Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Sofia

Co je moc, to je moc. První Bayův film, který mě nedostal. Plecháčů už bylo moc a story nedržela moc pohromadě. A navíc zničená půlka Egypta a Jordánu - nemohl Bay zůstat na svojí rodné půdě :-) ? ()

claudel

Michael Bay vskutku nechal vybuchnout, co se dalo, spousta akce, střílení, explozí a špetka humoru se starou dobrou partičkou. Ani vynikající, ani vyloženě špatné. Transformers vnímám jako pohádku pro náctileté i dospělé jako relax od tíživé reality. Na dvě a půl hodiny si sednout do multikina a nechat se vtáhnout do Bayova světa... ()

Ilicka

Typická dvojka ve stylu Pirátů z Karibiku (ten Bruckheimer...): více, robotů, více akce, více legrace, více výbuchů, více peněz, všechny postavy z jedničky, k tomu nějaké vtipné sidekicky de nuevo, zamíchat a jedeme. Bohužel méně je někdy více. Postrádala jsem lidské momenty (Sam a Bumblebee) a nějakou opravdovou emoci (přílet Autobotů na zem, zajetí Bumblebeeho...) I proto mě pomsta Padlého neskutečně otravovala. ()

ARI50

Další nálož železa a spousty nových robotu. Příběhem jedeme pěkně dál a to se mi líbí staré tváře zůstávají a není moc důvodu hledat něco špatně pokud máte Transformers rádi. Dostáváme větší nálož akce výbuchu a soubojů a neberte to. ()

kajda.l

Dosud skrývaná část mého filmového já, která tajně miluje filmy Michaela Baye dnes dostala ránu přímo do středu terče. Od druhých Transformerů jsem po prvotních ohlasech naprosto nic nečekal(spíš zklamání), ale po tom co se na plátně dělo jsem naprosto unešen. A počítám do toho i spoustu patosu, který nám je v Bayových filmech servírován a někdy dosti přestřelený humor, který se někdy pohyboval za hranicí únosnosti(ale přiznávám se i já se bavil). Asi jsem jeden z mála, ale nezlobil bych se za případnou trojku. A v souboji s dalšími blockbustery léta TS a Star Trekem, je pro mě TF2 jasný vítěz. Až ze mě spadne euforie, možná se rozepíšu více, zatím ponechávám takto. ()

mm13

Michael Bay z reťaze pustený. Však veď nech sa páči, aspoň sa to netvári ako dráma (že, pán ťuťmáčik McG?) a od prvej chvíle to na nás ryčí "som pokleslá zábava, totálna hlúposť, prkotina bez hlavy a päty ale som nabúšená a nablýskaná ako doteraz nič a preto žerte ma!" ...nežral som, ale neprotestujem, majte si. ()

luka4615

Tak tohle krutě nevyšlo. Michael Bay by si měl uvědomit, že nestačí pouze přidat tunu dalších výbuchů a CGI efektů, ale že by bylo také potřeba zapracovat na kvalitě kostry příběhu a dalších důležitých proměnných jako je například spád a dynamika celého filmu. (Viděno v kině Dačice) „You picked the wrong planet! Give me your FACE!“ ()

becki_tu

Michael Bay to dal i na podruhé. Vrátlili se staří známí, přidali se noví a Bay se rozhodl, že svůj "umírněný" styl z prvních Transformerů rozvine do rozmáchlejších rozměrů, ačkoliv si mnozí naivně mysleli, že už to ani víc nejde. Bylo vidět, že Bay měl poněkud volnější ruku při natáčení, což sice některým nebylo moc po chuti, ale podle mě tím naopak Bay zvedl zábavnost tohoto robotího audiovizuálního nářezu o slušných pár desítek procent. Být malým klukem, tak už přemlouvám maminku k návštěvě nejbližšího hračkářství. Jelikož už jsem ale poněkud vyrostl, tak zůstanu jen snít o vlastním ochranářském autě s překrásnou Megan Fox uvnitř. 90% ()

Hogun

Pokiaľ sú na scéne roboti a ich vzájomná konfrontácia spolu s preprcovanými akčnými scénami, tak je všetko ok. Ale akonáhle sa ptretlačí na scénu "duchaplný" scenár a "vtipné a poučné" dialógy, tak nastáva "zábava" na úrovni lobotómie mozgu. Ale ako obrázkové leporelo dobré ;) 5/10 ()

Lucasion

Bay se utrhl ze řetězu. Šílené pokračování je nejen velkým zklamáním, ale i ohromnou dávkou nudy. Vizuálně to je opět báječné. Co dodat. Nicméně, co Bay pod svojí aktovku nasázel nemá obdoby. Vznikl doslova debilní guláš s desítkami nudných scén a hereckou absencí. Nevím, co bylo trapnější jestli ( Veletrapní rodiče, dvojčata, robot ojíždící Meganinu nohu nebo Devastatorovi koule). Film staví jen na ohňostroji a na vtip i dobrý příběh nezbyl čas. Za souboj v lese přikládám hvězdičku, protože k tomu nemám, co bych vytkl. Věřím, že v třetím pokračování, co uvidíme letos to Bay spraví opět na minimálně 4 Hvězdy. ( 38 procent ) ()

MáŠa

Na to, jaký je celý ten námět sračka, tak scénář o o trochu menší sračka, ale furt sračka. Všechny prsty, co to psaly, by zasloužily useknout. Prostě nějací živí roboti, nějaká jiskra, co se rozsype v prach, a během toho, co je někdo v komatu, se promění zpět, co to jako má být, vole?! Sme takoví kreténi, že musíme dostávat zrovna toto?! Tohle mě prostě moc nebere. Všechno to z mýho pohledu mohlo být pojmuto trošku reálněji, když už sou prachy na takovou skvělou trikovou šou. Roboti mohly být vynálezem lidí nebo nějaké jiné civilizace. Už by se tomu prostě dalo spíš nějak věřit. Ale tomuhle nevím, do kolika let by byl schopný někdo věřit. V prvním díle se roboti mlátili ve městě, a zde dělaj, že o nich pomalu nikdo neví. WTF?! Tohle není středověk. Myslím, že by si Bay zasloužil blbnout nad lepšími náměty. I když když ty stejné blitky zvládl režírovat několikrát, tak možná ani ne. ()

Sawy

Jednička Transformers přinesla svěží vzduch mezi letní velkofilmy a stala se jejich králem.Proto jsem se na dvojku těšil jako malé dítě.Moje nadšení ale zchladila už zpráva,že u nás Pomsta poražených půjde s dabingem.Přesto jsem se pořád těšil,doufal jsem,že budu stejně zařezaný do sedačky jako před dvěma lety a od návštěvy kina jsem se přesto nenechal odradit.Před půl hodinou jsem vyšel z kina a došel jsem k závěru,že jsem se možná nechat odradit přece jen měl.Z očekávaného blockbusteru roku se totiž stalo zatím zklamání sezony.Wolverine měl charismatické postavy,Star Trek byl fantastický,Terminator Salvation byl přes všechny své chyby slušný film.A Transformers?Zatímco u Mizerů 2 mi ani tak nevadilo ,že to Bay přehnal hlavně proto,že jedničku jsem nějak nemiloval,zde mě to právě v kontrastu se skvělým prvním dílem hodně štve.Souložící čivavy mi fakt vtipné nepřišli...No co,říkal jsem si na začátku,snad to Michael dožene špičkovou akcí.Zase jsem se spletl.Akce tu bylo hodně,o tom žádná,vybuchuje to tu o sto sedm,ale k čemu to všechno,když je to všechno šíleně nepřehledné a navíc už ty bitky po hodině začnou nudit?Bitka v lese v podání Optima Primea(jeden z mála,kdo nezklamal) je celkem nářez,ale i to pak pohřbí hlavně naprosto nezvládnuté finále v poušti.Nedojde v něm prakticky k žádnému osudovému souboji,který jsem napjatě očekával a navíc to trvá prostě neúnosně dlouho.Naopak úplný konec je strašně násilně useknutý a celý takový okopírovaný z jedničky.Lidské postavy jsou hodně upozaděné ve prospěch robotů,ale ti jsou s vyjímkou starých známých dost nevýrazní a nevytvořil jsem si k nim vůbec žádný vztah.Nejzářivějšími příklady jsou třeba motorky,které na plátně strávili tak pět minut a neměli vůbec žádný smysl.A záporáci tomu nasazují korunu.Navrátivší se Megatron a Starscream jsou hodně trapní,monstrózní Devastator zde,vzhledem k tomu co předvede,vůbec nemusel být a hlavní padouch Fallen je taky hodně slabý.Co se lidí týče,Megan Fox je sice pořád nehorázně nádherná,ale to film nezachrání.Shia je pro mě hodně překvapivě naprosto nevýrazný,vojáci nemají prostor se předvést,rodiče jsou otravní a kamarád ze školy je naprosto zbytečný.Kdykoliv se ale na plátně objevil John Turturro kvalita vtipů šla výrazně nahoru a já byl ušetřen infarktu.Jednoznačně nejsvětlejší bod filmu.Jinak jsem taky nevěřícně zíral,jak si Bay bezostyšně půjčuje motivy z jiných filmů.Star Wars,Matrix,Terminátor,Vetřelci,hudba úplně jako ve Star Treku...Zapomněl jsem na něco?Nebo to snad byl záměr?Samozřejmě nelze zpochybňovat kvality triků,ty jsou bezesporu úžasné a ILM za ně pravděpodobně získá Oscara,o kterého jej před dvěma lety za jedničku připravil Zlatý kompas(to nechápu dodnes).Já se každopádně ptám:Proč Michaele?!Měli jsme tohle zapotřebí??Po těch skvělých trailerech,po všech těch tvých slibech,že se z toho všichni posadíme na zadek...Vzhledem k tomu,že v těchto dnech tenhle film útočí na finanční rekordy Temného rytíře nepochybuji o tom,že nás zanedlouho čeká trojka.Až ji tedy Bay začne natáčet tak vřele doufám,že ho Steven Spielberg tentokrát udrží na uzdě a dokáží spolu znovu vytvořit blockbuster roku.Dvojka totiž na takový titul nemá ani náhodou.Ale možná je to prostě jen tím,že jsem si nekoupil popkorn...45 % Update: Postupem času beru dvojku Transformers na milost jako solidní průměr. To je zoufale málo vzhledem ke geniální jedničce, ale když se podívám na třetí díl a především na zoufalou čtyřku, tohle je vlastně docela fajn.. 60 % () (méně) (více)

oLí

No nemuzu uverit, ze davam ctyri hvezdicky ! Strucne receno jsou Tranformers napul brutalnim zpusobem fantasticka dobrodruzna podivana - nejlepsi na tom celem je krom efektu take mytologie, cely ten vesmir tykajici se mimozemstanu ( Optimus Prime uz dostal i me :D ) a napul neuveritelne trapnej blabol. Nektery vtipy, napriklad s matkou, me az sraly, ale nakej malej cipisek vedle me se zas moh smichy potrhat. No Megan Fox a jeji nejnovejsi model Taft - uces za kazdeho pocasi, rasenka snad z vterinovyho lepidla a rty vymodelovany tak, jako kdyz saji muzsky zalud, to uz bylo taky... ted sem nedomyslel pointu. No proste pusobi silene neprirozene, az moc sexy, proste tu vlastne hraje jednu takovou velkou behajici lačnou vaginu. Jinak John Turturro uzasnej, efektu bylo toooolik, ze kdyz jsem sel z kina a podival se na vedle parkujici sportovni Kawasaki a BMW, pred vocima jsem videl jak se menej v roboty a davaj si po hube. [7.5/10 červenec 2009] ()

prome

Najdou se výjimky, kdy druhé díly překonají první na celé čáře (někdy dokonce třetí překonají své předchůdce, ale ty by člověk napočítal snad jenom na prstech jedné ruky). Tohle ale není výjimka, potvrzující pravidlo. Na to je tady spousta nelogičností, tupých dialogů a trapných scén. Bohužel u vtipů jsem se jenom pousmával, a když jsem se smál, tak jenom trapnosti. Je vidět, že Bay měl absolutně volnou ruku a někdy to přehání(v South Parku to vystihli dobře http://www.youtube.com/watch?v=CqoRRsywK5I , Bay začíná v 1:05). Film totiž stojí jenom na akci, příběh jako by nebyl(sice nebyl ani v jedničce, ale tam mi to nějak nevadilo). Shia je tahoun, který má charisma na rozdávání. Bohužel Megan si žádné nepůjčila. Je sice pěkná, ale hrát moc neumí, i když k takové roli se hodí. Co dodat? Čekal jsem rozhodně více a jsem celkem zklamán, ale užíval jsem si akci. Za akci, Shiu a triky 3*. ()

Morholt

Skvělá robotí akce, výborný Shia a krásná Megan. Ale tím to také hasne. Ohraná storka o mimozemšťanech z dávných časů, pár pokusů o slzičky či vtip, celková přeplácanost efekty a konečně neúměrná délka, která je sice téměř stejná jako u jedničky, ale u té mi to tolik nepřišlo. Zkrátka Bay dostal volnou ruku a proměnil se v hravého kluka. Před 15ti nebo 20ti lety bych byl nadšený. 65% ()

Sprite

O něco horší než jednička, bylo to všechno zbytečně překombinované a chvílemi mi to přišlo přehnané. Ale samozřejmě po vizuální stránce to nemá chybu, stejně jako Megan Fox. ()

ScarPoul

Rovnaké ako jednotka. Tam kde jednotka pokulhávala, dvojka chodí vzpriamene , ale tam kde mala jednotka srdiečko zostali dvojke pľúca, ktorým pri konci dochádza dych. Hneď na úvod treba povedať, že Baya hlavne ak má voľnú ruku môžem. Akciu zvláda na perfektnú, rovnako ako pompéznu hudbu, ktorá zvyšuje adrenalín a aby to nebolo málo jeho bulletime má šmrnc, hlavne ak sú v detailnom zábere poskakujúce prsia Megan Fox. Lenže zostalo len pri akcií, ale na druhu stranu je akcia parádna. Keď príde na postavy, je to o dosť horšie. Som síce rád, že sa Turturro vrátil v plnej paráde, rovnako ako Labeouf a spol. lenže je tu priveľa robotov na to aby každý dostal priestor ktorý si zaslúži a každá jedna postava má jednu, alebo viacej trápnych scén. Celé haló okolo slovíčka " milujem ťa" mi prišlo bohužiaľ až príliš sladké, a neopodstatnené. Ale ja som vedel do čoho idem tak pravidlá hry kritizovať nebudem. Hlavné je, že som si to užil. Film nepredviedol nič nové, ale hlavne nesklamal. Na leto je to popcornová zábava ako sa patrí a verte každý vedľa mňa niečo chrúmal. Transformery dostali takú podobu akú si zaslúžia a ktorú by dokázal natočiť magickejšie len samotný spielberg. Film ktorý sa k letu hodí a film, ktorý si určite z radosťou pozriem. Mám totiž slabosť pre filmy, ktoré sú síce naivné ale vidieť ich vo svojich dvanástich sníval by som o nich deň a noc. A ja som bol vždy tak troška rojko:) ()

Genero

Stejně velkolepé, zběsilé, efektní a koukatelné jako jednička, Šíja trochu dospěl a předchozím bojem získal na životních zkušenostech, Megan je stále sexy kočka (i když chybí památná studie jejího těla nakloněného u otevřeného víka motoru), navrch vtipné nápady v anatomii robotích hrdinů. Jen trochu škoda, že se od posledně kameramanovi zhoršil Parkinson a díky tomu se některé scény staly nepřehlednými. Jinak velmi dobře odvedené dílo. ()

PROROK14

Nemá to ďaleko od troch hviezd. Presvedčilo ma len zopár peckových scén (nemám na mysli tie niekedy dosť neprehľadné súboje). Ale v celku dobrý film na odreagovanie. Veci, ktoré by sa dali vytknúť nechcem vypisovať, lebo by ich bolo trošku viac. Uvediem napríklad miestami zlý výber hudby (podľa mňa). Samovu mamu myslím že netreba ani spomínať a celkovo tých 150 je už fakt veľa. A to hlavne ak sa dookola ukazuje to isté. 4* s prižmúreným okom. 70% ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)