Ezra Miller se představí v roli Barryho Allena alias Flashe, který ve vůbec prvním samostatném filmu o superhrdinovi DC překonává hranice svých superschopností. Barry Allen použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů a donutí ho závodit o život, aby zachránil budoucnost. (Vertical Entertainment)

jokino

Za túto verziu totálne prekrúteného a hybridného filmového "The Flash", dávam 1*. Z časti čistá kópia pôvodného filmu (1990), no najmä "nového" seriálu (2014). O katastrofálne umelých a do očí bijúcich CGI na začiatku filmu, radšej pomlčím. Avšak veľké (+), si u mňa získal film, nazvem to, akýmsi vzdaním pocty (ak to tak bolo myslené..?) pôvodnému Batmanovi (Michael Keaton - 1989) a dokonca vizuálne veľmi podobným Batmobilom (žiadna designovo-tankovo obrnená novodobá blbosť), oblekom a ďalšími podobne "vtedajšími" technickými vychytávkami + nezabudnuteľným originálnym soundtrackom, kde bol zrejme použitý aj smiech figúrky pôvodného Jokera (Jack Nicholson). A nebol opomenutý ani Batman (George Clooney). Rovnako tak Supermanovi (Christopher Reeve - 1978), Supergirl a pod. Tieto pôvodné originály, boli pre mňa "pastvou pre oči", nakoľko sa vtedy vedela robiť ako atmoška, soundtracky, dejová línia, CGI a pod., vďaka čomu sa filmy stali aj legendami u fanúšikov. Nebyť tejto "pridanej hodnoty", snímok by pre mňa veľmi rýchlo upadol do zabudnutia, bol by len 1 z rady mnohých. Takže za mňa, ako oničom, tak zároveň, paradoxne, akási veľká spokojnosť.. Radšej ani nechcem vedieť, s čím ďalším (akým prekrúteným hybridom ?) príde v budúcnosti Hollywood..? ()

Juraxin

8/10 DC nám konečne ponuka sólovku o Flashovi. Film, ktorý mal prísť do kina v roku 2018 je konečne tu! ! !Aj napriek určitým problémoch štúdii DC a Warner Bros, sa film do určitej mieri podaril. Réžia Andyho Muschiettiho bola veľmi nápaditá a najmä v akčných scénach sa postaral o zaujímavé záberovanie. A ponuka nám úplne iný príbeh ako pôvodná komiksová verzia, čo je vskutku škoda lebo mi v príbehu chýba trochu viac temna atmosféra. Ale napriek tomu som si príbeh obľúbil, najme hlavne obsadenie, kde by som najviac vypichol  Michaela Keatona ako Batmana. Aj keď by som povedal podľa môjho názoru že flash svoj pravý potenciál úplne nenaplnil. Hlavnou chybou filmu sú zlé CGI efekty. A musím sa priznať že takto zle CGI efekty som nevidel už dlhu dobu pri žiadnom filme od DC.A povedal by som že silnou stránkou filmu je kopa easter eggov, okrem toho nás film obohacuje úžasným humorom ,ktorý spojením veľkolepou akciou, funguje užasne.A Ezra Miller je pre mňa najlepší flash, ktorého som na filmovom platne mohol vidieť . A povedal by som že režisér Andy Muschietti nám ponuka úžasný komiksový príbeh zo sveta DC, škoda že trochu zlyháva v CGI efektoch, ale napriek tomu tento film stojí za to,a už sa veľmi teším na nového Batmana v réžií  Andyho Muschiettiho. ()

