Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To TheDarKnigh: To by byl hodně velkej brutus, kdyby to takhle udělali, tak jak řikáš ;-)

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Shakers: tak to mas jeste dobre, ti (nekteri) z toho spotu museli letet 5 let, 9 mesicu a 22 dni ;-)). Jinak by bylo zajimave, kdyby presne za takovy cas mel premieru Avatar 2 (ano, vim, je to prilis dlouha doba, to bych asi vydrzel opravdu jen v tom Kryu..)

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Asi tak:-) .Moj raketoplan startuje v Aprili ale dorazim tam az v decembri na vianoce:-)

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

To Shakers: ... dní, ... hodin, ... minut, ... sekund do příletu, co?

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Shakers: velmi pekne, hlavne to, ze tam neni zadna hudba, podporuje dobrou atmosferu.. uz mi takoveto spoty, kde jsou sestrihany nej, zabery, zacinaly chybet.

andi666

andi666 (hodnocení, recenze)

Sleduju tuhle diskuzi už delší dobu... no st.ranger ty mě fakt bavíš seš rozenej komediant .

daEmoNickY

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

st.ranger"Pro někoho by to chtělo Oscara přeložit, ne všichni, co se zde objevili, umí anglicky."---------------------------------------Je to předmluva k Obrazu Doriana Graye.
Kdo si to chce přečíst česky tak ať googluje nebo zajde do knihovny apod ... Případně může kouknout sem http://uloz.to/hledej/?q=doriana .
Kdo má zájem si to přečíst v originále http://doiop.com/W_DorianGrayLinks či poslechnout v originále http://librivox.org/newcatalog/search.php?title=dorian+gray+picture , tak může.
Helmut02, pakobylka
Dodal bych akorát k tomu "dílo je buď dobře či špatně napsáno", pár příkladů, kde scénárista vylepšuje nudný scénář (nejspíš svůj). Je to američan, http://www.imdb.com/name/nm0041864/ , co napsal třeba Velká Ryba, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Devítky ... Vše anglicky, vlastně ne, americky.http://doiop.com/Y_ScreenplayBetterDescriptionhttp://doiop.com/Y_ScreenplayBetterActionhttp://doiop.com/Y_ScreenplayBetterEnteringScene
Stranou. Líbí se mi, jak to Oskarovi v 5. odstavci ( "... realism .... seeing own reflection ..." a "... romanticism ... not seeing own reflection ..." ) a 11. odstavci ("... useful thing ... does not admire it." a "... useless thing ... admires it intensely." ) vyšlo. Asi se tomu říká antiteze, ale nevím jistě, literární definice bývají jasné jako noc.

pakobylka

pakobylka (hodnocení, recenze)

daEmoNickY: Nemám co dodat :-) -------------------- st.ranger: S tou angličtinou máš pravdu - bohužel. Někteří neumí a jiní nedoukové umí, jenomže mizerně, takže vlastně taky neumí - a překladač je občas zlomyslný prevít, ale díky za něj.

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

nepredpokladam, ze by drtiva vetsina cilove skupiny tohoto serveru neovladala alespon na nejake urovni anglicky jazyk..

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

No, když to vemu takhle, odpůrci mnohem častěji opakují jedno a totéž, neboť filmu moc vytknout stejně nemohou a pokud ano, stejně se to dá hned vyvrátit, což se tu už několikrát ukázalo...

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2TheDarKnig: Viděl jsem prvních pár slov a na konci hodnocení, nějak jsem to nehodlal číst, ale od pohledu se to zdálo na kopírák.

Pro někoho by to chtělo Oscara přeložit, ne všichni, co se zde objevili, umí anglicky.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

kdyby ses poradne podival, ctrl a c/v nepouzil, a proc by neco nemohl zopakovat, hlavne, kdyz je to jako uklidnujici oaza v pekle teto diskuze, kde vy neustale taky opakujete (a obhajujete) stejne nesmysly (z naseho pohledu, nikomu nevnucuji nazor)

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

Daemonicky: Jo to je naprosto presny..ackoliv se zda, ze si to tady nikdo neprecet... porad se zapomina na to, ze je to jenom film a umeni a nikoliv neco skutecneho..

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2javak810i: Netušil jsem, že i zastánci Avaconthas používají ctrl + c & v.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Moc hezky řečeno :-) Na Pandoru bych se taky hned vrátil, mít tu možnost... !

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Zase nekonecnao prispevkou a dozvedel som sa len to ze : jednocuchy priamociary film je blbost.Nic nove :-)

javak810i

javak810i (hodnocení, recenze)

Co říci o Avatarovi? Ač příběh je trochu jednodušší a místy předvídatelný, jeho lehká romantičnost a naivita mu stejně tak jako myšlenka enviromentalismu dodávají urité kouzlo. A když si to spojíme s perfekcionisticky a do každého detailu vypiplaným světem a skvělým hudebním doprovodem, dostaneme výjmečný film. Avatar mě jako jeden z mála (možná jediný) filmů dokázal nejen oslovit, ale rovnou mě chytnul a nepustil. Jak malé děcko jsem si přál, aby ten bezmála 3 hodinový sen nikdy neskončil. Film mě do sebe natolik vtáhl, že jsem byl po jeho skončení lehce zklamán reálným světem :). A pokud bude pokračování a pokud to bude jako s Terminátorem, budu jedině rád. Tak co, Jamesi, vezmeš mě zpět na Pandoru?....95%

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2Lee V: Vsadím se, že ale za každý můj nový příspěvek ihned nakluše ocásek Dickkob.

Konec blbostí k blbosti, hlavně těch komunistických žvástů o objektivní většině.

Lee V

Lee V (hodnocení, recenze)

Sázím 50 korun na to, že Sváťa Ranger udrží tuto debatu živou až do druhého dílu.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Ještě že Avatar nebaví jen tak malou a zanedbatelnou část populace... :-D

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

2x 6: Tebe tahle jednoduchá přímočará nezáživná předvídatelná blbost někdy bavila?

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama