Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

Vojcl

Prazvláštní filmeček, který si bohatě vystačí v podstatě jen s hrstkou hlavních postav a jednou, velmi prostou zápletkou, jenž překvapivě vyvrcholí v dost brutální konec. Musím určitě pochválit přesvědčivé herecké výkony všech zúčastněných i scénáristu za velmi nevšední příběh. Místy jsem měl pocit, že se nedívám na film, ale na skutečný život jaký je. Nečekejte žádná hollywoodská klišé, žádné happy endy ani patetické dialogy. Nájemný vrah nemusí být jen psychopat, který střílí na vše okolo sebe, ale má také pocity, svědomí a čest, ale zároveň to není žádný svatoušek a svému trestu neujde. Brilantní!!! A temná atmosféra belgických Brugg na mě zapůsobila tolik, že bych se do toho místa určitě někdy rád podíval. ()

sonnak

Stejně jako hodně podobný Adams æebler mi tahle černohumorná směsice různých žánrů padla jako ulitá a já ji za poslední dobu viděl už několikrát - a zážitek se pokaždé ještě prohloubil. Geniální dialogy, hudba, na první pohled nudný scénář, kde se téměř nic nestane, se postupně proměňuje v perfektně zapadající a nenásilnou skládačku a herecké projevy jsou hodny ještě větších ocenění, než jakých se jim zatím dostalo. Všechny postavy jsou skvělé, jsou zajímavé, a hlavně pekelně zábavné. ()

Macejko

Keď si obsah tohto filmu poviete v hlave, znie to ako ďalší obyčajný akčný film alebo komédia. Avšak "V Bruggách" je úplným opakom. Hlboký, vtipný, herecky a režijne bravúrny a zarývajúci sa do duše. Geniálny. ()

Tony.cs

Emoce se střídají se směšnými situacemi. Tento snímek hledá city a silné emoce u lidí, u kterých bychom je nehledali...u nájemných vrahů. Výborný satirický a emoční dokument špatného člověka. Colin Farrell přednesl skvělý výkon. 5 ()

vorheese

Obrázek o filmu si uděláte už při mluveném prologu Colin Farrella. Velmi poetická záběry podbarvené jemným klavírem a do toho věty jako "Get the fuck out of London youse dumb fucks." A tahle kombinace funguje perfektně i v další hodince a třičtvrtě. Podle mě nejlepší film roku 2008. ()

Tirion

Takovýchto hořkých komedií máme v české kinematografii nějak moc poslední dobou - ale říká to jen jejich název. To britové na to jdou jinak. U nich to prostě taková hořká komedie je. Výborné hlášky, průměrný Farrel, výborný Gleeson a Fiennes a hlavně Bruggy! To jsou čtyři hvězdy! *9.9.2015 - upravuji hodnocení na 5* - stala se z toho "moje" klasika. ()

Makky

Ako som sledoval tie "zasrané Brugy", prichádzali mi na um len samé chváli. Ale to vyvrcholenie skvelej zábavy striedanej s dramatickými okamžikmi som si takto nepredstavoval. Dokonale vtipné dialógy a prepracované charaktery postáv dostávajú Brugy do popredia. Aj čo sa týka humornej stránky, tie "zasrané Brugy" boli výborné. Ani neviem, kedy som naposledy videl film s väčším počtom nadávok a vtipov. A tá tienistá, tragická stránka, podobne. Ale naozaj, ten záver u mňa pokazil celý (skvelý) dojem z filmu. Takto dám slabú štvorku, hoci som počas filmu uvažoval o päťke. Škoda... ()

contrastic

Skvělá atmosféra, podtržená výbornou formou herců a režiséra. Zajímavá hudba a starodávné Bruggy jen dovršily mimořádný zážitek, takže veliká spokojenost - 90% ()

buldock

Velmi příjemný, především na dialozích postavený a ze začátku pomaleji odvíjející se snímek, jenž postupem času ovšem na tempu přidává a zraje jako víno a to až do svého úplného vyvrcholení. Ozdobou filmu je bezesporu hlavní herecká trojice Farrell , Gleeson , Fiennes, která odvádí vynikající práci. Škoda toho trochu přehnaného konce, který je ovšem jen malou kaňkou na jinak celkově vynikajícím černohumorném pojetí celého snímku. P.S. - Bruggy vypadají hodně zajímavě ;-) Film: 84% ()

Naslund

Opravdu perfektně natočené a zahrané. Ač se mohlo zdát, že se tři čtvrtiny nic neděje, stejně se má pozornost nikam nevytratila a prostředí mě zvláštně naladilo. Přesto mi tu chybí jistý ostrý náboj, který by mě vtáhl kromě Brugg i do příběhu. Tím nábojem myslím nějakou postavu, o kterou bych se mohl bát, protože o tuhle hlavní mi to prostě nejde. Ať se režisér snaží, jak chce, takový charakter mít rád nemohu. Zajímalo by mě, jestli jedna jistá scéna nebyla náhodou narážkou na belgickou byrokracii a její potírání, protože jinak by byla asi vynechatelná. ()

