Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

char_t

Mám hodně rád původního Supermana, i Donnerův druhý díl, kterýchžto je tenhle kousek remakem. Díky tomu jsem zažil pěknou řádku WTF momentů. O Clarkovi kupa lidí ví, že má schopnosti? Není novinář? Lois zná jeho identitu? S každým dalším WTF jsem si ale uvědomoval, že tahle verze je o něco "reálnější", než komické Donnerovo univerzum, kdy Clark vždy Supermana prošvihne, a nikomu to není divné... Výrazně pak potěšilo přepracování "kryptonitu", takhle dává mnohem víc smysl, za to díky. A ani mi tak moc nevadila ona kritizovaná závěrečná destrukce, přišlo mi, že o moc líp to Kal-El udělat nemohl, pokud tedy chtěl zůstat v divácky přitažlivých kulisách New Yorku ;) PS: Ten divnej zvuk z Inception, co byl ještě v DKR fakt cool... už není, smiřte se s tím. ()

agassi68

Bol som prichystaný na trojhviezdičkový biják a prekvapujúco sa moje očakávania naplnili a trošku prekročili. Superman aj záporák Shannon zvládli neľahké bremeno výborne. Audio znesie maximum, vizuál veľmi nezaostával. Jedine tá dĺžka..Určite pribudnú aspoň dve pokračovania a to už si neviem predstaviť, čím to naplnia. ()

HDeer

Zaujímavý film s výborným soundtrackom, avšak podľa môjho názoru nie úplne podarený načasovaním. Spočiatku všetko zapadalo, lenže neskôr mi Clarkove retrospektívy prišli mätúce až natoľko, že som si nebol istý či si len spomína alebo to zažíva naozaj. Okrem nesprávne obsadenej Lois Lane, mi prekážal aj jeho ryšavý priateľ z detstva, ktorý ani po flash-backoch nedal pokoj a najmä jej šéf (Laurence Fishburne), o ktorom celý film nič nevieme, no scenáristi sa aj tak umelo snažia vyvolať emócie pri jeho "blížiacom sa konci". Súboje mi prišli o niečo lepšie, aj keď občas sa zdali neprehľadné. Superman bol ale perfektný, Cavill je ohromný sympaťák a s hudbou, ktorá ho doprovádzala bolo pre mňa mnoho momentov zážitkom. Nakoniec mi nevadilo ani to dvojité vyvrcholenie. ()

Luk Skywalker

Jsem hluboce zklamán, ještě že jsem na to nešel do kina, to byla ztráta času a peněz. Bohužel zde se reboot série nezdařil jako u Batmana, který je skvělý a asi mě "zmlsal". Tady se musím ptát: Proč je to tak kurevsky dlouhé? Proč to vykrádá několik filmů (líhně jak z Matrixu, jakési putování jak u Wolverina, vykradačky z her - viz dále)? A nejdůležitější otázka: Proč je to tak nudné? Dokonce i při epickém souboji jsem se místy nudil a při pádu mrakodrapu jsem si vzpomněl na hry Call of Duty a Battlefield. Pak tu máme jakési mechy z Války světů a Transformers či Avengers. Další věc, která je špatně je obsazení Lois Laneová, když už vybrali Amy Adams (hezká herečka, ale pro tuto roli špatná volba), tak ji aspoň nabarvím vlasy na černo. A aby to totálně zabili, tak reportér Clark Kent se stane reportérem až na konci filmu. Pak tu jsou různé pitomosti, které nějaký chytrák vymyslel ani nevím k čemu (pátraní Lois Laneové po mimozemšťanech a setkání a vztah se Supermanem). Nolanovi bych doporučil, ať už nic nepíše jako spoluautor, bo jediná věc, která se povedla je SPOILER, že Superman zabil protivníka KONEC SPOILERU. Za to bych mohl půl hvězdičky přidat, takže celkově dvě a půl hvězdy a nominace na průser roku k tomu (jen nominace bo máme ještě Iron Mana 3). ()

Rockerman

Asi už bylo načase nahradit, sice kultovního, ale přece jen "předpotopně" natočeného Supermana něčím takovým, jako je toto. Něčím takovým, které by mohlo využít všechny možnosti současné techniky, při tvorbě triků. A myslím, že po této stránce se to povedlo! Jsme svědky vizuálních efektů, které snad nemají obdoby ani v Avatarovi nebo Thorovi! Těch triků je tu tolik, že mi to už ke konci lezlo krkem. Jinak je fajn, že je tento Superman hodně jiný, než ten původní. Kostra příběhu je zachována, ale velmi se liší v detailech. Bohužel dialogy i naivní příběh zůstaly stejně slabé a tak mé hodnocení je "jen" čtyřhvězdičkové. ()

Slava4

Bohužel, žádná velká paráda to nebyla a na to, jak dlouho jsem čekal na kvalitví Blu Ray verzi, jsem o to víc zklamaný. Nejde mi do hlavy, proč občas filmaři vyberou pro jednu z hlavních rolí herečku, která je škaredá od hlavy až k patě a diváka tím prudí celý film. Pro seriál možná, ale v případě tohodlenc filmu bych asi čekal něco jiného.. Nehledě na to, že už mi "akční hrdinové" s vlajícím pláštěm příjdou tak trochu srandovní. 2* by byly ale možna málo, takže slabé 3* (+/-50%) ()

sadlokan

Nedávám plnou palbu,protože mi přeci jen trochu chybělo doudovství Reevova Clarka a též bleskurychlý převlek kabátu v telefonní budce.Takže MZ prostě přiletí na tripodu,jo?V tom máme již jasno!Počat Elem Crowem a vychován Kentem Costnerem. ()

JakeG

Tak a mame tu dalsi restart akcniho hrdiny pod taktovkou pana Nolana, ale je jen dalsi! Prvni polivina me fakt vtahla a s nadsenim kvituji znovuzrozeny Krypton se super Jor Elem, ovsem to co nasledovalo me hrube urazilo. Slovy Jar Jar Bingse:"Rachanda, bouchanda, lidicky zmatene utikala a pan v plastiku tolik kricet. Ja z toho cela zbourana jako Metropolis byla." ()

Páně

Málokdy jsem se v průběhu sledování nějakého blockbusteru cítil tak vnitřně rozdvojený. Načinčaný sled tu slabých, tu kulervoucích scén, jenž by potřeboval narativní provázanost jako prase drbání, neboť jeho zkratkovitost je i přes celkovou stopáž do očí bijící. Když pominu jak vychcaný je to mix všech blockbusterovských klišé posledních patnácti let šmrncnutý ujetou a chvílemi až onanistickou destrukcí všeho, zbyde mi jen poměrně prázdná schránka od něčeho co mohlo být naplněno až po okraj kvalitním emotivním zážitkem a že náznaky tam v první půli byly. Zack Snyder ovšem tentokrát tu svojí osobitost poněkud utopil v ambicích být tak jiný a zároveň mít tam prostě všechno. ()

annes

No těším se jestli budou to město dávat kousek po kousku (stejnými efekty jak ho bořili) dohromady :-D další půl hodina ztrávenýho času koukáním na nic -> proto jen tři hvězdičky... ()

Ydrosten

Střihač filmu, by měl raději dělat střihy na " madi in china " oblečcích, protože všechno bylo nějak moc nepřehledné // Úvod se povedl, a určitě má co nabídnout, protože technologie Kryptonu je bezesporu jedinečná ( a navíc cením hezkou scenérii sopečné aktivity ) Pak film nabídne pár skokú v čase - dost nestandartně, takže jeden neví co se děje - k tomu se připlete nesympaticky vzhlížející reportérka a nakonec se zboří půl města. Digitální triky jsou dobrá věc, ale fungují jen pokud se servírují v malých dávkách, protože pak už jde jen o to jak dlouho se dokáže divák soustředit na děj, ve které se vlastně kromě destrukce nic neděje ( a to je myslím kámen úrazu celé druhé poloviny filmu ) // - // měl jsem možnost shlédnout naprosto dokonale vizuální a hudebně nezkreslený KINORIP !! v originále a asi o týden později DVD RIP v češtině. Dialogy se nijak nezměnily ( až na pár detailů ) takže po téhle stránce se dabingu nedá moc vytýkat - ono ne náhodou je český dabing považován i ve světě jako jeden z nejlepších ( všeobecně u jakéhokoliv filmu ) // - // Chyběl mi Lex Luthor, takže předpokládám že se oběví ve dvojce ( pokud dvojka není myšlena Batman vs. Superman - to by mě nasraly ) :: - :: Originál halsy Crowea a Costnera, dokážou pořádně pohladit ( tady český dabing moc neocením ) -- "" -- Gesto Kevina Costnera při scéně s tornádem ( zamítavé gesto, když mu chce jít synek pomoct ) mě jen utvrdilo v tom že Costner může hrát klidně i kámen v poušti a pořád to bude oskarový výkon. Nebudu se bránit nějakému pokračování, ale do kina na to nepůjdu - počkám si na kvalitní kinorip ( 4 film, u kterého mi nejde přidat hvězdičkové hodnocení. Prostě můžu klikat na " přidat " a nic se neděje. Takže si virtuálně představte 3 hvězdy ) ()

BOURQUE

Nový reboot Supermana! Ja by som sa radšej nepúšťal do porovnania s klasickým a originálom (R.I.P. Christopher Reeve), pretože jak R. Donner tak aj Z. Snyder majú dosť odlišný pohľad na veci. Každopádne Z. Snyder ide s časom a vo svojom filme využíva všetky možné arzenály moderných trikov a superpočítačov, vďaka ktorej skutočná podstata a ľudskosť Supermana sa miestami stratí. To všetko zase kompenzujú jeho prvý a druhý otec - R. Crowe a K. Costner. Ich voľba bola neskutočne dobrá a Russel ako Jor-El je famózny. O tom, že bude pokračovanie, niet pochybu. Pevne dúfam, že ešte viac priestoru dajú ľudským charakterom a menší počítačovej techniky. Osobné hodnotenie: 74% (*) ()

mala_kea

Velkolepá podívaná s propracovanými efekty a to je asi všechno. Příběh je chaotický, dynamika vyprávění nestálá, a postavy a vztahy mezi nimi jsou načrtnuty jen povrchně. Drama tak nepřichází, i když se o to film někdy snaží. Možná kdyby bylo ve scénáři více místa pro rozvoj dramatu a postav, místo šílené rvačky s jakýmisi chapadly, tak by se to i podařilo. Jinak až na Russella Crowea postrádá film lidskou tvář, kterou nahradila snaha o epičnost bojiště, která se na druhou stranu myslím vydařila. ()

matini

Superman trošku jinak a hned super podívaná. Rozhodně spousta pěkných efektů a záběrů. Koho bych ve filmu vyzdvihla je Russell Crowe a Kevin Costner. I když ve filmu nejsou tak často, jejich scény si prostě zapamatujete :) ()

Kirman

Dokoukáno jest a nyní hodnocení a komentář (jako první jsem samozřejmě musel sepsat zajímavosti - díky čsfd, že tříbíš mé smysly pro všímání si zajímavostí, zbytečností a podstat). Mám rád komiksové hrdiny, některé více (např. Avengers) a jiné méně. Supermana méně, ale o to víc si vážím tohoto zpracování, protože se mi opravdu líbí, takže pro pána s eSkem na hrudi "jen" ****. Film na mě působí uceleně a promyšleně, za celou dobu jsem se nenudil (143 minut není zrovna málo) a oceňuji pěkně provedené vzpomínání dospělého Clarka Kenta na jeho dětství. Design vesmírných lodí a všech možných udělátek mi připomněl Válku světů. ()

matkoulko

Superman 21. storočia ako má byť. Drsnejší, realistickejší, efektnejší. Výhrad bolo viacero, ale načo sa o tom rozpisovať. Pre mňa milé prekvapenie s kvalitným hereckým obsadením. ()

Evander

3D: Muže z oceli jsem sledoval jako své první 3D. Spíše tedy jako ochutnávku technologií, jinak bych neměl sebemenší důvod se tímto dílem zabývat. Nakonec to tak špatné nebylo. Audiovizuální stránku jsem si skutečně vychutnal a co se týče příběhu, ten je v podstatě neškodný. Není to nic, co by stálo za vidění, ale ani nic, co by se nedalo dodívat do konce. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce