Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Jartian

takže francouzskej John McClane je ve skutečnosti Brit:) Pokud se akčňák ubírá stylem: When you have to shoot, shoot, dont talk. Má moje sympatie ()

Wordfish

Liam Neeson prostě ješě neřekl poslední slovo. Střílí, tluče, kope, láme všechny gaunery na jednu hromadu a to prosím takovým stylem, že se agent Bourne může jít vycpat. Honba za unesenou dcerou má skvělý spád, sice už klišé, ale Besson je omluven. Všechno sedí hezky dohromady, parádní snímek na páteční večer. ()

Trescha

Ze všech drsných tatínků je Liam Neeson ten nejdrsnější!! Stokrát obehraná dějová zápletka,v novém ovšem perfektně střiženém kabátě.Téhle akční pecce asi jen těžko něco vyčítat. ()

feho312

Opat a znova fantasticky vykon Liama Neesona.. Jo a nemozem nespomenut ani Famke, "x-menku".. Film sa mi pacil, bol aspon trosku iny a prijemny aj ked klasicky "jednoduchy" .. Nebyt Liama, dal by som asi 3 hviezdy. ()

zekon

Skvělá zábava. Dobře zvládnutá akce, uvěřitelný příběh, Neeson jako vždy ve formě. Velmi mrazivé téma, kdy se to může stát dítěti každého z nás a 99% s tím nic nenadělá. Aspoň ve filmu těm bastardům někdo nakopal pr... ()

Tomulka

Scénář Luca Bessona v hlavní roli Liam Neeson. Tihle dva a k tomu jěště režisér který vytvořil Okrsek 13 (opět Scénář Luc Besson) záruka dobré zábavy. A je to, film má spát je akční a celkem reálný. Již od začátku je vidět, že otci (hlavnímu hrdinovi) na dceři velmi záleží a že kvůli ní již lecos obětoval. Pak lehce nástíníme schopnosti Briana a dále se odehraje již očekávaný únos dcery. Brian se však potom ukazuje jako nabitá a nezastavitelná zbraň. Schopnosti má a když jde o dceru tak nezná bratra(což ostatně dokazuje celej film). Škoda jen jedné věci a za tu srážím jednu hvězdičku. Liam Neeson je ve filmu jediný herec jinak výkony dosti ubohé. Kdo má rád žánry jenž film klasifikují tak musí určitě film zkouknout. ()

lada32

Strhující podívaná,vydechnete až se závěrečnými titulky.Hrdinovi odpustíte superschopnosti,to koření bez niž by neexistoval tenhle žánr.Jste rádi,že režii nedělal Besson,ten by honičku v autech protáhl na půl hodiny,kung-fu by bylo do neomrzení.Uvědomíte si,že základem je dobré psychologické prokreslení postav na začátku,pak už se vezete skoro zadarmo.A jízda je to moc dobrá. ()

siki37

prežil som nudný deň v kancelárii, poštípal ma komár, na večeru som mal nechutné párky, takže deň totálne na prd až do chvíle, kým som si pustil tento film. nikdy by som nepovedal, že Liam Neeson môže zahrať takého tvrďáka. proste paráda, ľúbilo sa mi to od začiatku do konca. neuveriteľne elastický thriller, vždy keď bol Liam blízko svojho cieľa, napätie sa znova predĺžilo akoby bolo z elastickej gumy a dráma gradovala ďalej. veľmi slušný akčňák, ktorému nemám čo vytknúť ()

Houbos

Americký tatík, padesátník, zatrhne své dcerce výlet na exotický kontinent zvaný Francie, protože ji tam určitě unesou. Dceruška na truc odjede a ještě než si vybalí kufry... unesou ji Albánci. Tatík naskočí na letadlo, na letišti po příletu se k němu vetře Albánský pasák. Posléze taťulda napraví opakovanými kopanci z otočky a rozličnými bambitkami všechny mrzké živly v Paříži a dcerka se mu nakonec vybulí na rameni. Ve dvojce by mohla jet třeba do Londýna, no ne? Nevyzrazuji nic, závěr je čitelný od první pikosekundy. Scénář tak dementní, že jsem se styděl i já, divák. Bohužel ne tak dementní, abych se mu vysmál. ()

Tweetak

Je vidět, že pořádné akce ještě nevymizely. Hrdina není uberHero, přesto je to skvělá podívaná. Good Luck! ()

Wildchild8

Liam tady opravdu válí. Film jako celek je uvěřitelný a má brutální spád. Viděl jsem ho několikrát a určitě si ho rád zase někdy pustím znova . ()

Snakefinger

Pro mě jednoznačně akční překvapení roku. Neotřele otřelý příběh sice nic závratného nepřínáší ale bavil jsem se fakt královsky. Film má pozitivum nejenom v dobrých akčních scénách a v 'civilním' chování hlavního hrdiny ale u mě bodoval hlavně tím, že si na nic nehraje. Žádný silácký humor ani gesta.... tak to má být. Jednoznačně za ***** (5) ()

jay are

Tato akce mi naprosto nedala šanci ohodnotit jí nižším hodnocením. Rozzuřený, přesto neustále ledově klidný L. Neeson odlétá do Francie najít svoji dceru a ztrestat její únosce. Téma klasické. Co mě však nadchlo byla atmosféra celého filmu. V prvních 50 minutách jsem se několikrát nachytal jak jsem naprosto elektrizován onou úžasnou atmosférou. Poté již následuje rychlá akce ve stylu Bourna, který mimo jiné používá i stejný styl bojového umění. L. Neeson byl v roli otce a bývalého člena speciálních jednotek velmi přesvědčivý. 96 hodin patří mezi nejlepší akční filmy roku 2008!!! ()

killa black

Tahle película mi spravila chuť. Perfektní krimi, ve které suveréně drtí Albánce a jiný etnický darebáky Liam Neeson. Je dobrej a v podstatě bezchybnej, protivníky sejme velmi rychle a nekompromisně a to se prostě cení. Působí v téhle roli dobře a jediná scéna, kdy jsem se mu trochu vysmál byla ke konci filmu, kdy zběsile utíká - tam to působilo komicky. Herci po čtyřicítce by běhat neměli. Jinak věta: "..od chvíle únose je 96 hodin otevřené okno... a pak už ji nenajdeš" působí jako zlom filmu a hodně se mi zařízla pod kůži. Velká spokojenost a společně s Roninem a Harry Brownem nejlepší film v žánru. ()

Jurcekk

KUA! !!! To ani Jack Rambo s Casey Rybackom by nedokázali. Odhliadnuc od technických a scenáristických nezmyslov.(Niekde v Paríži je stavenisko kde muži stoja v rade, aby mohli šukať mladé zdrogované amíčky v kójach oddelených závesmi. Celé to prevádzkuje albánska mafia, ktorá si platí policajných úradníkov. ) Domnievam sa, že Seagala by mládež na CSFD odstrelila, ale že je to Neeson...Varujem pred týmto filmom. Ak chcete dobrý triler skúste Affleckov The Town. Toto je úplná Pikovina. Hviezda za Neesona, hviezda za emócie v súvislosti s obchodom s bielym masom. Inak DES !!! ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)