Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

ProfesorJJ

Toho maňíka ve spodárech a slizkým účesem jsem nikdy nemusel. Ano je řeč o supermanovi. Ovšem všechno je někdy poprvé a tak mi Zack Snyder naserviroval namakance za doprovodu Hanse Zimmera. No a výsledek je opravdu skvělý. Henry se do role superman hodil a jeho protivník General Zod, který je skvělé zahrany Michalem Shannonem mu chce nakopat sedinku. Zpracování, pojetí a atmosféra filmu je uplne jiná než u předchozích, směšný Supermanech. Jediná věc co mě naštvala na tohle filmu byl závěrečný souboj, kde se musela zničit polovina města aby si to mezi sebou mimozemšťané, které sejme i zelený šutr mezi sebou vyřídí. ()

Rathalos

Henry Cavill je sympatak a hodi sa na rolu Supermana,tento film sa podaril skoro po kazdej stranke,aj napriek tomu,ze to ma takmer 2,5 hodiny som sa vobec nenudil,stale sa nieco dialo,davam plny pocet...:-) ()

zdeny99

Tohle je film vysloveně pro velké plátno a kvalitní zvuk, kdy kolem vás lítají rakety, vrtulníky, stíhačky, mimozemský předměty a vy máte pocit, že jste tam fyzicky s nima, že jste součástí děje. Jenže je to už tak přemodernizovaný a přezvučený digitální bordel, že scénář je až na druhém místě a chvílemi je to dost zmatený. Není nad starého pohádkového Supermana s Christopherem Reevem. [28358. hodnocení, 2217. komentář, 73%, 380. nejoblíbenější film] ()

Brousitch

"Pokud je Muž z oceli nejrealističtější film, jaký jsem kdy natočil, a je o Supermanovi, určitě to vypovídá o tom, jak vnímám filmy a realitu. Po Strážcích nebo Sucker Punchi lidé říkali, že dokážu natáčet je stylizované filmy a nic jiného. Doufám tedy, že teď změní názor a zjistí, že jsem to dělal a budu dělat vždy záměrně a že to nebyly nějaké filmařské náhody, když se kamera vyskytla tam kde se vyskytla." - Zack Snyder ()

SpeedyCZ

MoS je Snyderův film, ne Nolanův. Základní myšlenka se kterou je třeba k filmu přistupovat. Akce je excelentní, až mi z toho šla hlava kolem - u 3D doslova (upřednostnil bych přehlednější 2D projekci, 3D tu bylo i zbytečné). Úplně jsem na sedačce přimrzl, nemohl jsem spustit chvílemi oči z plátna (nebo strčit ruku do popkornu), taková demolice, že to Marvel ve všech filmech dohromady nepředvedl. :) Hudba je kapitola sama o sobě, ale to bylo vidět už z trailerů, je prostě boží. Henry nevadil, Amy nečekaně sexy, i když romanci jsem moc nevěřil. Shannon/Crowe vynikajcí, ale snad nejlepší byl Kevin Costner, obzvláště u inkriminované scény. Jak jsem předeslal na začátku, bohužel se jedná o Snyderův film, s tím souvisí i to, že vizuální stránka přebíjí tu příběhovou, scénář je bohužel jednodušší, asi aby se na něho rychleji šroubovaly souboje. Suma sumárum 8/10 dát musím, přeci jen jsem si to užil (obzvláště první půlku s flashbacky z Clarkova dospívání), příště bude muset WB zapracovat více na ději, jinak budu zlejší. ()

optimus0s

90% ... Avengers jsem loni označil jako dokonalý čistě superhrdinský film. Nový Batmani jsou zase ideální komiksové filmy pro nové tisíciletí, jsou to filmy, které mají hloubku, není to jen bezduchá akce. Jasně, všechny zmiňované filmy jsou podle komiksů a jsou v nich superhrdinové nebo lidé, kteří mají potřebné vybavení proti zloduchům. Ale až Man of Steel dokázal skloubit všechny typy komiksových filmů do ideální kombinace. Je to nové, lehce svěží, ale pořád to splňuje všechny aspekty pravé letní popcornovky. Prozatím (viděno před Pacific Rim) letošní blockbusterová jednička. Hůř se ale vyrovnávám s faktem, že už je ohlášeno pokračování. Není to jako Star Trek, nebo X-Men, kdy se těším na každý další návštěvu těchto "frenčajzů". Dost se bojím, že mi dvojka Man of Steel zkazí zážitek z VÝBORNÉ jedničky. Více na http://blog.snowskyfilm.com/?p=348 ()

Gahan

To bolo dokonale po vsetkych strankach! A to je Superman jeden z mojich najmenej oblubenych komixovych hrdinov, zatial ma neoslovilo ziadne doterajsie spracovanie, takze napriek slubnemu traileru som bola povedzme... skepticka. Dnes som vsak odchadzala z kina uplne nadsena a rozhodne sa k tomuto prevedeniu budem pravidelne vracat. Dokonala suhra pribehu, akcie a hudobneho doprovodu. Videne v 3D originalnom zneni. ()

*PoF*

Určitě nejlepší Superman film jaký jsem doposud viděl ALE! rozhodně z toho šlo vytřískat více! V průběhu film je spousta filmových klišé ale tomu se hold při takovém obr projektu, kterých je v současné době nespočet, prostě nevyhneme. Oceňuji snahu ukázat původ Kal-ela a také vložení jakéhosi poselství které je zaměřené na neustálý rozvoj lidské rasy který velmi často zapomíná na okolí které by se prostě přehlížet nemělo. Z hereckých výkonu musím vyzvednout hlavně Michaela Shannona ten má prostě na záporáky talent. Jinak díky moredním technologiím velice líbivé a nezbývá mi nic víc nežli doporučit :) 80% ()

boul

Dobrodružné Sci-Fi porno s tisíci efekty a masturbační hudbou Hanse Zimmera doprovází elitu skvělých herců, hlavně hlavního hrdinu Cavilla a skvěle vybraného záporáka Shannona. Film mít o hodinu více, tak ho strávím jako nic a asi by mě nepřestal bavit. Je pravda, že Man of Steel je velká bitva s efekty a spoustu střihů, ale já jsem se u ní kurevsky bavil a nově zpracovaný SuperMan mě oslovil. Tohle mělo šmrnc a konkurence od DC naznačila Marvelovcům, že by měli u pokračování Avengers nakopnout do vrtule, jinak spadnou volným pádem dolů a to bude pěkně bolet! ()

MatesMS21

Muž z oceli... mnou dlouho očekávaný film. Čekal sem (odvozeno z traileru) propracovanost.. nově vystavený ..celkový obraz vývoje supermana v Mega efektním kožíšku od narození až po samotný nevyhnutelný střet dvou civilizací. Jistě. . Taková cesta nelze vměstnat do 90 minutové stopáže, S čímž jsem počítal a byl na to připraven. Musím říct, že to byla pěkná podívaná. Ta nenucená velkolepost a devastační potenciál se mi hodně zamlouvaly. Určitě si cením tohoto filmu kvúli jeho "novátorství", kvůli feelingu a dynamice scén s efekty. Příběh každý zná, ale Snyder přistoupil i k dokreslení skutečností, které byly dřív opomíjeny. (zejména Krypton). Hudbu od pana Zimmera nemá smysl vyzdvihovat... je to Pan skladatel.. superman ma slabý nekolika vterinovvy motiv..omáčky kolem ..na to je mistr prave on. Výsledný dojem je skvost. Zkrátka je to další mega film za hodně peněz, který se WB Určitě vrátěji.. PS: pro letošek zatím ale zůstává blockbusterovým králem Star Trek!! ()

vachi

První polovina filmu je prostě skvělá. Krypton, flashbacky do minulosti, hledání informací o svém původu - prostě origin jak se sluší a patří. Ve druhé části bylo na můj vkus až příliš akce a destrukce. Také se mi v některých případech nelíbily až příliš divoké střihy. Přesto však i díky hudbě (Hans Zimmer je prostě bůh, při samostatném poslechu se mi soundtrack příliš nelíbil, ale ve filmu je luxusní) film nenudí a skoro pořád se něco děje. Vizuálno, příběh i hlavní postavy - tohle všechno mi sedlo, proto jsem odcházel z kina spokojen. PS: Nejlepší skladby: Hans Zimmer - If You Love These People, Flight, What Are You Going to Do When You Are Not Saving the World :-) ()

