Avatar před námi otevírá neuvěřitelný svět za hranicemi naší fantazie, svět střetu dvou naprosto odlišných civilizací. Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.
Průzkumná mise je vyslána a po přistání na Pandoře je zcela ohromena úžasnou rozmanitostí místní vegetace. Stromy dosahují výšky mrakodrapů a světélkující prales je plný nádherných tvorů, které jste nikdy neviděli, ale také hrozných prehistorických predátorů. To je jen zrnko překvapení, které posádku čeká. I když se zdá, že po počáteční nedůvěře lidí Na’vi se posádce podařilo adaptovat a také získat prostor pro diplomatickou misi, pandořané se rozhodně nehodlají nechat kolonizovat a dojde ke tvrdému střetu. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (Bontonfilm)

Němi

I kdyz film ma 2 1/2 hodiny a jeho dej by se dal kompletne shrnout kratkym souvetim, pripadala mi vetsina scen prekotna a povrchni. Digi mraz take citum nepomaha. Ciste tri za vseobjimajici prumer. ()

LoLaa

Avatara jsem viděla dvakrát, poprvé v kině v 3D verzi a podruhé doma v 2D. Poprvé jsem měla úžasný zážitek z efektů a příběhu. Podruhé jsem vnímala spíše fantastickou hudbu a skvělé zpracování, dá se ale říci, že už jsem se poněkud nudila. Vidět tento film jednou nebo dvakrát tedy akorát stačí, potřetí by se totiž mohlo stát, že bychom při sledování více než dvou a půl hodinového snímku dokonce nudou usnuli.. ()

jarous

Co dodat abych se neopakoval, vše už bylo napsáno, snad jen krásná hudba a nádherné exteriéry doladily vše na 5*. ()

WANDRWALL

Spíše pro děti, než pro ostřílené filmové diváky. Nic nového pod filmovým Sluncem. Jednou jsem to vydržel, ale zážitek slaboučký. Srovnej s rodinou Smolíkových, kde podobné dobrodružství zažíval Ládínek a bylo jich mnohem víc, a na nic si nehrál, jen cestoval po planetách. ()

classic

Avatar” je mimoriadne nadneseným filmom, pričom každým ďalším pozretím, ma toto tvrdenie o tom čoraz viac len utvrdzuje, kedy si už začínam všímať konkrétne zrovna také "detaily" , ktoré mi zrejme predtým často unikali... Považujem ho vôbec za asi najviac nadhodnoteným snímkom - kanadského, megalomanského režiséra Jamesa "Kráľa sveta" Camerona, i keď zase nepopieram jeho absolútne prepracovanú vizuálnu stránku, ktorú zase zráža na kolená vskutku chabý scenár. To sa skrátka medzi sebou bije, kvôli čomu som vlastne znížil hodnotenie o jednu hviezdičku na tri konštantné, a pevne verím, že naveky nemenné...? V podstate sa jedná o prepracovanú (animovanú) rozprávku pre odrastenejšie publikum, ktorú si určite raz za "uhorský rok" opäť rád pozriem, keď si aspoň pri nej dokážem vypnúť mozog, čo sa v tejto neľahkej dobe obzvlášť cení, ale viacej od nej už asi neočakávam...? ()

FrodoF

Je to opradu krásný zážitek (zvlášť v IMAXu), který nebude lehké překonávat (alespoň dalších pár let). To nic ale nemění na tom, že příběh a zelené poselství filmu mě totálně minulo. Další problém jsem měl s českým dabingem, který i kdyby byl sebelepší (a tenhle nebyl úplně špatný), tak s ním ze zásady nebudu spokojen. ()

Lenny.M

Avatar staví hlavně na svojí audiovizuální podobě. Ikdyž jsem z 3D zážitku maximálně unešena, film trošku zklamal. Od poloviny naprosto stupidní dialogy, jestli se tomu teda dialog vůbec dá říkat, opravdu hrůzný český dabing, i když jsem ráda, že v kině to bylo česky, protože bych si při čtení titulků neužila ten úžasný 3D efekt a další špatné věci, které ale nemá cenu vypisovat. Z druhé stránky mě zase celkem mrzí, že z trailerů jsem znala celý příběh, tudíž mě už nemělo co překvapit. Jinak vizuální zpracování je opravdu excelentní. Taková živá vydetailovaná příroda, ještě ktomu v 3D a s dobrou hudbou, to byl naprostý filmový orgasmus, který se v brzké době určitě nebude opakovat. ()

klerik

Tak toto nie. Nuda, klišé, klišé, klišé a dve strhujúce akcie. Nelogický blábol, zbytočné posolstvá... Tento film má asi 100 minút (!!!) zbytočných záberov... Je tam mastenica sľúbena trailerom, ale to už som zíval ako presúložený hroch... ()

Jirka_Šč

Názor jsem napsat tady a nechci ho opakovat: http://scobak.blog.sme.sk/c/213728/Avatar-Hej.html Chci však zodpovědět otázku, jak může být Avatar na aktuálně sedmém místě v žebříčku nejlepších filmu. Prostě proto, že je aktuálně nejlepší a ještě se neobjevila hromada filmů, které by "zakalily vodu". Zamysleme se nad jednou věcí. Sci-fi nebo fantasy je spousta. Mnoho z nich se do top filmů nedostává a snese označení "shit". To svědčí o tom, že divák neocení každou blbost, která se odehrává na cizí planetě. AVATAR VYNIKÁ. Zaslouží si vysoké hodnocení, protože se režisér "zbláznil" a na filmu evidentně makal. Co na tom, že makal někde jinde, než bychom očekávali? Cameron do toho vrazil strašné prachy a chce, aby se vrátily zpátky. Bez těch peněz by nebylo Avatara. Oceňuji tuto práci a myslím, že většina lidí také. Dovolím si prorokovat, že Avatar o moc hlouběji, než teď je, nespadne a bude se líbit i po roce. Ano, předběhl spoustu výborných filmů s lepším příběhem. Ale kdo říká, že každý film musí dělat příběh? Proč bychom jednou nemohli ocenit film prostě za to, jak vypadá, jak na nás působí a jaké obrazy nám vkládá do duše? Je to současný masový trend, ale proč jít stále, bez vyjímky a za každou cenu, proti němu? ■ Doplněno 4. 1. 2010: Výrok "Tady nejste v Kansasu, tady jste na Pandoře." je narážkou na film Čaroděj ze země Oz. Je to velmi pěkné přirovnání. ■ Doplněno po roce: Aktuálně vyšla třídisková verze obsahující rozšíření o osm nebo šestnáct (alternativní začátek) minut. V bonusech se dozvíte, že Zoe Saldana podstoupila lukostřelecký výcvik jako první a protože je levák, rozhodl Cameron, že i ostatní Na'vi budou leváci. Jejich natahování tětivy je také odlišné od "lidské" lukostřelby - běžně je natahována dlaní k tváři, Na'vi to dělají dlaní od tváře (olympijští instruktoři v lukostřelbě tvrdili Cameronovi, že to nejde, tak vystřelil a zasáhl 75 metrů vzdálený keř, aby jim dokázal, že ano). A v neposlední řadě, Michelle Rodriguezová se sama rozhodla absoluvovat kurz řízení helikoptéry. ()

iamek

Zase tady máme jednou hodně přeceňovaný snímek. Sice svět Pandory je nepopsatelně krásný, barevný, skutečný a plný neuvěřitelných detailů. Jenže příběh je až moc jednoduchý a naivní. Už od začátku bylo zřejmé jakým směrem se děj bude odehrávat. Vlastně koho zajímá děj ? Většinu zajímalo nepopsatelné 3D zpracování a Pandora. Čekal jsem trošku víc. Slabší 3*. ()

Bachy

Dobrý den, jmenuji se James Cameron, mám hodně peněz a umím natočit tohle a tohle. Odhodil jsem předsudky a šel do kina. Mám na filmech nejraději originalitu příběhu, nové nápady, vykreslení postav a dialogy, takže jsem se trošku obával. Prvních cca 45 minut jsem umíral blahem. Krása, krása, krása a je mi úplně fuk, že Pocahontas a Vinetou už dávno křičí, že chtějí peníze za autorská práva. Naprostá fascinace a nádhera. Začal jsem se neuvěřitelně těšit na zfilmování Warcraftu, pokud do něj půjde tolik peněz. Nechápal jsem, jak může někdo takové nádheře dát méně, jak 4 hvězdičky. A dostal jsem zase pěstí do oka a pak jsem byl ještě kopán do slabin. Camerone, trhni si. Proč musíš mít všechno největší a nejlepší? Zkousl jsem, že jsi udělal z komorního Vetřelce střílečku a akčňák. Tohle je ale hodně zlé. On ten příběh kopíruje i Harryho Pottera:"Toho ptáka jarabáka si nevybíráš, on si vybírá tebe." O předvídavosti jsem ticho:"Už dlouhá léta nikdo nezkrotil velkého jarabáka." Dobré, pořád to zvládám a říkám si, že je to epos, musí to mít klasické epické prvky. Ten vojenskej blboun, kterej mi byl na začátku hodně sympatickej se proměnil ve stroj na hlášky a to na hodně ubohé hlášky. A pak největší problém na závěr. Miluju bitvy v Pánovi prstenů. Jsou to neuvěřitelně promakané scény se spoustou dokonalých momentů. Já se tam bál o jednotlivé postavy. Zbožňuju Aragornův poslední proslov na koni. Tohle je neuvěřitelně laciná kopie. Neuvěřitelně. "Obvolej všechny kmeny." "Bohyně tě vyslyšela, přišli nám na pomoc Bulbasauři." Takže to máme i s olifanty, výborně. Naše šípy najednou dokážou rozsekat vrtulník. Minulý týden jsem viděl Sedm samurajů a nenudil jsem se ani chvilku. Tady jsem hynul. HYNUL. Jelikož jsem hrál hru Metal Gear Solid, byl pro mě závěrečný sekec s robotem jen třešničkou na pomyslném plagiátorském dortu. Dobrý den, jmenuji se David Fincher, půjčte mi 3D technologii, natočím kriminálku podobnou Sedm a trhněte si všichni nohou. Cestou z kina jsem byl jen zklamán, teď už jsem nasrán. ()

panjosef

Tak jsem dlouho přemýšlel co tomu dát a nakonec efekty zvítězily. Příběh je taková oddechová pohádka s místy docela očekávatelným dějovým vývojem. Jinak se na to kouká opravdu moc fajn, hlavně v tom 3D, takže tu čtverku dát můžu. Jo a Cameron tady trochu naráží v několika scénách na své Aliens, prozrazovat ale nebudu :-) . Komentářů má tenhle film už mraky, tak se tady nebudu moc rozepisovat. ()

dopitak

Kutnohorské kino Modrý kříž, 3D.___James Cameron nejprve pečlivě (a svou filmařinou obecně ukáže, jak) vystaví dokonalý svět fantazie, aby jej záhy rozbil na padrť a hvězdný prach. Od dob Terminátora se filmařina posunula o řádný kus, lidská fantazie se proti tomu nepohnula ani o píď. Avatar je hoden uznalého pokývání, naproto mu však nesluší ona nezdravá masovost, která jej provází. Subjektivně - posledních zhruba 30 minut příběhu bylo zbytečných, titulky bych pustil před přípravami na střet (a tím se vyhnul hned několika klišé). ()

SeBig

To si děláte prdel? Tohle a jeden z nejlepších filmu? Já efektama teda očarován nebyl film naprosto o ničem, nuda první dvě hodiny...pak závěrečná bitva nic víc, nic míň...promin Camerone ale tímhle se nezabívej. ()

hammer_head

Avatara beru spíše jako předváděčku 3Déčka. Film působí nově a nezaškatulkovaně, ale i tak je vidět prosťoučký příběh, který se skrývá v pozadí. Jeden kripl dostane šanci a samozřejmě se zabouchne do vesmírný šmoulinky a zradí lidskou rasu. Film je pojat tak, aby jsme si vážili přírody a takový ty keci, ale ještě víc je zaměřen tak aby všichni fandily těm modrým divochům vod někať z vesmírný džungle. ()

Chrustyn

Když před lety přebíral James Cameron Oskara za "Titanic" asi málokdo tušil, že se na jeho další hraný film bude čekat 12 let. Jim se zatím věnoval svému oblíbenému oceánu a natočil pár zajímavých dokumentů. Teď se mistr Cameron konečně vrací aby všem vytřel zrak svým megalomanským eposem o překrásném světě, který obývají velké modré bytosti s kočičími oči. Režisér si svůj nový snímek pečlivě hlídal, tudíž trvalo poměrně dost dlouho než se divák dozvěděl jakékoliv bližší informace či dokonce obrázky týkající se filmu. Když se však objevily první trailery málokdo pochyboval o tom, že film bude vizuální bomba - a to také je. Už první záběry ukazují, že vizuálně půjde o něco neobvyklého a neskutečně atraktivního. Tvůrci s každou další minutou ukazují další a další vizuální vychytávky, kterými je film doslova nacpaný. Cameronovi filmy, vždycky stály hodně peněz a bylo to na nich vidět a nejinak je tomu i zde. Je jedno jestli ukazuje obrovské mechanické stroje, roboty, fantaskní živočichy nebo úchvatné exteriéry, vždy se jedná o něco jedinečného a divák ani nestíhá žasnout nad tím, jak všechny ty počítačový pitominy vypadají nádherně a dalo by se říci skutečně. Avatar je přesně ten typ filmu, kde jedinou skutečnou věcí jsou herci (i když v tomto případě to není tak úplně pravda) a vše ostatní vzniklo v hlavách počítačů. Vizuální atraktivnost "Avataru" je vskutku mimořádná a překonává vše co bylo doposud k vidění a troufám si tvrdit, že toto prvenství si ještě pár měsíců (ne-li let) udrží. Než se divák stihne pokochat vojenskou základnou, režisér ho odnese do svého světa, který vypadá natolik krásně, že si divák jen přeje aby tam mohl být. Jim vytvořil skutečně žijící svět a jeho vize není tak plochá a přeplácaná jako Jacksonův "King Kong". V této fázi, kdy navštívíme reřisérův bájný svět, vybalí na nás jakousi variaci na "Tanec s vlky", (kdo by chtěl tak "Posledního samuraje") kdy se hlavní hrdina i divák seznamuje s obyvateli a učí se jejim zvyklostem. Díky Jimově fantasii však i toto klišé stejně jako rozvíjející se vztah mezi hlavním hrdinou a jednou z domorodých obyvatelek nepůsobí nijak chatrně či dokonce blbě a divák se nechá unášet krásami, které se před ním zobrazují i prostinkým příběhem. Vše je nádherně barevné a obrovské a diváka nepřestává udivovat jakou má ten bývalý "kamioňák" neskutečnou fantasii, když dokázal vykouzlit něco takového. Bohužel v této fázi přijde i největší a vlastně jediné negativum filmu a to je mírná zdlouhavost a až se to bojím napsat nuda. Jim se svým světem nechal tak fascinovat, že přináší pořád něco nového ale diváka (nebo možná jen mě) to tak trochu přestane zajímat. Nevím možná to bylo jen nekomfortností kina a při DVD projekci z pohodlí gauče to budu vnímat jinak ale já se těšil na to co nevyhnutelně muselo přijít a to je závěrečná bitva. Jako když někdo čekal až se Titanic začne potápět nebo až Arnold konečně postříli ty teroristy a všechno začne bouchat, já na to čekal zde. Rozhodně to však není nic co by film sráželo výrazným způsobem dolů a k přihlédnutí ke stopáži to je jen minimální piha na kráse tohoto monumentálního díla. Samozřejmě bitva nakonec byla a to, že úchvatná je zbytečné psát. Jim akční scény uměl vždycky a vůbec nevadí, že to tentokrát bouchá jen v počítačových barvách. Nenapadá mě k čemu bych tuto bitevní vřavu přirovnal ale svou velkolepostí se dá směle přirovnat ke všem monumentálním akčním scénám, které byly doposud k vidění ať už ve Středozemi nebo v jiném ať skutečném nebo vymyšleném světě. I když bych si mohl rýpnout do toho, že by jí pár minut navíc prospělo, na faktu, že vypadala neskutečně to nic nezmění. Víceméně všechna pozitiva směřují k vizuální podobě tohoto filmu ale s tím se dalo počítat ale na druhou stranu by bylo nefér opomenout ostatní složky tohoto spektáklu. Co se týká herců, tak není co vytknout. Čím dál populárnější Sam Worthington se ukazuje převážně ve své modré podobě ale herecký projev je i tak velice dobrý. I Zoe Saldana vystřídala startrekovskou sukýnku za polonahou modrou domorodkyni ale svou krásu i talent do ní přenesla tak dobře, že to vůbec nevadí. Ale ani ostatní samozřejmě nezůstávají pozadu a hlavně Sigourney Weaver po dlouhé době potěší v trochu akčnější poloze. O hudební složku se opět postaral James Horner, který "ozvučil" i Cameronův "Titanic" a i když hudba rozhodně není špatná mohla být výraznější více než jen při akčních scénách. Mohl bych se zde dále rozepisovat o tom, jak na mě Avatar zapůsobil ale bylo by to naprosto zbytečné, protože tohle se opravdu musí vidět. Jim je zpátky a nezklamal a i když jsem možná čekal něco nadpřirozeného, dostalo se mi více než dost a už se těším na další projekci, kterou si určitě vychutnám stejně, ne-li více než tomu bylo napoprvé. I přes fakt, že jsem si tuto nádheru nemohl vychutnat ve 3D dávám plný počet. () (méně) (více)

bassator

Blizzard se mýlil... Revoluce se konala. Dlouho, snad věky jsem neviděl něco tak povedeného a stejně jsem tak dlouho nehodnotil plnými sto procenty... Jediné minus a to pro mne dosti velké je, že jsem film neviděl v původním změní, ale dabovaný... - 18. 12. 2009 - kino CineStar - Hradec Králové - 3D + 13. 1. 2010 - kino Vesmír - Náchod - 3D + 3. 3. 2010 - kino Nový Hrádek - 3/4 filmu - 100% ()

mcb

Co dělá film "dokonalým" filmem? Můžeme se přít v názorech, že něco tak nedosažitelného a nenapodobitelného nikdy nemůže existovat. Snímek, který by stoprocentně vyhovoval jakémukoliv typu diváka nehledě na věk nebo jeho preference. Něco, co by obsahovalo vše, po čem divákovo oko prahne. To přece nejde, říkáte si. Tak proč Avatar vydělal takové ohromné množství peněz a stále se nezastavuje? Není to tím, čím vším je, ale protože je přijatelný pro všechny - od mamin v domácnosti adorujících VKVčka až po technologické a filmové fajnšmekry. Je to mix toho nejlepšího z už dávno známého. Vybírá to nejlepší z různých žánrů a stylů a pečlivě tak utváří mozaiku, která se může možná na první pohled zdát snadno prokouknutelná, ale ve své spleti utváří téměř komplexní recept na ukuchtení správného dobrodružstí pro celou rodinu. Můžeme tomu říkat jakkoli - archetypální drama, vesmírná lovestory nebo megablockbuster, ovšem umíchaný z těch nejlepších ingrediencí, které lze z filmových políček vytřískat. Není to ale hloupá podívaná na úkor estetické kvality. Každé místečko v ději či v obrazu má své přesně dané a motivované místo v ohromné promyšlené spleti struktur, která si nezadá se slůvkem perfekcionismus. Do posledního detailu vypiplaná audiovize, perfektně vyladěný "prvoplánově naivní příběh", který se netají svou epickou rozmáchlostí a především obdivuhodná práce s emocemi diváka, jehož oko i při těch nejbanálnějších projevech lidskosti nedokáže být suché. Komu to příliš nevoní, tak se může alespoň donekonečna ukájet 3D revolucí, která sice není žádným prohlašovaným kinematografickým milníkem, nýbrž nastoluje na dlouhá léta dopředu směr všech hollywoodských velkoprodukcí masové zábavy. Naprosto bezkonkurenční a otrocká práce trikařů, jež dokázala vdechnout život umělým postavám a vytvořit plně funkční svět, který má své zákonitosti a pravidla. Nejlepší na tom je, že onen vrchol CGI efektů vnímáme jako obyčejnou a běžnou součást děje a obrazu a pomalu zapomínáme, že se vlastně na nějaké triky díváme. Připadají nám jako reálné, i když v určitých momentech ještě zavánějí jistou umělostí. Cameronova vize je úžasná. K stokrát viděnému přidává nevídané. Někdo si stěžuje, že příběh, který je mimojiné dokonalým schématem vyprávění, neobsahuje moment překvapení. Jistě, děj je předvídatelný (protože kopíruje známe situace viděné v předchozích filmech), neoriginální (protože víme, co se stane, jelikož se to stalo v předchozích filmech) a klišeovitý (protože klišé je to, co se stále dookola omílá v podobných filmech). Ale není překvapivé, že nás dojímá a zároveň věříme v lovestory dvou modrých třímetrových mimozemšťanů s ocásky? Na něčím přijímači bude chyba. Cameron totiž nesází na očekávání a překvapení (s těmi tu bude co nevidět Chris Nolan s Inception :), ale stíhá nás oslňovat svou precizností. A tak to vždycky bylo, do posledního puntíku. Dokázal, že lze natočit téměř cokoliv, když máte vizi a touhu objevovat, posouvat hranice. Vytvořil plně fungující svět Pandoru, místo, které chtěl snad každý, kdo měl kdy fantazii, navštívit a kdo ne, tak aspoň uznal, že “na něm něco je“. Film, na který se pohlíží jako na fenomén. Podobným výkřikům do tmy jako “slabý děj“ či “ekologická agitka“ se z plného hrdla směji. Rozhodně se nejedná o rušivý element, kvůli kterému bychom byli ochotni mnohonásobně snížit laťku (vždyť i celá Propast je agitace proti válkám). Zdá se mi, že lidé, kteří vytýkají podobná tvrzení, se chtějí jen samolibě odlišit od většiny a najít nějaké přehnané negativum, které by za jiných okolností na jiném snímku nevytýkali. Prostě – Cameronův návrat je velký, nečekaný, zanechává za sebou velkou spoušť a všichni jsme ho chtěli. Jedním filmem ukázal směr na dlouhé roky dopředu. A jestli si nebudete moci při sledování vzpomenout na podobné poctivé dobrodružství, nezoufejte. Za pár let si určitě vzpomenete. [IMAX experience 10/10] () (méně) (více)

korbitch22

V kině sem utrpěl emocionální a vizuální pecku přimo do xichtu a byl sem naprosto unešenej,sem od přírody sem tam citlivka,takže nebudu popírat,že mi asi i při ničení jejich údolí slza ukápla...jenže,potom přišlo brzké vystřízlivění,ve kterém mi došlo jaký je to Cameron neskutečný zloděj.Příběh Avataru není nic jiného než boha půstá vykrádačka Pocahontas,řízlá s Cameronovými Vetřelci,vybarvená ekologickým poselstvím pro budoucí generace.Vizuální stránka je úžasná,stejně tak jako skvělá výprava a vynikající herecké výkony.Co se týče toho ekologického poselství,to mi moc nevadilo,spíš naopak.Je dobře že Cameron dává světu na odiv problémi,které by měli lidé řešit více,nežli tomu je dnes.Ale to je taky všechno,je to velkolepá pohádka,která donutí člověka trošku o něčem přemýšlet,jenže jí v mých očích sráží příliš vykradený děj a Cameronova léta trvající tvůrči neschopnost,kterou si prostě někde ukradne,za to u mě James už několikrát klesnul.On není nic jiného než zloděj,který díky mamutím penězům a režisérskemu umu(kterým vládne na úkor toho scénáristického)dokáže tupě strhávat masy,které si potom takových věcí nevšímají a na to já Avatarovi nenaletěl.Ovšem jako jednoduchá popcornová a vizuální řežba funguje výtečně a dokonce bych možná přál Avatarovi oscara,kterého mu vyfoukla dementní Smrt Čeká Všude,sice ani jeden film na to nemá kvalitu,ale Avatar jí má určitě o trošku větší než paskvil Catheryn Bigelow.Pokud Cameron v dalších pokračováních trochu zapojí mozek a nebude zase vykrádat nějakého spisovatele,mohlo by to být konečně plnohodnotným přínosem do filmového průmyslu.U mě je to za 70%. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Bude Barbie pokračovat?

Bude Barbie pokračovat?

26.11.2023

Barbie je nejúspěšnějším filmem roku. S výdělky přesahujícími jednu miliardu a 440 milionů jde jasně o nejvýdělečnější snímek letoška, což je fascinující i s přihlédnutím k tomu, že jde o originální… (více)

Disney zase odsouvá své blockbustery

Disney zase odsouvá své blockbustery

14.06.2023

Stávka scenáristů začíná studiím dělat první vrásky. Místo férové gáže pisálkům a zaslouženým procentům ze zisků raději šéfové typu Davida Zaslava (Warner Bros. Discovery) odmítají o požadavcích… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)