Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Scraffy

Výborný film, na ktorý nemám ani jedno jediné slovo. Veľmi dobrý thriller, ktorý má Liama Neesona v hlavnej úlohe. ()

MasterD

Jako jo, dost napínavé. Akční scény fajn. Ale tak každý věděl, že dceru nakonec najde (proto jsem se taky o hrdinu moc nebál; trochu mi to v tomto aspektu připomínalo Scott Pilgrim vs The World: Final boss!). A její emoční stav na konci taky nebyl nijak strašný, jako kdyby ani neměla žádné trauma. Příliš jednoduché. ()

papadoce

Nie je žiadnou novinkou, že práve Taken vyniesol taťku Nísna na výslnie jeho kariéry. Nie že by nebol známy predtým, to boool, ale práve úloha Bryana a práve tento prvý diel určil akým smerom sa bude uberať ďalej jeho kariéra. Ja mám niekedy taký dojem, že on hrá od tej doby vlastne vždy to isté, alebo aspoň veľmi podobné, ale vždy ma to baví. No a Tejkn je proste klasikou. Nič nepoteší človeka tak, ako vystrieľanie armády albáncov, ktorí si to bezpochyby zaslúžili. Len škoda, že nasledujúce diely už nedosiahli kvalitu originálu. Toto je mňamka. ()

ardno5

Krásně přehnané akční drama, které má šťávu. Ve svém oboru si 96 hodin zaslouží být v Top 10. Dávám 88% ()

Soni_borec

Naprostá špička mezi akčními thrillery. Příběh se ani na chvíli nezastaví, jde přímo k věci a napětí stále stoupá. Liam Neeson se jako neporazitelný superhrdina probojovává skrz nebezpečí, aby se za každou cenu dostal ke své dceři a já mu po celou dobu fandil. Jednoduše skvělý film, který si každý může užít naplno. (100%) ()

vox_populi

už len za tú ukážkovú likvidáciu albánskej mafie dávam automaticky štyri hviezdičky...viem, že neomarxistickí slniečkári a priatelia Kosova nebudú spokojní, ale fakt som si ten masaker vychutnal - za obchod s bielym mäsom a drogy (+ albánska špecialita - obchod s ľudskými orgánmi - kosovský prezident Hashim Thaçi o tom vie svoje) by mal byť trest smrti. Keďže európska liberálna banda tieto svinstvá nepriamo podporuje, albánska mafia naďalej nerušene vyčíňa. Film drží na slušnej úrovni výborná réžia, jednoduchý, priamočiary dej a charizma Liama Neesona, ktorý i vzhľadom k svojmu veku výborne aplikuje rôzne prvky bojových umení. Vyzdvihujem i mimoriadne vydarený slovenský dabing ()

V1ctor_

Povedenej akčňák, kterému však chybí pointa nemilosrdných jatek, které vlezlý otec Liam způsobí za pomoci neutuchající pomsty proti únoscům jeho nejmilejší: dcery, ke které má tak veliké citové vazby, že se rozhodne vymýtit pomalu všechny Albánce z Paříže a to doslova. Po šíleném masakru, který se Liamovi podaří přežít, nalezne svou dceru pomocí nic neříkajících nápověd a svým zakamuflážovaným způsobem pro pomstu, zjistí, že celá vláda Francie je zkorumpovaná a, že jejich hlavní přínos peněz a činnost je prodáváním nezletilých unesených dívek mezi sebou samotnými. Nechápu jak z toho autoři mohli vytřískat ještě tolik pokračování. ()

Godhaj

„I was told I have 96 hours. That was 16 hours ago.“ 96 hodin je nadupanej akčňák, kde se nic moc neřeší. V centru dění je akce co střídá další akci. Naštěstí se vše odehrává v evropském střihu, takže se film vyhýbá otřepaným stupidním klišé akčních filmů hollywoodského původu. Liam je uvěřitelný, s nikým a ničím se nepáře, což je nadmíru uspokojivé. Ve výsledku mi vadila jen velkolepost některých akčních scén, které přesahovaly uvěřitelnou míru. Subtilnější a syrovější atmosféra by film vytáhla ještě o něco výše. ()

ostravak30

Pierre Morel vytvořil svůj druhý film akční podívanou. Pomáhal mu Luc Besson, který už měl v tomhle ohledu zkušenosti třeba z Brutální Nikity či Kurýra. A přispěl i Robert Mark Kamen, který pro změnu dělal Karate Kid, Smrtonosnou zbraň či Polibek draka. Tohle všechno dohromady je využito zde. Liam Neeson jako tajný agent cestuje do Paříže, aby zachránil svou dceru. Paříž je pro americké filmaře stále takové trochu exotické místo, protože natáčí se po celém světě, ale v Evropě se v té době zase tak často děj neodehrával. Ovšem velmi rychle se to změnilo. V tomto filmu tak tvůrci využili předchozí zkušenosti hlavně co do akčních scén a bojových umění. Střílí se nakonec docela minimálně, více se bojuje. Film má spád a asi je i dobře, že nebyly využity klasické Hollywoodské akční hvězdy. To je takový typický film, kterému se těžko něco vytýká, ale přesto mu nějaká drobní ingredience chybí. ()

Ex_Machina

Minulú noc sa mi snívalo, že som Liamovi Neesonovi uniesol dcéru. Prenasledoval ma po celej Čadci. Vždy minútu po tom ako som zmenil miesto tak tam prišiel. Neviem ako to robil, ale bol celkom dobrý, asi má nejaký špeciálny výcvik. Stačilo mi len 96 hodín na to, aby sa kruh uzavrel a on to vzdal a navždy svoju dcéru stratil. Nakoniec ma našiel, ale bol príliš pomalý, tak som mu nakopal zadok.... Dobre, dobre, veď vravím, že to bol iba sen. ()

J.e.r.e.c

Úplně standardní akční řemeslo, které sice slušně šlape, jenže zároveň ničím nevybočí z řady. Důchodce Neeson v Paříži masakruje gang Albánců, ale nedělá to ani nijak zvlášť vynalézavě, ani příliš brutálně. Odsýpá to a díky rozumné délce nenudí, ale ten kultovní status a extrémně vysoké hodnocení nechápu. 65 % ()

Landier

Film, který by se dal shrnout slovy - najdu tě a udělám pro to všechno. Ano nic víc, ani míň od něj nečekat. "Záporňáci" jsou echt záporní, dokonce si nechali vytetovat na ruku půlměsíc (ocenil jsem nepřítomnost dlouhých vousů). Akce jsou akční až na Liamův důchod a otcovský cit je vroucí jako kamínka petry. Tři a půl ... ()

LukeSharp

Liam Neeson už není pouhý představitel mentorských rolí ( at' už moudrý mistr Jedi nebo Narnijský lvíček Aslan ). Liam Neeson je killer jak cip,který běhá po Francii,láme kosti,střílí a mučí Albánce,mlátí lidi,vykosí lod' plnou Turků,střílí manželky svých kamarádů,hledá unesenou dceru a celé je to zatraceně cool !!! Už z traileru jsem po zlověstném ''GOOD LUCK'' čekal zajímavý filmík,ale výsledek předčil všechna má očekávání. Jsem nadšen. 85% ()

RobbieM@N

Chybí tam podtitul: "Jason Bourne po dvaceti letech" Takovýhle film tu dlouho chyběl po Bourneovi, akční scény, kde praskají kosti ostošest, jsou úžasné, hodně překvapí totální nekompromisnost starého "Bournea", je to vzané za ten správný konec, pod americkou produkcí by tohle asi nevznikllo, zamrzí horší přehlednost při automobilových honičkách, patos jako vždy přítomen, ale to snímku neškodí. Výborná SVĚŽĚ-Bourneovská podíváná. ()

J.McClane

Syrový návrat ke kořenům žánru. Jen je škoda té americké nespoutané interpretaci dnešního světa. Bezpečné Spojené státy a krutý okolní svět. Člověk si zajede do Paříže a okamžitě ho unesou a prodají do bordelu, tomu snad věří jen Američan, na druhou stranu, kdyby tomu tak bylo, určitě by se na tom podíleli Albánci a možná i franocuzská policie, i když té patrně křivdím.. ()

Zlaticko1

Neeson Vynikajici, velmi akcni a svizny... Střih někdy pokulhává, kamera podařena( při automobilových honičkách zase velmi roztřepana, v určitých chvílích mě sedí více statická.. Ale začíná být trendem velmi roztřepané, krátke střihy, ty se mě upřímně moc nelíbí ).. Příběh 1000 použitý, ale tu v Taken, je vskutku zpracován povedeně.. Souboje vynikající. Prvky krimi podtrhuje pěkně atmosféru :) ()

BUFUU

Úžasná akční jízda s charismatickým Neesonem. Pro mě jedno z nejmilejších filmových překvapení roku. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)