Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Chrustyn

Michael Bay byl po úspěchu prvních Transformerů puštěn ze řetězu a podruhé nás zavádí do bitvy mezi roboty, kteří jsou schopni transformovat se do různých dopravních prostředků. Bay se drží klasického schématu, které má 99% poračování a to znamená, že je vše větší. Máme zde více robotů, více výbuchů, více záběrů na sexy Megan Fox a bohužel i více infantilního humoru, který se sice nevyhnul ani prvnímu dílu ale tentokrát to Bay dost přehání. Ona infantilnost, film v některých případech sráží dost nepěkně a spousta rádoby humorných scén rozesměje jen dětské publikum. Popravdě možná i spoustu dospělích rozesměje malý robot "ojíždějící" nohu nebo čivava provádějící podobné praktiky na jiném psovi či fakt, že robotí dvojčata vypadají jak Gizmo z "Gremlinů" ale pro mě to byl jeden z rušivých elementů, který se ve filmu vyskytoval. Když jsem u těch negativ určitě bych mohl filmu vyčítat i nicotný příběh ale kvůli němu jsem do kina opravdu nešel a byl bych jen sám proti sobě, kdybych očekával něco scénaristicky převratného. I první díl a většina trikových blockbusterů součastnosti se dokáže bez výraznějšího příběhu obejít, hlavně však musí umět zabavit. To se bohužel druhým Transformerům daří vyrázně hůře než jejich předchůdci. Akce je sice větší, výbušnější ale až na pár vyjímek i docela nepřehledná a chvílemi (až se to bojím vyslovit) nezajímavá. Začátek přitom slibuje hodně a režisér jen tak mimochodem zničí půlku města a pozabíjí desítky neviných lidí, důležité je aby to pořádně bouchalo. Bohužel však po explozivním začátku a výborné lesní bitce nepřijde už nic co by diváka zaujalo nebo snad dokonce strhlo a ve skutečnosti jsem akce čekal více. Dokonce i výbušný konec, který slibují všechny trailery je překvapivě fádní a jak už jsem psal nepřehledný. Pořád něco bouchá ale divák neví co ani kdo to způsobil a nezachrání to ani fakt, že se zde objeví obří Decepticon složený z několika náklaďáků a jeřábů ani jeden z největších (ne-li největší) výbuchů točený s živými herci. Rozhodně to však neznamená, že by druhý Transformeři vypadali špatně, to ani náhodou. Trikové sekvence opět nemají konkurenci a to, že druhý díl stál o dost více než první je vidět v každém záběru. Pokračování jednoho z nejlepších filmů roku 2007 nedopadlo tak dobře jak jsem čekal ale i přes svou nepřehlednost, divokost, infantilnost a pár hluchých míst se jedná o zatím nejlepší letošní blockbuster, který sice nejnovějšího "Terminátora" nepřekonal s takovým přehledem jak jsem čekal ale určitě nad ním o pár výbuchů vyhrál. ()

iamek

Dvojka Transformers je větší, šílenější, uvidíte více transformerů a hlavně skvělou výpravu. Je to jednoduše všechno velkolepé a efekty jsou prostě nepopsatelné. Čekání se vyplatilo a moc se těším na třetí pokračováni. ()

korbitch22

Fantastická a velkolepá show,která sice trošku pozapomněla na celistvější scénář, kopírování terminátora si Bay taky moch vyloženě odpustit, ale jako celek je to klasická na nic si nehrající popcornová zábavá pro masy, která mě dostala jak bombastickou akcí, tak výborným humorem.Neřikám, že je to bůh ví jaký klenot ,nebo snad art....ale tyhle filmy jsou dělaný aby člověk vypnul a do mrtě si užil tuny kovu, které lítají vzduchem.Sem tam si nějakej velko film střihnu a tenhle u mě vyloženě zabodoval.Miluju Transformers, 90%. ()

Yardak

Pohodová letní oddychovka, která opravdu nenudí, ale něco k dokonalosti chybí. Michael Bay akci prostě umí, to se musí nechat! 80 %. ()

heyda

Ačkoli byla jednička scénáristicky kýčovitá, tak si alespoň dokázala udržet nějaký rytmus. Tady však marně hledám i nějaký zajímavější děj, zůstává mi jen to pozlátko, hloubka se vytratila a přibylo trapností, proto musím jít o jednu hvězdičku níž. Uvidíme, co Bay vymyslí v třetím díle. Snad to zlepší, abych mohl říct, že je to aspoň na úrovni docela zdařené jedničky. 55% ()

Stanislaus

Druzí Transformers mě bavili vesměs podobně jako jednička. Člověk musí film brát opět lehce s nadhledem, ale v rámci akčního žánru jde o dobře odvedenou práci, i když je pravda, jak už bylo řečeno jinými, že je místy té akce tak moc, až je to celé lehce nepřehledné. Líbilo se mi, že se tentokrát děj neodehrává pouze ve městě, nýbrž i z velké části v poušti, jež má, jakožto filmová lokace, své osobité kouzlo. Tvůrci se i v tomto případě neomezili čistě akci a naservírovali nám i množství vtipných scén, o které se postarali zejména Samovi rodiče (hlavně matka), robotí dvojčata a robo-kmet. Romantická linie byla tentokrát poměrně hodně vynucená, ale budiž - naštěstí jí nebylo tolik. Vedle těchto dějových rovin mě rovněž zaujalo, že tvůrci poodkryli i transformerskou mytologii. Ve výsledku jsou to slabší, ale stále čtyři hvězdy - když bych viděl film tenkrát v kině, určitě by to byly čisté čtyři. ()

packa

Co říct k druhým transformerům? Scénáristi nám předhazují příšerné béčko, které zachraňuje mistrovská vizuální stránka. Když jsem se koukal na Blu-ray, měl jsem chvílemi obrovské nutkání vypnout zvuk, nebo aspoň zapnout maďarštinu, ty dialogy se chvílemi nedaly poslouchat. Na druhou stranu Blu-ray technologie tenhle film dokonale zachraňuje, protože se prostě je na co koukat, takže pod 3* nepůjdu. ()

jojinecko

2,5*/5...Keby som mal 10 rokov, pravdepodobne by išlo o najlepší film aký som kedy videl. Vizuálne orgie sa neozaj konajú, škoda, že Michael Bay nepozná mieru dobrého vkusu a chce si dokazovať, aký je brutálny frajer.. Všetkého veľa škodí a nepoznám lepší príklad na toto porekadlo ako dvojku Transformerov. Človek sa toho vizuálneho masakru preje veľmi rýchlo a posledná hodina bola čistým utrpením na dopozeranie. Po vydarenej jednotke sa dostavilo sklamanie, najmä čo sa miery infantility týka...Nechcem si domyslieť aká bude "trojka"... ()

sharky

Bay je magaloman bez trochy soudnosti. Film je nekoncicim sledem akcnich scen, ktere jsou horko tezko poslepovane jakymsi pribehem, ve kterem jsou díry větší než v našem státním rozpočtu. Jenze ta opakovana akce je furt stejna jako v minulem filmu, stale dokola bez trochy originality, ci zajimave kamery. Je sice remeslne zrucne natocena, ale diky dlouhe stopazi zacne brzo nudit. Film me poradne nevtahnul, nema silnejsi emocionalni naboj, snad az ve finale, ale velky zaverecny souboj dvou robotu je tak kratoulinky ze vysumi uplne do ztracena. Misto toho Bay serviruje sceny trapně pateticke - v zaveru se zjevi rodice, nastane spousta reci o citech, o povinosti i lasce, ale ja nebrecel, cukaly mi koutky, protoze tohle Bay tocit fakt neumi. Povedlo se mu par dobrych foru (plakat na mizery ve studentskem pokoji a vystupy Joha turturra) ale stejne mnozstvi je i tech trapnych (maminka si koupi kolacky s travou, nebo soulozici psy, cim mimochodem vykrada sam sebe - soulozici krysy z mizeru 2). Jsem fakt rad, ze Bay nedela Prince of Persia, nejspis bysme se tam dockali atomovy bomy nebo robotickyho vezira. Nejvetsim pozitivem s prehledem zustava Shia LaBeouf se kterym muzem pocitat do budoucna jako s hollywoodskym sympatakem cislo 1, jen jsem se nejak furt nemoh zbavit dojmu, ze kluci jako on, ktery vypadaj na 16, s takhle uzkejma ramenama nechodej s holkama jako je megan fox. Tahle prvoplanova sexbomba je tak strasne sexy az pusobi nerealne a film spis rusi (videl jste nekdo v realnym svete takhle hezkou holku?:) neni to jenom pocitacova animace vydavana za herecku jako v Simone?:) Nebo se schvalne podivejte na zaber v poslucharne, tam nesedi jedina neormalni holka, ale samy sexbomby, to si Bay moh odpustit)...Nejlepsim blockbastrem roku zustava s prehledem Star Trek, ktery vede o nekolik svetelnych i autobotich let. ()

Flego

Gejzír akčných scén, plechové orgie, krásna Fox na okrasu, schopný LaBeouf, reklama na Bad Boy, humor pre násťročných a neudržateľný Bay. O príbehu nie je dôvod rozprávať, lebo je hlúpy a v tomto prípade sme boli porazený všetci. Obdiv si určite zaslúžia efekty a triky a tých je našťastie neúrekom. Pomsta porazených je jednoducho letný bloockbuster. Podávajte s praženou kukuricou a colou. ()

Darneth

Tento megalomanský projekt mě sice neposadil na prdel, ale na vynechání mozku solidní relax. Bay vsadil na správnýho koně a teď už jen sklízí a vylepšuje. Prostě umí a ví jak se v tom chodí (vždy dokáže udělat parádní odvazovku-sice pořádně nákladnou, ale zisky byly mnohokrát znásobeny). Hlava pomazaná s nepřehlédnutelným egem a velkými sny. Specialista na blockbustry, občas to až přehání a potřeboval by zpomalit-tolik soubojů až z toho jde hlava kolem. Snímek není pro náročné diváky, spíše pro vášnivé fanoušky Hasbro figurek nebo pro ty, co občas potřebujou vypnout, probudit v sobě dítě a nechat si nakopat. Pominu výkon Megan Fox, to že neumí hrát je věcí dávno zřejmou. Pominu pár "dojemných" scénářových úletů, které jsou pro takové hity jen přílohou na talíři. Dbá se spíše na lesk, efekty-propracovanější, novější techniky, jenž Transformers 2 nadmíru překypují. Boje jsou zvládnuty na jedničku, ani na vteřinku jsem se v tom všem zmatku neztratila. Hláškami nabytá nakládačka hodna kýble popcornu, litrů coly a zvuku hlav dolby digital, nesoucí se z kinosálu. Mě stačil raní čaj, miska čokoládových vloček, pyžamo, zvuk 5.1. a i přesto jsem náramně spokojena. Michael Bay si plní svůj klukovský sen, proč ne? Držím mu palce a těším se na trojku! ()

rikitiki

Honičky, střílečky, stíhačky a mezi tím zoufalé dialogy, které se tomu marně snaží dodat nějaký příběh. Kurnik! Kdyby aspoň ty honičky a mlátičky byly přehledné, ale to ne. Nechytala jsem často, který je ten hodný robot, a který že má být ten špatný. Tohle je film pro puberťáky, sorry, a se vším možným respektem k jejich obtížnému věku vymezování se a hledání. /24. 11. 13./ ()

anais

Příběhem v podstatě stejný film jako ten první. Jediný rozdíl tkví ve větším množství typů robotů. To je sice dobré, ale staří známí tu nedostanou moc velký prostor a nový doplňek party hodných autobotů, dvojčata, působí jako mechanikcé varianty Lucasova Jar-Jara Binkse. Pokaždé jsem si přál, aby už vypadli z plátna. A protože jediná změna jsou opravdu jen ti noví roboti, nedočkáme se ani vývoje postav, dějových zvratů, ničeho. Bay a spol. vzali osvědčenou šablonu a zrecyklovali ji. 147 minut filmu, který tu už předtím jednou byl je docela nuda, a ještě když se k tomu přičte nepřehledný stroboskopický střih, který vás nutí neustále luštit kdo je kdo (a nedává příliš možností kochat se detailní prací animátorů). První díl byl naivním dobrodružstvím pro kluky, kteří si v šuplíku ukrývají sešlá autíčka od Hasbra,a jako takový mě příjemně překvapil. Druhý díl je v podstatě tím samým, ale nic víc. Nechápu, že pod tím jsou podepsáni stejní scénáristé jako pod Star Trekem. Jo, a to rytmické blikání na plátně mě donutilo usnout během závěrečné bitvy. ()

eraserhead666

Bay nám tedy řádně zdětinštěl. Trapný infantilní pidirobot šukající nohu Megan Fox opravdu bolel, takřka až fyzicky. Docela to šlo, když tam nebyli ti roboti, dal se přežít i ten nepříjemný pocit otírání se o jiné filmy (chvíli si člověk připadal jako u Hvězdných válek, chvíli jako v Terminátorovi, chvíli jako v Indiana Jonesovi) ale pokaždé, když se objevili roboti, padalo to všechno rychle dolů. Protože ti roboti byli neskutečně trapní. ()

jonyyy

Klasický letní kinofilm. Film opravdu přibyl na vtipných hláškách, efektech, narážkách na sex, samý šourek - prostě natočený tak ať se líbí děckám kolem 13. Byla to taková ptákovinka, ale jak už tu psali lidi přede mnou aspoň 3/4 filmu se tam natvrdo mydlí roboti, takže to byla opravdu luxusní podívaná. Ještě bych možná vytkl, že některé transformace byly tak rychle a s takovou kamerou a střihem, že až nešlo pomalu poznat, co se děje, ale celkový dojem: spokojen, ale jednička byla lepší. 80% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 99 Kč ()

MM11

Porce k zadávení.... Nevyzrálý hračička znovu bourá vše okolo a dává okázale najevo, že na to má. Jeho druhé spuštění stylových robotů temperamentně nedává ani minutu na vydechnutí a ve zběsilém tempu nepřipouští ani už tak prozaický scénář k náznaku čehokoliv. Místy až přehnaná jízda, která se ke konci brodí v jednotvárnosti, lahodí oku stejně jako pro jistotu v jednom výraze hrající Megan Fox, nicméně jinak dává novou dimenzi slovu bordel. Bay nad sebou nemá ten pověstný bič, a proto si hraje na zvěrolékaře, dělá z LaBeoufa blbečka, vynáší tunu šrotu a doufá, že to vynahradí permanentně kvalitním Johnem Turturrem a občas slibným humorem. Učebnicové pokračování, Bay doufá, že se popcornem i zadusíte. Dobrou chuť. ()

HellFire

Nechtěl jsem tomu věřit a těžko v to věřím i teď, ale nejlepší na filmu jsou eskapády rodinky. Zatímco v prvním díle byl každý záběr úžasný, v pokračování máme "blbečka" z Bílého domu, kterého budou všichni nesnášet a na druhé straně Transformery, kteří už nedokážou ničím překvapit (prostě už nejsou tak cool, jsou to jen roboti). Zatímco první díl je dokonalý po vizuální a zvukové stránce a navíc plný humoru, dvojka je jen pračka na peníze. Zatímco v jedničce jsem byl schopný tolerovat některé nelogické scény, dvojka mě štvala tolik, že jí to neodpustím. Že by tak vyspělá rasa robotů nedokázala zabít 2 obyčejné človíčky uprostřed pouště? Tomu neuvěřím ani za milion let. Přesně takhle funguje mediální masáž a nabušené trailery. Těšíte se, o kolik lepší bude druhý díl, že se Michael Bay poučil z jedničky a pak dostanete tohle. Pračku na peníze a důkaz toho, že výdělečný film nemusí být vůbec dobré kvality. ()

Thomick

Bayi, ty drzoune jeden drzá. Ty sis opravdu myslel, že když zdvojnásobíš počet robotů, přidáš na akci, hlavní postavu uděláš ještě sympatičtější, transformerům vnukneš přirozenější pohyby, zpřehledníš závěrečný boj, který navíc zasadíš do atraktivního prostředí starověkého Egypta, a v neposlední řadě rozpálíš Megan nejmíň na tisíc stupňů celsia, tak ti tu složím poklonu? Hergot, fakt že jo. Odpustit ti nelze snad jen pubertální Samovu matku a obecně dialogy se sklony k infantilismu. Zato maskovat svou neschopnost pořádně vyprávět ses už, jak vidno, naučil dokonale, navíc si zvládl přimět Jablonského k vytvoření ještě dynamičtější hudební kulisi. Co dodat? Snad jen žes mě zase dostal. Nicméně potřetí už bych to neriskoval, dvakrát stačilo, i když je to čím dál lepší. P.S.: S přetaženou stopáží se běžte vycpat, měla patřičné rozměry. :) ()

Kailo

Digitální orgasmus a to doslova. Vše krásně barevné, zvukově dokonalé jak bysmet, ale ve výsledku to působí dost zmateně. Bay se rozjel, ale měl by zpomalit... 60% Za digitální triky ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)