Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

m@rz

Tak o tomhle filmu jsem nic neslyšel, dokud jsem jej neviděl. Liam Neeson ukázal, že ještě nepatří do hrobu a že umí i něco jiného než chlápka se světelným mečem a dlouhé hnědé kápi. Ze začátku jsem se trochu nudil a říkal si, že to bude asi zase jedna z těch obyčejných rodinných rádoby-akčních komedií. Ale po půl hodince jsem zůstal sedět zaražený do křesla, protože film se úžasně rozjel. Několik hezkých mlátiček a honiček a k tomu parádní zápletka. Film jsem viděl už dvakrát a určitě to není konečné číslo. Na takovéto se můžu dívat pořád dokola. ()

reqiuem

tak Liam Neeson jim hodně hustě naložil až jsem to chvílema nechápal ai když nejsem zas tak úplně proti Albancům zaujatej, jak tady někdo píše:-), tak ty hovnaři umírali zaslouženou smrtí(ať si to nikdo nebere osobně-oni nebyli taková klasa jako Vy)týpek co přijede do Francie, aby zachránil svou dceru a při tom rozmlátil pár baráků a pozabíjel tuny padouchů, který samozřejmě moc inteligence neposbírali a rádi se nechaj originálně odrovnat, funguje líp, než jsem čekal..no co- dědulové, co se pořád uměj ohánět jsou očividně v kurzu.. ()

Toshiro

Velice příjemné překvapení. V současných akčních filmech konečně věc co mě oslovila. Téma záchrany dcery ničím nevyniká, ale Liam Neeson jako exagent působí fakt perfektně. Jeho akce je prostě mazácká, žádně zbytečnosti, prostě efektivní a spravedlivá jatka "těch zlých". ()

FilmFan24

Příjemně nepříjemné francouzské překvapení s rozlobeným Liamem Neesonem, kterému sáhli na to nejcennější, co má a sice 17-letou dceru! Tvrdá, nekompromisní a přímočará cesta otce, který v Paříži má 96 hodin na to, aby našel albánskými obchodníky s bílým masem unesenou Kim (Maggie Grace dodala ten správný šmrnc rozmazlené puberťačky). Velice povedený akční film, který vzdáleně připomene kousky z osmdesátých let (napadá mě třeba "Komando"), kdy se neřešilo, zda cesta hrdiny za pomstou, rámovaná co největším počtem, mnohdy pouze na efekt, mrtvol, je zrovna humánní. Ani se mi nechce věřit, že jedním z autorů scénáře je Luc Besson, který po výtečném Leonovi či Pátém elementu produkuje ve své francouzské továrně na sny jeden shit za druhým. "96 hodin" zachycených v devadesáti mimutách si určitě co nevidět zopakuji! ()

dawe04

Jste li pohledná, ne moc bystrá dívka v pubertě, měla byste si výlet po koncertech svého oblíbence, ať už je to U2 nebo Britney Spears, na jiném kontinentu pořádně rozmyslet. Teda pokud nemáte zrovna za taťku Liama Neesona. Ten dostává díky strhujícímu a chytrému scénáři prostor nakopat pár Východoevropanům a manželkám svých kámošů zadek. Elektrickým proudem a smrští kulek. Ano, tatínek miluje svou dcerku natolik, že pro soucit k nepřátelům není místo a dochází k řadě drsných scén. Liam hraje tak trochu paranoidního vládního agenta ve výslužbě výborně - nemusel ani bojovat s teroristy aby tu přehnanou starost o dceru získal, benevolentní, typicky americká matka Famke Janssen, kdo by nespal? Na Bessona až moc náhod - dobrý scénář, herci, režie i adrenalin - no, víc takových náhod! ()

kajas

Liam se s ničím (s nikým) nepatlal a báječně ztvárnil postaršího frajera, který zvládne naprosto všechno od krádeže auta po napíchnutí kapačky. Samozřejmě je vám od začátku jasné, jak taková honba za únosci dcery asi skončí. Navíc jsem celou dobu přemýšlela nad tím, že ty holky měly prostě v hlavě vygumováno, když ukážou bydliště prvnímu frajerovi, kterého uvidí. Při druhé projekci po letech mi navíc nesedělo ani obsazení Maggie Grace, protože na 17 už fakt nevypadala. Jinak ale pecka. ()

JohnMiller

Na filmy typu unesenie dcéry vôbec nie som skôr sa takýmto televíznym námetom vyhýbam o toľko ma však tento unikát medzi nimi prekvapil. Liam Neeson podľa mňa vo svojej životnej úlohe. Skvelá akcia výborný strih niektoré pasáže boli dosť uveriteľné avšak s únosmi to bolo troška prehnané ináč som veľmi spokojný , a dobre som sa pobavil. ()

salalala

Čekal jsem dost, ale výsledek předčil veškerá očekávání. Taken má dvě hlavní hvězdy - jednak Liama Neesona, jemuž bývalého agenta uvěříte po pár vteřinách (zejména rozhovor v telefonu je v tomhle směru vrchol, jedna dvě věty a je vám jasné, že s ním žádná legrace nebude) a který disponuje neskutečným charismatem, a i když mu je skoro šedesát, akční scény zvládá perfektně, a pak také režiséra Pierra Morela, který všemu dodal parádní atmosféru a spád, Paříž nasnímal jako špinavé místo plné kuplířů a Albánců a hlavně akční scény natočil tak suverénně a syrově, že baví celou dobu. Úsporná choreografie je v tomhle případě velmi efektní a opravdu není potřeba dlouhých bitek, když vše jde zvládnout rychle a stejně účinně. K dobru tvůrcům připočteno i to, že jdou přesně na hranu politické a rasové korektnosti a stejně jako hlavní hrdina se s ničím nemažou (neštítí se vymyslet poměrně brutální scénu s mučením elektrickým proudem a když to jinak nejde, nechají Bryana bez mrknutí oka postřelit ženu zkorumpovaného kolegy). Po celou nedlouhou stopáž film šlape ve zběsilém tempu kupředu a to je jedině dobře. Pokud bychom totiž opustili potřebnou nadsázku a začali přemýšlet, se zlou bychom se potázali. Nelogičností je tu poměrně dost, náhod jakbysmet. Naštěstí je ale styl natolik svěží a nekompromisní, že to takřka nepostřehnete. Maggie Grace sice sedmnáctku (natožpak pannu :-)) nevěřím a připadala mi spíš afektovaná a protivná, to se ale dá s mávnutím rukou přejít. Taken je prostě pecka, a i když má za sebou nějakých pět let, zatím v tomhle žánru nic moc lepšího nevzniklo a asi hned tak nevznikne. Novodobá klasika, která se může vidět v podstatě kdykoli a vždycky potěší. 85% ()

AlistairMir

Obchod s bílým masem jistě frčí zvláště u snědších občanů albánského původu, kteří unáší mladé slečny s tím, že z nich budou parádní nevěstky v nějakém zastrčeném bordelu kdekoli na světě. No pokud ale jedna chycená čičina stihne během unesení zavolat taťkovi a bohužel má za taťku špiona, který Vám po telefonu klidným hlasem prozradí že kromě jiného umí zabít člověka na sto způsobů a když mu nevrátíte dcerku, vymyslí na Vás způsob číslo sto jedna, tak je dobrej nápad poslat mu ji celou a živou zpět s omluvným dopisem a krabicí sušenek. Albánec však místo toho do sluchátka řekne vesele hodně štěstí a zavěsí. No a v tu chvíli špiona, kterého hraje Liam Neeson doslova pobídne k tomu, aby zajel do Paříže a srovnal to tam lehce se zemí. Z drsňáků jsou najednou bulící klučíci, volající maminku, mrtvoly se hromadí a Liamovo odhodlání dostat dceru zpět živou jasně dokazuje, že na těchto 96 hodin albánci nezapomenou. A většina z nich se nedožije toho, aby vůbec vzpomínat mohla. ()

grogodil

Tak takéhoto Neesona som doteraz ešte nemal česť vidieť. Takto to mal šuhaj rozbehnúť aj v Schindlerovom zozname :-))) Ok, čierny humor stranou, no odkedy Neeson nahodí ten svoj drsný pohľad, pri ktorom by aj mlieko skyslelo a rozbehne sa cez mrtvoly (to vyjednávanie pri večernom stole ma dostalo) za svojou dcérou, tak ide doslova o akčný nášup aký mi tu od posledného Bournea chýbal ()

Dexter1

Liam Neeson bol v tomto filme úplne perfektný. Nakopal by Bournea aj s novým Bondom bez kývnutia ruky. Ak by sa s ním stretol Charles Bronson, taky by si prial zomrieť. Jeho hrdina nepoužíva žiadne zbytočné rečičky typu: "Prosím vás, neviete kde je...". To vynecháva a mláti každého, kto má niečo spoločné s únosom jeho dcéry. Tento film ma maximálne prekvapil a pozrel som si ho jedným dychom. ()

Vědma

Velice přímočaré a napínavé. Jednoduchost vůbec nebyla na škodu, řekla bych. Liam Neeson, o kterém jsem byla vždy přesvědčena, že má charisma, je zde asi vůbec poprvé použil. Jeden z mála filmů, kde každá rána dopadla přesně na své místo a násilí mi nevadilo dokonce bych občas ještě přitvrdila. ()

Eldrick

Sympatická akční jednohubka naservírovaná přesně podle osmdesátek, akorát v bournovském hávu. Liama Neesona bychom potřebovali i u nás, aby vystřílel tu albánskou žumpu od kebabů. Kdyby něco takovýho natočil Steven Seagal, byl by to comeback jako hrom. Btw, další přijemný štěk Holly Valance. Dejte tý australský kočce konečně (alespoň) vedlejší roli. ()

Skip

Taťkovi se daří, i když to místy postrádá logiku, jak rychle postupuje vpřed, ale vem to čert, protože to má spád, nenudí to, nehraje si to na víc, než to je, takže fajn podívaná. ()

Foma

V rámci žánru by to bylo o hvězdu víc, ale přece jen, je to vlastně o ničem, je to "jenom" opravdu akční a napínavý. Taky dost surový. A hlavní držák je Liam, velmi charismatickej hrdina, bez něhož by film byl poloviční. ()

L_O_U_S

Možná je to tím, že jsem film sledoval na malé televizi, ale nemůžu 96 hodin vnímat jinak než provozní podívanou na jedno zhlédnutí. (1 078.) ()

Dubro

Veľmi slušný tuning a vynikajúco zvládnutá atmosféra. Zúrivosť Liama Neesona je úplne hmatateľná. Nebyť nemožnej Maggie a nalinkovaného a tisíckrát videného likvidovania nepriateľov v závere, určite by to bolo za 5. ()

Mickalle

Crank neumřel pádem z letadla, jen upadl do komatu a udělal si při tom dceru, teď se probouzí a příběh pokračuje ... :) ()

Frenegonda

Liam Neeson mě přitloukl do křesla a hodinu a půl mě nutil znovu a znovu s otevřenou pusou zírat na tu skvělou jízdu. Přesně v tom dokonalým stylu - s nikým se nesrat - kráčí sám jako ničivá ohnivá koule skrz naskr Paříží. A to si teda piště, že si vás najde... ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)