Octane

Tak rád bych tomu dal 5*, ale to by ta poslední scéna, kde zničej zase skoro celej Manhattan musela být kratší. Celkově se mi ten film ale moc líbil, těšil jsem se na něj fakt dlouho a v kině si ho užíval, tak jak se patří. Vizuální efekty, perfektní, na tom se Snyder pořádně vyřádil, parádní Zimmer zase potvrdil, že patří k nejlepším skladatelům dnešní doby. Výbornej Cavill, byl jakoby určenej pro tuhle roli, sedla mu náramně. Skvělej hereckej výkon předvedl i záporák Zod. Kolem a kolem, film jsem si náležitě užil, líbilo se mi to, jen kdyby nebylo toho dlouhýho destruktivního konce, to bych pak mohl být ještě spokojenější. ()

Hapretor

Čekal jsem více, o dost více. Kdyby to netočil pan Snyder, tak asi i ta akce stojí za prd. Jenže když na ní vlastně stojí celý film a není ani nijak nápaditá - jen takové narážení do sebe a odrážení jako kulečník pro debily - asi inspirace v totální blbosti v závěru "Matrixu" - film pak nudí až hrůza. Jako divák, který rozhodně nepohrdne filmem (remakem) s komiksovou postavou v hlavní roli, bych očekával více odkrývání pozadí narození, pobytu na původní planetě, objevení schopností, seznámení s "jinou" rodinou, ... atd. - ne jen takové "flashbacky", aby se neřeklo. Celkově bych více uvítal poměr 120 minut normální děj / 20 minut pořádné a nápadité akce. Někdy méně je více. (škoda, že si zde nevzal pan Snyder příklad třeba ze staršího snímku "Úsvit mrtvých" - tam je vše hezky "budováno" postupně a akce jen velmi vhodně doplňuje atmosféru, která stojí za to). ()

strikeman

Nemůžu říct, že bych se u Snyderova remaku nudil, ale očekávání (i s ohledem na lákavý trailer) byla asi příliš velká. Nový Superman není ani tak temný, aby se mohl vyrovnat Snyderově předchozí komiksové bombě (Watchmen), ani tak "nad věcí", aby mohl konkurovat Donnerově pojetí. Je prostě nemastný , neslaný, což navíc u Snydera neočekávaně podtrhují i akční sekvence nastříhané zbrkle, tudíž nepřehledně, a uspěchané záběry (především na Kryptonu) nedávající divákovi šanci být fascinován fantazií filmových výtvarníků... 70% ()

Narsill

Konečne prvý superman ktorý robí túto menej zaujimavú postavu DC Universa prítažlivejšou. Myslím, že reálnejšie zobrazenie u Supermana funguje tak dobre, ako u Batmana. Film má určitú epickosť ktorej ale podľa mňa podráža nohy príliž rozťahaný dej. Kevin Costner a najmä Russel Crowe potešili no v úlohe Lois si viem predstaviť omnoho sympatickejšiu herečku(if you know what i mean ;) čo sa nedá povedať o Cavillovi. Ja som spokojný, ak si filmy rozbiehajúceho sa DC Univerza(odkaz na Lex Corp a Wayne Enterprises potešili) udržia aspoň takúto kvalitu budem rád :) ()

Bob14

Potom co jsem viděl Avengers jsem si nemyslel že se něco dokáže přiblížit jejich kvalitě, ale Man of steel to dokázal a a řekl bych že i v některých ohledech je překonal. Když jsem viděl první trailer velké šance jsem tomu nedával ale postupem času cozačali vycházet lepší a lepší trailery a TV spoty jsem se na něj začal těšit, a nebyl jsem vůbec zklamán ale ještě potěšen. Film měl vše co jsem požadoval a hlavně pořádnou akci, konečná bitka trvala snad hodinu vcož jsem ani nedoufal ale byla to prostě pecka. Fight mezi Faorou, obrem a Supermanem byla prostě boží no a Superman vs Zod taky libovka. Těším se na pokračování :))) Viděl jsem 3D verzi s titulky 100%. ()

kacirek_

Bez debat nejlepší superman, co byl kdy natočen. Začátek na Kryptonu neměl jedinou chybičku, celý film pěkně utíkal, ale ke konci už mě trochu nebavil závěrečný boj se Zodem. Konečně je Clark Kent sexy chlap, i když se musím přiznat, že Henry Cavill byl nejlepší jako Tudorovec. Ani jsem předtím nekoukala na obsazení, takže mě mile překvapili oba tatínkové - Crowe a Costner, což jsou fešáci taky k pohledání :-). Zajímavý je i scénář, který s klasickým Supermanem, jak ho znám já nemá moc společného a o to to bylo zajímavější. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce