daily Planet . Myslím si že nový superman Henry Cavill byla dobrá volba. ()

failik

Úplně nový začátek nejznámnější komiksové postavy vůbec a dohlížel na něj právě Zack Snyder. Příběh s pera Davida Goyera popisuje Supermana a jeho svět úplně novým způsobem. Tito dva talentovaní pánové šli ve stopách Nolana a snažili se příběh udělat co nejvíc reálně (létající lidé z vesmíru klasika) a temnější než dosud ve filmu byl. Do hlavní role obsadili celkem neznámého Henryho Cavilla, ale naškodu to nebylo, ba právě naopak tohle byl krok, který musel být. Určitě jsem rád, že se začlo bojovat s generálem Zodem a ne Luthorem. Hlavní zlé postavy se zhostil Michael Shannon což byla skvělá volba, protože je to hodně slušněj herec, kterej nedostává tolik prostoru jak by si zasloužil. Ve filmu jsou pěkně vizuální efekty, hudba a hlavně nový pohled na Krypton a na Supermanův kostým, kterej je boží. Dále je ve filmu hodně velkých jmen jako např. Laurence Fishburne, Diane Lane, Kevin Costner či Russell Crowe. Finále filmu se mi hodně líbilo a celkově z celého filmu jsem byl spokojený (v kině jsem slintal blahem), takže mě donutili se těšit na další díl a proto 8,5/10 (viděno v kině ve 3D) ()

Marek.Skalka

Představitelka Lois měla mít tmavé vlasy. To by jí slušelo mnohem více. Ovšem celkově... film neurazil, jestli natočí i pokračovaní, půjdu se na něj podívat. Ovšem pokud zůstane jen u jedničky, zlobit se nebudu. ()

RolandMOV

2 veci - Cast ve vesmiru nuda, a ta druha - strasne mi vadilo, ze nepratele supermana meli stejne schopnosti jak on... Superman ma byt jediny, ptfuj ()

eoj

Patetická popkornovka. Jako v pohodě, vypnout mozek a dá se. Typyckej film na to, trochu mozek otupit oblíbenou drogou a zajít do kina. Doma to ale nebylo ono, a bylo to dlouhý jak tejden před vejplatou. ()

HaaruCZ

Ač jsem měl v tento film celkem velká očekávání, byl jsem celkem zklamán. Od začátku kde je zničena planeta vše vybuchuje a náš superman letí na zemi to celkem šlo, ale když přišel střed až závěr, začal jsem si říkat co? Na filmu mi celkem vadilo rychlé uvedení do situace kdy téměř hned Lois ví že miluje supermana a on jí. Jak sladké. Všechno šlo nějak tak moc rychle. Ke konci mě dodělaly přehnané exploze a padající budovy. Prostě takové to přehnané klišé. Ač se mi spousta věcí na filmu nelíbila, musím pochválit celkem dobře zapadající děj a prostředí filmu. Celkově myslím že je to zajímaví re-make původního supermana. Proto dávám 3 hvězdy. ()

Kaschul

Úvod na planetě Krypton je úžasný! Magická a epická fantasy podívaná - pocitově podobná Pánovi Prstenů. Po dvaceti minutách se však magie začne vytrácet a ke konci už je to jen průměrný "komiksák" s chaotickým střihem. Ve scénáři je pár zajímavých momentů, které měli posunou příběh více k žánru sci-fi a větší temnotě - viz. Nolanova batmanovská trilogie. Režie je bohužel dost odfláklá a nechápu jak tohle mohl natočit ten, co má na svém kontě takové bijáky, jako je Úsvit mrtvých nebo Watchmen. ()

Tobias_Sin

Člověk se téměř neubrání srovnání s ,,podobnýma" scifárnama typu Avatar a Hvězdné války. Nicméně samotné doladění celé zápletky okolo Supermana ( informace nahraná do jeho těla, vykreslení padoucha jako člověka s jasným záměrem, působení našeho slunce na organismus muže z oceli,..) je dosti příjemným zpestřením. Samotná obrazová stránka je samozřejmě hravě a živě podaná, jak už to u Snydera bývá. A boj s emzáky? Dobré! Jen tak dál, Zacku ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce