Reklama

Reklama

Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jako bys nevěděl, že když je pryč, je tu svatej klid a nejen tady, ale všude...

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Sám ranger je jen ukázkovej případ toho, co sám popisuje a čím tak hezky častuje mě... To jen tak každej neumí, ale ranger to umí dokonale!

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Horácius: Než ho od toho začneš odrazovat, tak si musíš uvědomit, že to je jeho jediná seberealizace, dyť se podívej kolik pozornosti se mu dostává.

Na CSFD sem měl rád právě způsob, jakým se tu vedly diskuze. V drtivej většině internetových diskuzí je to samá nadávka, samej negramot atd... Tady se většinou diskutovalo věcně, slušně a dost často i velmi inteligentně... Teď je takový období, že já mam třeba 300 nových příspěvků v diskuzích, pročtu si je a 90% z toho napsal pitomej Jakkob (kterej je momentálně uplně všude) a  st.ranger.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Už bylo vyčerpáno vše možné i nemožné. Pokud já jsem zabral diskuzi zde, tak sleduj Dickkoba. Je to hrozné, když najednou vtrhne do konverzace mezi inteligentníma lidma, kteří se snaží rozumně domluvit a myslí si, jak není dokonalý. Kolikrát jsem ještě ta guma vylízaná něco dneska napíše, jen aby měl každý druhý příspěvek nebo poslední slovo? Na nemocné lidi je třeba upozorňovat. A na přeceňované filmy to platí také.

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

To je pravda, že v této diskusi není už co říci a hele - pořád se něco děje. I když je mi jasné, že svými drsnými příspěvky nejsíš chceš okouzlit Hanyou. Já to chápu, ale proboha, podívej co jsi způsobil. Polovinu této diskuse jsi zabral pro sebe. Tomu se říká jít k cíli přes Avatar!

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Moje poslední slovo je jen blok v tvojí hlavě, kterej Ti asi edá spát, když o něm pořád tak aktivně hovoříš, přestože to v podstatě nic neznamená, ale chápu že to rangerovi poslouží jako opěrnej bodík pro jeho blbý narážky - něco jako "Tonoucí se stébla chytá." ;-) Myslím že Horácius na to kápnul dobře, ranger jen prudí, tak proč ho tu mít?

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Pokud jsi schopný doporučit Avaconthas jako složitý film, tak jsem vůbec o nic nepřišel. V této diskuzi stejně již není co říct, nechápu, proč tě výskyt neoslavujících komentářů k téhle překopírované modro-bídě dohání k takovým tragickým nabídkám. Podle mě to je asi jako kdybych chtěl mít po Dickkobovi poslední slovo.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Horácius: Dobrej pokus chlape, ale nemyslím že to dopadne, každopádně představa to je hezká...

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

Výborně, tak uděláme kšeft. Já Ti nebudu nic doporučovat (i když budeš velice ochuzen) a ty zase na oplátku opusť tuhle diskusi. Myslím, že už opravdu nemáš co říci a jsou další diskuse, které čekají na Tvoje trefné a inteligentní příspěvky.

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Ještě nikdy se mi nestalo, aby se mi film na druhé shlédnutí líbil více, spíše naopak, zvláště pokud mě iritovalo už první shlédnutí. Své doporučení si nech, Stupidara nikdy více. Film je velice přímočarý, žádná inovace.

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

Já nevnucuji, pouze doporučuji, to je značný rozdíl. Chtěl bych, aby i st.ranger měl z filmu silný zážitek. Film není jednoduše přímočarý, to je špatná definice, a právě proto doporučuji věnovat mu ještě nějakou tu chvilku.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

A je logické neustále diskutovat o filmu, který mě svou jednoduchou přímočarostí neoslovil?

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Horácius předvedl ukázkové vnucování názoru. Copak je logické někomu nutit shédnutí nebo dokonce zakoupení filmu, který mě svou jednoduchou přímočarostí neoslovil?

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

No, každá diskuze je teoreticky nekonečná, neboť do ní může kdokoli a kdykoli něco písnout, ne? Tak je to tu s každým filmem... ;-)

Horácius

Horácius (hodnocení, recenze)

Vidím, že někteří jedinci ještě neabsolvovali doporučené opakované projekce a pořád jim není tento film jasný. Doporučuji tedy v blízké budoucnosti zakoupit DVD/BR Avatar, a doma v klidu tento složitý film opakovaně shlédnout. Možná to pomůže k tomu, že jejich příspěvky začnou konečně mít hlavu a patu, případně přestanou na této diskusi zbytečně st.rašit.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

ted mi to prijde trochu nezvykle, ale rozhodne to neni spatne. Ovsem zase bez smyslu

Související novinky

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Reklama

Reklama