Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

pepa3rd

Velkolepé zpracování, ale nevýrazný podivně poslepovaný příběh, který především v závěru sklouzl mimo únosnou mez. To myslím přesně vystihuje tento film. 60 % ()

Batobus

Tohle je facka původní sérii. Dementní scénář, logické kopance snad každou minutu. Neuvěřitelné jak se dá promrhat šance na skvělé pokračování. Transplantace srdce v poušti, pilotka bombadéru v postapokalyptyckém světě je samozřejmě modelka, hydroboti, skok z letadla zřejmě rovnou na palubu ponorky, hloupý Skynet - nevypnul zřejmě lidem navigační systémy pro bombardéry A-10 a nezabil lapeného Kyla Reevese i když byl nepřítelem číslo 1. a tak dál a dál. Ano, hloupé scénáře má dnes většina akčních snímků, ale tohle jsem u tak legendární série přeci jen nečekal. ()

Dimo

Charisma Terminátora je zpátky. Salvation je MNOHEM lepší, než trojka, jak příběhove, tak zejména herecky a další, ne však poslední plus je AKCE. Velkorysá, poutavá, ne-blbá. Velká spokojenost. ()

emdvojka

Na terminatora 4 som sa veľmi tešil. Ale ja vám neviem už to ma ďaleko od toho klasického terminátora na akého som vedel pozerať dennodenne. Je tam cítít rok 2009. Dej filmu aj keď sa zaujimavo pohráva s cestovaním v čase nemá so starým dobrým terminátorom nič spoločne... berie si zo sebou len námet, mená hl.hrdinov a Arnolda v grafickom prevedení. Na jeho pomery veľmi krátky finish him! ()

Fat'Fatal

John Connor neměl zastavit Soudný den. Měl ho přežít... Tyhle slova z konce trojky se mi vybavila po shlédnutí prvních deseti minut. Co to sakra? Lidí dost, přestože ty atomovky z konce Rise of the Machines napovídaly o jiném scénáři. No budiž, třeba se na dalších částech Země odehrával stejný příběh jako ve zmíněné trojce. McG to asi přehlédl a už od začátku jsem tak k této legendě přistupoval s mírným despektem. Ten se ale změnil s příchodem obřího mechaterminátora (jak to jinak nazvat? :) a hlavně mototerminátora. Jo, už je to přeplácaný samýma kombinátorama, ale fakt jsem se v téhle scéně nejvíc bavil. Co obligátní hláška I'll be back.? Když ji neřekne Arnie, neměla by tam být. Aspoň od Balea to neznělo moc přesvědčivě. Dost se mi i líbil konec, i když to s tím darováním srdce fakt přehnali :))) Když Connorovi probodnul terminátor hruď, zastavil se mi dech - fakt jsem nečekal, že by mohl zemřít. Nojo, jenže pak to srdce no... Hlavně cameo T-800 v podobě Arnolda mě osobně moc potěšilo a při těch typických tónech jeho příchodu mi běhal mráz po zádech. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Ssoumess

Proč v každém postapokalyptickém světě hoří voda? Ne vážně, vysvětlí mi to někdo? Na jakém principu to funguje? Co je palivo? Všimnětě si, že ohně hoří většinou jenom v noci... Kdo a proč je zapaluje? Proč ohně šlehají v pravidelných intervalech, z nesmyslných míst i v továrně na roboty? Nějaká forma klimatizace pro Arnolda? Teď ale k věci - vůbec to nebylo špatné:) 8/10 ()

Hulk Hogan

Popravdě řečeno jsem očekával propadák. Namísto toho jsem se dočkal docela příjemného překvapení. Sice se na to nedá pohlížet jako na plnohodnotného pokračovatele Arnoldovy klasiky, ale koukat se na to rozhodně dá. ()

vojnov

Zkrátka a dobře - posledních 20 minut jsem jakoby neviděl - to byl výsměch celé sérii - místo finálního masakrálního boje proti skynetu se tady odehrálo něco jako dobrodružná výprava Indiana Jonese v plechovém podání bez jakéhokoliv hlubšího vysvětlení. ()

Stíba

McG se rozhodl pojmout Salvation svojí vlastní formou a mě se tohle pojetí líbilo. Bylo mu totiž asi jasné, že kdyby chtěl navázat na perfektní Terminátorovskou trilogii, mohl by tvrdě narazit, což se vlastně na konec u širší veřejnosti stejně stalo. Vždyť vlastně už i třetí, podle mě skvělý díl měl poněkud kritičtější ohlasy. Salvation tak beru spíše jako samostatný volně inspirovaný akčňák, který se se svými předchůdci v mých očích pojí tak z dvaceti procent.I Kdybych musel sestavit žebíček a z dosavadních čtyř dílů bych ho zařadil na místo poslední, rozhodně nemůžu říct, že by mě tahle hutná akce nebavila. Mezi ostatní čistou akcí posledních mnoha let u mě zaujímá jedno z předních míst, především díky své nenucenosti, tempu a drtivé akci bez otřelých klišé. ()

cerbygerby

joo tak na to že to byl další z té řad terminátorů, nebylo to až tak špatné... ale přeci jen na Arnolda to nemělo, takže musím ubrat jednu hvězdu ()

dandislav1991

Arnýho tam dostali ( i když je díky PC) ale ani ten jeho profláklej obličej nemůže zachránit. Měli by se vrátit v čase a předělat to :) ()

maciii

Ať si kdo chce co chce říká, já mam pro terminárory a postapokalyptická sci-fi slabost a i na tohle se mi moc příjemně koukalo. Bale byl sice na můj vkus přespříliš superdrsný, Worthington trochu moc superklaďas a závěrečná scéna neuvěřitelně trapně patetická, ale chutnalo mi to stejně jako popcorn, který jsem u filmu přežvykovala. ()

AxelWers

Trochu rozporuplný film a veľmi záleží od toho, či celú sériu Terminátorov máte radi alebo nie. Uvažoval som nad hodnotením 3* alebo 4*, dal som predsa len 4* ale s výhradami. V prvom rade treba počítať s tým, že tento film už nie je takou akčnou klasikou ako v trilógii, v ktorej hral Arnie. Dej zasadený do postapokalyptického obdobia v štýle Šialeného Maxa je pochmúrný a zvyšky ľudstva majú len malé šance na prežitie v tieni čoraz dokonalejších strojov. Takže napätie aké sme prežívali v prvých troch filmoch, keď sa stroje snažili nenápadne a o to zákernejšie získať nadvládu, v tomto filme si už moc neužijeme. Karty sú rozdané a teraz pôjde hlavne o to, kto bude mať esá v rukáve. Ale okrem hrania kariet sa ľudia musia zmohnúť na vážnejší odpor a niečo s tým spraviť, aby neskôr mohli do minulosti poslať človeka, ktorý nepriazeň osudu zvráti (a aby mohli byť natočené filmy o Terminátorovi). Inak celé je to akési povrchné, ale čo by sme mali čakať od filmu, kde demoralizovaní ľudia sú radi, že aspoň žijú? Tento film mi skôr pripadá ako len nejaký medzičlánok, ktorý je nutné si pozrieť aby sa vyplnil prázdny priestor medzi vypuknutím vojny medzi ľuďmi a strojmi a epizódou, v ktorej Kyle Reese bude poslaný do minulosti. Pre fanúšikov Terminátora nutnosť (4*), aj keď niektorí môžu mať po záverečných titulkoch kyslé ksichty, kto však túto celú sériu nemusí, tak tento film nemusí tiež (2*). ()

Al44...

Film, který měl v plné kráse ukázat jak bude v budoucnosti vypadat boj mezi lidmi a Terminátory. Výsledek je takový neslaný a nemastný. Příběh tak nějak paběrkuje, ale snaží se alespoň držet "očekávané" linie. Bohužel po technické stránce nepřináší snímek vůbec nic nového a Terminátoři v budoucnosti vypadají tak nějak standartně, což je dle mého málo a já čekal v tomto určitě víc (vzpomeňme na technické inovace v T2 filmu). Vypjaté momenty jsou podávány naprosto sterilní formou, pryč jsou chvíle kdy nám tuhla krev v žilách při setkání člověka s vražedným strojem. Co se povedlo je vizuální stránka zničeného světa. Největší průser je však naprosto nesmyslný a zbytečný konec (to jsem si opravdu myslel, že si dělají srandu). Zatím bohužel nejslabší Terminator film. ()

Mandalorian

Po zmrveném třetím dílu přišla osvěžující sprcha - Terminator Salvation. Naprosto jiný postoj než v předchozích třech dílech. Tady už to není - Ochránce a útočník. Tady se nacházíte uprostřed válečné zóny, rvete se s robotama a pak náhle... jednoho chytíte a on vám tvrdí, že neví, že je robot. Podle mě spousta skvělých myšlenek a povedený příběh. Ovšem koukám, že moc lidí nezaujal. Většina z vás by asi radši sledovala tu zavedenou (podle mě ve třetím díle už trapnou) klasiku o tom, jak příjdou hodnej a zlej terminátor (do hospody) a závodí o čas. Jo a jeden z nich mus být samozřejmě Schwarzenegger, že ? To já ale ne. Jsem rád, že přišel tenhle film a ukázal nové možnosti. 100%. Plné hodnocení, protože nemám prkenný názory a tím pádem nemám filmu co vytknout. Doufám, že bude další díl a že bude bezprostředně navazovat. ***** edit: Fakt nechápu ty blbý keci tady. Teď jsem to shlídnul znova a... bomba... :-) ()

SimonShot

Zase bych nebyl k tomuto film tak skeptický jen, protože tam není arnie a nenatáčí to Cameron, tenhle film dal šanci jiným top hercům, kteří si chcoou zahrát ve vysoce postaveném a sledovaném filmu, a tu jednu hvězdu by každý zvás mohl přidat, je už kvůli toho, že to je pokračování bezpochyby nejpředčasovější série světa.... :-!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Kadas97

Slabý odvar odvar oproti predchádzajúcim dielom. Salvation držia na úrovni priemeru len výborné výkony Balea a Worthingtona. Výborne vytvorený postapokalyptický svet sa nedá filmu odoprieť, ale ani to nestačí aby dosiahol úrovne najslabšieho z predchádzajúcich dielov. No nevadí, nie vždy sa zadarí a pri terminátorovi 5 sa snáď opäť bude hviezdiť trochu jasnejšie. 5 z 10 ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013