Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

PeterMC

velmi silne 4 * - hodnotene v 17.03.2009zaujimave je, ze v marci 2024 som si dal reprizu a hned som si povedal "ak som to nebodoval na csfd, tak dam 4 hviezdicky, velmi silne hviezdicky". Takze to plati stale. ()

letfly

Ach jak je ta Evropa zlá a prohnilá :-) Nna tak špatnej příběh je takový kvalitní fimařiny opravdu škoda. ()

ali-n

Nuž teda, Taken je nafičané, až som začal podozrievať DVD, že je nahrané naschvál zrýchlene :-). Ale vážne, thriller, ktorý je relatívne krátky, čo sa týka trvania, si to plne vynahradzuje v nasadení. V nasadení jedného otca, ktorý sa zrazu stal podpisovou formalitou. No pre dcéru je ochotný urobiť čokoľvek. Najprv som si nebol istý obsadením Liama, no výber to bol bravúrny. Svižná akcia ako za starých čias, len vyzerá podozrivo lepšie. MOJE NAJ - Otcovské, mierne ramboidné ťaženie vo veľkom štýle, profi údery idú zvačša na krk alebo hlavu, mučeníčko, to je moje potešeníčko! Jeden metál pridávam za posledný extrakontaktný a hyperblízsky súboj (dostal som chuť na Utrhnutý z reťaze). Trochu však začínam mať strach, že sa mi jedného dňa narodí dcéra. Hm, idem si kúpiť arabsko-slovenský slovník a tak hodinku poklikovať. ()

Lubakus

...aneb jak jeden starostlivý tatínek zachraňuje chladnokrevným stylem bez špetky soucitu panenství své 17tileté dcerky. ()

Nupaky

Pro mě po dlouhé době rozhodně hodně dobré akční drama. I když jsem si nejdříve říkala, proč zrovna Neeson, tak musím říct, že hodně překvapil a jeho obsazení byl rozhodně dobrý nápad. Ani minutka filmu není zbytečná a rozhodně stojí za to vidět. A možná bych to zařadila mezi filmy,které by se měly povinně promítat ve školách,protože tohle téma by nemělo být zapomínáno. ()

Bilky

Ak by som to mal hodnotiť ako klasický film tak som na 60% za milionkrát otrepaný scénar, kde presne viete, čo bude následovať. Rovnako ako čiernobiele postavy, kde vystupujú len 2 typy hrdinov - hrdinovia a obete, alebo klaďasi a záporáci. Záver je jasne daný už od okamihu zápletky, čiže nič nové pod slnkom, lenže... Lenže v sekcii akčákov je toto všetko povinná jazda a je len pár svetlých výnimiek kde tieto postupy, pravidlá a klišé neplatia. ===> Napriek tomu musím úprimne a bez mučenia priznať, že väčšinu filmu som ani nedýchal. Parádna kamera, skvelá réžia a strih urobili aj z trošku naivného a miestami až RAMBOidného filmu super zábavu. Nebyť pár prehmatov ku koncu, premotivovaného výkonu hl.ženskej hrdinky a obligátneho záveru tak je to aj 80%, lebo akčáky s deravým scénarom majú mať aspoň formálnu úroveň a techniku na úrovni. btw: NEESONov kamenný face ala DeNIRO nemal chybu :) 75% ()

pasqviL

Hézké, akční, rychlé, film ze začátku nabírá rychlost aby se ke konci filmu řítil rychlostí světla. Liam Neeson je skvělí drsnák a jeho si prostě musíte zamilovat :). ()

me3x®

Je to zvláštne, ale v jeden deň som úplnou náhodou videl tento, pre mňa neznámeho režiséra film... a súčasne som videl aj Okrsok 13. Ten bol trochu slabší, ale tiež skvelý. Liamovi som normálne premenu na akčného hrdinu uveril, aj keď to nie je jeho obor... . ()

yatan

Tak ako to uz pri akcnych filmoch byva aj vo filme "Taken" je velmi vela veci ktore si odporuju..nie su dotiahnute..a naivne ako napr fakt ze vsetci rozpravaju a rozumeju po anglicky v PARIZI :) hlavne ti albanci..(prave preto je taky obrovsky rozdiel medzi akcnymi blbostami a Bourne Ultimatum alebo Matrix..stale som ale rozmyslal preco sa na takyto film dal nahovorit Liam ale uz asi nikto nema viac ockovsky hlas ako prave Liam Neeson :) dej vas urcite strhne a bude drzat par krat v napati aj ked vzdy ked uz vyzera situacia beznadejne stanu sa "nahody" ktore vam daju nadej ze Liam to dokaze..za najvacsi minus filmu (okrem nedomysleneho scenaru) povazujem fakt ze 25rocna herecka hra 17 rocnu Kim a zaver ktory sa vratil k popovej hviezde..celkovo je to neskodna akcna novodoba seagalovka..6.5/10 ()

patsandor

Besson opět zabodoval. Akce jak má být, Neeson je ve své roli opravdu přesvědčivý, do křížku bych se s ním dostal nechtěl. Morel po B-13 zkrátka ukazál, že akce ho pořád baví a že umí přitvrdit. Jen houšť takovýchto akčních lahůdek. ()

Seuata

Milující otec, co pro záchranu dcery udělásnad vše. Tak tohle téma zná snad každý, ale co se týká tohoto snímku, tak se nedá nic jiného, než chválit. Skvělá akce, hudba, super střih, zápletka střídá další akční zápletku. Nic přehnaného, co by bylo nereálné. Svižný děj (krom začátku) se nedá filmu také vytknout. Příběh, jako samotný, je možná strohý, ale vyždímali z něj snad víc než nemohli. ()

Mustaffa

Liam Neeson má 96 hodin na to, aby našel svoji dylinoidní dceru v Paříži, kterou unesli Albánci pro obchod s bílým masem. Skvělá kriminálka, která je plná výborné akce a napětí jaké jsem už dlouho u krimi filmů neviděl. Dobře sestříhaný děj Vás nenechá vydechnout a 93 minut uteče jako nic. Pro milovníky kriminálních filmů jednoznačná volba a pro nemilovníky taky! ()

bobin

Konečně slušnější akční film . Otec má 96 hodin na nalezení své ohrožené dcery . Má to napětí a spád , ale filmu výrazně uškodily nepřehledně chaotické akční scény . ()

ShadyCZE

Zaplať pánu bohu za to že tuto roli neobsadil Steven Seagal, nebo někdo podobnej. Uffff... Liam Neeson neměl chybu a díky němu se příjemně sleduje děj filmu. Nepromarněný čas. ()

CrazymanM

Jo,jo,tak to můžu.Svižná akce,sympatický hrdina(i když se mi Liam zdál nějak sešlej),vítězství dobrých nad zlými.Film nebyl zbytečně dlouhej,dobrá volba! ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)