Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

klaranapoli

Já ani nevím co mě na tom filmu tak strašně přitahovalo, ale prostě něco tam bylo. Že by fešnej PAN SUPERMAN? Nevím, ale bylo to super :) ()

vlk++

Mega-dlouhá mega-pohádka o zrození supermana, že by opět zachraňoval svět? 3D animace bezchybná, ale koho to dnes ohromí, chce to příběh, a to i původní Superman natočený před pětatřiceti lety je na tom lépe. Nejvýše 2* a přemýšlím za co, protože pro mě osobně ztráta času. ()

ragtime

Prial som Snyderovi nejaký finančný úspech už dosť dlho, kedže ma jeho filmy vždy veľmi bavili a to, ako sa chopil Supemana si zaslúži klobúk dole. Je to minimalistické a napriek tomu niekedy spektakulárne, Cavill je sympaťák od kosti, prevrátený vzťah s Lois a úvod na Kryptone.. To sú všetko veci, ktoré si budem už navždy pamätať. Veľmi slušných 90%. ()

ConDoom

To jsem si jednou takhle řekl, že si pustím nějaký obyčejný komerční biják, třeba toho novýho Supermana, a vůbec mě nenapadlo, že by mi mohl tak dlouho zůstat ležet v hlavě. Supermana jsem obecně neměl mezi těmi oblíbenějšími komiksovými hrdiny, ale tenhle film mi ho předložil z jiné, pro mě zajímavé stránky. Část filmu, kde se hlavní hrdina jakoby hledá, potlouká světem, ve které absentuje přehnaná demonstrace veškerých jeho schopností, byla skvělá. Úvod z Kryptonu mě taky nadchl, líbily se mi i prostřihy do minulosti, na Clarkovo dětství. Naopak, jak už tu psali mnozí, mě trochu popudilo „finále“ (asi půlka filmu), kde se tvůrci snad vážně pokoušeli o rekord ve zbouraných budovách ve filmu. Můj hlavní problém, ale byla asi ta směs ve výsledku. Přijde mi, že ve filmu toho bylo strašně moc. Co se stalo na Kryptonu, Supermanovo dětství, jeho cesta za sebepoznáním, jeho boj za důvěru ostatních, bitva s hlavním nepřítelem. Myslím, že kdyby se k tomu přistoupilo ve formě trilogie, kde by se vždy zaměřilo na něco jiného, vyšlo by to pro mě přehledněji a lépe. Třeba ve scéně, kde se Laurence Fishburne se svým kolegou snaží vyprostit další kolegyni, jsem nevěděl, jestli je tam proto, že Superman jakoby ukázal lidem, že mají teda za sebe bojovat a pomáhat si a tak, nebo jestli tam byla úplně mimo. Protože předtím nikde ve filmu Fishburne nebyl vykreslen, jako nějaký apatický „nepomahač“, a zrovna k těm třem postavám si během snímku nemohl nikdo stihnout udělat nějaký vztah, takže scéna mi moc nedávala smysl. A takhle jsem to měl během filmu několikrát. Celkově bych asi ohodnotil něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nový přístup k legendě se mi líbil, ale zdálo se mi toho v jednom filmu prostě moc zaráz. ()

mammutcz

Zasvěcení prominou, ale dívat se na Transformers bez Autobotů, na Rockyho bez Balboy a na závěr, jak "farmářský synek" láme vaz stejným způsobem jako člen elitních Delta Force? Ne, ne, ne, podruhé už fakt nemusím! A Lois? Ta tam byla jenom proto, že tam prostě měla být .... opravdu docela velké zklamání. Digitální efekty nemá v dnešní době cenu hodnotit, má je kde kdo! ()

Celnej_Litis

Mým velkým problémem u tohoto filmu je, že jsem od něj poměrně dost očekával. A co jsem dostal nesmyslnou, na sebe nenavazující trapnou ''věc'' . Tato ''věc'' srší vizuálními efekty, rádoby hrdinskými rozhovory a hranou velkolepostí. Kromě slušného hereckého výkonu samotného supermana je film pouze spletí nekonečných bitev a rubaček. A ani to nebylo vtipný..... ()

Paulo.cz

No co si budeme říkat, příběh Supermana snad každý zná a tak ho není nutno v nové předělávce zase nějak rozebírat. Byl jsem opravdu ohromen zpracováním Kryptonu na začátku filmu po stránce zpracování mimozemské technologie a celkově planety, která ještě nebyla takhle předvedená v předchozích Supermanech. Opravdu skvěle propracované kostýmy herců obzvlášť brnění Jor-Ela. Bavila mě i část filmu, jak se seznamoval se svými schopnostmi a musel je tajit. Opravdu jsem se dočkal toho, co jsem očekával, jeden velký boj s Kryptoňany a ani mně nevadilo dvojité finále, kterým jsem byl právě naopak ohromen. A taky nezapomeňme na úchvatnou hudbu od Hanse Zimmera. U mě má ten Kryptoňan 95% Dodatek: Poznámku, že je sexy, tam dávat fakt nemuseli. Dodatek 2: Občas nechápu inteligenci Američanů, kteří jen blbě přihlíží, když se hroutí budovy. ()

Faldicek

Tak můj názor bude stručný - Nejhorší ztvárnění supermana co jsem kdy viděl... A že už jich je... Ale přesto je to koukatelné. ()

sigiMAN

Jediné, čo môžem k tomu povedať je, že je to pokrok oproti Supermanovi z roku 2006 (ten ujo s vlnkou na ofine). Snažili sa ísť s dobou a film spraviť tak trochu temnejší, čo je ako úvod a predstavenie Supermana pre ďalšie pokračovania super. Film samotný však stojí za prd a je to iba taká vata medzi nič nerobením :) ()

lucie.vjvrv

Veškerá ta modernizace je sice na pohled strašně fajn, ale jakmile odzvoní první půlce filmu, nejsem schopná si vzpomenout už ani na jednu scénu. A Henry Cavill v brejličkách vypadá jako idiot. ()

teseth

Pro mě jedno z nejlepších ztvárnění a zpracování této látky, na které si nejeden vylámal zuby. Epický film, který od začátku do konce střídá komorní scény s velkolepou akční podívanou, což bohužel ve dvou chvilkách vyzní hluše - napadení od spolužáků a v poušti s Lois. To nám celkově dojem zhatí, ale to člověk tak nějak přehlédne. Co bohužel nepřehlédne je závěr kdy "S" prohlašuje jsem američan, žiju v kansasu. No po tomhle mi bylo blivno. Ale prostě ta americká hloupost se musí někde projevit. Na druhou stranu velmi mile překvapil první souboj s generálem a následný souboj s komandérkou, který byl opravdu parádní a předčil i závěrečný souboj, který už mi příšel až moc megalomanský a podle mě chtěl režisér zničit víc mrakodrapů než godzila. Celkově vzato ale filmek je povedený a znovu koukatelný, což se u těchto blockbusterů málokdy stává. ()

kubixix

Chápu, že lidé někdy mají potřebu natočit přehnaně vystupující film z řady. Ale čeho je moc, toho je někdy až příliš. Příběh nemá chybu i když, mohlo to být kratší, ale jsou z de jiné věci které nechápu. Já vím, je z jiné planety, ale aby prorážel mrakodrapy jako nůž, který zaboříte do taveného sýru, mě vlastně ani nebaví. Koukáte a říkáte si, že je sice pěkný, že ho prohodil patnácti mrakodrapy a nějaké drobné navrch, ale možná v nich také byli lidé, hlavně zábava a na nic se neptat! ()

Magiee

Komorní Jak pejsek s kočičkou pekli dort..... jedno přes druhé,semleté páté přes deváté,nenašla jsem hlavu,natož patu. Vrátím se ke starým Supermanům,na tohoto nového jsem očividně moc stará :o(( . Díky pane Snydere že jste mi to připomněl. ()

Datewood

Začátek Supermana je moc pěkný a propracovaná historie se doopravdy povedla, byť asi na osmý pokus. Tím to ale končí. Počínaje Clarkem Kentem, jež stopuje auto (WTF?!) a konče přehňácanou bitvou, která trvala moc dlouho a byla zbytečně plná různých efektů, co se tam ani moc nehodily. FAKT NE! ()

terordemon

ABSOLÚTNY NERDGAZMUS! Až fetišisticky monumentálny a pri tom osobný film o poslednom synovi Kryptonu ktorý bol poslaný na Zem aby sa tu stal bohom a ukázal ľuďom nádej že sa môžu stať lepšími a vieriť v zázraky. A presne preto bo pred 75 rokmi vytvorený. Takto má vyzerať Superman. Teším sa na pokračovanie keď sa stretne z jediným človekom ktorý ho porazil a dostane od neho po papuli. ...A aj som si poplakal. ()

flouny8

Cavill konečně našel svojí roli. O 100% lepší než ve Válce bohů. Pří první půlce se kdejakej rádoby filosof (Tom Hardy) udělá a na druhou půlku se můžou koukat i normální lidi. Celkově nadprůměr. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce