Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Severina

K filmu jsem přistupovala s jistou obezřetností. Tedy připravena ho vypnout hned, jak mě přestane bavit. Nestalo se tak a sama jsem byla překvapená, že jsem se docela bavila. Vycházela jsem ze svých dojmů z Šifry mistra Leonarda, kde jsem neprozíravě šla do kina hned po přečtení knihy. Tentokrát mému shlédnutíod přečtení knihy předcházela skoro roční prodleva. Příběh měl spád, delší rozhovory byly trochu nudné a Tom Hanks vypadal rozhodně líp, než v Šifře. Nějaké zvlášť výrazné odlišnosti od předlohy jsem nezpozorovala. Ewan McGregor mi do role církevního intrikána taky pěkně zapadl. A kdybych nevěděla děj dopředu, tak bych se možná bavila ještě o krapet víc, ale to už je moje mínus. ()

nakamura

Zajímavý a vcelku i napínavý děj, více či méně předvídatelné zvraty, akce a kritika církve - poukazování na to, jak ti nejzbožnější lidé jsou schopni velkých ukrutností, což je kontrast, který je nejlépe vyjádřen slovy nájemného vraha: "Buďte opatrní. Jsou to lidé Boží." A o tom také tento film je. Kromě toho je tu ale jak už jsem uvedla i spousta akce a napínavých momentů a tudíž se film může líbit i těm, které příliš nenadchla Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni jsou svým zpracováním rozhodně blíže širšímu okruhu diváků. Ovšem hlavní myšlenkou je opět kritika církve, jen o něco umírněnější než v Šifře (církev si nakonec zvolí do svého středu moudrého papeže, uzná pokroky vědy, zapůjčí Robertu Langdonovi vytoužené vzácné spisy atd.) Herecké výkony jsou dobré a vyniká zde hlavně Ewan McGregor, který už po několikáté dokazuje své skvělé herecké kvality. Přes všechny klady tohoto filmu však nemohu dát pět hvězdiček, trochu mi do tohoto tématu prostě neseděla "zázračná" antihmota, příliš to zasahovalo do sci-fi žánru a k tomuto typu filmu to prostě jaksi nepasuje. Jinak ale film, co stojí za vidění, člověk se při jeho sledování rozhodně nenudí. ()

shinlove

No na Šifru to nemělo, ale přesto se na to dalo dívat...Podle mě nejlepší herecký výkon na place odvedl McGregor, který fanatického představitele Vatikánu zahrál skvěle... Přesto celkový dojem není lepší než 3* ()

Warapeidza

Řemeslně velmi dobře natočené řekl bych, hezký dějový přemet na konci... První půlka se trošku vleče, ale pak je to již o dost lepší, virtuální Vatikán se povedl... ()

OziRaziel

Dávám dvě a to jen kvůli Ewanovi a Hanksovi. protože kdo umí číst a náhodou si přečet i knižní předlohu tak musel vykvést do růžova jako já a já růžovou nenávidim. Chyběl mi tam knižní začátek v Cernu, ředitel Maxmilian Kohler a nařachaný černoch jakožto assasin. Dobře beru, že se vše do filmu nevejde ale takové překopání příběhu je na křeslo. ()

BliXer

Žádná bomba, více se mi líbila Šifra mistra Leonarda. Film je moc zdlouhavý, že už pak ani člověka nebaví stíhat všechny zvraty. Ale jednou jsem se na něj podíval rád. ()

Decadence

Průměrné zpracování běhání po Vatikánu/Římě a hledání jakési bomby, jejíž jedinné zrnko způsobí menší atomový výbuch. Naštěstí vše je zdárně vyřešeno a bomba, která exploduje ve výšce cca 2km nad městem nenapáchá větší škody (kromě částečného zdemolování jednoho náměstí). No tedy na to, že by polovina Evropy měla být snad pryč, je to celkem úctyhodný americký výkon. Opět, až na čestnou výjimku jsou Italové pouze debilními figurkami, které pomáhají bystrému AMERICKÉMU gerojovi (tentokrát poručík, tedy pardon historik Tom Hanks), jenž je nucen pouze přihlížet, jak jsou masakrováni neznámým útočníkem, který se posléze projeví jako opravdový charakter (monolog o zbraních).. Inu, jak se říká, potěš koště! ()

Vig

3 hvězdičky za zamotaný příběh s nudným začátkem a naprosto strhujícím zbytkem. Kdyby kolem dokola neútočily samá data a intelektuální machrovinky hlavních postav, možná bychom se my normální IQ tykve nezamotali a porozuměli tomu co říkjí. Možná že až si to pustím (jestli vůbec) podesáté, pochopím víc souvislostí a dozvím se zas něco nového.....teď už vím, co je konkláve :) ()

Fordik

Šifra mě moc neoslovila, a tak jsem čekal co mi můžou nabídnou A&D. Musím uznat Rone, zlepšil ses. A to v lepší zápletce, hercích a především v hudbě. Ta byla nádherná. Hanks dostal konečně hrající herečku, která jenom blbě nekouká. Ale hraje, (Ayelet Zurer si budu pamatovat pro příště). Ostatní herci, jak McGregor, Skarsgard a nájemný vrah Lie Kaas (také si na něj budu dávat pozor), předvádí rovněž přesvědčivé výkony. Pravda, někteří můžou namítat, že scénář je děravej, příběh nezajímavej, ale mě se líbil, a 140 minut mě utekly jako nic. Takže sice slabší, ale zasloužené 4 hvězdy, pro které jsem se rozhodl za herecké výkony celého týmu a především za skvělou muziku od Zimmera. 75%. ()

frenkie

Napodruhé o dost lépe. Tak bych charakterizoval druhý film podle románu Dana Browna, který knižně předchází prvnímu dílu, ale film je koncipován jako sequel. Hodně dialogů, hodně pátrání, trochu slabší první hodinka, hodně mezinárodní herecké obsazení(USA, VB, Izrael,SRN, Italie, Dánsko) a velmi slušné finále s velkým zvratem. Herecky zvládnuté slušně, T. Hanks odvedl svůj standart, A.M.Stahl by mohl kardinálovat od minuty a izraelská herečka Ayelet Zurer, kterou si pamatuji už od Mnichova, byla svým ženským šarmem a dokonalou postavou takovou třešínkou na dortu poctivé porce zábavy. Pro mne je jedním z měřítek kvality filmu to, zda ho vůbec dokoukám a když ho dokoukám , tak bez pocitů nudy. Tady jsem se fakt nenudil. 4*. ()

snupko13

Knihu som čítal, tak ako všetky od Dana Browna a musím konštatovať, že táto filmová verzia sa mi páčila omnoho viac ako Da Vinci Code, pri ktorom som celkom slušne zaspal. Tento film, nie je nič do neba siahajúce, ale malo to adrenalín, správne napätie a spád, takže diváci, ktorí knihu nečítali si myslím mohli prísť na svoje. A hlavne, cirkvi to treba natrieť :) ()

Tomulka

Rozhodně lepší než šifra mistra leonarda. Tento film měl až na pokulhávající tempo trochu více napětí a hlavně měl závěr založený trochá více na reálném základě. Herecké výkony byli velmi dobré hlavně Ewan zazářil. ()

Mangus

Toto je film, ktorý sa tak veľmi očakával a na ktorý sa ľudia tešia do kina? Toto je tá správna téma, ktorou zaujmete v 21. storočí? No nikdy som nečítal žiadnu knihu od Dana Browna, ale asi si žiadnu ani neprečítam. Film nie je spravený zle, ale pre mňa je to proste neatraktívne. Takisto ako DaVinciho kód. Hanks je stále dobrý, aj keď už stráca tie svoje typické črty z mladších rokov, film má aj dynamiku, ale napätie žiadne. Atraktívnosť zápletky, prostredia a náboženskej podfarbenosti celého príbehu je pre mňa takmer nulová. Dám 3* za kvalitu spracovania, Hanksa a McGregora. Inak iba slabý odvar, ktorý by bol pre mňa atraktívnejší, keby sa odohrával v minulosti (17.-18. storočie napríklad). 5/10 ()

james11

Toma Hankse jako herce miluji a asi jen proto, jsem se rozhodl koukat na pokračování Šifry mistra Leonarda. Mě dost baví filmy typu lovci pokladů, kde "géniové řeší nejtěžší šifry světa" , ale tenhle Béčkový scénář nezachrání nic. Když jsem se dozvěděl, že ilumináti plánují zabít někoho každou hodinu a nakonec vyhodit Vatikán do vzduchu, tak mi bylo jasné, že to bude probíhat přesně tak, jak to probíhalo. I když film má určité tempo, které docela neunudí, tak překroucená historie a fakt, že by mohl zástupce papeže provést sebevraždu (po tomto hříchu by se nemohl dostat do ráje), na filmové kvalitě ubírají a filmu dám lepší 2*. ()

THORasgard

Šifru mám ráda a dlabu na to jestli je nábožensky korektní, je to dobrá teorie a zábavný a chytry film. Přesně v tomhle tkví problém Andělů a démonů. Je to totiž kravina. A nemluvím ani tak o faktu, že geniální Langdon vždycky na všechno příde přesně pět vteřin před tím než se to stane, a pak ve stylu poručíka Columba deset minut vysvětluje, čeho jsme to vlastně byli svědky, ale o neskutečně (skutečně) debilním závěru. Další mínus, je obsazení. Šifra byla solidně nadupaná hvězdnými jmény (ano i málomluvný albín byl zahrán hercem formátu Paula Bettanyho), Andělé v tomto kole prohrávají na body. Skarsgard a McGregor se mi sice líbili jako dlouho ne, ale zbylo tu až moc neznámých tváří v důležitých úlohách. A mimochodem McGregor, buď jsem úchyl já a nebo on, ale tohle byl ďábelský výkon. Jestli fláterníci ve Vatikánu běžně dostávají parašutistický výcvik a hodiny létání helikoptérou, začnu vážně zvažovat teologickou fakultu, a co teprve ta nesmrtelnost, je to prostě Jedi. Zkrátka když jsem odcházela z kina, říkala sem si že tady něco nebylo v pořádku. Myslím, že tvůrci nebyli v pořádku, když to psali a když to natáčeli, protože tohle nemohli myslet vážně. Tolik kiksů u Rona Howarda, něco se se světem děje. P.S. loni se moje třída (beze mě) zůčastnila výletu do Říma a Vatikánu, stálo je to pár tisíc, bylo jim vedro stáli v krutých frontách. Já utratilo kilo a v pohodlí a přítmí kinosálu jsem si vychutnala detailní prohlídku města (nemusím podotýkat, že spolužáci neměli za průvodce Toma Hankse) :-D ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)