Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Nocturno culto

Wow,pořádně ostrá jízda,jen co je pravda..od Bessona jsem nečekal žádný průměr ale tohle mě sestřelilo..Neeson to zahrál naprosto bezvadně,věrohodně ..100 % ()

lakart

Vynikající akční jízda, která nemá příliš mnoho konkurence. Takhle to bude vypadat až bude Jack Bauer v důchodu a někdo ho opravdu nase*e. Liam Neeson je neskutečně uvěřitelný, akční scény jsou doslova bombastické a dokonce i příběh vcelku šokující vzhledem k tématice filmu. Doporučuji všem fandům akčních filmů. 100% ()

bono22vox

Na stupnici Áčkových filmů je to průměrný akčňák, který se bere moc vážně a otravuje apelem na rodinné hodnoty. Jenže jako Béčko je to film s kurevskýma koulema. A Liam Neeson je skvělý!! ()

Macintosh

Takový pěkný příklad ideálního rodičovství, kdy taťka pro svou vypatlanou dcerušku klidně rozmrdá celou populaci Albánie. ()

crackonosh

Ten konec je úplně blbej a scénář taky hodně mimo, ale většina filmu je monstrózně dobrá, hlavně díky režii a ďábelskému Neesonovi. Velké překvapení ze škatulky Besson. ()

ing.man

Je to skvělé, ale mnoho žánrových klišé tomu ubírá na velkoleposti. Stále ale dobrý akčňák s bezvadným napětím. ()

Psycho.R

Tak vida, Liamovi se líbil scénář napsanej pro Seagala a přece to funguje. Komorní akční film, který nejvíc táhne charisma Liama Neesona. ()

ZnalecH

Jsem rád, že jsem se tyto dodatečné informace dozvěděl až po filmu (184. nejlepší film,...). Velice se mi tato podívaná líbila. Bylo tam spoustu věcí, které v novodobých filmech tak postrádám. Začalo to docela dobrým příběhem, akce, scénář a režie. No myslím si, že to Liam Neeson velice dobře zahrál a že to dobře i vymysleli. Jediné, co mi přišlo tak trošku legrační je, že si tatínek musel dát čtyřdenní honičku, při které zabil asi tak 20 lidí, aby zachránil a opět se sblížil se svou dcerou... Ale jinak nemám žádné výhrady. Celou hodinu a půl jsem se nenudil a myslím si, že si tento film můžu přidat k těm, na které se podívám znova. 95% ()

bearmeedek

Viděl jsem v roce 2008 (?) v kině a plný počet bodů je za prvotní dojem. Od té doby jsem viděl asi 2-3x na DVD a pořád se to nějak dá. Je to prostě stará škola a je to Luc Besson. Jednoduché, přímočaré akce, francouzská syrovost a masová likvidace albánských zmetků. Radost udělá, že agent je vysloužilec v důchodu a co se naučil v mládí, ve "stáří" najde nejmíň desetkrát. Láska k dceři je pochopitelná, k manželce která šla za blahobytem už tolik ne. Film patřící do stáje akčních filmů. ()

Armin82

Fuuuuuuuuuuu, to bylo tempo :) hoďka a půl a uteklo to rychleji, jak čekání v Kauflandu při čtvrteční akci. Nedávno jsem viděl film o kšeftech s mladejma holkama v podání Žána Klóda a bylo to slušný. Tohle ale bylo ještě o pár stupínků vejš. Popiska filmu hovoří jasně. Tentokrát udělali velkou chybu. Ze scény, jak holku unášejí a otci nezbývá nic jiného než bezmocně poslouchat telefon, běhá mráz po zádech. Liam Neeson je extratřída a zahraje všechno. Bojové scény jsou tak propracované, že mu to i v 55ti letech ten člověk uvěří. Fantastická věcička ---->100% ()

Sweat55

Skvělá akční jednohubka. Liam Neeson hraje tvrďáka jak se patří. Jediný co mě sralo byla ta jeho dcera a já si přál, aby jí unesli už na tom koni. Ale jinak super. Jako kdyby Jason Bourne zestárnul a někdo mu unesl dceru. Hell Yeah! ()

Lupes

Tak tohle velmi slušně drží pravidla žánru a navíc se to nepodbízí současným genderovým trendům! Akce jako v devadesátkách, bohužel i se všemi nelogičnostmi, kýčem a patosem. Ale nechť! Je to fakt zábava, docela jízda, střílet Albánce v Paříži je super zábava. S odřenýma ušima za 4*. ()

gemi

Skvělý thriller a pár pádných důvodu, proč je lepší mít syna než dceru... EDIT: 11. 11. 2022, druhé zhlédnutí. Jedna z nejnebezpečnějších věcí na světě je nasraný fotr. V daném případě doslova smrtonosný fotr. Když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak se dobře baví. Když tu chybu udělá, tak prostě vidí všechny ty míčky, které vždy a neomylně letí v nejlepším možném úhlu přímo na smeč. Tak proč si kazit fajn akčňák přemýšlením? ()

Inozuka

Liam Neeson jako akční hero? Na první pohled to možná zní divně, ale na druhý doslova trefa do černého. Lidé "se speciální sadou dovedností" přece nemohou vypadat jako chodící reklama na problémy, ale naopak vynikají svou nenápadností. Neesonův tatík je přesně tímhle typem a nasrat ho únosem dcery může jenom trouba. Parádní přehlídka úsporného a nekompromisního násilí, nezdolné houževnatosti a rychlé akce. Snad jen té neprůstřelnosti hlavního hrdiny a debility dcery mohlo být méně. Ale jinak parádní stylovka ... ()

Jonatána

Nejsem extra velký fanda akčních filmů, ale tohle byla parádní jízda. Liama Neesona mám moc ráda a toho nas*raného tátu, který zničí svět jen proto, aby zachráníl svoji holčičku, jsem mu fakt věřila. Ti Albánci měli raději nechat obchod s ženskými a prodávat na trhu ředkvičky, třeba by to přežili. :-) Den po prvním shlédnutí: Viděla jsem to včera a koukám znovu. To je zvláštní. Asi je to o tom, že je to prostě hodně dobré! Liam v tomhle filmu strčí do kapsy všechny Slye, Arnoldy i Jasony. Je úžasné, jak tomu normálnímu chlapovi věřím všechno a chci znovu vidět, jak to těm parchantům dá parádně sežrat! ()

Nix

Liam jako drsný agent s tajemnou historií a takovým umem člověka zabít, že kdokoli pro něj není překážkou a únest mu dceru, to byla osudová chyba. Je to zběsilá jízda, rozhodně nejlepší Liamova role, tady se drtí kosti a pro slabochy tu není místo. ()

samkko

Takhle, asi zůstanu nadále věrným fanouškem Johna Wicka. Příběh.. okey, proč ne. Místy dost zajímavý, na akční film funguje i jako lehké drama. Obsazení je velmi příjemné a scénář se drží na nadprůměrné úrovni akčních filmů. S čím jsem však problém měl, byla samotná akce, protože když se u snímků tohohle žánru nudíte převážně u akčních scén.. asi je něco v nepořádku. ()

rublik05

Ani nevím proč, ale k snímku 96 hodin jsem se dostal až nedávno, což mě dost mrzí, že mi tento akční klenot tak dlouho unikal. Dle hodnocení jsem tak nějak očekával, že by to nemusel být úplně průšvih a že to patrně bude příjemný zážitek, což se mi nakonec potvrdilo. Nedokážu vysvětlit, čím to je, ale snímek si mě hned od začátku získal na svou stranu. Strašně se mi líbilo, že se snímek s ničím moc nemaže, je přímo napěchován vynikající akcí, Liam Neeson je neskutečný sympaťák, kterému zkrátka nelze nefandit, je zde obsaženo zkrátka vše, co má dobrý akční film mít. Jedinou vadou na kráse je občasná nepříliš dobrá práce s kamerou a nepřehledný střih. Díky těmto faktorům je můj celkový dojem někde mezi čtvrtou a pátou hvězdou. Vypůjčím si tedy právní zásadu „v pochybnostech ve prospěch“ a sázím plný počet, akčňák 96 hodin si to zaslouží. Jasný důkaz toho, že i z neoriginálního scénáře se dá vytřískat maximum. 9/10. ()

sickboy65

U tohohle filmu jsem se velice dobře bavil, ale myslím, že to nebylo režisérovým záměrem. Objevil jsem velkou podobu ve scéně na staveništi s finální scénou z Tango a Cash. A na závěr vždycky se najde nějaký skládek kam se dá schovat nějaké to tělo. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)