Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Wotan

Tak teď už vím proč dali mariňáci z Generation Kill svýmu veliteli přezdívku Kapitán Amerika. Komentář jednoho z nich naprosto dokonale sedí na hlavního hrdinu: "Can you believe that fucking retard is in charge of people?" Kdyby ten film měl aspoň dobrýho záporáka... Ten tu ale vypadá jako roztomilej čertík, kterej má sice neschopný vojáky, ale naprosto boží pozdrav "Hail, Hydra!", při jehož provedení jsem málem spadl smíchem ze židle. Takové nepodstatné detaily, kdy se např. grupa amerických vojáků objeví z ničeho nic hluboko na Němci okupovaném území, jsou jenom špička ledovce blbosti tohoto skvostu. Je to sice podle komixu, ale aspoň elementární logiku by to mohlo zachovat. ()

Spike23

Abych řekl pravdu, tak jediné, co na filmu bylo zajímavé, byl začátek a konec, všechno ostatní, co se mezitím dělo, byla naprostá hollywoodská nuda s tak trapnými digitálními efekty, že by se za ně styděla nejspíš i béčková počítačová hra. Nechápu, jak něco s tak otřesnou animací vůbec někdo může vypustit do světa, technologie jde snad dopředu, tak mi nejde do hlavy, že i první Spiderman je po ( nejen ) vizuální stránce tisíckrát lepší. A ty dialogy, to je snad nějaká nová móda, že hlavní hrdina neumí nic jiného, než odpovídat trapnými ironickými hláškami na jakoukoliv otázku od kohokoliv? Tohle je přesný příklad toho, jak nové filmy už nemají vůbec co nabídnout a jak Hollywood začíná rychlým tempem směřovat rovnou do prdele ( nešlo jinak napsat ). Tenhle film beru jako takový delší trailer na Avengers, který nás seznámí s jedním z hlavních hrdinů, nic víc v tom nevidím. ()

Seti

Obával jsem se, že Captain America bude daleko větší kýč, ale nakonec to nebylo zas tak špatné. Chris Evans byl fajn, jen si myslím, že mu spíš sedí větší hláškaři než slušňáci typu Capa. Zbytek hereckého osazenstva mě nijak nezaujal a to včetně Hugo Weavinga v roli hlavního záporáka. Storka o záchraně světa byla tuctová (tzn. komiksově standardní), některé lacině vyhlížející digitály taky nic moc, ovšem potěšila povedená scifi retro atmosféra. Největším překvapením je tak pro mě poměrně uzavřený konec, který tuhle sérii striktně odkazuje k Avengers (nebo si alespoň dost těžko představuji nějaký dějový veletoč, který by Captaina Americu vrátil do vyjetých kolejí.) ()

Miksilak

Sice to není žádná hitparáda, ale jako taková slabší akční oddechovka, při které nemusíte přemýšlet, to určitě neurazí. Existují mnohem lepší komiksové filmy, ale také mnohem horší. Opsané scény z jiných filmů nebudu rozebírat. Jediný kdo stojí za zmínku je Hugo Weaving, který jako záporák nezklamal a možná měl dostat i víc prostoru. Když to vezmu kolem a kolem, tak dvě a půl hvězdičky. ()

Chipsonator

Já mám prostě rád komixové hridny od Marvelu. Ať už je to Iron Man, Thor, Hulk, Nick Fury, Black Widow, Hawkey a nebo právě Kapitán Amerika kterému je věnován tenhle film. Kapitán je prostě takový ideální američan, co je odhodlaný bojovat za vlast a také se nebojí zemřít za své bratry a sestry. Ano Kapitán Amerika je postava nasáklá americký patosem. Ale naštěstí si s tím tvůrci poradili a ve filmu to nijak neotravuje. Ani Kapitánová Lovestory nebyla nijak otravná, dokonce mě bavila, za to tvůrcům palec nahoru. Akce byla taky slušná, vedlejší postavy byly simpatice (především Tommy Lee Jones který byl prostě super) a záporák v podání Huga Weavinga byl taky dobrý. Captain America: První Avenger jeprostě další skvělá komixovka on Marvelu. 80% ()

KoRner

Akcia, ktorá cez svoju nádhernú štylizáciu mi neostala v hlave viac ako dve hodiny po pozretí. Evans ako vychrtlík je fajn a aj jeho výcvik, finále sa mi však zdalo slabé. Neviem, či pre pokračovanie bolo správny krok zasadiť ho do prítomnosti, retro štalizácia je práve to najpamätnejšie čo z filmu mám. ()

Herráček

Samozřejmě, blockbuster... Samozřejmě, patetický jako blázen... Samozřejmě, americkej patriotismus až to bolí...Ale Weaving? Lee Jones? Komixárna? To já zase můžu :) Navíc dobrá výprava, skvělej spád... A na ty blbosti tam se dá dobře zapomenout... ()

Han22

Po dlouhé době komix, který mě naprosto nadchnul. Kapitán Amerika je moje oblíbená komixová postava a myslím, že režisér Johnston bylo to nejlepší co ji mohlo potkat. Johnston natočil celý film v retro stylu osmdesátých až devadesátých let, čili se díky bohu nedočkáme dokumentárního přístupu, zběsilé kamery ani rychlých střihů, ale klasického přístupu. To znamená gradující příběh plný úžasných akčních scén a efektů, odlečený humorem a mírně potěmělý občasným nečekaným úmrtím nebo smutnou scénou. Chris Evans je sympaťák, který odtáhne obě polohy hlavní postavy bez problémů, Hugo Weaving je skvělý záporák, jen tu slečnu mohli vybrat hezčí. Není to žádné umění, ale už dlouho tady nebyl komiksový film který nabízí 100% hrdinu a sází převážně na výborné akční scény. A laserové bitky jsem už taky moc dlouho neviděl. ()

honzii

Vám se to jako líbilo? Neznalý komixu jsem jen kroutil hlavou nad pitomostí příběhu, příšerných hereckých výkonech a šílenou režií. A jako bonus na závěr - ošklivé triky. Dnes už víme, že jakákoliv komixová adaptace se dá zfilmovat s hlavou a patou, efektně a přitom inteligentně. Nevím, který chytrák toto nechal natočit režisérem Jurského parku 3, ale rozhodně bych se být jím popadal za hlavu. Hluboké zklamání. Takový propadák jsem opravdu nečekal. A nejvíce je mi to líto vůči Hugovi Weavingovi, kterého více než uznávám. ()

wooozie

Další letošní hrdina zůstal oproti konkurenci v průměru. Ze začátku je to opravdu slabé, pak se střídají momenty lepší a horší, ale celkově se to dál než na 60% nedostane. Letos má nejvíc na vrch Thor, s tímto srovnáním je Captain America slabota, ale když to srovnám s Green Lantern (což ale není žádná konkurence), tak se nakonec vměstná mezi ně a s klidným srdcem dávám 3* ()

Nassau

Konečně. Už jsem si začínal pomalu myslet, že se snad nedočkám ucházející adaptace komiksového hrdiny. Captain America mě hodně překvapil, i když roli v tom určitě hrála i skutečnost, že jsem po předchozích komiksových zkušenostech (např. Green Lantern) raději rovnou očekával průser. Ten nepřišel, a místo toho jsem sledoval poměrně atmosferickou podívanou, která místy neměla daleko od nálad filmů páně Spielberga. K tomu přidávám povedený soundtrack od Silvestriho a není poměrně co řešit. Vcelku solidní 3 zářezy. Jedinou nevýhodou tak zřejmě je, že od Avengers nebudu čekat nic průměrného. Jsem navnazen, tak se Whedone snaž, ať příliš nezaostaneš za svým životním dílem Firefly! (70%) ()

bruceman7

Vizuálně vynikající, leč podle mého názoru docela neucelený kousek (jednotlivé části děje jsou tak nějak nedokonané, určité záležitosti by si rozhodně zasloužily dovysvětlit)...ale za podívání to určitě stojí. 6,75/10 ()

TheNine

Jestli Avengers reprezentují snímky nadhodnocené, je pak Kapitán ze všech prologů Marvelu úplně na opačné straně. A přitom neprávem. Jeho příjemný retro feeling společně s kontrastem "moderní" techniky vytváří další, i když komiksový, hrdinský příběh druhé světové války. A ty jsou přeci potřeba. Dialog: "Vydržím celej den!" Hodnocení: 80% ()

jondoe

Vahal som medzi tromi a styrmi hviezdickami. Filmy o superhdinoch si sice pozriem, ale vacsinou im dam len priemerne hodnotenie. Tento ma vsak zaujal hned od zaciatku. Bol som velmi rad, ze takmer cela prva polovica filmu sa venuje prevazne postavam a akcia prichadza az po spoznani ich charakteru. Nema ziadne hluche miesto a preto ma ani na chvilku nenudil. Navyse Chris Evans je sympatak a hlavna postava mu sedela a zvladol je moc dobre. Tak isto moc potesila vedlajsia postava Tommy Lee Jonesa. V tomto pripade sa tesim na pokracovanie. Dufam ze nebude umelo vytvorene a Captain America znovu ponukne nejake zaujimave dobrodruzstvo. ()

Nemik96

Nevím díval jsem se na Captaina Americu už 2x a pořád mám stejný pocit,šlo z toho prostě vymáčknout mnohem víc. Chris Evans mě opravdu ničím neodzbrojil, příběh prostě comicsový takže nelze moc vytýkat, a efekty mi chvílemi připadaly jako bych sledoval nějaký film z 80 let, více honička na motorkách. Nevím tak jak jsem psal u THORA, který na mě mimochodem působil úplně stéjně, asi nejsem ten správný Comicsák abych tohle dokázal hodnotit srdcem. Dávám 3*** a stále u mě vede IRON MAN :) ()

Tom:)

Tak pokud někdo očekává něco jiného než Ameriku, Ameriku a ještě jednou Ameriku, tak bude asi zklamán. Ale to vůbec neznamená, že by to bylo špatné. Ještě jsem neviděl Hulka, ale prozatím je to nejvíc "komixovatý" film celé série. Neměl jsem u něj pocit, že se dívám na Transformers s jinými hrdiny bez robotů (IronMan), ale spíš že listuju komixem. Komixovému feelingu muselo ustoupit všechno. Příběh je šablonovitý, scény často klišoidní, ale mě to vůbec nevadí. ()

BlackTom

Hoci som vypočul veľa oponentov, na Kapitána som nikdy nezanevrel a vcelku sa mi páčila aj adaptácia z 1990. Trocha ma síce nasralo obsadenie hlavnej role, Chris Evans si už totiž jedného marvelovského hrdinu zahral, nakoniec som ale bol milo prekvapený, pretože svoju rolu poňal príjemne civilne a seriózne. Zamrzí síce absencia väčšej myšlienky a nutné naväzovanie na Avengers, no aj to mi bohato vynahradil skvelý záporák Hugo Weaving ako Kapitánova nemesis Red Skull. Ja hovorím áno, pobavil som sa dostatočne, a to určite bolo cieľom filmu. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)