Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Alementina

Nejvic se mi libily uvodni titulky a pak je to jen hezka podivana, ktera nicim nezaujme. Jedine prekvapeni je, ze hlavni roli si zaslouzene urval Worthington Na odstrel jsou ty uslintane omackoidni kecy, kdy jsem si skutecne mlatila dlani do cela a rikala si "to snad neeee". A male zamysleni nad tim nedostatkovym zbozim posledni doby, ktere se nedostava hlavne tem velkym filmum, kde je dychtive ocekavano a nenalezano a to je napeti. Koukam do komentaru a jiz dlouhodobe zjistuju, ze nejsem sama, ktery ve filmu (filmech) chybi napeti, prestoze se filmy honosi privlastkem "akcni".. takze, kdy se nam to stalo, ze se pro nas vetsina rvacek, prestrelek a vybuchu staly jen efekty, ktere nam neprinaseji to žádane napeti? Je to v nas, v nasi narocnosti ci prezranosti? Nebo ne? :) ()

SarumanKo

Skalní fanúšikovia série i filmoví kritici môžu byť v mnohých ohľadoch sklamaní. Ja však pôvodnú trilógiu nepovažujem za nič ikonické, a TS sa mi v niektorých pasážach páčilo dokonca viac ako všetky predchádzajúce dokopy. Dalo by sa tomu vyčítať viac vecí (napríklad , že skvelý Bale je zatienený sráčom typu Sama Worthingtona), ale inak je to super film. Hoci ide o popcornové béčko za skromných 200 melónov, ale príbeh mal hlavu a pätu (čoho sme sa u druhých Transformerov nedočkali) a navyše som sa kráľovsky bavil. Ak vezmeme postapokalyptický svet, kde sa ľudia ukrývajú a vedú odpor proti strojom, ktorý je presiaknutý špinou a skazou (priznajte sa, že pri Cameronových filmoch ste sa vždy túžili do budúcnosti pozrieť trošku dôkladnejišie) a ak k tomu pridáme stúpajúce hviezdičky (nie priveľmi presvedčivého, ale do tejto úlohy skvelo pasujúceho) Sama Worthingtona a Antona Yelchina, priemerný príbeh a tony akcie, ktoré vo filme prevládajú a zmixujeme to, dostaneme nový, podľa môjho celkom vydarený začiatok série. Len mi na filme trochu vadilo, že bol očividne necitlivo okýptený režisérskym strihom. Ale existuje vraj o 40 minút dlhší director’ s cut, ktorý viac rozvíja psychológiu postáv. Mňam. (75%) ()

Tony.cs

Výborné. Postapokalyptický svět Terminátorů nemá chybu. Je z toho cítit prach a špína. Regulérní propojení s předchozí trilogií. Snaha o malé náznaky na jedničku (brokovnice na provázku). Ale trošku pozměněna hlavně Kyleova minulost. V jedničce se jeho vzpomínky liší s tím, co máme tady. Ale radikální to není. ()

vorheese

V době, kdy blockbusterové pokračování musí mít nutně přes 2 hodiny a minimálně tři dějové linky, natočil McG střídmou přímočarou akční jízdu s chytlavým příběhem a ucházející atmosférou. Děj šlape tak, že se v něm ztratí i těch pár nelogičností. Jedinou hvězdičku tak ubírám za to, jak (už tak dost přímočarý) film sám sebe neustále vysvětluje. Věty typu "Jsme zpátky na tom minovém poli." nebo "Odbojáři nebudou bojovat dokud jim John Connor nerozkáže." jsou zbytečné a otravné. ()

Bat55

T-Salvation je výborný akčný film ale zlé pokračovanie filmov terminátorskej série. OK, akcia, efekty a herci sú super a aj pestrý výber robotov tu je. Ale tá cameronovská atmosféra už akosi chýba. Cameronov Terminátor z roku 1984 a jeho ešte lepší Terminátor 2: Judgment Day sú asi tie najlepšie akčné sci-fi. Sklamaný som ale nebol, pretože moje očakávania to nadmieru splnilo a aspoň tá akcia je super. Christian Bale ako John Connor, vodca odporu proti počítačovému systému Skynet je síce charismatický a do role mi pasuje (ale ako Bruce Wayne je proste bestovný), no bohužial nepatrí k tým najlepšie zahraným Connorom ale ani k tým najhoršie zahraným. Za to Sam Worthington tu podáva super výkon a ešte stále ho mám v hlave len ako Jakeho Sully z megahitu AVATAR. Jeho postava Marcusa je veľmi dobrá, pretože je tajomná a veľmi sympatická. Dal by som 3*, ale nakoniec sa rozhodujem, že predsa len dám 4* a to vďaka skvelej akcii a efektom, novým terminátorom (mototerminátory), super Worthingtonovi a super odkazu na predošlé diely (Arnold Schwarzenegger), i keď celkom zbytočného. /75%/ ()

slunicko2

Lidí honí stroje, stroje honí lidi, navzájem po sobě střílejí a po vyplýtvání přidělené munice film končí. 1) Beru na vědomí, že existují lidé, kterým se podobné akční válečné katastrofické scifi filmy líbí. Já ale mezi ně nepatřím. 2) Celou dobu jsem čekal, kdy se mezi těmi kulisami objeví Rammstein nebo Laibach a začnou konečně hrát. Inu, nedočkal jsem se. 3) No, co naplat, máme před sebou ještě krásných posledních sedm let. ()

RAiken

Pokud nebudete čekat více než jen povedený mix Terminátora, Šíleného maxe, Falloutu a Transformers, pak vás nový John Connor jistě bude bavit. Jestli chcete ale skutečný příběh a skutečné vyvrcholení Terminátorské ságy, je nutno si počkat do té doby, kdy přijde kalifornský guvernér o teplé křeslíčko a opět se vrhne do víru naší nejmilejší zábavy. Jako samostatný kovový odlitek dvou prvních terminátorů ho však do celkové kovové slitiny terminátorovského univerza použít určitě můžete. Přesto do nového pojetí nic konkrétního nepřináší, snad jen efektní pohled do budoucnosti, kam jsme se kdysi všichni chtěli při sledování jedničky či dvojky podívat. Bohužel zřejmě ne tak, jak jsme si tajně přáli, ale naopak tak, že po chvilce zapomeneme, kdeže to vlastně jsme (stejně jako v tomhle zmateném komentu). To zásadní však, v čem čtvrtý termouš rozhodně nezaostává, ba naopak získává, je nabušená akce. A to akce, které je opravdu větší nášup než byste čekali a doufali. Na velkém plátně do vás buší kulky takřka nepřetržitě a dialogů je pomálu. Tam-tamy nelhaly, Christian Bale je zcela suchopárný a prim hraje Sam Worthington. Efekty rovněž dechberoucí, terminátoři roztomile hloupoučcí a kamera dostatečně vykutálená a rotující po všech osách. A vzhledem k tomu, že to je o našich milých robůtcích musím hodnocení o něco zvýšit… ()

IllIlIlIIl

Velké filmové zklamání. Žádná filmová bašta se nekoná. Chybí originální a zapamatovatelný příběh. Filmové scény jsou nicneříkající, až dokonce nudné, hudba podprůměrná. Snad jen herecké výkony jsou uspokojivé. Kdyby tento díl Terminátora neexistoval, jako by se nic nestalo, poněvadž nepřináší absolutně žádnou inovaci do této kultovní filmové série. Čtvrtý díl chtěl těžit ze svého jména a k tomu mu měl dopomoci i velký rozpočet na akční scény a herecké obsazení. Bohužel se ukázalo, že takovéhoto filmu se nemůžu ujmout režisér, který se může ,,pyšnit,, leda naivníma Charlieho andílkama. ()

Pet

Skoncit v pulce zachrany Reese za 4*, skoncit pred zaverecnou scenou za 3*, takhle za 2*. A to jsem byl pripraven. :( ()

ext_

Co člověk, to názor, tady to bude platit dvojnásob a já konečně pochopil tu roztříštěnost pohledů na tenhle film. Byl by to fakt dobrej kousek, kdyby nepostrádal aspoň elementární logiku. Lapsy se objevují pomalu každých pár minut, a i když v tomhle ohledu nejsem náročnej, pokud film drží jakžtakž pohromadě, tohle často překračovalo pomyslnou hranici. Jak mohl Skynet vědět, kdo je Kyle Reese? Kdo by posílal samotného Marcuse do základny strojů? A vůbec celá taškařice kolem téhle "záhadné" postavy? Jeden velkej vtip a je HODNĚ vidět, že se přepisovalo ve scénáři. Lidi v kině se ke konci regulérně smáli, tomu, co vidí na plátně, a to se často nestává. JENŽE mě to i přes tohle všechno docela dost bavilo. Triky jsou jednoduše dokonalé, skvěle to odsejpá, ale bohužel mám nepříjemnej pocit, že časem zůstane jenom ta pachuť v hubě a hodnocení půjde dolů. Škoda, promarněná příležitost, která nicméně může být napravená v dalším díle. Uvidíme, jestli tu druhou šanci McG vůbec dostane. ()

Mikita

Neskutečný kinozážitek. I po několika měsících si úplně jasně pamatuju, jak mě do sedadla přikovaly už úvodní titulky. Nástup povědomé muziky a rozpoutání neskutečně akčního začátku mi přivodily husí kůži, která mi vydržela většinu filmu. Škoda, že závěr byl neskutečně trapný a odfláknutý. Škoda, že John Connor byl figurka v pozadí. Škoda, že někteří roboti byli až moc "matrixovští". Škoda mnoha věcí. Přesto návštěvy kina nelituju. Nevím, zda husí kůže naskočí i při TV promítání, ale jako kino zážitek to bylo neuvěřitelné. Film se u mě pohybuje na hranici mezi 3 a 4 hvězdami. ()

swed

Obsah stejně vyblitý jako obraz. Za vyloženě nešťastné považuji rozložení příběhu mezi dvě hlavní postavy a neschopnost vytvořit alespoň náznak něčeho, co by se dalo nazvat atmosférou. Bale je tentokrát mimořádně prkenný (s ostatními herci to není o moc lepší). 5/10 ()

movieband

Čtvrtý Terminátor vyměnil dobu, herce, ale atmosféra ponuré budoucnosti mu zůstala. Salvation čerpá z úspěchů hvězd Balea a Worthingtona, kteří si čtvrtý díl kyborgské série ukradli vyloženě pro sebe. Akce střídá akci, preciznost kameramanského umu je na místě, jakékoliv tvrďácké hláškování jde stranou a hraje se na vážnou notu filmu, který je ponurostí prostoupen od začátku až do konce. Sice právě ke konci film trochu ztratí na svém kouzlu a spádu, ale i tak je to kvalitní snímek. Hlavně je spíš sledován z pozice válečného sci-fi a vyloženě je zaměřený na post-apokalyptickou řež. Takže nový díl, nový pohled, nové tváře a nový Terminátor. Film si jde si vlastní cestou a právě proto se Salvation možná nezavděčí úplně každému divákovi a fandovi Schwarzeneggerovsko-terminátorské série. I právě kvůli samotné Arnoldově absenci. Tu CGI napodobeninu nepočítám vyjde to úplně nastejno, jakby se filmu vůbec neúčastnil. Fanoušci při pohledu na animaci železného Arnieho, jen zatlačí nostalgickou slzu. 70% ()

MATADOR

Na čtvrtého Terminátora jsem vyrazil bez nějakých nadějí a nedával jsem mu přílišné šance. Ovšem režisér McG vzal Terminator Salvation po svém a výsledkem je akcí nabitý dvouhodinový, nový Terminátor. I když s předchozími díly má nový díl nic moc společného, stále je na co se dívat. A popravdě jsem rád, že nový Terminátor vyrazil svou vlastní cestou, a neohlíží se zpět na své starší bratříčky. Příběh je slušný, i když velice plitký, což znamená, že to, co se zrovna odehrává Vás donutí mít oči na šťopkách, ale za pár minut už ani nevíte, co se odehrálo. Ale vem to čert, nakonec na některé scény, které si vybavuji vzpomínám s úžasem. Taktéž je velmi slušně zpracována postapokalyptická budoucnost a především nové stroje Skynetu. PS: škoda, že se Schwarzenegger nevrátil ve vší síle, ale jen jako digitální panák. Pokračování slavné ságy, které může jen nadchnout. ()

Desperado

McG zvláda pekné obrázky, dokáže nasnímať veľmi solídnu akciu a zobraziť postapokalyptický svet, ale nevie dať príbehu dušu, niečo svojské, nezabudnuteľné. Blúdenie strojmi zničenou Zemou je po dve hodiny miestami stereotypné a nudné. Nepomáhajú mu však ani herci, ktorí svojim povrchne napísaným postavám nemajú čo dať zo seba, možno s výnimkou Worthingtona, ktorý viac než hereckým umením, zaujme charizmou. Veľmi zaujímavou miniroličkou sa tu blysla aj Helena Bonham Carter, ktorej Serena by si zaslúžila oveľa viac priestoru. Tak snáď nabudúce. ()

Thomassi

Pro mě osobně výborný restart terminátorské serie. McG ví, jak udělat pořádný akční nářez se spoustou akčních scén, výbuchů i přehnaných momentů. Ty ale dělejí tento film sci-fi jak má být, když ještě přidám Bala a Wothingtona, je parádní pokoukání. P.S.: Je tam i Arnold :-) ()

reqiuem

to právě logika je jedním z faktorů, co dělal z terminátora tak kvalitní sérii[(a sme zas u hrátek s časem, kterej má svoji důležitou roli i ve Star Treku-někdy mám pocit, že už je to jedinej námět, kde se dá logiky využít, protože přeci co je lepšího než báječnej labyrint času, ve kterým se lehce ztratíte-pak přichází rejža s klíčem, kterej je vlastně hrozně hloupej ale efektní a efektivní(tak kdy sakra už ten stroj času někdo vynalezne?)]každopádně tady dostává logika opravdu na zadek..ale přes tu rychlost s jakou terminátor a nevypočítavost skynetu ubíhá se to dá přežít-dalším faktorem jsou dozajista efekty..tady neni, co moc vytýkat, prt tak jak se dostáváme dál v technologiích, tak vylepšujeme vizuální stránku..s tim souvisí i duel, kterej se pokaždý v terminátorovi objevil, tj. mezi terminátorem a terminátorem-i tady jsme se ho dočkali, což je lehký plus, ale zároveň celkem logický , prt souboje mezi terminátory a lidmi většinou nemaj moc dlouhýho trvání a divák namlsanej akcí, by se rád kouknul i na něco, co nekončí po několika sekundách..kdybych se měl pokusit bejt aspoň trochu nestrannej(jestli vůbec něco takovýho existuje), tak bych asi fakt musel dát 3*..dobrý postřehy: Tom Hardy, Djkoma ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013