BloodyVamp

Vynikající černá cynická komedie s prvky gangsterky. Martinu McDonaghovi se jeho režijní debut vydařil na výbornou, jeho mírně dlouhé dialogy se sice vyznačují divadelností (s níž má McDonagh mnoho zkušeností), ale jsou ve většině připadů trefné a geniálně napsané. Zejména potěší slovní přestřelky dvou hlavních protagonistů. Až to začne působit mírně rozvlekle, přijde konečně na scénu fantastický Ralph Fieness a svou kreací extrovertního, ale zásadového padoucha posouvá film ještě někam výš. Ovšem ani Colin Farrel či Brendan Gleeson nepostrádají hloubku či na psychologické přesvědčivosti. Zásluhu na tom, že snímek je vedle vybroušených dialogů i skvěle atmosferický, má zásluhu přesná kamera (zajímavě nasnímané goticko- renesanční Bruggy, kde se po tomto snímku chci taky podívat), melancholická hudba Cartera Burwella a jisté režijní vedení všech herců. Třešničkou na dortu je sexy Clémence Poésy, která svou vedlejší postavu zahrála velmi přesvědčivě. Tato černá gansterka má velikánský kultovní status ! ()

Vermillion

Skvělý irský černý humor a trefné dialogy, jenž se vyhýbají jakékoli trapnosti. Výborná práce s obrazovou i zvukovou složkou- celá narace je podtrhována gradujícím hudebním motivem. Vkusné, zábavné, s myšlenkou! ()

SarumanKo

Úchvatný film, ktorý pohladil moju divácku dušu a zanechal vo mne dojem kvalitne odvedenej filmárskej práce. Skutočne, In Bruges je krásny európsky film s veľmi pokojným tempom a nenapodobiteľnou atmosférou. Kúzelné historické mestečko Brugy sa stalo dejiskom hlbokého, dramatického príbehu troch mužov o cti, ktorý ma dostal do kolien. Okrem toho, že sa Martin McDonagh totálne prekonal geniálnym, do poslednej hlášky prepracovaným scenárom, celkom precízne film aj zrežíroval. Casting je tiež špičkový. Colin Farrell, Brendan Gleeson aj Ralph Fiennes stvárnili svoje postavy vskutku geniálne a sú výborným príkladom brilantného hereckého koncertu, na ktorý je radosť sa pozerať. Ich výkony a na telo napísané postavy ma striedavo prenášali zo záchvatov smiechu nad čiernohumornými hláškami, cez prežívanie trýznivej psychiky a špinavé svedomie postáv, až do pompézneho finále, pri ktorom som doslova tŕpol. Všetko to doladené úžasnou hudbou, artovým feelingom a atmosférou gotického mestečka a oproti nim veľmi kontrastnou hrubou rečou. V Brugách mi teda sadlo dokonale. Okamžitý zápis do topky. Nádhera. (10/10) ()

slunicko2

Ray: You from America? Jimmy: Yeah. Don't hold it against me. 1) Oslovský text distributora nejenže prozrazuje základní zápletku včetně pár dalších, ale rovněž se vyznačuje zřejmým nepochopením povahy filmu. Černá komedie o cti a podvodech - no tak bych tedy film rozhodně neoznačil. Ani nálepka drama + krimi + thriller + komedie neukazuje, že by distributor byť jen tušil, co vlastně distribuuje. Ostatně i popis děje prokazuje neznalost či nepochopení toho, co se na plátně odehrává. Ono totiž není důležité, co přesně se komu v příběhu stane, kdo koho a před kterou památkou zastřelí. Prvoplánové vnímání příběhu bych bral u dětí, které ale na projekci takového snímku nemají co dělat. 2) Baladický příběh o svědomí a cti kupodivu neztrácí na působivosti ani faktem, že nositelem těchto vlastností jsou zločinci. Ba dokonce možná právě proto je tak výmluvný. Je to příběh pro kluky v nás, kteří někde hluboko pospávají zasuti nánosem existenčních a vůbec dospělých starostí. Film mi připomenul dětství, kodexy klukovské cti, kolem jejichž dodržování či porušování v rámci vlastní i cizí party se odehrávala dramata, která by dospělí nepobrali. A McDonagh je chápe. Této klukovské poesii cti se dostalo filmem nejvyšší pocty. 3) Zážitek umocňují výborné dialogy, chlapské, prosté, srozumitelné, plné emocí a vzájemné lásky a přitom tak heterosexuální, jak jen možno. Marie: Why don't you both put your guns down, and go home? Harry: Don't be stupid. This is the shootout. 4) A ti herci. Zejména 32letý Colin Farrell hraje jako o život. My date involved two instances of extreme violence, one instance of her hand on my cock and my finger up her thing which lasted all too briefly - and then I was away - , one instance of me stealing five grams of very high-quality cocaine and one instance of me blinding a poofy little skinhead: so all in all... my evening pretty much balanced out, fine. 5) 38letému slavnému scénáristovi a švihákovi Martinu McDonaghovi se jeho první celovečerní film (scénář a režie) prostě moc a moc povedl. V boschovské zahradě pozemských strastí nechť mu je vyhrazeno čestné místo. 6) Velmi mě zaujal i komentátor Marigold: "...komorní existencionální gangsterka..." - no lépe bych to neřekl. ()

kaylin

Tahle komedie/drama vám vyrazí dech. Jestli neznáte žádnou z divadelních her Martina McDonagham budete docela překvapeni. Já jsem měl to štěstí, že jsem viděl hru "Osiřelý západ" v podání Jihočeského divadla a byl to zážitek nezapomenutelný. Klasická moderní londýnská škola, pořádně drsná, ale přesto vtipná. Jasně, ten humor je černý jak kocour Mikeš. Budete se smát, to vám slibuji. Vtipy nejsou provařené, a když vám nevadí trocha násilí, budete omráčeni v tom dobrém smyslu slova. Colin Farrell a Brendan Gleeson ze sebe chrlí sprostá slova s neskutečnou kadencí. Jo, a mimochodem, jsou to nájemní vrazi. Ocitnou se v Bruggách, protože poslední mise se docela podělala, a oni musí čekat na další příkazy. Nebudu nic prozrazovat, protože je škoda cokoli říct, ale můžu aspoň naznačit, že pointa mě dostala, protože je v duchu celého filmu. Prostě výborný film. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/bruce-clint-simon-david-zbouchnuta-v.html ()

gogos

Neskutečně silný příběh který je fenomenálně odvyprávěn, natočen i sehrán. Gleeson a kupodivu i Farrell naprosto excelují, McDonagh vše osobitě koriguje a drží otěže filmu pevně ve svých rukách. McDonagh natočil na začátku své kariéry dílo, které už patrně nepřekoná, protože to, jak se podařilo skloubit výtečně sepsané a zahrané charaktery, úžasnou atmosféru Brugg, silný příběh, napětí, akci, svůdnost i vtip, zž snad ani překonat nelze. Stávám se autorovým skalním fanouškem a chci zemřít v Bruggách. Tak silných 5* jaké jsem už dlouho nedal! ()

Kaluž

Fuckin' shithole ty Bruggy. Farrell je mazel, Gleeson starý paprika a Fiennes hovádko boží. K tomu ty vypulírované dialogy a šmrncovní drajv od začátku do konce. Midget nebo dwarf, na tom nesejde, tenhle film si užijete. ()

Remedy

Po třetí projekci musím přitlačit a jdu na plných 5* s tím, že se Bruggy staly jedním z mých nejoblíbenějších kousků. Tato opravdu poněkud černá komedie si vás získá svým osobitým humorem, překrásnými záběry z různých zákoutí Brug (v Belgii jsem sice byl, ale pouze v Bruselu, Brugy mě teď lákají.), nádhernou hudbou a skvělým hereckým obsazením. Prvotřídní debut scénáristy a režiséra Martina McDonagha. ()

suicide

Schválně jsem si s hodnocením počkal, až se mi podaří zhlédnout film podruhé. Utvrdil jsem se v původní myšlence - totiž že to je jeden z nejužasnějších filmů, co se podařilo za minulej rok natočit. Collin Farrel se ukazuje čím dál lépe, i když mnohem více zajímavější herecky byl jeho kolega Ir Blendon Glesson, klidná síla filmu ukazující, že i zabiják může mít morálku, čest a věřit, že jednou se mu dostane odplaty. Film samotný má sice pomalejší rozjezd, ale já ho až tak nepatřičně nevnímal, což se mi pak potvrdilo, že všechno mělo svoje opodstatnění. Každá maličkost, kterou zdánlivě zbytečně filmaři ukázali, každá maličkost, která musela být vyřčena, v závěru dala smysl a utvořila pointu filmu za melodie Cartera Burwella, zvláště pak úžasné irské Raglan Road...Samozřejmě všechno má svoji vadu na kráse, ale možná díky ní je pak všechno více skutečnější a reálnější. Na In Brugge bylo hodně poznat, že současné tvorbě vládne Hollywoodský styl. Tolik fuck ve filmu jsem už zase nějakou dobu neslyšel - ne že by mi to přespříliš vadilo, ale na titulkách pod filmem člověk může aspoň vidět, že přeci jenom čeština je mnohem pestřejší co se týče užívání ostřejších slov. ()

Mikita

To, že se někde něco ironizuje a prohodí se pár vtipných hlášek, ještě neznamená, že to je komedie. V top 50ce nej komedií za posledních 10let to nemá co dělat, jinak nemám mnoho výhrad. Je to sakramentsky povedené a vtipné gangsterské drama. Slogan vidět Bruggy a zemřít je dokonalý. Chápu filmové a umělecké přikrášlování, ale tenhle Ken měl zpropadeně tuhý kořínek. :) EDIT: Když jsem si uvědomila, kdo to napsal a natočil, musím obdivovat film ještě víc. Spojení s mým skladatelským oblíbencem dodalo filmu ještě větší grády. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky