Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Han22

Mám rád klasické Supermany (tj. první dva filmy, seriál Lois a Clark) a zároveň i moderní komixy. Ale tohle bylo prostě špatně. Zkrátka další stupidní Hollywoodský restart, který nenechal ze Supermana vůbec nic. Celá mytologie je překopaná, Krypton připomíná Pandoru z Avatara, Zod je jiný, Supermanovo přizpůsobování na Zemi je natočené ve formě flashbacků s mizernýma psychologickýma vsuvkama. Každou chvíli jsem narážel na něco, co mě neskutečně vytočilo. A když už pak začne samotná akce, je to chvílemi super, ale chvílemi jsem měl pocit, že toho digitálního bordelu už je trochu moc. Navíc Superman a Zod zničí při boji prakticky celé město a v něm pravděpodobně desetitisíce chudáků, co nestihli utéct. Superman, Smallville, Metropolis, Daily Planet - to jsou jména, které prakticky nezazní a korunu všemu nasazuje logický, ale zcela nesupermanovský konec. Zkrátka další temný remake, který je výborně natočený, ale ne pro mě. Já si radši dám klasiku. ()

JamesSi

Čuprman: Edgy as fuck edition je první hollywoodský blockbuster natočený na rozklepaný mobil. Hraje v něm Ježíš a obsahuje vážně míněné ve stylu citáty jako "Měl jsem nechat ty lidi umřít?" "Možná. Ale v sázce nejsou jen životy, ale něco více. Jednoho dne přijde den, kdy se budeš muset postavit za lidstvo. Máš svoje poselství". "Chci být tvůj syn." " Jsi můj syn, ale někde ve hvězdách máš druhého otce." Moralita jak Brno. Product Placement od Nikonu je fajn. Efekty jsou fajn. Vesmírné koráby, které vypadají jak dilda, jsou taky fajn. Chtěl bych vesmírné dildo. ()

řánys250

Jako Supermana fakt opravdu moc nemusím, prostě chlápek s červenou pláštěnkou a červenýma holinkama, ale musím říct tady se Zacku Snyderovi konečně povedlo pěkné dílo, které mi opravdu chytlo od začátku do konce. ()

Flaveus

Musím přiznat, že jsem nikdy Supermana jako hrdinu nemusel, až teď. Začátek parádní, herecké obsazení rovněž, obzvlášť Crowe, ten je dokonalý. Škoda jen toho blockbusterového závěru a ničení všeho možného. Proč, vždyť všeho moc škodí. Zimmer skvěle dokreslil atmosféru hudbou a jistotu tomu dodal Nolan, byť bych byl radši, kdyby, usedl na režisérskou židli. A taky S dostal konečně pořádné hadry. ()

Zagros

Ach jo, na nového „Supermana“ jsem se docela těšil, trailer se povedl a já se nechal nalákat. Bohužel jsem se (jako už poněkolikáté) spálil. Opět si tvůrci vzali osvědčený a úspěšný příběh a opět vsadil hlavně na akci, efekty a především efektní souboje. Rozjezd vzbudil mírné naděje, které druhá polovina totálně roznesla. Po několikáté se ptám: proč se vše tak zjednodušuje? Copak nedokáží tvůrci napsat nic, u čeho můžete cítit k postavám nějaké větší emoce? Proč akce nahrazuje pozvolné tempo vyprávění? Proč se všude cpe digitálno? Proč vždycky dostane logika na frak? Jasně, tenhle film má být akční podívaná a to asi splňuje, ale i v tomhle ranku jde pro mě o hluboký podprůměr. A znova akce a digitálno to nezachrání, jedna smutná hvězda. ()

Loki_Six

"You will give the people of Earth an ideal to strive towards. They will race behind you, they will stumble, they will fall. But in time, they will join you in the sun, Kal. In time, you will help them accomplish wonders." ()

AdamesWWE

[8/10] Zo začiatku pripomínam, že filmy o Supermanovi ma nikdy príliš neoslovovali. Teraz je tento chlapík späť a lákavo vyzerajúce trailery+fotky, soundtrack majstra Zimmera a taktiež podiel Chrisa Nolana na tomto projekte ma napokon presvedčili o návšteve kina. A rozhodne nelutujem. Celkovo je to film veľmi dobrý, výborne natočený, s veľkým rozpočtom a množstvom efektov. Žiadny problém v réžií, s kamerou, alebo strihom. Je to natočené ukážkovo. Príbeh filmu je zaujímavý, hned´ od začiatku sa je načo pozerať, úvodná akcia nieje krátka a potom sa rozvíja príbeh. To sa mi tiež páčilo, rozvíjanie a osudy postáv, resp. hlavného hrdinu. Niekedy mi to v príbehu pripomenulo Nolanovho Batmana, ale je to dobré že v tom mal aj on nejaký podiel a je to vidieť. Film má aj dobré tempo. Síce sa to v tej strednej fáze nesie v trošku pomalšom tempe, ale sú tu zaujímavé scény a nedá sa tu nudiť. Na záver je tu epický fight, deštrukcie mrakodrapov, akcia a iba akcia. Hudba je proste dokonalá, Zimmer tomu dodáva takú dravosť že to ani nieje možné, to bola naozaj radosť počúvať a pozerať, úžasné prepojenie audiovizálnej stránky kedže aj vizuál filmu je lákavý. No ale bol som na 3D verziu a musím povedať že to bolo plno zbytočné, keby aspoň hodia do divákov nejaký predmet, ale tu nebolo vôbec nič. Takže toto ma sklamalo, toto je asi jediný film kde nebol žiadny dobrý 3D efekt, škoda, pritom tu mohlo byť množstvo situácií, pri akciách, efektoch a podobne. Akčné scény sú natočené bezproblémovo, výbuchy a množstvo dalšieho, všetko to je rýchle a dravé, rozhodne sa je sa načo pozerať a hlavne na niektoré špičkové efekty a skvelé zábery. Herecké obsadenie kvalitné, Cavill ma prekvapil, Costner potešil a zvyšok dobre zahral, dalo sa im to uveriť, príjemná ženská úloha Amy Adams, takže bez problémov. Čo sa týka nejakých negatív, tak to je asi jedine to, že v závere mi pripadala tá akcia miestami prehnaná. Ked´ si to zhrniem, hodnotím na zaslúžené 4*, v podstate som spokojný, každá stránka filmu je podaná veľmi dobre, no na plné hodnotenie tento film nemá. Ale dvojka má potenciál byť ešte lepšia ako jednotka. Som zvedavý. ()

Mazlik4 odpad!

Na světě je tolik krási, zároveň není problém přenést tuhle krásu na plátno. Tak proč vznikají takové filmy? Kde se bere jejich úspěch? Co je tak zajímavého na pošukovi v pláštěnce, skákajícím z baráku na barák? Když jsem před pár týdny chtěl jít na kvalitní evropský thriller, promítání bylo zrušeno (krom mě nikdo nedorazil!), o týden později civí na supermana plné kino lidí s otevřenými ústy! Bojím se, že se blíží konec. Konec doby, kdy se na filmy chodilo jako na vernisáž. Bojím se, že mě další podobný film definitivně zlomí - budu se muset poddat, nebo na to přestat koukat úplně! ()

kukuuuc10

Strhující, dechberoucí snímek, od kterého neodpoutáš oči,.. ani nemůžeš, protože se furt něco děje! No vřelo to ve mě po celé 2,5 hodiny! Výborně se tvůrci trefili do obsazení, doprovodná hudba od Zimmera. Nejvíc se mi líbila scéna, jak se SuperMAN učil lítat, první sestřel generála Zoda (mimochodem Shannon skvělý záporák). Trochu se podivuji nad "malým" procentem, protože jsem po shlédnutí odcházel s rohlíkem na obličeji. Masteripiece of steel letošního roku 2013! ()

khue

Zkrátka nemůžu překousnout fakt, že hlavní bedéss, který během souboje se Supermanem svým tělem ničí svět, je nakonec zabit zlomením vazu :-/ Jinak příjemná podívaná. ()

rtio

Možná jsem od toho čekal trochu víc, ale i tak zkusím vypíchnout pár věcí co mě potěšilo. Film od začátku pěkně odsýpá. Začátek na Kryptonu a větší prostor pro Jor-Ela, první Kal-Elova záchrana lidí, flashbacky do dětství a rvačka ve vzduchu mezi mrakodrapy. Míň už se mi líbilo 3D v některých scénách(ale jen opravdu v menší míře) kde mi to sem tam přišlo trošku nečisté až rozmazané a nelíbila se mi moc představitelka Lois. Taková Erica Durance ze seriálu Smallville by byla trochu jiná káva :). Mimo jiné mě také potěšil menší odkaz na Smallville. Jinak nemám tomu filmu co vytknout. /70%/ Viděno ve 3D Ostrava CC ()

Orthank

Hra s názvom "Rozmláť čo stihneš" dostala konečne svoju plnovýznamovú tvár. Snyder zburcoval svoje filmové úchylky a naservíroval tu najúchvatnejšiu trikovú jazdu akú som kedy na striebornom plátne videl. Popritom nezabúda na jemné prekreslenie hĺbky osudových udalostí a citové "šponováky". Tie sa síce prispôsobujú šalamúnskym flashbackom a trikovým orgiám, no stále je dosť časového priestoru na to, aby sa divákovi podarilo zachytiť osudovosť konfrontácie dvoch civilizácií. Je jasné, že tu režisér od začiatku vedel, ako vychovať svoje "pohyblivé dieťatko". Napokon keď si plníte životný sen, nemusíte nad tým dlho premýšľať -skvelé nápady sa sypú z rukávu. Snyder ich má na rozdávanie a byť ešte trošku viac peňazí na správnom mieste, už by to v kine pravdepodobne neprežili ani samotní diváci. Jednoducho tvorcom sa podarilo stvoriť "masakrálnu" kombináciu neopozeraných tvárí (Shannonov generál Zod je stelesneným šialenstvom), mohutnej epic music a toho najprepracovanejšieho vizuálneho pekla s príchuťou zimomriavkových citových atakov. Blockbusterová konkurencia to bude mať tento, ale aj najbližšie roky veľmi ťažké. P.S.:V týchto dňoch by som si prial vidieť závisťou sčervenalú tvár strýčka Baya...;) ()

cold

Ano! DC comics dává svým postavám hlubší význam. Přidávám jednu hvězdičku pro ty, kteří budou mít tu možnost vidět v 4D kině. Létání je naprostá pecka, kterou mají vychytanou na výbornou. Opravdu zažitek i s prožitkem :-) ()

Saikov6

Klasický Zack Snyder... po skončení filmu se vám zdá všechno neskutečně nudné a pomalé... :) btw: kdo si pamatuje na TBBT, kdy se rozebíralo Supermanovo chycení Lane, po pádu z mrakodrapu... "kdyby nenastavoval ruce, bylo by to pro ni milosrdnější..." prostě v reálu by byla na tři části..., tak to samé jsem zažíval i u tohoto filmu. :D Všechno bylo strašně tvrdé a silné a rychlé, nehledě na to, že jen za posledních 20minut filmu muselo v New Yorku umřít nejmíň 5miliónů lidí :) Marvel bude mít vždy navrch, v DC totiž pořát nechápou, že pokud chtějí mít úspěšné komixové adaptace, musí vzít komixy a udělat je reálnější, současné a uvěřitelnější... tohle uvěřitelné nebylo, nemluvě o USArmy, která byla ve filmu naprosto k smíchu... a x dalších scénkách a filmových cliche... za mě by se měl opravit popis filmu na: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie. Navíc Amy Adams jako Lane? WTF. Dávám 4* ( skvělý Henry Cavill a Russ Crowe, S na hrudi konečně není "ubohé písmeno S", díky bohu že nemá Superman červené trencle) ()

Free_player

Naprosto megalomanská Snyderova vizuální, epická a hlavně zároveň akční super jízda !!! Na to, že Supermana mám ze všech superhrdinů v oblibě uplně nejmíň tak se mi to sakra líbilo. Snyder + Nolan = Supermovie ! ()

Locksmith

Zahájení filmu na Kryptonu bylo úchvatné a celá první čtvrthodina s Russellem Crowem v hlavní roli byla naprosto výborná. Zrovna když jsem si začal říkat, že to bude zřejmě mnohem lepší, než jsem si myslel - střih, nový hlavní hrdina...a sešup dolů. Bohužel, za celou dobu stopáže už se film nepřiblížil úchvatnému začátku. Ani hlavní postava, Clark/Kal, mne nedokázala zaujmout a přišla mi poněkud prkenná. Typicky "hollywoodské" zakončení (málo děje, hodně efektů) bylo pak příliš dlouhé i na mne a to vydržím leccos. Ani soundtrack Hanse Zimmera nedokázal zvednout můj výsledný dojem z filmu na výše než tři hvězdičky (začátek na Kryptonu by ovšem zasloužil minimálně o hvězdičku víc). A mimochodem, cenu za nejlepšího bojovníka získává Jor-El, který svým bojovým uměním svého filmového syna převyšuje o několik tříd (co Clarkovi trvalo třicet minut, zvládl jeho otec během třiceti vteřin), na druhém místě se pak umisťuje bojovnice Faora-Ul, která mi svým stylem silně připomněla Alberta Weskera :) ()

Gogo333

O proti většině zpracování Supermana docela změna a to hodně příjemná. Začátek na Kryptonu perfektní a určitě bych si nechal líbit prequel na něm. Cavill sympoš a líbilo se mi, že tam nebylo to trapný " po nasazení brejliček Supermana nikdo nepozná" i když nás to evidentně čeká v druhém dílu. Padouši perfektní, ale už konečně by to chtělo taky někoho jinýho než Zoda a Lexe (ten nás prý čeká ve 2), někoho silnějšího, v komixech jich je dost (aspoň, že ve Smallville toho využili a byl tam třeba Doomsday). Vtípek s nehodama na pracovišti potěšil i menší náznaky na propojení DC universa. Nechápu proč má Superman nagelovaný vlasy (pravidelně po nasazení obleku gel na vlasech a po sundání vlasy bez gelu), napadá mě jen že když letí, tak aby potom nebyl rozcuchaný. Taky záverečná bitva musela zabít spoustu lidí, ale to evidentně Supermanovi nevadilo. Tomu šlo jen o Lois. Docela zajímavý bylo, že jedna část města je zničena a padaj tam stíhačky a vesmírný lodě a přitom o kousek dál si město žije normálním životem jako by se nic nedělo. Taky by mě zajímalo jak se Lois dostala přes takový kus města na vlakáč tak rychle, aby stihla utěšit Supermana. Celkově se mi to moc líbilo a rozhoduji se mezi 4-5*. Zatím jen za 4* a po dalších zkouknutí možná změnit. ()

Corpsegrinder

S Batmanem se jedná asi o nejdospělejší film podle komiksu ovšem Superman má výhodu v tom že se nespoléhá na techniku ale na nadlidský schopnosti což dává prostor pro víc akce a zrovna tej je tu jak nasráno. Nikdy jsem Supermana nemusel ať už jako komiks nebo jako filmy, celá Justice League mi totiž přijde krajně dětinská, ale tohle zpracování mi sedlo a stejně jako hlavní postava odložilo spoďáry. A rád bych zde pro lidi kterejm se to nelíbilo citoval jednu větu z filmu: Tam někde mezi hvězdami se v tom rádoby experti nebudou vrtat jako čuráci a brečet že jsou tam digitální efekty protože každej debil snad pochopí že jinak takovej film udělat nejde. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce