Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

Ell_enator

Velmi působivý film se silným příběhem, přesto mě za srdce tolik nevzal (ve srovnání např. s Vykoupením z věznice Shawshank). Závěr byl na mě příliš fantaskní a celkově se film od druhé půlky docela táhnul. Škoda, zklamání.... ()

makrela98

Opět Tom Hanks. Já vlastně ani nevím, co psát. Mám tolik pocitů. Je neuvěřitelné, jak pouhý film dokáže na člověka zapůsobit a třeba ho i změnit. Film mě rozplakal, rozesmál a nevím, co ještě. Čím to je, že Tom Hanks vždy hraje v duchaplných filmech ? On je asi vážně bůh mezi herci. :) Před několika lety, bylo mi asi 8, jsem viděla začátek Zelené Míle. Absolutně mě začátek v domově důchodců odradil, tak jsem se dál nekoukala. Byla jsem malá a neroumněla jsem tomu. Od té doby jsem měla tak trochu odpor se na film podívat. Ale nedávno jsem dostala nutkání ho vidět. A v životě na to nezapomenu ! Ponaučení do života? Nikdy nedovolte, aby vám zážitek z dětství zkazil názor na některou věc či dokonce člověka. 5 hvězdiček . ()

Plechovka95

Jeden z nejúžasnějších filmů,který existuje. Silný děj co graduje a při pár scénách jsem opravdu nemohla zamáčknout slzy. Doporučuji a nejen kvůli dobrému hereckému výkonu pana Duncana a Hankse,ale kvůli výbornému příběhu. ()

Moli.su

Skvělý film, který si mne získal už od samého začátku, kdy starý Paul začíná vyprávět svůj příběh o tom, jak se setkal s Božím zázrakem v podobě člověka odsouzeného na smrt. Líbilo se mi, jak byla do filmu zakomponována citová stránka a emoce, například když John Coffey (Michael Clarke Duncan) mluví s Paulem (Tomem Hanksem) a říká mu jak se trápí, když cítí každý den starosti a útrapy všech lidí a že pro něho bude smrt vysvobozením. Na konci jsem sice čekala a doufala že se stane zázrak, ale každopádně nemám tomuto filmu co vytknout. ()

fifotron

Tento skvost som si musel pozrieť viac krát, aby som dokázal oceniť to, čo vo mne vyvolal. Boli to pocity hnevu, prekvapenia, zdesenia ale aj spokojnosti a šťastia. Ďakujem Frank Darabont a ďakujem za Toma Hanksa, pre ktorého to bola životná rola, nehľadieť na Forresta Gumpa. 5 pocitov 5 hviezdičiek ! ()

Amberjack

No jóóó. Je to z vězení, tak to musí bejt žúúúžo. Pohyblivé obrázky debilních postav s debilně smyšlenými problémy a debilní předvídatelnou zápletkou. Hvězdičku za to, že toho negra usmažili. ()

Loooba

Film, který mne poprvé potkal velmi náhodně a já nevěděl, co od něj čekat, protože v tu chvíli jsem byl jaksi na jiné vlně a podle kusých informací, které jsem tehdy o tomto filmu měl, nic nenaznačavalo, že bych tomuto filmu nakonec tolik podlehl. Mistrovské dílo, které si rád připomínám. ()

marika141

Keď sa spojí nápad vynikajúceho spisovateľa Stephena Kinga a schopnosti režiséra Franka Darabonta, vzniká toto. Silný scenár, výborné herecké výkony, ale hlavne fantastický a pútavý dej. Podľa mňa patrí do TOP 10 filmov 20.-21. storočia. 5 hviezd zaslúžených. ()

katjaaa

Po konci filmu jsem byla tak nabitá emocemi, že jsem myslela, že prasknu. Nevěřila bych,že tolik slz dokážu vyprodukovat. Nádherný filmový zážitek. Precizní ve všech směrech! ()

romulus777

Načo zbytočných slov?Treba si nájsť 3 hodinky a potom sa už len ponoriť do poctivej väzenskej filmárčiny.Po skončení filmu Vami budú lomcovať emócie.Jeden z Najkrajších filmov aké som kedy videl.Desať hviezd by bolo adekvátne hodnotenie :-) ()

FanOfMovies

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl!!! Takhle jednoduše by se to dalo popsat, ale pro mě by to nestačilo. Film má v sobě obrovskou hloubku a spoustu emocí, které doplňují úžasní herci. Ze začátku to nevypadalo mysteriózně, jakmile tedy obr John vykašlal mouchy, tak mě to celkem překvapilo, ale na filmu to nic nezměnilo. Zkrátka film, který se musí vidět. ()

entokr

Zelená míle 1999 je mysteriózní snímek, který svou magickou a úzkostlivou atmosférou chytne každého za srdce. Michael Clarke Duncan v hlavní roli předvedl opravdu vynikající herecké výkony a to i přesto, že ve filmu příliš nemluví. O to cenější herecký výkon to je, protože umění je ukázat něco na první pohled nezjevného a nevšedního. Frank Darabont zde opět poukázal na fakt, že i když je sláva jeho Vykoupení z věznice Shawashank pro některé téměř zapomenuta, on má stále co nabídnout na poli výborné mistrovské režie. ()

jimmyOMG

Zelená míle - Film u kterého budou mít slzy v očích snad všichni. Nádherný film.. Nikdy nezapomenu na pohled Johna Coffeyho (M.C. Ducana). Fenomenální herecké výkony a úžasný scénář podle knihy S. Kinga. Tenhle film je bez pochyb jeden z nejlepších na planetě. ()

jelen10

Nejlepší doják, jaký jsem kdy viděl, velmi zdařená adaptace Kingovy knižní předlohy. Hanks a Duncan hrajou tak, že jim uvěříte každé slovo, každý pohyb, každé gesto... nádhera. ()

jericho001

Vynikající film,vynikající Tom Hanks,vynikající David Morse,famozní Michael Clarke Duncan,vynikající příběh,vynikající hudba.Tenhle film je opravdu vynikající a nezapomenutelný. ()

Thetomasek54

Neuvěřitelně úžasný film, který musí vidět každý jinak si na konci svého života nemůže říct, že odchází spokojen. Jeden z 10 nejlepších filmů vůbec co kdy vznikly a asi existovat budou. ()

Marshall007

Nikdy bych nečekal, že tři hodiny dokážou uběhnout tak rychle. Zelená míle je bez pochyb jeden z nejemocionálnějších filmových zážitků, jaký jsem v životě zažil. Herecké výkony jsou naprosto fenomenální, někdy mi dokonce přebíhal mráz po zádech z jejich autentičnosti a Frank Darabont nám ukazuje, že když se do něčeho pustí, tak to rozhodně stojí za to a jeho spolupráce se Stephenem Kingem se mi velice zamlouvá. Na takovéto filmy mi prostě dochází slova, protože se jednoduše nedají popsat, člověk je první musí vidět, aby věděl, o čem mluvím. Možná touto větou poplavu trochu proti proudu, ale mě se tento snímek líbil dokonce ještě víc, než Vykoupení z věznice Shawshank. Zkrátka a dobře pro mě čistých pět a kdybych mohl, dal bych i šest. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem