Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Earl_23 (hodnocení, recenze)

Borrtex

Jasný, "bohužel" to byl trailer. Spíš jsem chtěl poukázat na to, že třeba k TDKR jsem viděl snad všechny trailery a na můj vkus toho prozradily celkem dost. Tak jsem tentokrát odolal..

Borrtex (hodnocení, recenze)

Earl_23

Záleží jestli jsi viděl trailer, nebo teaser... Pokud jsi viděl trailer, tak to už je pak to samé akorád jinak zaobalené... a s jiným hudebním doprovodem...

na příspěvěk reagoval Earl_23

Earl_23 (hodnocení, recenze)

Otázka pro všechny, co viděli trailery na film. Jak moc prozrazují děj ve filmu? Ptám se jenom čistě ze zvědavosti, protože se mi v minulosti osvědčilo, že trailer toho prozradil opravdu mnoho. Proto jsem se u tohohle filmu podíval na jeden jediný, a to ještě už docela dost dávno. Vlastně jsem odolal i většině popisů o filmu. Vím jenom základní fakta.
A když už jsme u toho... přistoupil k tomu někdo podobně jako já? :)

na příspěvěk reagoval Borrtex, Eržik, TheDarKnig, martess

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Tak je to bez spoilerů, obsahuje to jenom pár scének z filmu, které byly pravděpodobně už v některém z trailerů. Snad jediný spoiler se může týkat toho, že Kip Thorne "hrál" Mikea v Breaking Bad. : )

HAL (hodnocení, recenze)

Tady je ta nesmyslná fyzika v Interstellar co zmiňuji vysvětlená:

"But is it enough for this time dilation? Not even close. If you visited the surface of our sun, which is not a supermassive body but still much more massive than Earth, you would gain about 66 seconds per year."

Není to nijak složité, tohle ve filmu musí trknout každého se základní znalostí astrofyziky.
Ono i to "děsivé překvapení" se signálem z vodní planety není překvapením vůbec, protože je to jasné už ve chvíli kdy o ní začnou mluvit. Vědci jsou tam skoro tak chytří jako ti v Prometheovi :))

na příspěvěk reagoval Bluntman, martess

Dalfor

Dalfor (hodnocení, recenze)

Včera to mělo mám dojem 85% a dnes dokonce 85.místo. Příjemné překvapení po ránu. 17:20 mě to čeká!

na příspěvěk reagoval Yesqward

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

HAL

Díky za informaci ohledně Tvé tělesné hygieny. Neobešel bych se bez ní takhle po ránu. ;)

Ne, Interstellar a Inception opravdu nejsou stejné (na úrovni ráce s fikčním světy, případně světy, způsobem vyprávění, stylem ad.). V Inception máš několik rovin, které jsou výrazně odlišné - a tudíž dokonale přehledné - svým stylem a mezi kterými se prostříhává na základě dílčích zlomů ve vyprávění. Interstellar má mnohem blíž k významotvorným montážím z batmanovské trilogie (hlavně Temný rytíř a Temný rytíř povstal), protože se prostříhává na základě narativní a významové podobnosti. S Inception je v těchto pasážích společné leda odlišení na základě povahy fikčního světa, kdy v jednom běží čas oproti jinému výrazně rychleji. Jinak moc ne.

Yesqward

Yesqward (hodnocení, recenze)

Borrtex

Je to možné, ale to ešte bude trvať. Pokiaľ viem tak na IMDb sa môže film dostať do top 250 ak má 25 000 hlasov, čiže sa tam určite dostane. Aj tak sa mi nechce veriť, že to je len práca Nolanistov...

na příspěvěk reagoval Mimo83

Yesqward

Yesqward (hodnocení, recenze)

72 nových príspevkov- oplatí sa mi ich čítať? alebo sú to len otázky ohľadom filmu?

misterz

misterz (hodnocení, recenze)

Ja len taku malicku otazocku. Dostanu sa hrdinovia do ineho sveta? Alebo budu iba plachtit vo vesmire a nikam nedojdu?

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Tak páni a dámy, chlapci a dievčatá, je to tu. Kto chce vedieť, aký je vedecký základ Interstellar, z čoho vychádza a aké najnovšie poznatky z oblasti fyziky, teórie relativity a dimenzií aplikuje, má tú možnosť. Práve o tom vyšla knižka. Snáď to všetkým neveriacim Tomášom dokáže vysvetliť :-)

Madsbender

Madsbender (hodnocení, recenze)

Borrtex

Gravitácia bol v zmysle filmových a estetických merítok bežný blockbuster, Interstellar také jednoduché zaradenie (podobne ako mnohé ďalšie Nolanove filmy) popiera.

Dan9K

Dan9K (hodnocení, recenze)

Ohledně problému s časem. Jde se také povznést nad lidské selské přemýšlení, že něco bylo poprvé, a že něco muselo začít a pojmout to tak, že nekončně mnoho časových linií a realit existují a probíhají v jeden okamžik. Však to také v tom filmu bylo trochu ukázané. SPOILER. Byl v pětidimenzionální knihovně a všechny časové linie sousvisející s jeho dcerou zrovna probíhaly společně. Ale jistě že čistě ze selské logiky se jedná o problematiku slepice a vejce. Musela proběhnout nejdříve budoucnost, aby mohla pomoci minulosti, ale budoucnost bez své minulosti neexistuje.

hominy

Časová dilatace je následek extrémní gravitační síly v blízkosti černé díry - tzn ve chvíli kdy se na postavách projevuje časová dilatace tak moc jako ve filmu, tak by fakt rozhodně nemohli kolem té planety lítat tak jako to v něm předvádějí, ty kosmické rychlosti by musely být nesmírné.
A Ergosféra jen znamená že ta kosmická rychlost v takové situaci ještě není větší než rychlost světla. A mimo jiné taky neříká že se při ní nerozpadneš na atomy - v realitě se v blízkosti černých děr rozpadají i slunce, natož pak lidé v tiny raketkách.

Jak říkám, fyzika na úrovní Hvězdné brány.

Bluntman

Ne! Zapomeň! Žádné argumenty! Jen pure hate a ještě u toho začnu masturbovat! :D

Inception je způsobem vyprávění lautr stejné, jen místo pronikání do snů tu dost bizarně čachruje s časovou dilatací, což je na to že jde o předchozí film režiséra (Batmany ignoruju) trochu... hmm, hloupé.

na příspěvěk reagoval Bluntman

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)