Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Vojcl

Průměrný akční film, tak trochu ve stylu Smrtonosné pasti či Přepadení v Pacifiku kdy jeden hlavní hrdina sám čelí přesile protivníků a ještě musí zachránit svoji dceru. Scénáristicky nic objevného co bychom už mnohokrát neviděli, co však drží snímek nad vodou jsou pěkně natočené akční scény,které připomínají Stevena Seagala v nejlepších letech. Liam Neeson navíc není žádný hláškující klaďas,ale svoje soupeře likviduje naprosto suverénně a bez respektu. Kromě toho děj příjemně odsýpá a na zabití nudného večera je tak 96 hodin jasným favoritem!!! ()

zipper111

"They messed up with wrong guy" aneb Quai Gon Jin Vrací úder!!! Sákra, to je vždycky neskutečná náhoda, že unesou celkem pěknou mladou kůstku a její papínek je bejvalej vazou ze CIA a pořád to s kvérem zatraceně umí....ALE, když se to vezme na druhou stranu, překvapivě to funguje. A je na co se koukat. Liam Neeson to s naprostým klidem nandavá všemožnejm padouchům, sám dostane lehce přes hubu taky asi dvakrát (aby se neřeklo, klasika), občas po něm jdou i jeho "staří známí" na který se spolejhal(no klasika) a nakonec vystřílí a vymlátí celej parník grázlů s přízvukem prodavačů "zaručeně pravých rolexek" jen aby se dostal ke svojí milované holčičce. Možná se zdá že si z toho dělám srandu, ale opak je pravdou. Taken je jeden z nejlepších akčních thrillerů za poslední rok a na nic jiného si taky nehraje. Frantíci překvapili. ()

Orlau32

Vynikající thriller ! V bonusu na DVD řekl Pierre Morel, že kromě skákání z mostu a jedoucích aut, všeho ostatního se zúčastnil osobně bez kaskadérů Liam NEESON. Je to velká hvězda, což prokázal bezezbytku již v "Schindlerově seznamu." Ve filmu "96 hodin" je tak výborný a tak akceschopný, že mu prostě vše věříte. Chlap, který měří 196 cm na tom plátně prostě nějak vypadá a když udeří, tak "trpaslíci" kolem něho namají šanci. Vynikající film, ikdyž podobná témata se často v kriminálkách vyskytují. Holt na dcery si musejí otcové dávat bacha ! ()

erased

Od řečeného akčního filmu roku jsem asi čekal něco víc. Ne že by z Liama nezářilo charisma jako vždy a celá jeho nekompromisní záchranná akce nebyla svižná, napínavá a prostě po všech stránkách povedená, ale prostě mi to nestačilo. Ať už se na zážitek dívám z jakékoli strany, výsledek je s Bournovou trilogií nesrovnatelný - tu šílenou porci štěstí jsem hlavnímu hrdinovi jednoduše nevěřil. A ačkoliv byl závěrečný souboj bezchybný, docela mi v něm chyběl nějaký hlavní padouch, který by vydržel od začátku až do konce. ()

vorheese

Liam Neeson válí v roli agenta stejně jako Matt Damon...a navíc má za zády schopněho režiséra, který chápe, že méně rozklepaná kamera je někdy více. ()

Ferry

Jeden z nejlepších akčních filmů za poslední dekádu. Když Taken skončil, tak jsem si říkal, cože to už to končí? Vynikající zpracování, odehráno na jedničku, prostě skvělý film. ()

contrastic

Liam Neeson je dostatečně charismatický chlapík aby utáhl celý film. I když by se našlo pár drobností, které nebyly úplně "košér", v celkovém součtu mě pořád vychází parádní podívaná. Od filmu jsem dostal to co jsem očekával: velmi jednoduchý děj s předem jasným koncem dovolil v podstatě úplně vypnout mozek a jenom 90 minut relaxovat u notné porce násilí (Liamovi to vážně šlo dobře :)), okořeněnou několika honičkama v autech. Super relax - 90% ()

buldock

Naprosto excelentní old-school záležitost s brutálním "megadrtičem" Liamem Neesonem , mírně evokující Bournův styl , obdarovaná obrovským tempem (krom úvodního seznamování s postavami) , přímočarým příběhem a mnoha efektními souboji končícími z 90% procent surovou a nemilosrdnou smrtí protivníka. Obrovské překvapení podzimní sezóny , které jsem si perfektně užil a chrochtal jsem u něj blahem! Film: 89% ()

gogos

Typická Bessonovka! Jednoduchý, nijak nezamotaný příběh, který funguje. Svižné tempo, povedené scény, výborně kamenný Neeson, Maggie Grace alá luxusní slepice, líbivý soundtrack...co víc si přát. Pro milovníka akčních kriminálek je to naprostá nutnost! Velice, velice příjemná podívaná! I na třetí shlédnutí film neztrácí ani špetku ze svého kouzla a stále napne a skvěle pobaví. Todle má šťávu! ()

BloodyVamp

Akční film ze staré školy. Musíte však přistoupit na režisérovu hru, pokud si chcete tento čistokrevný akčňák s ultradrsným (a patřičně charizmatickým) Liamem Neesonem vychutnat. Snaha vyrovnat Greengrassovi se cení, rozklepaná kamera v honičkách je přesně to, co si představuji pod pojmem akční film nové doby. Třešničkou na dortu je jeden z nejlepších kontakt soubojů, co jsem měl možnosti vidět za poslední roky (který se téměř vyrovnává souboji v bytě v Bournově ultimátu). Proto mu odpustíte mizerný scénář (v rámci žánru však dostačující) a hloupé dialogy. Tento film má prostě koule !!! ()

Tirion

Akčňák, který nanabízí vlastně nic nového. Tedy vlastně ano! Viděl už takhle někdo Liama Neesona? Já teda ne! Je to opravdu herec pair excelence. Bohužel jeho výkon sráží předvídatelný a mnohdy nelogický scénář. Takže tři hvězdičky za Liama Neesona ;-) ()

Alementina

Vubec nechapu tak vysoke hodnoceni, protoze ani kdyz to hodnotim jako ciste akcni film, tak me to bohuzel nebavilo. Navic ta citliva stranka tatinka Liama mi prisla az komicky smesna. ()

Makky

"Pochopte prosím, bol to len obchod, vôbec nič osobného." - "Pre mňa to osobné bolo!" Liamovi táto úloha sekla. Tiahne mu už na 60, ale chlapčisko jeden na to nevyzerá. Charakter jeho postavy je perfektný a zahral by ho skvele asi každý druhý, ale on to zahral ešte o niečo lepšie. Takúto živelnosť akcie a hard-core bitky milujem (podobné boli v Quantume alebo Bournovi). Prvých 40 minút ubehlo ako voda a zvyšnú približne hodinu naháňačiek a akcie som si neskutočne užil. Lahôdkou filmu sú klincové mučiace praktiky :) ()

slunicko2

Příjemná oddychovka do letadla. 1) Milé béčko, které nepřekvapí, ale taky nezklame. Po prvních 20 minutách je všechno jasné. Otázkou pak není, zdali, ale jenom jak a kdy. Prostě klasika..._____ 2) Paříž je plná násilníků, albánské mafie a korupčníků, oj oj, ruším svou cestu a radši pojedu na Ukrajinu._____ 3) Ve svém žánru nepochybně špičkový film. Když ale ten žánr mě tak moc nefascinuje. ()

blackrain

Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. Udělá pro něho cokoliv, třeba se utká i s mafií, jen aby své dítě zachránil. Liamu Neesonovi unesli obchodníci s bílým masem dceru. Sebrali mu to nejcennější a to se nedělá. Akční pecka, která vás nebude nudit. ()

SarumanKo

Absolútne ultimátna adrenalínová jazda. Dnes sa už takto šťavnaté a zábavné béčkové akčné filmy točia len v mizernej kvalite, pričom Taken siaha niekam vyššie a jeho ambície rozhodne nie sú neopodstatnené. Nekompromisný a priamočiary príbeh, rýchly rozbeh, mnoho akcie, napätia a predovšetkým neskutočný bad-ass Liam Neeson, ktorému by som sa neodvážil popriať ani "veľa šťastia". Pecka peckoidná. (90%) ()

Pilec

Na tento film jsem dostal doporučení, a jelikož mám sám pana Neesona rád, dlouho jsem s pouštěním neváhal. Celý příběh skvěle propracovaný,akční scény výborné(někdy možná až moc ve stylu Čaka Norisse) a celkový dojem více jak průměrný :) ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)