Reklama

Reklama

Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (518)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Chtě nechtě, celovečerní sólovka s populárním rychlonožkou ze stáje DC želbohu reprezentuje vše, co je na moderních komiksových filmech a blockbusterech celkově špatně.... Nejen v rámci filmovýho DC univerza Flash nepůsobí jako inovativní žánrový prototyp, který by měl svou originalitou a vynalézavostí jako rychlostí blesku progresivně směřovat kupředu, což bylo ostatně avizováno od samotných tvůrců nebo skalních fandů. Paradoxně totiž působí právě naopak: zpátečnicky, jako několik kroků zpátky; jako nedopečenej produkční polotovar a nechutná rychlokvaška, jejíž příprava byla přehnaně uspěchaná. Zejména pak působí jako šíleně nefunkční pseudo-crossover, který namísto kvalitního příběhu o záchraně rodiny [potažmo Barryho vztahu k matce] dává do popředí lacinou marketingovou reklamu na fan-servis a věšák na easter-eggy, který nepůsobí nijak zábavně, ale naprosto směšně, až trapně – a je mi fakt smutno z toho, že se komiksový filmy dostaly do tohoto stadia.... Zda je to příčina studia či režiséra Andyho Muschiettiho je mi záhadou, ale když už sem tam sporadicky dojde na serióznost či emocionální hloubku, Flash se jí marně snaží obhájit naprosto dementní hrou na city v podobě výměny konzervy s rajčatama [ne, nedělám si srandu]. Hřebíčkem do rakve týhle naspeedovaný jízdy skrze digibordel do krematoria zapomnění [protože jinak se to nazvat ani nedá, a o zapamatovatelný film tuplem nejde] je echt nezajímavá akce, která až přehnaně lpí na naprosto odporným CGI [kvůli kterýmu hlavní postavy působí jako gumoví panáci z céčkovýho animáku]. Což se samozřejmě pojí s absolutně nekoherentním a zkratkovitým příběhem, vedoucí odnikud nikam, poněvadž finální katarze = nula.... Rádoby cool [ale ve skutečnosti naprosto lacinými] lákadly jsou zde pak comeback legendárního Michaela Keatona v roli Batmana či Michaela Shannona jakožto generála Zoda [nejde o nic víc či míň než o laciný tahák nostalgie], dvojrole Ezry Millera [jež je dost otravná, jelikož ten týpek fakt nemá žádný charisma], cestování časem alá Back to the Future z Wishe, a v neposlední řadě pak nesmyslný a absolutně zbytečně využitý koncept multiversa [který je zde doslova vysvětlen receptem na špagety] – přičemž všechny tyhle taháky jsou zde jen jako přikrášlený pozlátko, který však z hlediska vyprávění reálně nemají žádný ospravedlnění či opodstatnění [a kupodivu mě upřímně děsí, kam otěže DC nyní povede můj miláček James Gunn].... to vše [zcela legitimně] degraduje Flashe na fakt podprůměrný blockbuster, který si pozornost věrnýho komiksovýho fanouška doopravdy nezaslouží. To už si radši běžte někam zaběhat. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

#13 DCEU. Po dekádě od Man of Steel jsem se dočkala hraného Flash(pointu). Animovaný The Flashpoint Paradox nebyl vůbec špatný, v sekvenčním umění to byl výrazný event v roce 2011 určený k restartu v DC, na který navázala celá ta slavné éra The New 52. A samozřejmě jsme viděli na stejné téma i seriálový crossover ve světě Arrowverse. Ale podobně složité téma přišlo jednoduše moc pozdě. Povrchní filmoví diváci, kteří odmítají číst komiksové předlohy, a kteří normálně plní pokladny, jsou ztraceni. Ti, kteří odmítají animáky a seriály, polovinu toho propojeného světa nechápou. A proto se nedaří ani v kinech. Ok, sama za sebe musím říct, že jsem cele nadšená z návratu Batmana 89 (a Batmana 97), absolutně mi nevadí Ezra Miller, jsem naprosto spokojená ze všech zápletek kolem Michaela Shannona, užila jsem si další scénu s Gal Gadot... Je toho hodně, co mi sedlo, samozřejmě milion poct filmové minulosti DC. Jenom tu sběratelskou Barbie s tváří Sashy Calle tentokrát vynechám, protože Supergirl je jen jedna. Za mě tedy velmi dobré, mohlo to být geniální, kdyby šlo o plánovaný vrchol celé filmové DC dekády už od počátku, ale rozhodně to není prohra. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Zjistil jsem, že mě ty komiksovky přestávají bavit, pokud to však není Erkovéj nářez ve stylu Suicide Squad a Deadpoola, ale tohle je jen další z řady průměrných originů, kde potěší pár starých postav ( Keaton, Shannon), ale jinak mě to příliš nestrhlo. Humor mi nesednul, akce  mi sedly jen dvě ( úvodní slow motion scéna s miminama je zábavná) a samotné finále je taky slušné, to mezitím však příliš nestrhne a plyne tak nějak bez většího zaujetí, avšak je to o něco zábavnější než třeba Doctor Strange. Multiverse je tu podán překvapivě přehledněji než v Marvelu. Jako jednohubka je Flash v pohodě, ale nic k čemu bych se vracel. 6/10. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Ezra je nakonec snad ten nejmenší problém - proboha kdo na světě si myslel že tohle bude vtipné? Nebo zábavné? Tak absurdní nedostatek komediálního vkusu a talentu na timing jsem už dlouho neviděl, a u takto drahého filmu asi nikdy. A přitom je to čistá parodie, tvl. Fakt hrozně moc doufám že Gunn to své komediální pojetí pojme úplně jinak... naštěstí jeho předchozí filmy nasvědčují že ano. DCEU i ve svém finále zůstává takřka největším bahnem jaké kdy v historii kinematografie vzniklo. Až na asi dvě vyjímky předražená a přitom esteticky ohavná šlichta pro lidi bez mozku a bez vkusu. Snyder by se za tohle měl světu omlouvat do konce života. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Jediný film DCEU, během jehož sledování jsem si nechtěla vyškrábat oči a vyškubat vlasy. A dokonce jsem se bavila. Ale pořád je to dost pitomé, aby bylo jasno. A problematické skrz Ezrova civilní extempore. Ale mám ještě potřebu pár týdnů poté dojít a říct, že Muschiettimu se povedlo se dvěma Ezry vytvořit víc chemie mezi postavami než všem ostatním DCEU režisérům se všemi ostatními herci dohromady. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (47)

  • Všechny scény, kde se na scéně objeví oba dva Barry Allenové, byly natočeny pomocí Ezry Millera a Eda Wadea. Všechny tyto scény následně Ezra Miller předělal pomocí 140 kamer, aby byly zachyceny všechny pohyby Ezry. (VojtechAllen)
  • K filmu vyšel třídílný komiksový prequel s názvem „Flash: Fastest Man Alive“, ve kterém je i Batman, a Flash se zde utkal se záporákem jménem Girder. (Knowho)
  • Hlavná budova ruskej väznice sa nápadne podobá na pamätník Buzludža v Bulharsku, čo je teraz pamätník z komunistických čias Bulharska. (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (více)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Reklama

Reklama