Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Diskuze

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mě bude muset stačit ten dva roky starej nout :-/ Ale i na tom je to stále prima podívaná... Ale zdaleka né taková, jako na nějakém HD televizoru s mega úhlopříčkou, to nee ;-)

javak810i (hodnocení, recenze)

Já se zas těším na můj 24" FHD Samsung. Doufám, že bude k dostání i 3D verze. Hezky blízko se posadím a zas navštívím Pandoru.

(hodnocení, recenze)

co je potreba rict na rovinu ze pan cameron je kalkulator,a to nemam moc rad skoda ze to nenatocil driv bez tech efektu :-)uz se tesim az se na to podivam doma na svem 22uhloprickovem full hd lg..a budu mit o5 otevrenou pusu stejne tak jako vcera u blizka setkani tretiho druhu..(mozna ze zmenim hodnoceni,ale doufam ze ne)

javak810i (hodnocení, recenze)

To je fakt, tam mi možná přišla taková víc, no jak bych to nazval - výpravnější. Zato u Avatara krásně všechno doplňovala. A s inspirací nevím, co proti tomu maj - za 1. se inspiroval u sebe a za 2. proč ne, když je to pěkný. BTW taky mi vadí jak někteří říkají, jak kopíruje ostatní filmy, když scénář byl napsán už v 90. letech

javak810i (hodnocení, recenze)

To ovšem nic nemění na tom, že je krásná a k filmu mi sedla. (můj názor tak prosím nezabít) Mimochoden, procházím si diskuzi od začátku a je to nadmíru zajímavé :D

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

daEmiNickY: To jsem viděl na youtube jak nějaký čech ukazoval a srovnával hudbu z titaniku a avatara.. Je to docela podobné, ale stejné úplně ne.. Ale dost podobné ano.. tady máš odkaz když tak... http://www.youtube.com/watch?v=hkj_u8THXLU možná si to už viděl..:)

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Pilda17 Kořen, co prý udělal hudbu k Avatarovi. A prý použil některé části hudby z Titaniku (?), kde také složil hudbu.

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Jakkob Máš pravdu, spletl jsem si tě s týpkem co psal o tom, jak někteří vytýkají neoriginalitu Hornerovi.

javak810i (hodnocení, recenze)

JJ tačilo 5min na netu ;) ale soundtrack se povedl, rozhodně to není tak, že by za to Horner zasloužil pohlavek jak tu někdo napsal. Jo, trochu se inspiroval, ale hlavní je to, že se to líbí a k filmu to sedí. BTW ta scéna jak se Jake prvně rozběhl jako avatar :-*

Jakkob (hodnocení, recenze)

Muzika krásně dokreslovala příběh i ve filmu, moc dobře sem tam hudbu vnímal a jako paráda :-) Docela závidím tomu, kdo to má... ;-)

javak810i (hodnocení, recenze)

Jo, myslel jsem TY feministky. Nejvíc vtipný web. Mimochodem, ten soudtrack z Avatara je celkem uklidnující, mam ho komplet v přehrávači a pořád ho poslouchám. A i ta závěrečná píseň se celkem povedla.

Jakkob (hodnocení, recenze)

To daEmoNickY: Nemyslím že by se tohle rčení dalo přirovnat k Jimovi a Avataru, to jako opravdu nee ;-)

daEmoNickY (hodnocení, recenze)

