Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Josh Friedman

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

MATADOR

Terminátor - kult, který byl přenesen i na televizní obrazovky. A výsledek?! Pokohnit něco tak úžasného jako je snad nejznámější sci-fi zavání zločinem. Seriálový Příběh Sáry Connorové není nic, než jen zbytečná, zplácaná nuda, která se topí v hromadě nudy a rádoby drsného kecání o konci světa a podobných dalších blbostí, které jsou jen převzaty ze známějších filmů. Seriál nemá s filmy prakticky nic společného a to, co se v něm odehrává je jen tlachání do větru a to, co bylo už vyřčeno se zde opakuje znovu a znovu. Nyní, jen se seriálovo - scénáristickými neduhy. Akční seriál si představuji jinak, ono totiž jedna slušná akce, která připadá asi na tři díly, je skutečně málo a nestačí to na nic. Škoda, bohudík, že to skončilo, protože to je kažení jinak velmi slušné značky. Nesnesitelná matlanina, která kazí vynikající kult s názvem Terminátor. ()

Tuxedo

Seriál, jenž těží především ze své značky a o kvalitu se nikterak výrazně nesnaží. Narozdíl od současné řady Prison Breaku je to však mimo hlouposti a nelogičnosti i poměrně nudné. Nicméně, sem tam se objeví světlý moment (výrazně vyčnívá první a poslední díl první série), takže nakonec za 2*, ale jen tak tak. ()

Pumiiix

Není to zas tak špatné, ale s původníma Terminatorama se to nemůže srovnávat. Je to pohodový béčkový seriál. Herci mi nevadí, na hodnou ,,terminatorku,, Summer Glau sem si zvykl rychle, Brian Austin Green hraje dobře, i nová Sarah. Jediný John Connor mi nepřišel jako dobrá volba. Největší plus jsou pohledy do budoucnosti, akce je v některých dílech více, v některých méně a v některých dalších snad vůbec akce není. 3/5* po sedmi dílech…13.3.08: tak další dva nové díly + finální díly nenabídly zase žádnou akci, jestli se odklepne druhá řada budu pokračovat, ale docela mě to zklamalo. Povedl se pohled na konci z bazénu :-) kde FBI pořádala pobřežní hlídku :-) - hodnocení zůstává... ()

Ai.ma odpad!

Hele, odsuď pocuď. Lena Headey je možná hezká, když si hraje před webkou se svým čokovokem, v tomhle seriálu je ale na ránu. A to má být sarah connor? Po většinu seriálu vypadají jako brácha a ségra, když na začátku vyběhla v sukýnce, myslel jsem si, že sleduju nějakou parodii o incestu. Další nešťastný nápad je Terminátor v podobě patnáctileté holky, která má neustále výraz, jako by si zrovna poprvé nasadila vložku. Jakákoliv její akce je vážně směšná, nehledě na to, že to co občas vypustí z pusy je fakt mimo mísu. Kam se ale hrabe na rozhovory sarah a Johna. Neuvěřím, že tohle vymyslel člověk, spíš nějaký automat na debilitu. Vrcholem je třeba debata ve druhém díle. John nesmí tři dny vyjít ven, protože nemá novou občanku (a kvůli tomu musí být doma, WTF?????), po třech dnech terminátorka řekne, že zná lidi, kteří to vyřeší hned (po třech dnech, WTF???), načež jí začně Sarah vyčítat, proč jí to neřekla hned, a když se terminátorka nadechuje k odpovědi, zazvoní sarah mobil a John se jí ptá, kde v ledničce jsou krůtí plátky ( WTF??????????????????????????) následně rozhovor končí. DEBILITA!!! Vydržel jsem vážení přátelé 89 minut této píčoviny a pokud ještě kdy uvidím kohokoliv z tohoto seriálu tak si v momentě vystřelím mozek z hlavy ven. ()

Segrestor

Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem se na to rád koukal. Z lásky k filmové serii o terminátorech jsem to ale postupně, díl od dílu, začal nenávidět. A nezachránila to ani Summer Glaukom. Ne, vlastně tam iritovala nejvíc. Všichni tam byli takový docela příšerní. Snad jen samotná Sarah Connorová byla ztvárněna s respektem k původní předloze. Terminátoři sami o sobě byli de facto jen komikoňové, nic víc. ()

• Summer Glau je bývalá prima ballerina. Proto dokáže tak krásně tančit balet v 7. díle 1. řady seriálu. (c.tucker)
  • V seriálu je vidět, že k vyjmutí či vložení čipu do kyborga, musíme použít nůž a kleště. Čip zatlačit  dovnitř a mírně pootočit. Jenže ve scéně, když se chystá John (Thomas Dekker) vložit čip do Cameron (Summer Glau), tak to udělá během vteřiny, a bez nářadí. (OndrejKW)

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)