ESNYR

Flash, jeho hodnocení, oblíbenost a jeho zastánci, jsou takový ekvivalent firmy adidas, kdy jdete koupit "značku" bez ohledu na kvalitu, funkci, design a nebo cenu. Všichni chtějí adidas a je jedno co to vůbec je a jak to vypadá. Flash je na rychlo spíchlej výblitek kde půl filmu nedává smysl a ta druhá půlka je příšerně otrikovaná + má šílený dialogy - rozhovor 2 Flashů o tom co je ten jeden zač a co tam dělá + ukazování schopností, je snad to nejhorší co kdy kdo mohl v hrdinském filmu natočit - pak je tam "humorná" scénka, pak hrdinská, pak dojemná, pak hrdinská a nakonec Gerge Cloony ..... Zbytečný film kde i ta jedna zajímavá scéna (nemocnice) je natočená tak příšerným způsobem, že mě vůbec nezajímala a kdyby tam ty miminka i s tím psem všichni umřely, vůbec by to se mnou nehlo. Ben Affleck se tam jen mihne ale zanechá po sobě víc než 2xEzra Flash dement a jeho "origin" kde jsem půl filmu trpěl jak zvíře. Michael Keaton tohle neměl zapotřebí a i když bylo hezké ho zase vidět v kostýmu, celkem rychle vám dojde že tak polovinu těch scén asi nebude on ale dabler. Slečna supermanová je v pohodě a nemyslím že by neměla šanci jít dál ale prej bude restart takže jsme ji asi viděly naposled. Celé to trikové znázornění "plynutí času a multidimenze" (či co) vypadalo hrozně. Proč to fanoušci tak strašně vytahují nahoru je mi záhadou, když v podstatě stejně udělaným filmům Batman v Superman, popřípadě Green Lantern nasázely pomalu odpady. Dám jednu slaboulinkou hvězdu (půl hvězdy dát nejde)  za to, že ten děj alespoň držel pohromadě a ukazoval to co je všeobecně známé .... nehraj si s časem, dopadne to špatně. Hezky udělanou scénu se špagetema a vysvětlením co se stane, musely doslova zabít závěrečným vtipem ..... boha jeho kdo tohle schválil, by měl jít okamžitě sedět. To už přece není normální aby vedení dělalo takové rozhodnutí. Kdo tam sedí ? 6leté děti ? Tohle přece nemůžou myslet vážně. ()

exree

K Flashovi nemám vůbec žádný vztah, takže jsem se nebál, že by mě tenhle film mohl zklamat. Kdysi jsem cestování časem/paralelní světy prožíval víc, teď už nezbývá nic jiného, než nad tím moc nepřemýšlet a přivřít oči. A paradoxy nemá ani cenu rozpitvávat. Tohle hodnocení asi nebude moc objektivní, ale mě se to celkem líbilo. O alternativních batmanech jsem samozřejmě věděl ještě před zkouknutím, ale i během sledování to působilo prostě svěže (možná na mě zapůsobila nostalgie, flashbacky z dětství a tak... to mi připomíná, že bych ty původní batmany a supermany možná měl znovu/komplet zkouknout). Ani ty efekty nepůsobily tak lacině, jak u dc bývalo zvykem. Scéna se super Aryou Stark na Sibiři sice působila trochu uměle, ale záběry na ty hory, modré nebe, a sluneční paprsky, celkem pěkné. No a samozřejmě Nicolas Cage jako superman, živoucí meme, luxus. Škoda, že je Ezra v reálu takový hajzl. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros./DC || Rozpočet: $220 mil. || USA: $107 901 406 - ČR: 6 429 148 Kč - Celkem: $268 301 406 || Tohle bolelo. A moc! Po všech až podezřele pochvalných ohlasech (kterým jsem ani náhodou nevěřil a málem jsem skočil i na špek Cruisovi) jsem čekal aspoň lehce podprůměrnou komiksovku, která konečně tohle DC běsnění navždy ukončí. Ani náhodou! Flash je přesně tak blbý, jak se od něj po všech odkladech, přepisování scénáře apod. dalo očekávat. Představa, že je výsledná verze tím nejlepším možnou, kterou se DC podařilo natočit je už sama o sobě děsivá. V tom filmu je úplně všechno špatně. Vše začíná úvodní scénou, která nás vrhá do akce, aniž by divák vůbec něco o příběhu tušil. Samozřejmě na samotný příběh ani žádný vliv nemá. Od CGI mimin už jsem začínal zarytě tušit, že bude Flash velmi bolestivá podívaná. Ten film toho chce tak moc (epičnost, multivesmír, emoce, camea, cool akce), ale ničemu z toho nevěnuje dostatek prostředků, péče a smyslu. Všechno je zbrklé, odfláklé, dramaturgicky nenavazující a zabalené do vskudku ohavného CGI (je to úroveň Ligy od Whedona). Aby to nebylo málo, je tu Ezra x2, který se se svým mladším já neustále dohaduje a řvou na sebe. Ezrovi role Flashe nikdy bůhvíjak nesedla, tady ale předvádí úplně vše, aby ho diváci navždy nenáviděli. No a co ty camea? Nic. Jak Batman, tak Supergirl mají sice pár slušných momentů, ale nakonec jsou v příběhu zcela zbytečně, tedy prvoplánově kvůli cameům, protože konkurenční Spider-Man 3 měl 3 Spidermany. Nic víc. A ta digitální koláž v závěru je k smíchu a pláči. Zatímco z Cole by mohl být zajímavý nováček, Keaton měl raději nechat kostým v šatníku či si jej šetřit do lepšího filmu. Svůj návrat si však poměrně užívá, zatímco Shannon je ve filmu z povinnosti a jen kvůli prachům. Malým plusem budiž vysvětlení časového "špagetového" paradoxu, který zde sám o sobě dává smysl, zatímco zbytek vůbec. WB a DC si tento propadák se vším všudy zasloužili. Bohužel závěr naznačuje, že se nikdo nepoučil a kdyby býval Flash peníze vydělal, tenhle bordel by nikdy neskončil. 35%. ()

ScarFace_V8

Co za šílenou veselohru jsem to právě viděl?! Pět let od původní premiéry jsme dostali špagety… ehm… Počkat co? No Barry Allen v podání psycho Ezry Millera nám předvedl ztřeštěnou parodii ve stylu Batman & Robin (klasika, miluju ♥). Nemůžu říct, že jsem se u filmu nebavil. Dal nám Batfleckovo Batmana v Tik Tok filtru, který jako byl vypadl z Josstice League. Rovněž nám ale dal Keatona, který chce louskat vořechy (Let’s get nuts) a byl sakramentsky badass. Barryho bourání realit nám přidává i další dvě nové postavy: mentálně postiženou 18-letou verzi Barryho jež se tlemí jak ti dva liliputáni z toho videa jak je pronásleduje truck na dálkové ovládání. Druhou postavu je sestřenice samotného Kal-Ela a to Kara Zor-El. Na jednu stranu je tam úplně zbytečnou alternativní postavou, která mění názory rychleji jako já trenky (Women) a má tak málo prostoru, že se k ní nedařilo vytvořit nějaké pouto. Návrat Cavilla by rozbouřilo emoce mnohem víc. Je to nesourodá šílenost, která boří i pravidla jež si pár scén předtím sama nastavila. No ale co ještě nám film dal ptáme se? Hromadu nepřehledného a nehezkého digibordelu div jsem se nesháněl po svém PS2 ovladači. Proboha to byla fakt šílenost sakra. Ty digi-mimina na začátku mě rozmetaly na hadry. ()

AnthropOcean

Preco vsetky komiksovky stale coraz viac vyzeraju umelejsie ako babiky od matella, aj tam kde to vyslovene nie je potrebne a nicomu to nepomaha? Niekedy im neverim ani ze ta zem po ktorej kracaju je skutocna. No a uvodna nemocnicna scena s lietajucimi CGI detmi by vyzerala lepsie aj keby tam boli hrackarske babiky, neviem co za internista mal na starosti tento efekt, ale je to hnus velebnosti. Ale ine som chcel, nie Keaton je dolezity. Dolezite je zhmotnenie Nicholasa Cagea v roli Supermana, i ked je to cele umele ako kozy patdesiat rocnej pornoherecky a trva to asi 10 sekund, je to najlepsi fan servis ever. ()

xxmurphyxx

Vždy, keď si myslím, že hlbšie preraziť dno v tomto univerze nejde, príde DC s novým filmom a dokáže nemožné. Nový Flash je všetko len nie zábavný, napínavý, inteligentný, dobre zahraný, ozvučený a natočený. Zato má neskutočne prehrávajúceho nebinárneho kokotka v spandexe v hlavnej úlohe, tak po intelektuálnej stránke tak nezvládnutý príbeh cestovania časom, že si nikto nedal ani tú najmenšiu námahu so základmi logiky a tak neskutočne amatérskymi, otrasnými, lacnými, jednoducho totálne, ale totálne nezvládnutými efektami, aké som osobne nevidel v žiadnom AAA filme za posledných 10 - 15 rokov. To je niečo tak extrémne otrasné, že to sa jednoducho nedá ani slovami opísať. Oči mi krvácali a to pravidelne hrávam hry z dôb prvého Playstationu, takže nie som vizuálne vôbec rozmaznaný. Ja neverím, že boli nejaké skúšobné projekcie, minimálne nie s vidiacimi ľuďmi, lebo inak by tento trash nemohol uzrieť svetlo sveta. Triková stránka je jednoducho jedno mega WTF. Toto po vizuálnej stránke zadupe do zeme hoc aká sy-fy pičovina typu Sharknado. A najhoršie je, že praktický celý film je na efektoch postavený. Mimo to film je totálne zbytočný, nudný a debilný, nikam univerzum neposúva, kopu vecí z minula neguje, snaží byť moc inteligentný a sofistikovaný a pri tom je len prázdny a hlúpy a prakticky žiadna z postáv nie je poriadne využitá. Najmä Supergirl tu je viac menej len do počtu. Chvála bohu aspoň za Keatona, ten chlap si berie každú jednu scénu pre seba, bez neho by som to asi jebol do odpadu. Ale ak chce niekto vidieť digitálneho Supermana z éry Segy Saturn, či sa pokochať na minútku pohľadom na herecké poleno Gal Gadot, či poštekliť si cikulu pri priblblých infantilných vtipoch, smelo do toho. ()

blondboss

Čo sa Flashovi darí na vizuálnom poli, to ho zráža na poli scenáristickom. Divákovi sa hneď na začiatku odpáli skvelá akčná scéna s doslova vizuálnym orgazmom a cool scénou s bábätkami a terapeutickým psom, aby sa potom znudil pri takmer dvojhodinovej nudnej vate plnej klišé scén a dialógov zakončenej ďalším vizuálnym orgazmom v podobe finálnej bitky na pozadí multiverza ako vyšitého. Poteší nápad, poteší plejáda skvelých hercov s ich cameo rolami, ale tento snímok jednoducho zráža do priemeru topornosť režiséra a to, že z toho nedokázal vyžmýkať o niečo lepší snímok s prepracovanejšími charaktermi. Takto je to len ďalší jemne nadpriemerný blockbuster z DC univerza. 60 % ()

Facerr

Docela originální vtípky, i když jich bylo poskrovnu. Podobně fajn byly překvápka s hereckými esy, jako Cloony, Keaton, nebo nakonec i Moma. Bohužel celé dílo prostě nezachránili. Přeju Flashovi další pokračování, ale laťka nebyla nastavená moc vysoko. ()

rysafi

Já se bavil náramně. A moment s Nicolasem Cagem mi přišel, jakoby tvůrci chtěli říct, že to přesně tak měli v plánu...abych se bavil. Ten fungl nový THE Batman a tady ten Flash mají nemnoho společných jmenovatelů, leč oba filmy jsou parádní. Jo a závěrem, Clooney nasadil všemu korunu. A o scéně po titulcích... Noo niiic. ()

Updated_Cake

Na Flashe v podání Ezry Millera to je dobré. Na Flashe v porovnání se seriálem to je dobré. Na Flashe v porovnání s ostatními komiksovkami, to je je pořád DC, které škytá, kde může. Ale po té vlně hejtu jsem to čekal mnohem mnohem horší, i když to je ve finále dost dobře zpracovaný Flash, který má v sobě fajn camea, příběh a vrátili nám Keatona v obleku, co víc by si mohl člověk přát? Ty camea prakticky vyvažují v některých momentech diskutabilní CGI a dávku arogance Warnerů obsadit Millera znovu do role Flashe. Co se ale prostě nedá ignorovat, je děravá logika a příběh kolem cestování v čase. Ne že bychom realisticky uměli cestovat v čase a je asi odvážné představit nějaký nový koncept, jenže ten nedává vůbec smysl. Závěrečná scénka s Georgem Clooneym pak prakticky potvrzuje, že tento film je do budoucna slepá ulička, která nebude pokračovat a James Gunn se bude muset sakra otáčet, aby reboot DC komiksovek zvládl. Ale v součtu to byla příjemná adaptace, která dopadla mnohem lépe než jsem čekal. Na každém rohu čekalo tak 50 chyb, které Warneři mohli udělat a oni je zvládli, takže asi úspěch. ()

Vito_LePour

Slabší 4*. Do půlky je to opravdu dobré, pak to jde postupně dolů a závěr je zase docela slušný. Nebýt několika naprosto epických scén a slušného množství nostalgie, dost by to kulhalo na obě nohy, jelikož je to prostě jen miliontá reedice butterfly effectu (nemyslím ten film), akorát oblečená do superhero hávu. Věřím, že obecné hodnocení by bylo lepší, kdyby se film vešel do dvou hodin. Btw, 200 milionů dolarů, vážně? ()

]V[()Rt

Keaton zpátky v netopýřím kostýmu je hodně fajn. Stejně tak chvilka v multiversu, kde můžem aspoň trochu omrknout i filmy, který v naší realitě bohužel nevznikly. A pak je tu naneštěstí většina filmu, ve který je Ezra Miller a to dokonce dvakrát = dvojitý utrpení. Vždycky mi přišel herecky naprosto jalovej, ale tady to kulminuje. Mám chuť to ještě o jednu hvězdu srazit dolů, ale kvůli Mikovi, Nickovi a Georgovi ji tam nechám. ()

dudo24

Bol tam obrovský potenciál, zopár skvelých scén, nostalgia so starým Batmanom, a pecková Supergirl. Stále ale platí to, že nemám rád vyobrazenie Flasha v tomto DC univerze, lebo kazí všetku serióznosť ktorej sa DCU držalo prvé filmy. Kredit ale tomu, že v tomto príbehu prešiel hlavný hrdina premenou na viac znesiteľnú postavu. Páčilo sa mi, že si z tohto vývoja charakteru sám film urobil srandu. Taktiež platí, takisto ako pri Marveláckej Endgame, že film o cestovaní v čase ktorý si berie ako zdroj scén predošlé filmy, je nezaujímavý, lebo neprináša nič nové čo som ešte nevidel. Našťastie tu bolo toľko obmien a v podstate nových postáv, že týmto syndrómom film netrpel až do takej veľkej miery. Neustále som mal však pri pozeraní horkú pachuť v ústach, lebo, moje dávno, do podvedomia utlačené, sklamanie z nenaplnenej budúcnosti o hlbokých temných drsných dramatických DCU filmoch sa znovu vyplavilo na povrch. Miesto toho aby sme v tomto filme videli Flasha putovať späť do minulosti aby varoval Bruce Wayna nech zastaví Supermana ktorý decimuje planétu Zem, sme sa pozerali na to ako Flash putuje do minulosti aby zastavil svoju mamu pred smrťou. Čo samo o sebe neznie ako zlá alternatíva, ale hoď do toho dvojnásobne otravného druhého Flasha, zopár pritupených spolubývajúcich, horiace spodky, lietajúceho psa, a výsledok je, že mi je do plaču. Potom z toho vznikne táto polo komédia polo ktoviečo-Marvel-štýl zlátanina. Ako samostatný film je to dosť obstojné. Ako film od ktorého som chcel to čo mi dal Man of Steel a Batman vs. Superman je to veľká slabota. ()

chup44

Po vyše 3 rokoch opäť v kine a zrovna na dlho odkladanom Flashovi. Naposledy som bol v kine paradoxne tiež na komiksovke od DC (Joker 2019). A výsledok ? Úplne v pohode. Vlastne je aj trochu zázrak, čo sme v kine videli, mohlo to dopadnúť katastrofálne a slovo katastrofa v spojení s Warner a DC nebýva nič nezvyčajné (Joker a The Batman výnimka samozrejme). Akurát si teraz predstavujem, ako by to dopadlo, keby padlo rozhodnutie toho Millera z filmu vymazať, pretože či chceme alebo nie, on ten film ťahá a vôbec nie zle. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)