Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Mistickzz

Po tomto filme som si uvedomil dve veci. Prvá, že Bruggy sú ozaj krásne mesto a druhá, že McDonagh je celkom talentovaný režisér. Dejovo ma síce film nejak extra nezaujal a mal som pocit, že sa nikam nevyvíja ale naopak ma fascinovali herecké výkony a posledných asi 20 minút kedy to vlastne prichádzalo do finále. Boli tam úžasné zábery kamery, strihy a hudba. 70% ()

Ragdoll

Ve světě je nespočet vysoce kvalitních filmů, vždy je odkud vybírat. Nevidím tedy důvod, proč bych měl chtít vidět průměr, ne-li podprůměr, když toho má kinematografie tolik lepšího k nabídnutí. A tak, jelikož se málokdy stane, že bysem nebyl u absolutního vytržení, mám v každém komentáři nutkání napsat o daném filmu jako o nejlepším zážitku za poslední měsíc, nebo i delší dobu, ale stále otálím, stále si nejsem zcela jist, jestli je tomu opravdu tak. No a je úplně jasné, proč to vysvětluji zrovna tady, nyní nastal onen zážitek. Vizuální stránka tohoto středověkého malebného městečka, jeho ponurost, kamera, úžasný scénář, černý humor a výtečná hudba, to jsou hlavní věci, které mě neskutečně potěšily, ale nezmínit například oddané výkony představených by nebylo příliš fér, ty jsou nezpochybnitelně autentické a nadmíru profesionální. Krásné drama o životě jako takovém. Nemám co vytknout, pro mě je to jasných 100%. ()

Billie777

Tohle mi vlastně ani moc nepřišlo jako komedie, ikdyž několik vtipných momentů mého oblíbeného černého humoru tu je. Tohle bylo velmi, ale opravdu velmi, povedené krimi drama. Dokonce jsem to čekala horší. Takže jsem byla příjemně překvapená. Naprosto výborná atmosféra, zajímavý děj, dobrá hudba a skvělé herecké výkony, obzvlášť Colina Farrella. Je zajímavý, že by se v tomhle filmu vlastně nemělo nikomu fandit. Ale přesto se fandí, protože Ray a Ken jsou vlastně sympatické postavy, i přesto, že jsou to, co jsou. Ke konci jsem Rayovi opravdu fandila a byla jsem zároveň napnutá jak kšandy. A Harry Ralpha Fiennese je zase naopak úkázkovej grázl. Byla to hodně napínavý, nenudilo a já jsem se bavila. ()

Prcek008

Čekal jsem něco jako výborný Ritchieovský Snitch nebo Lock, Stock..., ale tenhle film nemá ani za mák podobný černý humor. Nemá totiž žádný humor. Ke konci má zajímavě zamotaný příběh, který ovšem končí bez rozuzlení a zanechá vás ještě zklamanější, než jste byli po hodině více méně prázdného úvodu. Jediným kladem tedy zbývá pohled na belgické středověké město, kvůli kterému jste si ale film nepouštěli. ()

Mafian

V Bruggách je asi veselo. Podivná konverzační gangsterka plná nezapomenutelných hlášek, od britského nekorektního humoru ("Bílí trpaslíci budou válčit proti černým trpaslíkům? To by byl super film!"), přes hrátky se slovy ("Jasně, že nic nevidíš, když jsem tě střelil slepýma.") a po konverzace na hranici geniality ("Nemůžeš to minout, je to kanál jako kráva!"). Vlastně si nepamatuji, že by v nějakém filmu poslala domácí do řitě dva chlápky, co hrozí zbraněni. Škoda, že tahle atmosférická prohlídka Brugg uběhla tak strašně rychle... ()

Ebon

Neotřelá gangsterka, která hodně stojí na ústřední dvojici, úchvatných kulisách starobylých Brugg a výborně podkreslující hudbě. Dějově poněkud plitké, závěr mi přijde trochu křečovitý a úplně se mi tam nehodil. Vypadá to, jako kdyby těsně před finálem vyměnili dramaturga. ()

BlackTom

"Vždyť je to ku*va pohádkový město, nebo snad ne? Jak to může někoho nebavit? To mi teda ku*va řekni jak všechny ty kanály a mosty a dlážděný uličky a kostely a všechny ty kur*a pohádkový věci, můžou někoho ku*va nebavit?!" Jak to ku*va, že to nemá ku*va čistých 100%?! ()

Loki_Six

"Ken, I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't." ()

Vajonek

Krásné středověké město, podmanivá zimní atmosféra, stylová hudba, sympatičtí zásadoví vrazi knězů a dětí, spousta trpaslíků, spousta sprostých slov, diskutování o vlastní smrti, kterou s pokorou přijímáte, protože si ji zasloužíte a málem svému vrahovi za to, že vás zabije, poděkujete. Nebo se rovnou zabijete sám, protože přece "morální zásady je třeba dodržovat". To vše a ještě mnohem více je V Bruggách (napoprvé je to působivější, při opakovaném zhlédnutí už to přece jen nebyla pro mě taková bomba jako poprvé, nicméně stále velmi dobré). Tak si tenhle velmi originální film dejte, myslím, že nebudete litovat a po zhlédnutí už vám bude chybět jen okusit to "peklo" Brugg na vlastní kůži (já už skoro sháním letenku :D). ()

Zagros

Film V Bruggách jsem viděl už hodně dávno, proto jsem si jej pro komentář nyní zopakoval. První, co mě zaujalo, byla umně vystavěná atmosféra lehce bezútěšného gangsterského světa. Také gangsteři se občas dostanou na rozcestí, kdy se jim ozve svědomí a potom jsou věci, které si v sobě musí vyřešit. Komorní příběh s dobrým obsazením dokázal upoutat mnou pozornost a i přes pomalé tempo vyprávění, utekl jako voda. Měl bych ovšem i několik výhrad. Místy je na hraně černý humor. Balancování mezi vážnou situaci a odlehčení drsným vtipem vůbec není jednoduché a tvůrci tady z mého pohledu několikrát zaváhali, naštěstí úplně nespadli. Druhou výtkou je zbytečně vysoké množství nadávek v dialozích. Nijak mě to nepopouzí a někdy se to hodí, ale tady zabírají půlku dialogu a ztrácí se skutečný obsah. Film raději doporučím v českém znění, kdy jsou nadávky alespoň pestřejší a není to jen tisíckrát fuck. V konečném hodnocení se přímo nabízí citovat z filmu. V Bruggách je jako Tottenham, není to sice úplně na hovno, ale ani to není nic extra. ()

klukluka

Chystal jsem se tomu dát 4 pecky a koukám, že už jsem to kdysi přesně takhle onálepkoval. Jsem rád, že by si spolu Michal model 2008 a Michal model 2022 mohli zajít do kina (nutno nicméně podotknout, že ne vždycky se dokážou takhle shodnout). Autoři V Bruggách tvrdí, že nájemní vrazi můžou bejt lidi jako já nebo vy, že mají taky svoje běžný trable, že se jim taky ne vždycky všechno povede, že mohou anebo taky nemusí milovat historické památky, že je taky občas žere svědomí, že jsou to zkrátka lidi z masa a kostí, snad s tím rozdílem, že si je častěji lámou. Zvláštní, originální filmové pojetí, a už jen za to si tento film zaslouží lepší zacházení. Když k tomu přičtete ty atraktivní kulisy, famózně ztvárněné zaměstnance neortodoxní úklidové firmy, humor, který vyvolávají jejich vzájemné interakce, tak se podle mě musíte dopočítat těch zhruba osmdesáti procent divácké spokojenosti, kterou filmu vyjádřili lidi, kteří to viděli před vámi. ()

Devadesát Dva

S odstupem času si říkám, že 'In Bruges' je McDonaghovo magnum opus, hned na začátku kariéry, jako první celovečerák (po jeho Oscarovém kraťasu Six Shooter) obdobně jako když se Tarantino vytasil s 'Pulp fiction' hned na začátku to má prostě všechno, náladu doby, přesný casting herců (především 31letý Colin Farrell hraje svoji životní roli a nikdo mi to nevymluví), skvělé postavy a dialogy, perfektně načasovaný černý humor a svoji neopakovatelnost, kterou je snadné vyčarovat právě lokací belgického městečka Bruggy. Rovněž příběh si jaksi plyne svými vlastními cestami, ač je v něm jasně daný jistý neodvratitelný rámec, definovaný povoláním postav, zápletkou příběhu, ale jakoby opětovná projekce dávala pocit, že příběh bude "vždy působit jinak, ubírat se jinými cestami". Tohle, kdo neviděl, o hodně přichází. 9/10 ()

Nassau

/++/A great day this has turned out to be. I'm suicidal, me mate tries to kill me, me gun gets nicked and we're still in fucking Bruges. (8/10) ()

baXter

Perfektní drama u kterého jsem se i výborně pobavil a zasmál. Celkem strohý děj, který je však vytáhnut do nejmenších detailů a baví téměř každou chvilkou. Snad mám pro anglické filmy slabost a nebo prostě umí točit filmy které se i jako filmy chovají a ne jen jako krvavé akčňáky z USA. ()

Hanys_

Nádherně nasraný Farrell, který musí vzít "nucenou dovolenou" a jet do Brugg...Jeho neuvěřitelně skvělý šéf v podání Ralpha Fiennese a k tomu úžasná atmosféra zimího města....Na tomhle filmu je dokonalé prostě skoro všechno :) 90% ()

Peiper2

Z počátku tento film působí jako obyčejná konverzační komedie, ale nakonec se to docela rozjede. Na mě možná až přehnaně vulgární a občas i úplně nesmyslné dialogy (ale přesto vtipné). Díky tomuto filmu se možná někdy opravdu pojedu do Brugg podívat. Hodně váhám mezi 3 a 4 *, ale tentokrát nějak cítím, že je to spíše na hodnocení nižší. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky