Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Paul_cz

MIluju tenhle styl filmů. Running Scared, Crank, Bourne, Taken....rychlý kinetický akční thrillery u nichž prostě není čas nudit se ani na vteřinu.Navíc když se podaří i pořádnej badass v hlavní roli, je to prostě bomba.A Neeson takovej badass je. Chci pokračování ! ()

Ad4mson

Tak tohle byl nářez Vážení. Vynikající mix akce a thrilleru okořeněný perfektně sestříhanými pěstními souboji a hlavně a co je nejdůležitější - Neesonovi vážně věříte, že by pro svou dceru udělal první poslední. Morel to vzal pevně do ruky a je to vidět. Co je na tom že scénář je stokrát obehraný, když je film servírován s takovou grácií? Vizuální stránka je bezchybná a konečně si po Bondovi také užijeme záběr delší než půl vteřiny což oceňuji. Herecké výkony bezchybné a Neeson se u mě vyšplhal v žebříčku oblíbenosti hoodně vysoko. Tohle je prostě špičkové dílo a nezajímají mě "hlody" typu: "Tohle jsem viděl loni dvakrát v bledě modrým." Liam to udělal osobní a je to paráda. A Morele prosímtě, vem si na paškál příštího Bonda, protože si dokázal že umíš a tenhle look, který si předvedl v Taken by 00sedmičce seděl jako prdel na hrnci. Díky za zážitek. ()

Pavelos

Paráda, Liam Neeson vypadá jako kdyby už mu pomalu docházel dech, ale jen do té chvíle než mu unesou milovanou dcerku.. Škoda že to bylo tak krátký, na to bych se vydržel dívat ještě tak hodinku:-) Dalo by se říct: klasický děj kdy unesou dceru a otec ji jde hledat. Ale to neplatí o tomto filmu v tomto podání.. Luc Besson mě opět nezklamal.. ()

WinstonS

Prachobyčejná zápletka jako vystřižená z béčkových akčních děl z osmdesátých let (Komando) je podkladem pro explozivní hi-tech akční jízdu, která se očividně nechala inspirovat bournovskou trilogií (série honiček, ruční kamera, prostředí Paříže) - a ve finále nadchla. Neesona sice mám zafixovaného v jiných rolích, ale tady exceluje. Od chvíle, kdy únoscům své dcery tiše oznámí "I will look for you. I will find you. And I will kill you", se servíruje náramná podívaná, v níž tenhle 56letý chlápek působí jako mix Supermana a Jacka Bauera s Van Dammem říznutý - samozřejmě, Jasonem Bournem. V rámci žánru jsem podobně nadšený pocit zažil naposledy právě u Bourneho III. Přímočarost, s níž se Neesonův špion veterán a celý film s ním valí dopředu, je dechberoucí. A KONEČNĚ je tady hlavní hrdina, který prostě nepatří do škatulky "nezabijutěprotožejsemkladňákapředámtěpolici" - pustí proud do těla albánského mafiána nebo postřelí manželku svého bývalého kolegy. Jediná výtka: děj je někdy až příliš jednoduchý, všechny problémy při pátrání po Kim jsou vyřešeny hned, Neeson se snad ani jednou nezasekne (vyjma smrti Petera po honičce na dálnici u letiště). Ale čert to vem. Plná pětibodová palba a navrch žádám víc podobných filmů! ()

chalp

Seagalovka bez Seagala :)Pre mňa zatiaľ najvačšie prekvápko roku 2008, v podstate ani neviem kde začať, snaď pri výbornom scenári, ktorý sa snaží moralizovaniu a kliše vyhýbať ako to len ide a neamerickým prístupom ukazuje, že aj do otrepanej pesničky sa dá vniesť nový (inovatívny) rytmus.Všetky akčné scény a boje zblízka premakané do posledného záberu a nasnímané typicky svižnou francúzkou kamerou.A ako čerešnička na torte Liam Neeson, ktorý ukazuje, že mu fakt žiadna herecká pozícia nerobí problémy. ()

tragicus

Poslouchejte rodiče a nemluvte s cizími lidmi! ... Bourne to není, ale dobrá podívaná. Nějaké logické chyby, konec, ..., se při sledování dají omluvit. ()

majo_svk

Skvelý akčný snímok idúci v šľapajach Seagalových akčných nárezov z 90. rokov 20. storočia. Nenudil som sa od prvej po poslednú sekundu. Konečne dlhé a realisticky vyzerajúce súboje hlavného hrdinu s nepriateľskými sráčmi. Dostali to, čo si zaslúžili. Siahnuť na rodinu bývalého vojaka a ochrankára sa naozaj nevypláca. Liam bol vynikajúci a vyvolal vo mne nostalgiu na staré dobré časy Stevena Seagala. Je vidieť, že keď sa na filme podieľa dobrý filmový štáb, môže akčného drsňáka zahrať takmer každý herec. Veľmi si želám, aby sa aj na Seagala usmialo šťastie v podobe normálneho režiséra, kameramana a strihača. Uvidíme, či sa mi toto želanie niekedy splní. Teraz však ďakujem Morelovi za jeho Takena. PS: Všetkým akčným fanúšikom odporúča pozrieť. ()

VencaS

jak jiz bylo mnohonasobne receno, hodne nadprumerna akcni podivana. ze zacatku se clovek sam sebe pta jestli je to normalni, ze jde vse tak hladce a Liam nema sebemensi konkurenci. Ale po prvnich nekolika scenach me to absolutne vtahlo do sfery akcni linie, a sam jsem Liama pomalu hecoval at se s nima tolik nebebra, at ho nezdrzujou, ze ma jeste spoustu ukolu(killu) pred sebou. Skvele je, ze se nemusi hodinu vykreslovat psychicka a dusevni stranka hlavni postavy, aby jsme si ji oblibili. Pro tohle staci pouze ciny, a zpusob, jakym je vykonava a hned jste naladeni na stejne tepove frekvenci jako Bryan. Staci se ridit heslem: Jit za cilem pres mrtvoly. Nemuzu ani nezminit vykon Maggie Grace, bohuzel ted nemam ta spravna slova pro zhodnoceni jejiho vykonu... Amaterske, detske, umele? Jeji nejlepsi scena byla kdyz lezela pod posteli nez ji unesli. Na to jak ve vsech ostatnich scenach poskakuje jak kobyla s neprirozenymi pohyby se nedalo koukat.(jestli chtela zpivat tak jak se hybe, tak omg, jeste ze to skoncilo vcas) ()

Rilian

Liam Neeson v roli chlápka s jehož dcerou byste chodit nechtěli. Akční jízda jak se patří a pro mě osobně jeden z nejpřekvapivějších a zároveň i nejlepších filmů roku 2008. ()

poet

Liam Neeson presedlal z mentorských postáv na otcovskú.:) Vcelku svižná predvídateľná krimi-dráma s bourneovským nádychom, kde Liam dokazuje, že ešte vie nakopať zopár parchantov. ()

kukentipla

O čem to je? Unesli jste mně dceru a chcete jí prodat jako bíle maso. No počkejte, koupím si letenku přiletím do Paříže a stylově vás všechny pozabíjím. Co já NATO? Stylová akční jízda (mix Komanda a Bourna) jenž není ničím víc a ani se nesnaží tvrdit opak. Bitky, přestrelky, honičky jsou natočené velice efektivně a líbivě. Neeson působí neskutečně sympaticky a jeho odhodlaní mu věříte. Ve výsledku solidní akční triller-přesně tak to má být. ()

M.A.J.O.

Počátek je trochu nezáživný, ale pak je to fakt pecka. Neeson by měl být v našem parlamentu, protože je to chlap s gulama a s nikým se nesere. ()

Salmayo

Gang si vybral dceru nesprávného tatínka, který spíš připomíná taťku Jasona Bourna. 80min bohatě stačí na super akčňák, žádná hluchá místa, děj odsejpá, Neeson systematicky zabíjí. "Já nevím kdo jste, nevím co chcete, jestliže chcete výkupné, říkám že peníze nemám. Jedno ale mám a to velmi speciální sadu dovedností." ()

marttaN

Jak jsem to viděl po prvé dal jsem 5 hvězd.....jak jsem to viděl po druhé ...... hodnocení zůstává, pro mě je to asi nejlepší akční film roku 2008 a Liam Neeson v této roli je naprosto, jak bych to řekl, úchvatný.... ()

Pawlisman

Francouzská příliš dobrá napodobenina hollywoodského akčňáku. Více méně klaiský Hollywood k smíchu - akce s desítkami nelogičností a stupidit. Ale přeci jen velice strhující zážitek (musim i já kritik těchto podobných děl uznat) a něco jako atmosféra mimoamerických filmů se taky dala lehce cítit. Zároveň je potřeba uznat na druhou stranu, že kdyby člověk nevěděl, že je to film franouzský, klidně by tento film hollywoodským paznechtům připsal. Tedy opakuji - velice dobrá akčňárna á la LA - s tim malým plusem, s něčím a tedy i místo 3 hvězd, 4*. 8/10 ()

sedlo03

100 krát omleté, přesto originální. Tento film si na nic nehraje, a i proto tu má takovou poluplaritu. No řeknětě, kdo by nechtěl mít/ nebo být takovým otcem? ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)