Diabloxxl "(Avatar)... je natočený v myšlienke: "človek je rozumný, ale ľudia, sú nebezpeční ".--------------... (kupříkladu) protože se neumí pořádně domluvit. Viz tato diskuze.
javak810i "si děláš srandu a jen nás chceš naštvat, jak ty feministky " --------------Myslíš tohle http://feministky.cz/ ?
Jakkob "Myslíš že je Jim takovej amatér, aby to natočil takhle a aby to právě takhle vyznělo? Jak je možný že to tk vnímá jen někdo, jen "pár" lidí? O tom si nepřemýšlel?"--------------"I mistr tesař se někdy utne" http://www.devtopics.com/20-famous-software-disasters/ .
Jestli jednou Kameron přepsal "nového Blade Runnera" na "pohádku pro děti", tak to je domyšlené jako pohádky pro děti bývají. Pohádky bývají fajn, ale příliš vážně by se brát neměli.
Pilda17 Odpadové filmy jsou trošku jiný styl apod. Avatar mezi ně určitě nepatří..--------------Hádám, že zástupcem tohoto uměleckého stylu je Uwe Boll?
tatka Mám len jednu akademickú otázku. Odteraz každý film v 3D bude automaticky považovaný za najlepší?--------------Jen pokud bude mít mnohem lepší grafiku než ty předchozí ...
"Je to dobrý priemer, je to remeselne fajn spracované, má to švih a spád. Ale nič viac. To isté vidieť v prospektoch firmy AMWAY, alebo Strážnej veži."--------------Hehehe. Dobře ty.

Diabloxxl

Diabloxxl (hodnocení, recenze)

Jednoducho skvely film ktory je natočený v myšlienke: "človek je rozumný, ale ľudia, sú nebezpeční ". A s tým plne súhlasím.

Jakkob (hodnocení, recenze)

Jn, Spielberg a jeho Close Encounters :-) To je klasika, starší jak já a dodnes mě to posadí na !!!

(hodnocení, recenze)

ted jsem se dodival na blizka setkani tretiho druhu od spilberga to je tezkej mazec,tak posledni pul hodku jsem cumel jen z otevrenou hubou.nakonec v nelitostnem souboji scifi filmu dostal az 4.pricku s poradim...1.star wars,2.matrix,3.vetrelec,4.blizka setkani tretiho druhu,za tim mam 5.watchmeny,6.propast,7.terminatora atd atd... :O

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

no, asi to bude tim, ze Avatar neni jen pro male decka, co se tyce toho vizualu, je Cameronuv film zase nekde uplne jinde a pak je tu taky faktor Zemeckisova zblbnuti... Ale pred nejakymi dvaceti az triceti lety byl Zemeckis s Cameronem srovnatelny, kazdy sice tocil jiny druh filmu, ale oba perfektne svym stylem.. A nesmim vlastne zapomenout na Trosecnika a vlastne taky Kontakt.. No, opravdu skoda, ze s nastupem noveho tisicileti se Zemeckis asi spadl na hlavu z nejake kriticke vysky ;-))

Helmut02

Helmut02 (hodnocení, recenze)

je to nudne, ale preci jenom jeste jednou. Za uspechem Avatara rozhodne nestoji JEN 3D technologie.. reknete mi, proc nejsou Zemeckisovy filmy zdaleka tak uspesne?

javak810i (hodnocení, recenze)

Sakra jsem debil xD tak za to se omlouvám, diskuzi sleduji jen poslední 3 dny.

VEVEXXXXX

VEVEXXXXX (hodnocení, recenze)

Merigieren je génius. Po prvním shlédnutí kinoripu nepochopil polovinu filmu a přitáh sem s tim, jako že našel spoustu chyb. Pustil si to znova, zas nic nepochopil, tak sem opět nadšeně nakráčel. Minule mu byly všechny jeho "nejasnosti" podrobně vysvětleny nejmíň desetkrát. Člověk by musel bejt debil, kdyby se o to pokoušel znova...

tatka

tatka (hodnocení, recenze)

Videla som to schválne aj druhý raz, ale nie v 3D, len na PCčku. Nerušilo ma vizuálne obžerstvo pána režiséra, tak som sa sústredila na film ako taký. Je to dobrý priemer, je to remeselne fajn spracované, má to švih a spád. Ale nič viac. To isté vidieť v prospektoch firmy AMWAY, alebo Strážnej veži.

javak810i (hodnocení, recenze)

To samý jsem si říkal - ale opačně xD Když se kouknu, jaké filmy jsou 121. a výš. Bohužel v dněšní době někteří lidé hodnotí filmy i z kinoripu a pak to takhle dopadá. Pokud si dobře pamatuju, těsně po premiéře měl avatar 94% a byl možná i v top 10 :D, ale když jsou tu takoví, co jsou schopní dát odpad. (ikdyž u avatara nechápu nic pod 3*).

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)