Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Jorge-Z

Daniel Craig znovu ve vynikající formě, ovšem svůj bondovský debut nepřekonal. Ale i tak jsem rád, kam se bondovky ubírají. ()

Ezekiel1

Napodruhé výrazně lepší. Přesto si pořád myslím, že Casino Royale je o třídu někde jinde. Co Quantum of Solace rozhodně škodí je špatný záporák. Prcek v podání Mathieu Amalrica na mě působí místo charismatického parchanta spíše komicky. Příběh není nijak převratný, zato vše dohání skvělá akce. 6,5/10 ()

peetriss

Bond nám poněkud zdrsněl, avšak na druhou stranu se nám začíná pomalu, ale jistě utápět ve filmové průměrnosti. Není to vyložená katastrofa, na film se dá koukat, ale jedná se o nijak výjimečný akční snímek jakých jsou tisíce. Kvalita filmu není přímo úměrná vloženému rozpočtu. ()

Prochy38

Doufám, že místní nadšenci pochopí, že se mi to prostě nelíbilo. James Bond už je dávno pryč. Teď je to tuctový akční film s D. Graigem, který byl ještě v Casinu ok, ale teď už to nebylo o ničem. Bond-girl byly vždycky kočky, nevím, kde vyhrabali tady ty dvě... Hrůza a děs.... Efekty dobré, skvělá hudba, ale asi to na mě bylo až moc náročné. Prostě mě to nebavilo. ()

Mo.

Bondovky bylo vždycky trochu obtížné hodnotit. Jejich ráz se měnil s každou obměnou hlavního představitele. Co herec, to jiný film. Co herec, to jiný 007. S příchodem Daniela Craiga a Casina Royale jsem si řekl "Wow! Konec šamponovitým hošíkům, tohle je konečně pořádný Bond!". Líbila se mi Craigova osobitost, surovost a hlavně nový styl vyprávění a šmrnc, který to celé dostalo. Jenomže Quantum of Solace vzal tentokrát do rukou režisér, který se diváka snaží přesvědčit, že série o agentovi s povolením zabíjet je jen tuctová akčňárna a Craiga se pokusil napasovat do role průměrného přihlouplého "chlapíka s pistolí". Většina věcí, co jsme měli na Bondovi rádi zmizela. Promyšlený děj i nezaměnitelná atmosféra se rozplynuli v záplavě akce, která už od prvního pohledu působí lacině a existuje ve filmu jen pro akci samotnou. A kupodivu právě ani ty akční scény nejsou nic moc, je to nuda, efekty a triky takové, že žádné a člověk si chvílemi připadá jako u nějaké béčkové vykopávky. Prostě celkové zklamání. Zřejmě nejhorší Bondovka poslední doby. ()

Hanes88

Jak už jsem uvedl u Casina Royale pro mě bude vždycky James Bond Pierce Brosnan. Proto to nesrovnávám s jinými Bondovkami, ale přímo s Craigovým Casinem. Musím říct, že i toto volné pokračování není vůbec špatné, ale právě se zmíněným filmem se srovnávat nemůže. Něco tomu po celou dobu chybělo. ()

Disease

Jako epilog ke Casinu Royale v pohodě, jako samostatný film slabší. "Revoluční" střih místy na hranici přehlednosti a v případě Toscy naprosto samoúčelný. ()

J*A*M*A*L

Po skvělém filmu("bondovce") Casino Royale, kde vyloženě Daniel Craig hrál skvěle jsem se na další "bondovku" docela těšil.Jako James Bond si tuto roli Daniel Craig vyloženě užívá a hraje fakt naplno podle mě snad nejlíp ze všech, ale všichni představitelé Bondů hrají skvěle.Docela nechápu, že Craiga jako Bonda moc rádi nemají vyloženě je prý i sere a že to neumí.Sami umějí hrát hovno a nic nenahráli, ale hlavně, že pomlouvají ostatní.Quantum of Solace už brzy překvapivě hráli v televizi a tak jsem to chtěl vidět a už jsem se moc těšil a bylo na co.Přišlo mi to hlavně trošku víc akčnější a toho si já jako fanda akčních filmů všímám a počítají se u toho bonusové body.Navíc to bylo i trošku kratší a to mi taky moc nevadilo(já radši kratší filmy) a výkony herců ještě lepší.Jo a pokud jste viděl předchozí díl, tak už tento další díl vidět musíte jen proto, že to bylo pokračování Casina Royale.Už se těším na Skyfall. ()

Darth Maul

Už dávnejšie som čítal na nejakom filmovom webe zaujímavú informáciu. O réžiu Quantum of Solace údajne prejavil záujem Quentin Tarantino. Ak by to bola pravda, tak potom je veľká škoda, že to nakoniec nevyšlo. V jeho podaní by bola dvadsiatadruhá bondovka pravdepodobne dokonale vybrúsenou drámou o pomste. Ale na keby bolo keby sa nehrá... Quantum of Solace Marca Forstera je slušným pokračovaním Casina Royale. V akčných pasážach sa mi zdalo dokonca o kúsok lepšie. Za zmienku stoja aj dve nezabudnuteľné scény - majstrovsky zostrihané dostihy na začiatku filmu a audiovizuálne dokonalá scéna v opere. Škoda len toho slabého využitia motívu pomsty. ()

Hadriel

Quantum of Solace se snaží udržet (překonat) vysoko nasazeno laťku Casina Royale, proto je prvních několik minut nabito solidní a strhující akcí. Ono je akce opravdu přehršel. Ale poměrně rozumné akce. Jak říkám, tahle nová cesta kterou se vydává Bond se mi líbí. Aston Martin DBS na začátku, to je čistá krása. Craig si opět jede to svoje. A opět válí. Na Gemmu se vždycky rád kouknu. A Olga je moje oblíbenkyně. Potěší Giancarlo Giannini, to je takový správňák. Mathieu Amalric dává solidní výkon na to co mu dovoluje scénář, zbytek vynahradí super psycho pohledem. Hudba dost na pohodu. I některé vizuály chytí oko. S několikanásobným zhlédnutím jsou to lepší 4*. ()

Honzeek95

Nejslabší Bond s Craigem, který si ani nezaslouží být v červených číslech... Odfláknuté, nudné, bez emocí. Ten film nemá duši a co hůře - ani jednu scénku, která by vám zůstala v hlavě... Vše korunuje katastrofální střih a kamera. ()

Marius_ss

Po nezabudnuteľnom Casino Royale tu máme ďalšieho, povedzme, ľahko nadpriemerného Bonda. Tešil som sa na emotívneho, naštvaného Bonda v honbe pomstiť ženu, ktorú miloval. No asi cestou k novému filmu "vychladol". Akcia znovu klesla na úroveň "hlúpučká", no miestami bola fakt efektná (súboj na lešení). Kurylenko bola fajn, no nijako ma neohúrila. Záporák správne odpudzujúci, no nudný a určite nie charizmatický, či zapamätania hodný. A Matysa, ktorý mi tu definitívne prirástol k srdcu sa takto narýchlo zbavia, škoda. Ale nebolo to vymyslené zle, celkovo to nebol zlý Bond, len bol trochu urýchlený a zatiaľ čo jeho predchodca ma chytil a až do konca nepustil, tento ma len tak letmo zvieral ako dievča na prvom rande ;) ()

Rozjimatel

Tak po druhom pozretí zvyšujem na 3 hviezdičky, keďže som tam objavil veci, ktoré som si predtým v tom zbesilom tempe filmu nevšimol. Možno pri ďalšom pozretí sa mi to bude páčiť ešte viac. Páči sa mi, že po prvý krát film nadväzuje na predchádzajúci (výborný Casino Royale (2006)), potom poriadne spletitá zápletka a výborne natočená akcia. Ďalej miznú veci, ktoré mi vždy na Bondovi prekážali a zbytočne ho zväzovali - prehnaný sexizmus, dookola opakované hlášky (s pitím, s predstavovaním), ktoré už začínali byť trápne. Teraz k negatívam. Kurylenko nemá pre mňa bohvieakú charizmu a tiež, na rozdiel od Evy Green, ju ani nepovažujem za dobrú herečku. Jej postava bola dosť čudná, chýbalo tomu trochu viac psychológie (ako napr. tá scéna v plameňoch). No a najväčšia moja výhrada ide ku kamere pri akčných scénach. Je to taká Greengrassovská roztrasená kamera, v danej dobe veľmi populárna, ale mne vôbec nevyhovuje. Oberá ma totiž o zážitok z akčných scén. Možno väčšina ľudí je z takejto kamery v tranze, mňa tak maximálne z nej rozbolí hlava. ()

prezdivaka

Asi pro někoho kult, pro jiného vtipné či zásadní. Já netuším, proč to někdo sleduje. Podíval jsem se po patnácti letech na Bonda s Craigem. Je to jak přes kopírák - honičky, střílečky, padání, lítání...občas nějaká holka v posteli a k tomu moudra typu: dolar už není to, co býval; světu dochází ropa (v roce 2008 neměli ponětí, že brzy svět ovládnou elektromobily) Jo, jasně lidé chtějí svou hru. Ale ptám se - byli byste ochotni se stále dokola koukat na Červenou Karkulku? Jen by jednou měla třeba zelený overal? Asi si dám 15 let pauzu a pak se uvidí. ()

petrfox

O výběru režiséra k novému Bondovi jsem měl trochu pochybnosti, ale Marc Forster mě přesvědčil, že to byla správná volba. Navázal přesně tam, kde Casino Royale skončilo a natočil úctyhodné pokračování. S akčními scénami (a nejen s nimi) si poradil bravurně včetně brilantní adrenalinové honičky na úvod. Lokace? Skvělé! Hlavně Toskánsko a jeho perla Siena s kulisou Palia, městského závodu na koních pořádaného už od středověku... Daniel Craig? Ano! Toto je James Bond pro nové tisíciletí, James Bond přesně podle mého gusta. Drsný, sveřepý, omlácený, ale neústupný bijec, který se s nikým a ničím nemazlí (Bondgirls vyjímaje)... Matt Damon v jednom rozhovoru řekl, že kdyby se měl Bourne utkat s Bondem, určitě by mu Bourne nakopal zadek. No, po tom co jsem dnes viděl, bych řekl, že by to bylo minimálně vyrovnané, ne-li opačně... Jestli James dosáhl svého "Množství útěchy" ví jen on, já si ale rozhodně užil své "Množství zábavy"... ()

Zombi

Nový Bond není špatný, ale tak nějak ho nepovažuji za Bonda, předchozí Casino Royal sice málo, ale přece jen ke klasickým bondovským filmům odkazovalo, Quantum of Solace ne, chybí hlášky, chybí technická udělátka, nevadí mi to, ale prostě to není Bond, je to „nějaký“ akční thriler. Akce je chvílemi dost nepřehledná, často nevíte co se přesně děje, prostřihy dvou scén někomu mohou připadat efektní, mě přijdou samoúčelné a radši bych se soustředil jen na jednu akci, zato pořádnou, když se za pár minut prostřih dvou akcí opakuje znovu, je to už opravdu překombinované, navíc je tu zbytečně rýchlý střih. Musím říct, že i úvodní píseň a titulky mi přišli snad nejméně povedené co si z bondovské serie dojmově pamatuji, ale jinak je to celkem solidní podívaná. ()

fastum

A všechno dokolečka dokola.. asi už mě nebaví se dívat pořád na to samé.. Casino Roayal byla pro mě geniální bondovka. Tohle naprosté zklamání.. Dvě hvězdy za občas pěknou akci a scénu v opeře.. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter