Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Michaluss

Úžasná akce, která má spád a vtáhne diváka do děje tím způsobem, že má sám na všechny ty zlé lidi vztek a užívá si chvíle, kdy se s nimi Liam Neeson alias Big Daddy vypořádává. ()

Yeday

Tak tomu hovorím akčná jazda od začiatku do konca ako sa patrí... priamy ťah na bránu a to mám rád! Táto dobrá poctivá filmarčina si získala môj rešpekt na toľko, že sa hneď katapultoval do mojej topky a Liam Neeson aj vďaka tomuto filmu len potvrdil svoje herecké kvality. Lepšie spracovaný námet si ja osobne už ani nepamätám. No predovšetkým tento film presne odzrkadľuje dobu v ktorej žijeme resp. nám ukazuje aj tú druhú(horšiu) tvár dnešného moderného sveta. A hádam každému pripomenie čo dnešným mladým ľudom(hlavne naším "slabším polovičkám") vo svete, hrozí. Každopádne vrámci svojho žánru patrí rozhodne medzi top čo svetová kinematogragia ponúka(aspoň teda u mňa). = 95% ()

Lares4

Dokonalý akčňák u kterého snad není šance se nudit.......proč ne 5*?no tak nic se nemá přechvalovat.... ()

mlock

Pekelně zidealizované a chvílemi nesnesitelně srdceryvné. U jiných filmů se intoši plácají do čela a křičí jak je děj předvídatelný a tady dají 86% - nechápu. Celkově průměrný, slušně natočený film. ()

Iroquois

Škoda že ve skutečnosti nemáme v Evropě takového bijce albánských a v případě potřeby zajisté i jiných mafií, hodil by se. Akce dobrá, nesmrtelnost hlavního hrdiny očekávatelná - bohužel. Takže žádné překvápko, což je tradiční chyba všech těchto akčních rádoby "pecek". ()

RomanBond007

Jeden z najlepších akčných filmov, ktoré sa práve dejú vo svete. Od začiatku naberá šialené tempo, možno trošku spomalí aby nakoniec nenabúral :D. Liam Neeson ako muž, ale hlavne ako otec bojujúci o svoju dcéru, ktorú uniesli kvôli prostitúcií. Film som si obľúbil najmä preto, lebo sa to môže reálne stať. Pred pár mesiacmi sme to pustili v triede, len pár ľudí poznalo tento film, nevedeli sa vynachváliť, tak sme si pustili a naozaj. Subjektívne si myslím že 86% je výborné hodnotenie, ale ja dávam 90% = 5 hviezd!!! ()

dave91

Naprosto jednoduchý,strohý námět.Kdyby mně někdo řekl,že se z toho dá vytřískat 5*,odpověděl bych-ano,je to možné,ale chce to mimořádně zdařilý scénář a režii.Což se podařilo.Udrželo mě to v napětí po celou dobu.Dvě nelogična bych přece jen měl.Za prvé,i člověk speciálně vycvičený se dává do takovéto akce proti velké a dobře organizované skupině sám na vlastní pěst.Za druhé,může mu projít i to,že zastřelí samotného šejka?To je totiž 3.světová. ()

Ag.Sournamek

chcel by som trpieť takou tou poruchou krátkodobej pamäte, ako mal hlavný hrdina z mementa, aby mi jeden "cyklus" trval hodinu a pol a mohol som tým pádom sledovať 96 hodín zakaždým ako nový a zakaždým prežívať to vytŕženie, nadšenie a zimomriavky, ktoré vo mne vyvolal pri prvom pozretí v kine! ()

veroniccca

96 hodin je ŠPICA!!!! Tohle Vás vtrhne do děje... NEUVĚŘITELNÝ Liam Neeson zachraňuje svoji dceru.... ach ten charakter hlavní postavy!♥ ,,STRHNU AIFELOVKU KDYŽ BUDU MUSET"!!!!! ,, ŘÍKAL JSEM, ŽE TĚ NAJDU" ! Parádní kousek! ;)))) ()

chicotomas

Tak tohle je řežba! Musím se přiznat, že mě to neuvěřitelně bavilo, i když jsem v podstatě po 20 minutách filmu věděl, jak to asi dopadne. Únos mladého děvčete se bohužel může v dnešní době stát způsobem, který je ve filmu naznačen. O to víc jsem se do příběhu vžil. Rozhodně jeden z mých oblíbených akčních filmů "ze života". Jasně, to že borec zbuší 10 chlapů naráz je trochu přeháňka, ale i tak mi to nevadilo! ()

skok01

Film má výborný scénář, režii a především herce v hlavní mužské roli a dále i dobrou hudbu. Dle mého mínění se jedná o starý dobrý velmi kvalitní „akčňák" s dějem. Liam Neeson coby „herecký stařeček" a ostřílený herec v roli bývalého špióna podává jako akční hrdina vynikající výkon. Film nemá nouzi o akční scény s výbornými „bojovými scénami". Filmu nechybí zápletka, akčnost ani napětí. ()

L1da

Moc pěkný akční film jen poněkud řadový. Při sledování jsem se rozhodně nenudila, ale očekávat od něj něco nového je trochu zbytečné. Chybí nějaká složitější zápletka, konec filmu mě velmi zklamal, dějem takový Komisař Rex. ()

Atewi

Jeden z nápaditějších "akčňáků", který zaujme nejen efekty, ale i neotřelým dějem. Možná by si zasloužil jen trochu zajímavější zakončení. ()

Pythonator

Kdo by si to byl kdy pomyslel, že se Liam Neeson stane na stará kolena akční hvězdou? Z dědka vyzařuje větší respekt než z pětičlenného komanda zabijáků a tváří se drsně jako zkušený akční harcovník alá Steten Seagal. S přehledem odpravuje jednoho záporáka za druhým ať už je to Albánec, Arab nebo kdokoli kdo mu stojí v cestě za záchranou své milované dcerušky. Jednoduchý a přímočarý scénář jakoby z oka vypadnul béčkovým filmům Stevena Seagala, ovšem celé je to daleko lépe natočené, až je mi docela líto, že do filmu neobsadili právě Seagala, protože tohle by byl konečně ten jeho nikdy nepřicházející comeback. Pozdě Seagala honit, máme tady Liama Neesona, který je přece jenom lepší herec a nějaké to bojové umění umí taky napodobit. 96 hodin je skvěle natočená nekompromisní akční řežba jaká tu dlouho nebyla a já tomu dědkovi držel palce až do konce. Na filmu mě sral akorát zbytečný konec, který měli ustřihnout. Daleko lépe by to vypadalo, kdyby to končilo ještě před větou "Miluju tě tati." ()

MartinSTFC

Fakt, že jsem tento film viděl právě po více než páté dosvědčuje, že se jedná o kvalitní a poitavý snímek. Na akční filmy většinou nejsem, spousta střílení a pointa žádná. Ovšem tento film má zajímavý děj a po celou dobu jsem Liamovi upřímně fandil. Smutná stránka je uvědomění si, že se takovéto ohavnosti v našem světě skutečně dějí a co víc, vlády jednotlivých států raději berou tučné spropitné, než aby se těchto zvířat zbavili. Za mě lepší čtyři hvězdy. ()

lenka215

ako inak by sa to malo skončiť, ak nie happyend-om :) ale thriller je to parádny, kde ocko spravý pre svoju dcérku aj nemožné.. ()

Otan

Škoda,že od prvních vteřin dává agent v důchodu jasně a neodbytně najevo co se prostě stane.Rozumím i tomu,že mafie,ano i ty Albánské jsou nebezpečné.Dokonce i věřím ,že jsou hodně chytří agenti,ale takto postavený film,kdy sám agent vyřídí Francii problém s Albánskou mafií a světovým obchodem s bílím masem je přece jen pro mne těžko stravitelný.Ve filmu jsou dobré scény ,tedy myslím asi dvě,ale ty přebíjí agentova neotřesitelnost. ()

dauby

Chlápkovi unesou dceru, ale on je drsnější než únosci, najde je a všechny je pobije. Základní kostra příběhu je primitivní, ale je to prostě tak perfektně natočené, že musím dát 5 hvězd. Film nenudí ani minutu a režisér se nepotřebuje "vykecávat" na plátně tři hodiny, jak je v poslední době nedobrým zvykem. Velmi dobrý počin! ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)