Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

VonoXX

Čekal jsem dobrý jednoduchý akčňák, při kterým budu popíjet a nepřemýšlet. Ale ono ne. Po úvodní čtvrthodině, která je zahřívací, nastoupil brilantní film, při kterým jsem až do konce seděl jako přikovaný. Ani dýchat se mi nechtělo. Akční scény a la Bourne skvěle fungují a Liam Neeson na tuto roli opravdu sedí. Všechno do sebe perfektně zapadá a film se ani jednou nezpomalý. Opravdu parádní snímek, který i svojí délkou potěší ty, kteří dlouho u filmů nevydrží. DOPORUČUJI !!! [96%] ()

dormouse

Film má poněkud barvotiskový rozjezd, Bryan se snaží okouzlit 17ti letou dcerku z rozpadlého manželství dárkem-přehrávačem na karaoke, což může jen těžko konkurovat poníkovi od otčíma. Záhy se ukazuje, že Bryan není obyčejný tatík, ale drsný bývaly vládní agent a bodyguard, který je schopen zachránit život mladé chráněnkyni, zpěvačce pop music, a když se následně vlastní dceři snaží rozmluvit tuto kariéru pro její zdánlivou nebezpečnost, netuší, že skutečné nebezpečí je mnohem blíž, než kdokoli čeká . Poté co naivní dceru unesou v Paříži obchodníci s bílým masem, má Bryan 96 hodin na to, aby ji vystopoval. S minimem prostředků, jen s běžný mobilem ale zato s pěstmi plnými násilí, zmasakruje půlku pařížského podsvětí, rozdává rány, které kosí jak zločince, tak nevinné, padni komu padni. Pravda, s takovým ochráncem by se člověk nebál ani na procházku do Litvínova, ale já takové explicitní zobrazování násilí považuji za nemorální. Proto jen tři hvězdy, ač jinak klasiku, kde se hrdina po vzoru Ramba s téměř holýma rukama dokáže ubránit, beru všema deseti. Jako další klad považuji to, že film není hekticky sestříhaný po vteřinových záběrech a divák skoro vždy ví, která končetina komu patří. Liam Neeson je pašák. ()

Drc

Velice dobrá akční krimi s potřebnou dávkou drsnosti s výborným obsazením hlavní postavy. Zároveň zajímavé téma, ketré si zaslouží pozornost, i když naroubované na velice přímočatý příběh. ()

Angelino

Akčná nakládačka, ktorá beží v rovnakom tempe bez zbytočných patetických prestojov až do konca. Iba mi je ľúto všetkých „bežných“ otcov, ktorých dcéry sa rovnako stali obeťami „obchodu s bielym mäsom“ a ich otcovia nie sú bývalý agenti schopný všetkého. A ešte som rád, že nemám dcéru v tínedžerskom veku, lebo po tomto filme by som ju nepustil asi ani venčiť psíka. ()

quelhar

Nemůžu si pomoci, Liam Neeson je prostě výborný herec. Zatím se mi líbil ve všech filmech, které jsem s ním viděl a tento není výjimkou. Spíš naopak, zde má prostor v hlavní roli předvést, co umí. 90 minut jsem byl přišpendlen do křesla. 100% akce, která přitom nepůsobí stupidně a směšně. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Za sebe můžu říci - takových filmů jen houšť a větší kapky. ()

Crackonosc

Parádní žánrovka (ano, už od dob Komanda je podlě mě záchraňování unášených dcer samostatný žánr) natočená v příjemně rychlém bourneovském stylu, kdy Neessonův tatík kráčí přes mrtvoly a klidně i zraněné spolupracovníky vstříc své ratolesti. Až na nepřehledné automobilové pasáže skvělá jízda, které jsem věřil každé křupnutí kroucených končetin. Neobjevné a prostoduché, ale rychlé a proklatě zábavné! ()

Wishkah

Už dlouho předlouho mě tak nepobavil film Luca Bessona. Scénáristicky to není ani originální ani překvapující. Ale všechno vyrovná skvělá akce a vynikající Liam Neeson. Za celý film nezmění výraz, ale čiší z něj charisma a až brutální odhodlání. Skvělá a rychlá akce, která v kině až příliš dlouho chyběla ()

dozana

Tak tohle byl opravdu nářez. Vynikající, i když hlavní hrdina byl občas jak James Bond, všechny a všechno pobiju a nic se mi u toho nestane.....alarmující a určitě hodně pravdivý film, i takové věci se ve světě stávají....hlavní hrdina razí heslo "na špatný hochy se musí zvostra", což mu schvaluju. ()

Ještěřák

Výborná Bourneovka (občas možná spíš Terminátorovka, vzhledem k tomu, že rozzlobený taťka byl zde doslova nepoškrábatelný). Od první minuty mě to vyloženě bralo, jen škoda, že to odsejpalo až příliš rychle. Je to sice pořád kýč, trochu (dost) černobílé a celkově né moc věrohodné, ale brutální, řekl bych až nakažlivé tempo TAKEN všechno přebíjí. Plus jsem rád, že Liam Neeson konečně vyrostl v pořádnýho chlapa a od dob např. Excaliburu pravděpodobně i navštěvoval hodiny herectví. :-) P.S. teď koukám, že pětadvacítka Maggie Grace hrála čerstvě 17 letou pannu k vyfackání - tuze zajímavé. ()

Harapes

Pošlete si dceru na výlet do Paříže a oni Vám ji tam unesou.A když budete naštěstí bývalý tajný agent,tak svou dceru třeba zachráníte.A třeba budte koukat na film a řikat si,kde jsem to podobné viděl??Ano...Bourne...Ale věřte,sakra na ten film i tak se moc dobře dívá. ()

Haymar

Po lehce infantilním a patetickém (cca 20minutovém) úvodu nastupuje ultimátní non-stop akční megajízda s Liamem Neesonem (za volantem), který se pro roli taťky Bryana narodil a svým famózním výkonem strká s přehledem do kapsy všechny Bourney, Bondy, Hitmany, Odstřelovače, Ramby a podobné skautíky!... Pravda, na plné hodnocení tomu sice ještě něco málo chybí (ať již slabší scénář, absurdní konec - s neprůstřelným Bryanem a nebo onen utahaný začátek), ale na to zvysoka seru!!! Takhle parádní akční-nátěr tu už hooodně dlouho nebyl a bezpochyby jde o jeden z nejlepších akčních thrillerů roku! ()

Piškotka

Dalo se to přežít. Některé skutečnosti byly nadmíru překombinované, už jenom ta minulost Liama. Díky té vlastně byl schopen zachránit svou dceru. Být to obyčejný úředník nebo dělník, tak nevím. Akce střídala akci a nepostrádala humor. Trochu mi drhnul vzhled Liama, zejména ty okatě nabarvené vlasy, to bylo dost směšné vzhledem k charakteru postavy. A ta herečka, co hrála jeho dceru, byla zcela o ničem, a to její "miluji tě" bylo tak falešné, stejně tak její telecí infantilita. ()

Schuldiner

Akce výborná, ta v tomhle snímku opravdu nechyběla, ale nemůžu dát víc než 3*, protože prostě..já nevim, je to opravdu hodně přitažené za vlasy... Jeden člověk, všchno zvládne, všechno mu dokonale vyjde, všechno zjistí.. a že toho bylo opravdu dost na zjištění a na následné zvládnutí... Policajti nikde, i když se tam střílí opravdu dosti... No to je fuk! ...69% ()

kobe6

Opravdu solidně zvládnutá jízda. Jediná co se přiblížila Bourneovi. Rychlý střih, vykrádačka Bourne theme, a celkem sympatický i kdy trochu starší Liam Neeson. Být tam místo něj Craig nést to jméno 007 a mít to ten styl, asi bych byl v sedmém nebi. Bond se dal bohužel na art, přitom mohl být takový. ()

Midnite

Akčný triller so všetkým, čo k tomu patrí.. Niekedy sa síce so samopalom netrafia ani z 2 metrov (štýl VIP), avšak nič iné sa nedá vytknúť a ja som bol (aj napriek jasnému záveru) v napätí do poslednej chvíľky kvôli skvelým bojovým akciám. Mimochodom, musím pochváliť kameru (akčná, dynamická, ale zabrala všetko, čo mala).. ()

peetriss

Luc Besson pro mě byl kdysi modlou - jeho snímky Brutální Nikita, Leon nebo Pátý element miluji, avšak posledních deset let se mu asi něco přihodilo, začal se věnovat výhradně scénářům a bohužel chrlí jeden stupidnější než druhý. I v případě 96 hodin (zvolené české distribuční názvy mi někdy pijí krev) se jedná o scénář naprosto slabý a naivní. Štěstím bylo, že tento snímek si vzal pod křídla zručný režisér, kameraman, střihač a další a z tohoto scénáristického minima vyždímali to největší možné maximum a učinili film koukatelným, neřkuli celkem akčně zábavným, postaveným sice na již příliš obehrané kontrukci, ale obsahujícím nejednu zvláštní akční perličku. Celkem jsem se u tohoto filmu bavil, ale k dokonalostem Nikity či Leona to má na míle daleko. 70% ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)