Mumie: Hrob Dračího císaře

• USA The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (více)

Dobrodruha Ricka O´Connella na výpravě do Šanghaje doprovází syn Alex, jeho žena Evelyn a její neustále reptající bratr Jonathan. Cestou narazí na císařskou hrobku nelítostného Dračího císaře, kterého střeží 10 tisíc příslušníků slavné terakotové armády, hliněných soch do nejmenšího detailu vykreslujících válečníky z doby před dvěma tisíci lety. Jde o vojáky mocného čínského vládce, jež společně s jejich pánem proklela zhrzená a oklamaná čarodějka, kterou Dračí císař připravil o milence. Když ale mladý Alex nedopatřením probudí vládce z jeho věčného spánku, musí požádat své rodiče o pomoc, protože jen ti si dokážou poradit s nemrtvými. Na nehostinném Dálném východě ale všichni tři záhy zjistí, že zdejší mumie jsou úplně jiné než ty egyptské, stejně jako nebezpečí, kterým budou muset čelit... (TV Nova)

HellFire odpad!

Ne, ne, ne, ne, ne... tady nekdo pekne pohnojil scenar. Jeden priklad za vsechny - jak muze prezit general a jeho holka primy zasah bombou??? Prvni dva dily patri mezi me oblibene filmy, ale na treti dil radeji rychle zapomenout. ()

eraserhead666

Docela jsem se zděsil, když jsem v O´Connelově manželce poznal mou oblíbenou Marii Bello. Co to tam sakra předváděla? Parodii na znuděnou manželku, která své problémy řeší chlastem a ganjou? Pravda, v akčních scénách mile překvapila, ale Maria si tuhle roli mohla klidně odpustit. Tohle jí fakt nesedlo, stejně jako mě nesedl celej film. Říkal jsem si, když už nic, alespoň Jet-Li nezklame, zklamal...... a spolu s ním celej film. ()

rikitiki

Boha jeho! Chápu, že čínský trh je veliký a tržby z tamních kin jistě producenty zahřejí u jejich nemilosrdně chladných srdcí, ale při počítání budoucích zisků se jim vytratila z hlav soudnost a pustili do světa mišmaš s přehršlí různých zrůdiček, dějových veletočů a navíc s naprosto pozměněnými charaktery ústřední dvojice. Rachel šla od toho - což svědčí o dobrém vkusu. ______Ta, co ji nahradila, je nanicovatá, bez šarmu a bez vzdorovité roztomilosti. Navíc je napsaná jako protivná a snobská panička. Brendanovi zase scénář předepsal pitomé zdětinštění, takže se chová jako idiot. A ty mumie, co nejsou žádné mumie, filmu teda taky nepřidaly, i když jsou jich nepřeberné zástupy. Když se v horách vynořili Yetiové a císař se změnil v trojhlavého draka, bylo jasné, že autorům definitivně hráblo a chtěli jen vytřískat peníze na zavedené značce. Mumiová trojka si zaslouží leda to, aby se jí jednička a dvojka zřekly, vydědily a navždy vyhodily z rodiny. /5. 1. 15./ ()

SOLOM.

Nejslabší díl z celé trilogie. Fraser už není to co dřív a všechno se netočí jen kolem něj. Takže musel poustoupit trošku do pozadí a na scénu přichazí jeho synáček, který se mu moc nevyrovná. Dějově mě to docela zaujalo, ale to zpracování hodně pokulhává. Srandovních chvilek tu bylo dost, ale stačí vidět jednou. ()

SLOTH

prirovnal bych to k jednomu filmu :transformers digitalni efekty surprove. vypadalo to pekne tuatam humor atak ale vedle transformers tohle melo alespon nejaky pribeh a bylo to tocene s nadsazkou u tranformers se vsadim ze bay zasalutoval k americke vlajce a uronil slzu tohle bylo zabavnejsi a veselejsi proste oddychovy film na letni vecwer kdyz nemate na co koukat . proc ne PS: opravdu nesnasim transformers ()

Sofia

Třetí mumie ztratila v Číně své egyptské kouzlo, z malého Alexe se stal protivný fracek a do toho všeho digitálně naprosto zmršení sněžní muži a tříhlavá saň...ještě Godzilla jim tam chyběla :-) neuvěřitelná splácanina od začátku do konce. ()

luka4615

Absolutní zklamání. Třetí Mumie selhává na všech myslitelných frontách dělající z filmu nějaký hodnotnější zážitek. Nebýt tedy několika povedených scén, o odpadovém hodnocení už by nemohl být absolutní pochyb. Tohle raději nemělo vůbec vzniknout. „When the Emperor built the Wall, he buried his enemies underneath it and cursed their souls to hold it up for eternity. Most of them were conquered soldiers. I will call them to battle once again.“ ()

Bauer

Dva přechozí díly Mumie byli parádní oddychovkou. Měli dobrou akci, vtip, dobré scénáře a skvělé herecké obsazení. Tato v pořádí již třetí mumie nemá ani jedno, ani druhé. A vůbec nechápu, proč se to jmenuje Mumie, když mumie jsou typické pro Egypt a ne pro Čínu. Takže už jen název bych považoval za blbost a vůbec bych tento díl považval za potupu předešlých dvou dílů, jelikož tohle je navíc i nudné. Akční scény jsou nudné a nechávali mně zcela v klidu. Sem tam jsem se přistihl, že zívám a věřte, že to nebylo z ospalosti. Scénář filmu to je debilita na entou. Čínský vládce v podání Jet Liho je celkem v pohodě. Jenže Arnold Vosloo a jeho Imhotep měl svoje kouzlo a byl cool. Takže padouch v tomto snímku je téměř nulový a nemá zdaleka takové charisma jako Imhotep. A že by jsme se dočkali lehkého hmuro jako v jedničce, či snad dvojce? No to vůbec nic takového. Aby toho nebylo málo, tak ještě sledujeme problémy v rodině mezi rodiči a neposlušným synem. Jediné co je celkem hodně dobré, tak jsou speciální efekty, ale ty dělá počítač. Největší chybou je režisér. Rob Cohen, režisér několika akčních pecek se pustil do dobružného fantasy filmu a místo toho se snažil natočit akční pecku a to nejde dohromady. Velká škoda, že Rachel Weisz se třetího dílu nezůčastnila. Maria Bello mi zde vyloženě vadila a byla takový rušivý element. Jasný propadák letošního léta! ()

becki_tu

Hodně odfláklé pokračování zábavně-dobrodružné série, kterému chybí zábavnost, vtip a .. a Rachel Weisz. Naštěstí je třetí Mumie alespoň slušně technicky zpracována, což je jeden z faktorů, proč jsem u toho nakonec neusnul. ()

Lucasion

Mumie se vrací. Už zase? Imhotep už je nadobro pohřbený a je načase vykopat jinou mrtvolu. Tentokrát se podíváme do Číny, kde syn Ricka a Evelyn O´Connellyovi objeví Císaře a následně oživí. Film je akční, ne už tak humorný jako předchůdci, ale jeho hlavní problém je v šílených nápadech režiséra či scénáristy. Ohromný drak? Yettiové? Neidentifikovatelný "lev" či co? Ježiši. Připadalo mi jako by scénář vymýšleli, jak se říká "za chodu" a psali ho stylem. "JOO to tam dáme! JOO teď letadlo! A teď výbuch a BUM a ještě!" Zkrátka naprosto šílený guláš se vším možným. Kritika se musí dotknout i týmu herců. Brenden Fraser a John Hannah nezestárli ani o rok a upřímně si myslím, že by toto pokračování utáhli i sami. Nová herečka a dospělí syn jim to akorát kazí. Nezachrání to ani krásná Isabella Leong. ( 75 procent ) ()

prome

Tupé a s blbými dialogy. Jediná vtipná scéna byla s krávou v letadle. A herecke výkony ? Fraser bohužel jenom průmer a zbytek o ničem. Jet neměl vůbec příležitosti. ()

Morholt

Cohen spatlal dohromady dvě předchozí Mumie, zasadil je do staré Číny a Rachel Weisz nahradil Marií Bello. To nemohlo dobře dopadnout a také to dobře nedopadlo a ani John Hannah s krávou na tom nemohli nic změnit. Když mi bylo jasné, že je to totální blbost, začal jsem se utěšovat tím, že přijdou alespoň nějáké efektní kung-fu tanečky v podání Jeta Li, ale i v tomhle ohledu jsem se zklamal. Na závěr mě tvůrci ještě poděsili, když předestřeli možný čtvrtý díl, tentokráte z Peru. 15% ()

ScarPoul

Než som išiel do kina čítal som si rozhovor s cohenom ktorý napísal že oproti sommersovi zlepšil. No pozrel som si to a kto mi ukáže v čom je TOTO lepšie ako predchádzajúce dva diely. tak je boh a dosmrti ho budem uctievať, pretože TOTO je najhoršie sklamanie a zároveň najhorší film tohoto roku, a vôbec leta. Ja som neočakával od Cohena zázraky. vedel som ale že akčné scény mu idú napríklad jeho xxx a dračie srdce mám rád dokonca aj ultrafuturistická sračka stealth sa dá dopozerať a aj som sa pri nej zabavil dokonca aj to rýchlo a zbesilo s Poulom " BUZI BUZI" Walkerom som prekúsol ale keď zobere niekto váš najmilší film a natočí niečo čím sa vám vyslovene vysmeje do tváre tak to zaváňa masochizmom a tuposťou lebo ako toto mohlo ísť do kín. ako si vôbec mohli producenti a režisér povedať" fajn toto je ono" nechápem. tento chracheľ do tváre je to najhorčie čo sa mi toto leto prihodilo a to sa mi stalo všeličo. Akčne scény len tupo idú jedna za druhou- zle zostihané a strašne tupé. potom počúvame brepti ako s predchádzajúcich dielov ale bez odlahčujúcich hlášok no tak potom vás čaká ten najtupší film. Maria bello nie je rachel weisz a je NAOZAJ ALE NAOZAJ príšerná. mal som sto chutí vyškriabať jej oči. alex je neznesitelnejsí ako ked bol mladší, tá jeho Lin či ako pch ako by povedal konfúcius a to isté platí pre michelle yeah o michelle ako si to mohla takto skoniť, jet li - najhoršia úloha jeho života lebo keď sa mení na tupého draka a nejákeho čudného medveďa tak to je čo. inak ma pobavila scéna keď činania nútili eve prečitať text v staročinštine keď vzápätí s tou onou múmiou kecali úplne v pohode. záhada. a koniec hádam nemyslia vážne ak sa fakt bude natáčať v peru osobne tam pôjdem na protest. 1* za brendona kvôli starých časom veď on vie a záverečným titulkom ktoré sú pekné a naozaj posledné ()

Genero

Tenhle film má dva zajímavé primáty. Prvním je, že mi vůbec nevadila obvyklá zaměnitelnost až stejnost jednotlivých rýžožroutů, protože mi byli úplně u prdele. A to se jich na obrazovce proháněla celá Čínská lidová terakotová armáda. Druhým je pan scénárista, protože podívaná trochu připomínala tu známou pohádku, jak Konfucius a Mao pekli rýžový nákyp a vznikl jim z toho nechutný, zapáchající a nudný bambusový blaf, který pak sežral hloupý středočeský pes a bylo mu tak zle od žaludu, že mu z toho spadly brýle do umyvadla. A nezachrání to ani Jet Li, který se kvůli roli chamtivého císaře naučil střelhbitě proměnit v trojhlavou saň a prasodlaka, ale bohužel mohl jen asi deset vteřin předvádět svoje efektní kung – pao, které máme všichni rádi, protože při něm vypadá jako rozlícený hlavonožec. ()

Lacike

Treti diel vyzera jak nejaky spin-off skvelych prvych dvoch dielov. Dej je znova poskladany z nonstop akcnych scen, ale dejova vypln, ktora ich spaja je tentoraz totalne nezazivna. Zaporak je nevyrazny. Proste chamtivec, ktory chce pre zmenu ovladnut svet. Jet Li nemal absolutne, co hrat. A este sa tam dost vazne riesia rodinne problemy medzi otcom a synom O'Connellovym. Koho to zaujima? Mna nie. Najväcsi plus minulych dielov, cize postavy tu vôbec nefunguju. Ci uz tie, ktore sa vratili (Fraser pôsobi trapne a Hannah otravne) tak aj nove. Yeoh, Ford, Li - totalne nevyrazni. No a najotrasnejsie dopadla nova Evelyn. Maria Bello je skvela herecka, ale do tejto ulohy sa tak brutalne nehodi, az pôsobi neznesitelne. Takze jedine dva klady tohto dielu su triky a vyprava na ktorych vidno, ze to stalo fakt vela penazi a potom solidne akcne sceny. Sice uz je pri nich pouzita roztrasena kamera, ale oproti dnesnym standardom su stale uplne prehladne. Nastastie strih je v poriadku. Bohuzial som sa nudil aj pri akcnych scenach, kedze mi boli postavy ukradnute. Stale dufam, ze raz vznikne stvrty diel, ktory napravi serii po tomto fiasku povest, ale asi o tom môzem uz len snivat. P.S. Cameo Wu Jinga je dost kratke, ale aspon sme videli doslova minisuboj Li vs. Wu. 3/10. ()

BoPo

Obľúbený filmový postup v praxi. Recyklácia už dvakrát použitého námetu. Film, ktorý je vhodný tak pre DVD do novinových stánkov za 1 EURO. ()

Terva

Tak jo překlenul jsem to. Je to na můj vkus až moc přeakčněné a přeplněné bytostma, které jsou těžko uvěřitelné. ()

adamo_znk

Prvotřídní sranec. Po atraktivitě prvních dvou dílů nezbylo nic - otřesný scénář a mdlou režii nezachrání ani Fraser. ()

Chermy

Rob Cohen zase jednou válí a Brendana Frazera je pro tuhle frašku přeci jen škoda! Pokud se nechcete připravit o případný "zážitek" dál už raději nečtěte.......Odlehčená podívaná byla pro scénáristu nejspíš synonymem pro hloupou........od první chvíle tu umírají lidé....nevadí, stačí pronést "to se při naší práci stává" a jde se dál.....pak naše hrdiny přepadne maskovaný bojovník....a hle je to žena....tak to nic...ta bude asi hodná......no jo, je....a umí mluvit řečí Yettiů.....překvapeni?....Neee to se bude hodit, takoví Yettiové dokonce umí ochránit před lavinou...ale s kameným Jetem Li si neporadí....škoda....ale zase alespoň budeme moci načít dramatickou linku...co třeba probodnout hlavního hrdinu, třeba jsme u pramene živé vody....a jooo jsme, to je klika.....jenže mezitím se nám kamený Jet proměnil v draka a uletěl....stejně víme kde ho hledat...u své armády.....stihne ji oživit?...Stihne:)...to by byla škoda takovou scénu z filmu vypustit.......tak my si oživíme vlastní armádu a nějak to doklepem......lituji, že jsem si nedal říct a přece se podíval:)...vy tu chybu nedělejte! ()

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Sindibád pluje do Číny

Sindibád pluje do Číny

20.12.2008

Už to vypadalo, že proslulý orientální mořeplavec šel nadobro ke dnu. Projekt s názvem The 8th Voyage of Sinbad měl režírovat Rob Cohen, který chtěl do hlavní role Keanu Reevese. Dokonce ukecal k… (více)