Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

PetrPan

Na rozdíl od ostatních dílů musíte u tohohle úplně downgradovat tu část vašeho mozku zodpovědnou za přemýšlení a upgradovat tu část, která nemyslí, ale jen zpracovává vizuální vjemy, protože nekecali a triky jsou fakt skvělé, ovšem ta logika...ach jo. Za všechny ----Proč stroje potažmo Skynet, zajímaly postavu (Kyle Reeves), kterou chtěli prostě odkráglovat? ()

nash.

Jako akční výplach na jedno použití ho lze s vypnutým mozkem absolvovat bez potíží a dokonce si ho radostně užít. Což jsem udělal. Včetně potěšení s vychytávání odkazů na Camerona a předchozí Terminátory. Jenže na ten druhý, pokud uděláte tu chybu, že zapnete mozek, to začne skřípat. První věc, vedle té dlouhé řady lapsů v logice, co mě zarazila, je to, že jakmile se motiv terminátora přenese do světa ovládaného Skynetem, přestává fungovat. Terminátor už není tím smrtícím prevítem, kterého nejde ukecat, zastavit, zabít ani mu utéct, protože si vás stejně vždycky najde. Stává se tupou hromadou železa, která se potácí rozbitým světem a protože má zřejmě rozhašené senzory a mířidla pálí kolem sebe nazdařbůh na všechno co se pohne. Měl jsem pocit jako by příběh s motivem Marcuse možná i docela rád roztáhl křídla, bohužel přitom neustále narážel na těsné stěny vystavěné prvními dvěma filmy, zejména motivem Johna Connora a uctivou snahou zůstat v jeho mantinelech. Naštěstí to šlape, postapokalyptický svět je působivý, některé akční scény výborné, takže je to celé o třídu lepší než velmi špatná trojka. ()

Joker Punx

I když film Terminator Salvation už nemá nic moc společnýho s původním Terminátorem a je to hodně jiný, tak se mi přesto tenhle díl dost líbil. A Christian Bale jako John Connor nebyl špatnej. Co se mi tady líbilo byl dneska už zesnulý herec Anton Yelchin v roli mladýho Kylea Reese, to byla dobrá volba. Fakt že mi někdy připomínal Michaela Biehna z prvního Terminátora. Triky některý dobrý, některý mizerný a chyběl mi tam hodně Arnold i když tam je jeho ksicht na chvíli udělanej na počítači, tak nic moc. Vůbec to už nemá atmosféru prvních Terminátorů a už to prostě neni ono. I když to moc neberu jako další pokračování, tak jako samotnej akční sci-fi film to neni vůbec špatný. ()

Claw

Film nese chybu ve svém názvu… Tohle není žádný čtvrtý díl Terminátora, nic z něj nezbylo kromě několika hudebních doprovodů a pro mě nejlepší scéna, kdy ve finále vyleze z nějaké mrazničky (digitální) Arnold... Jinak prostě mi to spíš připomínalo takové vyspělejší jako by "Cloverfield", kde nevíte odkud co přiletí, přistane, spadne, střelí... Je to akční, strašně akční, ale totálně prázdné... Dobře, to si mohu pustit nějaké demo na PC u nějaké videohry a vyjde to nastejno. Tohle má naprosto nulovou atmosféru a hraje se JEN na efekty, které jsou sice špičkové, ale když já raději toho oldschoolového klasického "Ramba 4", kterému tohle nesahá ani po kotníky... Podívaná pěkná, ale s Terminátorem to nemá nic společného... /60%/ ()

WANDRWALL

Velká slabota. Bylo mi jasné, že to nepřekoná předchozí film, ale co je moc, to je moc. Evidentně film těží jen z předchozího skvělého filmu. ()

Vitason

Prosím všechny ty chytráky, kteří lamentovali nad McGem na režisérské židli, aby natáhli pravou ruku do úrovně své hlavy... a dali si facku... Jasně, Cameron to není, ale je to akční, temné, drsné (ne krvavé) s pořádným tempem a pěkným vizuálem. McG nebyl vůbec špatná volba, protože akce mu šlape jako švýcarské hodinky. Sice se nekonají nějaké obrovské bitvy, ale pokud nepotřebujete stovky střílejících robotů, tak vás McGeho dobře natočená akce (za zmínku stojí moment, kdy v jediném záběru stihne Bale nasednout do vrtulníku, vzletět, havarovat a pak ještě pozorovat obrovský hřib na obzoru) chytne. Stejně tak se povedlo i herecké obsazení. Bale je sice trochu slabší, ale Worthington a Yelchin to zachraňují více než dobře a byli pro mě velice milé překvapení. A neztrácí se ani Danny Elfman se svými depresivními tóny. Terminator Salvation celkem slušně navazuje na své předchůdce a ostudu jim rozhodně nedělá. P.S. Možná přijde i Arnie. ()

Bachy

Je to dobrej film a je to solidní nástupce dílů předchozích. Což jsem nečekal a za což jsem velmi rád. Bavilo mě to, nic hlubšího to nezanechalo, občas mě to koplo do hlavy pár logickejma nesmyslama. A stejně jako třetí díl je to u mě na 3 hvězdy. Škoda, že díl, který celou dobu buduje úžasnou zaprášenou depresi to koncem dost zazdí. Spoiler: Viděl jsem Worthingtona jako poloboha, polomodráka, ale teď jako polorobot mi seděl asi nejvíc. Ač měl v sobě asi operační systém Windows Vista. ()

klerik

Na čo boli Skynetu motoboti a hydroboti? Na čo bola Connorovi tehotná žena? Na čo bol v centre Skynetu jeden(!) terminator? Na čo bol tento film? Aby opäť raz ukázal, že aj ten, kto má peniaze a ILM, potrebuje dobrý scenár. Toporné dialógy, vyslovene logické chyby, neuveriteľné vzťahy... Stroje nás vystopujú aj vďaka zapnutému rádiu, ale nerobí nám problém priamo vedľa našej tajnej povstaleckej základne odpáliť napalm... Takto túto vojnu zaručene nevyhráme... ()

Chrustyn

Letní filmová sezóna se nám začíná slušně rozjíždět. Po průměrném "Wolverinovi" přichází první vyzivatel ze stáje robotů a vyzívá na souboj Michaela Baye s jeho pokračováním Transformerů, ikdyž vitěz byl jasný už od začátku. Nový "Terminátor" už se odehrává v budoucnosti, kdy stroje začaly válku proti lidem a jelikož na film půjdou hlavně ti co znají předchozí díly nemá cenu to nějak zdlouhavě komentovat. Jde hlavně o to jak se režisér McG dokázal zhostit pokračování jedné z nejslavnějších a nejlepších sci-fi sérií všech dob. Ze začátku jsem byl mile překvapen a říkal jsem si, že by to mohl zvládnout stejně dobře jako ve své době Wiseman se svou "Smrtonosnou pastí". Po pár minutách filmu nás přívítá velice dobře natočená výbušná akce, která je ukočena perfektně natočenou scénou s vrtulníkem ukazující, že každý novodobý trhák by měl mít nějakou dlouhou akční scénu natočenou bez jediného střihu. Je to scéna, která běžnému divákovi ani nepřijde nijak vyjímečná ale filmový gurmáni budou určitě potěšeni. Dále to pokračuje klasickým seznamováním s hereckým ansáblem, kterému dominuje Christian Bale. Alespoň ze začátku to tak vypadá ale po chvilce převezme štafetu Sam Worthington a kolík Baleovi už nevrátí, což je na jednu stránku škoda ale na druhou stranu si Worthington se svou rolí poradil natolik dobře, že to ani tolik nevadí. A Christian Bale není jediný nevýrazný z herecké skupiny. Moon Bloodgood (to je ale blbý jméno) je zde jen proto aby ve filmu byla nějaká pěkná baba a Bryce Dallas Howard je úplně zbytečná a nebýt toho, že v příběhu musela být kvůli nápadu, který měl Mostow ve svém "Terminátorovi 3" mohl jí McG úplně vyškrtnout a místo ní zaplatit další dva až tři výbuchy navíc. Po seznámení se všemi zúčastněnými a po další výborné akční scéně u benzínky film nabere jiný směr a začne vysvětlovací a po pravdě docela nudná, akce prostá část, kdy už nám režisér nepřipraví nic tak dobrého jako v první půlhodině. A je to opravdu škoda, protože akční scény byly překvapivě kvalitní, skvěle natočené a krásně přehledné bez jakýchkoliv očí kazících rychlostřihů, které jsou dnes v módě. Poté už nás čeká "jen" slušná scéna útěku a nezachrání to ani konec, který kombinuje konce prvních dovu Terminátorů a to doslova. Tudíž nepřijde žádná očekávaná závěrečná bitva ale spíše nenápadná infiltrace. Ale i tak se jedná o povedený akčňák, který je sice ze série nejslabší ale určitě potěší všechny fanoušky série řadou narážek a náznaků, kterých je ve filmu nepočítaně a které potěší každé fanouškovské srdce. A komu by nestačili pouhé narážky je pro ně připraven závěrečný záporák, který musí potěšit každého fandu. McG nepřekvapil ale určitě překonal sám sebe a věřím, že by nám mohl přinést ještě pár slušných, výbušných zážitků. Tak Míšo Bayi je to na tobě, není to těžký soupeř a určitě ho dáš. ()

dopitak

Už za časů jedničky anebo i dvojky jsem ještě jako kluk přemítal, jaké by to bylo bájo, natočit další díl Terminátora jen v budoucnosti, v prvních dvou dílech zobrazené s černou oblohou křižovanou lasery, se zemí pokrytou lidskými kostrami. Když se o to někdo pokusil, budoucnost vypadá jinak. A to je ta největší chyba. Vzít Salvation jako samostatné sci-fi, je to slušný čtyřhvězdičkový film s dobrým námětem. Protože ale parazituje na slavném jméně a dovolí si dokonce představit počítačového Arnieho (nebyl špatný, to ne), očekával bych, že se tradice bude víc držet, a přesto se pokusí jít novou cestou tak, aby to nebylo jen to známé převařování obsahu, který se už několikrát vyvařil dříve. A vůbec nejvíc mě tentokrát štvala hudba - známý terminátoří hudební motiv jen probleskával na pozadí (což bylo příjemné), ale nikdy pořádně nevytryskl (což znamenalo silné zklamání, protože zbytek hudby nestál za nic). ()

MiiRA

Po těch komentářích, co jsem četl jsem neustále oddaloval si to pustit, ale nakonec jsem se rozhodl a nelitoval jsem, náhodou bych řekl, že se mi to líbilo více než Trojka. 4 * ()

SeBig

Fakt nevim na co si tenhle film hrál, ale nějak trošililinku mu to nevyšlo. To už fakt byla lepší Kniha přežití, než tenhle slepenej mišmaš reklamní tah aby lidi zaplatili kino, jen že to má název Terminátor. Bale se tu tvářil celej film jak kdyby ho kousla piraňa doprdele, Worthington nevýraznej jak školní jídelníček. Obsazení mě nebavilo, na tom konci to rádoby překvapení semnou nehnulo.. spíš jenom jakože pfff... chvalim to prostředí, Terryho Crewse, kterej měl fakt nejlepší roli, a sem tam nejakou tu akci.. ale film se tváří vážně a je to na hovno. ()

mcb

Monstrózní projekt, který není zdaleka tak "veliký", jak sám sliboval. To co se nám odehrává na plátně je jen zručně odvedený akční blockbuster, jak má být. Pokud někdo čeká nějakou inteligentní podívanou, která jakkoli rozvine terminátoří vesmír, ba přijde s něčím vlastním, je na špatné adrese. Jen řemeslné opisování od starších mistrů. McG je skvělý videoklipař a umí skvělou akci, ale zajímavě naočit neumí. V postatě jen kopíruje známé motivy a víceméně v určitých částech vykrádá (ale pěkně maskovaně) své starší kolegy. Scénář také není bůhvíjak prošpikovaný, obvykle čítá jen dostat se z A do B nebo zničit C. Připájí se také do zajetých "epizodkových" kolejí "kecy-akce-kecy" a postrádá jakoukoliv originalitu, jež by aspoň vyvinula protipól k pouhé rutině. Jediným překvapením je potom Sam Worthington, který působí jako uvěřitelná postava s emocemi, než ostatní prázdné skořápky, které jenom opakují zajeté fráze ze scénáře. Nevyvracím fakt, že je film neoriginální a místami otřepanou variací na to, jak diváka ohromit a snažit se ho zasadit do sedačky. Hnidopich by určitě film strhal a vytknul mu mnoho nelogičností, nepřesností a mnohá klišé. Přímo se k tomu vybízí. Ale to by mu unikl jeden zásadní fakt, a to ten, že do kina se lidi chodí bavit. Bavit se a nad všem těmi kolapsy mávnout rukou. Zde je o zábavu postaráno předem. Upřímně jsem ani nečekal jakýkoliv návrat ke Cameronovi, něco podobného ovšem taky ne. Ale určitě nemohu říct, že byl pro mne výsledek zklamáním. Nuda se zde nevyskytuje téměř vůbec, akční sekvence jsou nadmíru povedené a skvěle provedené, charaktery nikterak komplikované. O to tu jde především ne? Zabavit diváka na 2 hodiny, aby přišel na pokračování. Po tomhle klidně na možný druhý díl zajdu. I když se sice žádná Salvation nekoná, budu věřit, že k ní někdy v této potencionální sérii dojde a výsledek nebude jen jako naleštěná, ale prázdná plechovka bez duše. 7/10 ()

bassator

Slovo TERMINÁTOR je pro mne pojem, jakýkoliv TERMINÁTOR je pro mě kultem, a i když se třeba nepovede nikdy tuhle ságu nezatratím. Je to něco dokonalého, s logickými následy dalších dílů, se stejnými myšlenkami hlavních hrdinů. A tento díl ke všemu skvěle herecky obsazen a zahrán. Klišé se sice nevyhne (šlechetný čin na konci), přesto zůstává tím co na poli sci-fi stojí u mne vždy na vrcholu... - 5. 6. 2009 - kino Palace Cinemas Slovanský Dům - Praha + 29. 7. 2009 - kino Nový Hrádek - 90% ()

iamek

Zatím největší zklamání roku. Ano vše se krásně hýbe, vybuchuje, akce je povedená, efekty jsou kulervoucí, ale tohle je málo pane McG. Neměl jste nikdy tenhle projekt dostat. Příště by to chtělo pořádný děj pane scénaristo. ()

korbitch22

už volba režiséra,kterým se stal videoklipový pošuk s dementní přezdívkou MCG,mě velice vystrašila a nutno podoknout..právem.terminátora miluju,takže sem se těšil jako pedofil na návštevu školky,bohužel první polovina filmu není nic jiného než nudná,ani tak ne řežba,jako spíš nezáživná střílečka bez špetky nějakého napětí,či zajímavých vizuálních,dech beroucích efektů.obří robot harvester,se pohyboval tak nemotorně a směšně až sem se málem pochcal smíchy že stimhle chtěly konkurovat devastatorovi z přichozích transformers 2.christian bale podal snad nejhorší výkon ve svém životě a že kylea reevese hraje pubertální kripl,syn huffa ze stejnomeného seriálu mi bylo k smíchu snad nejvíc,jeho hláška pojď se mnou,jestli chceš žit mě z jeho úst opravdu pobavila.sam worthington mě velice překvapil,jeho výkon daleko předčil veškeré herecké obsazení.film mě začal bavit až od scény,kdy connor položí rádio na silnici a pustí you could be mine od gun's roses,známou už z dvojky.pak se rozjede opravdu dobrá atmosféra a film začne bejt konečně tochu zajímavej,velitelství skynetu je vyníkající,stejně tak t-800 z arnoldovým ksichtem.kdyby nebylo té poslední půl hodiny šel bych z hodnocením ještě o stupeň níž.mrzí mě to víc než dnešní rozchod s mladou ale co se dá dělat,terminátor salvation je pro mě obrovským zklamáním. ()

Yardak

Přichází čtvrté pokračování Terminátora, které je naprosto jiné než jeho předešlé díly a proč...protože nyní je příběh zasazen pouze v post-apokalyptickém světě (prostředí je skvěle vytvořené, od Šíleného Maxe si neuvědomuji tak dobře vytvořené prostředí), kde je John Connor velitel části odboje a ničí jednoho robota za druhým :-), v podstatě je to právě úplně jiný film než jeho předchůdci, a proto jsou dosti rozdílná hodnocení. Mně osobně se vytvořené post-apokalyptické prostředí zamlouvalo, herecké obsazení hodně v pohodě a akcičky byly opravdu "klipařsky" dechberoucí. Silné 4 - slabších 5 hvězd (protože si to nezaslouží být v modrém pásu!), v pořadí hnedka za Terminátora II. ()

heyda

Terminátor Salvation je bez pochyby vynikající akční film, který by SÁM O SOBĚ fungoval mnohem lépe a dočkal by se podle mě i vyššího hodnocení. Největším problémem je to, že má za sebou 3 díly, které ho jasně převyšují svojí filmovou chytrostí, nápaditostí, uvěřitelnými postavami i scénářem. Přesto tomuto pokračování nikdo neupře akčnost, efekty a docela dobré herecké výkony. Každopádně jsem ani neočekával, že by tohle pokračování bylo něco extra, takže jsem v zásadě spokojený a 75% je podle mě nejvýstižnější hodnocení. ()

Stanislaus

Pro mě osobně nejslabší film z terminátorské série, kterému výrazně uškodila absence skutečného Schwarzeneggera a na druhé straně přítomnost Balea a Worthingtona v hlavních rolích, kteří mi prostě nepřišli tolik charismatičtí, aby upoutali moji pozornost. Z technického hlediska je to dobře udělané, nicméně to je na místě, avšak příběhově je to pouze takový slabší odvar svých předchůdců. Zkrátka takový chudý bráška mezi svými kvalitními bratry, který ve výsledku zaujme nejvíce svou průměrnosti. ()

packa

Dnes komentář odbudu. Zvěsti nelhaly, příběh se scénáristům skutečně nepoved. Vizuální stránka ovšem na výbornou, takže pod tři nepůjdu. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013