Málokdo z nás má takovou odvahu jako Christopher McCandless (Emile Hirsch). Bylo mu dvacet dva, když dostudoval vysokou školu, ale místo toho, aby zaplul do civilizačního proudu, ukázal mu vztyčený prostředník a z naivního snílka se proměnil v symbol jedné generace Američanů. Každý krok jeho cesty z města do té nejsyrovější divočiny sledoval slavný herec Sean Penn, který se tentokrát spokojil s rolí režiséra a scenáristy. (Bontonfilm)

mihora odpad!

Obdivuji všechny, kteří dokázali Útěk do divočiny sledovat až do konce. Já nemám na moralistické kýče trpělivost. Kéž mi Christopher (nebo aspoň Ježíš) odpustí. ()

FFilipCZ

Poslední půlhodinka s příjemným koncem hodně upoutá pozornost, ale jinak se mi ten děj hrozně táhl a nikterak zázračně mě nezaujal. + si film zaslouží určitě za příběh, který ho táhne hodně nahoru. ()

Tryskomyš

SPOILER : 35. nejlepší film? Tak to tedy nechápu. Něco tak nezáživného už jsem dlouho neviděla. Myslela jsem, že to ani nedokoukám. A to, že nakonec zemřel, to mně dostalo. To jen ukazuje, jak byl hloupý a lehkovážný. ()

Astaroth12

Ja celkom tohto chalana chápem, že chcel skúsiť. ako je to žiť bez materiálnych veci a bez výdobytkov tohto sveta. No, ale na takúto cestu je potrebne sa i dobre pripraviť a pozisťovať si čo všetko ho v tej divočine čaká, ale tento pán isiel nepripravený. Ľudia mu až na jeho dlhej ceste hovorili, čo má robiť aj ako sa obliecť či obuť a tak mi aspoň z tohto filmu prišlo, že on sa ani hádam nechcel vrátiť a o takýto zaver si pýtal. Film je slušne spracovaný, má hlavu aj patu a aj keď skáče z jednej dejovej linky do druhej často, tak nie je to vobec zmätene, Sean Penn si to všetko ustriehol. Je tu i nádherne ukázaná príroda, len škoda, že sa jej film nevenoval viac, to divoké dobrodružstvo si to zaslúžilo. A i keď sa hrdina na svojich cestách zoznamoval s veľa rôznorodými obyvateľmi, ten emotívny rozsah tam nebol dostatočne vypätý a ani finále to nezmenilo. Slabé 4*. ()

NinonL

Miluju tento film, kdy si můžu představovat, že jsem to já, kdo dokázal utéct od všednosti a prázdnoty blahobytu. Zaplatit za to tu největší cenu se mi nezdá moc. ()

ledzepfan

Docela to zavání takovým tím pohádkovým příběhem o mladém tulákovi plném ideálů,který na svých cestách potkává jen samé fajn a dobré lidi a protože má více štěstí než rozumu-dosáhne svých vysněných představ...Naštěstí film se drží reálu a poslední třetina už není tak jasnou ekohipíkovskou agitkou, která by svou lehkovážnou ideologií a kýčovitostí hnala nadšené diváky houfně do zapadlých koutů světa hledat "pravé štěstí".......=Arogantní Supertramp dostal více než mohl unést a za to tam tu čtvrtou hvězdu dokopnu...70% ()

Krt.Ek

Pokud jsem správně odhadl o co filmu jde, tj. aby v divákovi vyvolal touhu po okamžitém souznění s přírodou či dokonce touhu začít žít stejný život jako Christopher McCandless, tedy žít život oproštěný od materialismu, tak musím říct, že se mu to u mě nepovedlo. Což je zvláštní, jelikož si myslím, že mám tu správnou povahu, abych si tento film zamiloval (opravdu rád chodím po lesích, horách,...). Uvažuji jestli je teda chyba ve filmu (což asi nebude, jelikož na Vás dle hodnocení a dle žebříčku nejoblíbenějších filmů silně zapůsobil) nebo ve mně (možná jsem už v sobě zabil poslední zbytky našich prapředků, který způsob života, jenž Chris preferuje, museli znát). Pokud je druhá možnost správná, tak mě to upřímně poněkud děsí. 60% ()

schizmo

Křehký a krásný bříběh o tom, o čem řada z nás pouze sní - vyzout se z okovů nejen systému, ale snad všech každodenních zvyklostí a nástrah konzumního světa. A v mém případě to mělo zásah dvojnásobný, protože jako neustále určitou podstatu bytí hledající člověk, pro mě představuje Útěk do divočiny obrovský manifest vůči společnosti, manuál opravdového sebepoznání a jedinečných citů, které ani nemusíte vědět, že ve vás jsou. Popravdě řečeno, chtěl bych mít takové koule na to se vším tu prasknout a zmizet do přírody, nebýt fixován na penězích, hmotných statcích a všech těch nejen fyzických závislostech, zkrátka na všem, co ti předepisuje společnost, že k životu potřebuješ. A i když je to utopie jak hrom, moc krásně se na to dívá!!! ()

kikuka

..malo svoje muhy, ale ja jednoducho neviem odolat filmom, v ktorych sa lidickovia pohraju a udrzia ich pred padom do priepasti trapnosti a poucnosti a tak.. zaroven sa akosi neda upriet ista mudrost aj v mladistvej "agresivite", ako ani v stareckej "usadlosti"..into the wild si zachovava zapal, ale aj istu davku akejsi naivity svojho hlavneho hrdinu, ktoremu do kroku vyhrava eddie vedder (ostrihany :( )..poucovanie a mudrovanie ma v sebe prirodzenu lahkost, hoci niektore juxtapozicie slobodnej otvorenej krajiny a uzavreteho utrapeneho mesta a pod. v style midnight cowboy predsalen trochu vybocili zo stylovej linie filmu - ostali bez odozvy..ale roadtrippin´feeling vyvolalo..hoci.. ()

ladko

Na filme treba vyzdvihnúť určite soundtrack - ten sa veľmi podaril a hercov - na čele s Hirschom. Film ma začal zaujímať až po ubehnutej hodine, dovtedy som sa pomerne nudil. Obrázky krásnej prírody ma nikdy veľmi nebrali a to je možno jeden z dôvodov, prečo ma film nechytil za srdce. Druhým je otravný voiceover Chrisovej sestry, na ktorý som si dlho nevedel zvyknúť. Režijne je to zaujímavý počin, prvky ako pohľad do kamery alebo písanie na obrazovku sa často nevidia, ale na mňa to skôr pôsobilo rušivo a neumožňovalo sa mi vžiť do príbehu. Takisto sa mi veľmi nepáčil ten náboženský podtón. Páčila sa mi však posledná scéna medzi Ronom a Chrisom a tiež posledná scéna filmu podfarbená skvelou hudbou, ale to je asi tak všetko. Niektoré scény mi pripadali, ako keby tam boli vsunuté vyložene len na zdvihnutie napätia a aby mal človek pocit, že sa niečo deje(pád do rieky, medveď, vlak...). Možno ak by som bol milovník prírody alebo vášnivý cestovateľ - moje hodnotenie by dopadlo inak. Myslím si, že veľa ľudí dáva plné hodnotenie už len kvôli tomu, že sa im páči tá myšlienka ujsť od všetkých problémov a nechať všetko tak. Ale možno sa mýlim. ()

keddy79

Výborná pointa, ale příliš romantické podání. No, neříkejte mi, že to nejhorší, co se stane člověku, který cestuje po celém severoamerickém kontinentu jen s batůžkem, je, že se mu nepovede konzervace losa. ()

agentmiky

Nejlepší režisérský kousek Seana Penna a pro mě jeden z nejlepších a nejdojemnějších filmů vůbec. Sám sebe se pořád ptám, proč jsem film viděl až nyní, ale odpověď na to neznám. Všechny aspekty filmu byly brilantní .Vše to doprovází skvělá hudba devadesátých let 20.století, neboť se to odehrává na jejich počátku. Ke kameře, hereckým výkonům a skvělé přírodě ani nemám, co bych dodal.Film byl natočen podle skutečných událostí, což vždy na diváka působí emocionálněji. Emile Hirsch zahrál svou roli bez sebemenší chybičky. Všichni vedlejší herci měli něco do sebe. Konec byl velmi dojemný a smutný, ale dalo se předpokládat, že to dobře neskončí. Za mě dávám 90 % ()

verbst

To co mi tenhle film přinesl, se nedá sdělit slovy, procenty ani hvězdičkami. Nejkrásnější film mého života. ()

Z0oMb3E

Na tento film sa dá pozerať z viacerých uhlov. Dá sa naň pozerať ako glorifikáciu amerického sna, že iba v Amerike si môžeš splniť svoj sen aj bez peňazí a odtrhnutia sa od okolitého sveta. Alebo ako myšlienku opätovného návratu k prvotným až primitívnym hodnotám zaobstarania si strechy nad hlavou, či lovenie jedla. Na hlavného predstaviteľa som si dosť dlhšie zvykal no až ku koncu som pochopil, že tvorcovia sa chceli čo najbližšie priblížiť originálnej predlohe. Chápem, prečo je film v TOP200, ale kecy o tom že som sa inšpiroval, či niekto ukradol môj nápad sú až smiešne. Hviezdičku uberám za dlhú stopáž ktorá ma už po čase donútila robiť niečo iné a film si nechať pustený "aby som ho dokukal". Prostredie je kapitola sama o sebe. Filmu nevyčítam ani komornú atmosféru bez nejakého vnútenia akčnosti. V tomto duchu sa nesie aj hudobný podklad, ktorý nieje vo filme ani badateľný, avšak prítomný a vynikajúco dokresľuje už navodenú atmosféru. ()

Asgy

Když jsem si na konci filmu četl závěrečné titulky, docela mě překvapilo, že film je natočen podle skutečné události. Většina lidí dokáže vést o tom "zlém" systému dlouhé řeči, ale málokdo se na něj opravdu vykašle. A nejenom proto mě tento příběh zaujal. Nádherná příroda, výborná hudba a krásný příběh o člověku, který neváhal svoje životní cíle uskutečnit. ()

katasta

Výborný film, o kterém se dá hoodně přemýšlet, a to mám ráda. Ačkoli je americký, tak nekončí zrovna šťastně a tak mě výjimečně překvapil konec...pořád jsem čekala, že se Chris vrátí zpátky domů, napíše knihu o svém dobrodružství, stane se adoptovaným vnoučetem Rona a všechno bude fain. Naštěstí se to ale nestalo, protože to jak film ve skutečnosti skončil tomu všemu dává takový prapodivný nádech. Celé dílo je ještě ke všemu doprovázeno skvělou hudbou. ()

mysiak

Niečo skvostné najlepší film tohto roka....Emile Hirsch je pán herec, Sean Penn je skvelý režisér a kameraman by si zaslúžil Oscara - množstvo geniálne a rôznorodo natočených scén, ktoré sú jedným slovom úžasné. Určite lepšie ako Oscarové No Country for Old Men a There Will Be Blood. Dík za tento film ()

Bakllazaan

Dobře to vystihl "DaViD´82", ale přesto jsem to nebral jen jako moralní poučení a nabádání k tomu, abych všeho nechal a zahodil počítač i klavesnici. Málokdo by mohl být takovým dobrodruhem, někomu by mohlo stačit jen žít někde v ústraní s tím co ví a jak s tím dokáže naložit. Pochybuji že by takováhla cesta neměla překážek, jako v tomto filmu kde potkává jen hodné lidi. Mnohdy by vám ostatní spíš nohy nejraději zpřelámaly jen kůli dobře vypadajícímu kožichu, ale přesto... film vypovídá o stylu života, který je pro "společnost" naprosto nedosažitelný a nemožný, ale pro jednotlivce když ne přirozený, tak dosažitelný. ()

Vyrida

Úžasná výprava do drsné přírody Aljašky na motivy skutečného životního příběhu o mladém Chrisu McCandlessovi, který se jednoho dne vydal doslova na pospas realizovat své sny. Musím napsat, že poprvé mě film nechytl a vypl jsem ho s úšklebem zhruba asi v polovině. Tím chci říct, že na projekci musíte být naprosto uvolnění, bez nějakých starostí, protože jen tak ho budete hltat celými doušky až do závěrečných titulků. Další možný problém nastává ve střihu, kdy výprava střídavě kmitá od probíhajicí přítomnosti do minulosti a proto to může někomu připadat chaotické a lehce se ztratí. Kdo očekává nějaké akční scénky, taky bude zklamán. Zde se střílí hlavně emocemi a kouzelnými přírodními záběry při kterých se tají dech. Emoce budete cítit opravdu z každé nové scény a není tajemstvím, že za to může překvapivě doposud moc neznámý Emile Hirsch, který podal úžasný výkon. Není to však jen o něm a i ostaní postavičky, které potkává na cestě jsou báječné. To vše dělá film tím čím je a za mě proto pokud jste neviděli jedno horké doporučení a jednoznačně 5ti hvězdičkové ohodnocení. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook