V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

arnecht

WOW! po dlouhý době biják, kterej mě posadil na řiť. celkovýmu dojmu taky pomohlo to, že jsem vůbec netušil, na co se to budu vlastně koukat :) ()

kluzo

Film to je vcelku povedený, co se týká spádu a udržení diváka v napětí a dokonce i herecké výkony nebyly špatné. Ale nemůžu si pomoct, viděl jsem ve filmu celkem dost nelogičností a velkých naivit. Kamera ve stylu Blairwitch navozuje dojem, že film natočil 17ti letý Franta z Horní Dolní, a nemůžu si pomoct, vzhledem k vysokému hodnocení mám pocit, že ten to fakt i ovlivnil hodnocení většiny a přistupovali k němu jako k hodnocení amatérského filmu, kterému se leccos odpustí. Ale... když by si člověk odmyslel "dokumentární" charakter kamery, zůstane podprůměrný příběh s celkem dobrým zvukem,i hereckými výkony, ale dost jednoduchými triky a spoustou nelogických až trapných naivit. Za všechny bych jmenoval zázračné obživnutí polomrtvé přítelkyně nabodnuté na armovací tyč po jejím "sundání" z této tyče. ()

Castielo

Zajímavé zpracování "godzili" které mě docela pobavilo. Nejvíc asi ten nápad natočit to z pohledu účastníka, který neví, co se děje a snaží se jen dostat do bezpečí. Ale to je asi tak všechno. Někdy trošku tupé scény a chování účastníků už tak úžasný nebylo. Stejně jako délka filmu nebo to, že se divák nedozví víc. Vlastně se nedozví nic. Což mě osobně štve, protože kdyby se to rozvedlo, bylo by to výborné. A asi proto jen 3*, ikdyž lepší. ()

AxelWers

Zaujímavý snímok z pohľadu "blairwitchovskej kamery" vám síce veľa vecí nevysvetlí čo a ako sa zomlelo, ale o to je dej napínavejší. Efekty sú efektné, monštrá vám budú pripomínať monštrá z Darabontovej Hmly, len škoda že veľa vecí nebolo vysvetlených a ani v podstate sa nedozvieme ako to skončilo. Iné sa však ani v podstate čakať nedalo, keďže film sa tváril, že bol točený z ručnej kamery, čo dáva dobrú pozíciu pre natočenie ďalšieho filmu podobne ako Blair Witch 2 a myslím, že tentoraz by to dopadlo oveľa lepšie. ()

Ondr@932

Skvělé sci-fi s dobrým a napínavým tématem a dobrými herci.Podobný typ kamery jako u filmu Záhady Blair Witch, ale dovolím si říci, že tento film byl určitě lepší, lépe zpravován než Záhady Blair Witch. A proto dávám lepší čtyři hvězdy možná kdyby to nebylo uděláno touto kamerou dal bych možná 5*:-) Dávám 7/10 ()

pepa3rd

Film, kde hlavní roli hraje forma, nikoliv obsah a přesto, nebo spíše právě proto, to až překvapivě dobře funguje. Triviální děj povznáší skvěle budovaná atmosféra, slušné triky a to vše mohutně umocňuje především roztřesená "amatérská" kamera, bez které by to bylo jen další všední béčko. 75 % ()

Pacek

Stylová kombinace Godzilly a........zase Godzilly. Film, od kterého očekáváte, že first person kamera nám nastíní réálno, skutečno a tudíž i strach. Bohužel, Reeves s Abramsem do filmu obsadili plno neherců, a jejich reakce nejsou vůbec adekvátní dané situaci. I tak slušný solidní můví, kterému by ale prospěla normální kamera a atmosférický soundtrack. ()

Whitebeard

Jedno FullHD, jedno opáčko, jedna ještěrka decimující Manhattan. A decimuje ho i po těch letech hodně slušně. Působivě natočeno, má to šťávu i po těch sedmi letech. 4* ()

papaguy

Apokalyptické vizuální porno pro teenagery. Účes pohledných mladý lidí dostává na frak od šmejdu z vesmíru. A mladí si to všechno hezky nahrávají na kameru. Nezajímavé se tu potkává se zajímavým, epické s komorním, přestylizované s "autentickým" (třaslavá kamera, selfíčka...). Pár zapamatovatelných scén a pocitů utkví. Oproti očekávání koukatelný pokus o zachycení brutální masivní emzácké invaze. Neurazí, nenadchne. Zajímavý komentář: Niktorius. ()

Hpatrik

Místy nudné, jindy zase dokonale mrazivé, zvlášť pak na závěr to má grády. To neustálé tlachání T.J.Millera mi lezlo krkem. Jinak výborně využité přednosti "found footage" kamery. ()

tranquill

"Tohle bude důležitý, lidi to budou chtít vidět!" A přesně tak i já. Nejsem sice velkým příznivcem "blair-witchovek", ale zde to perfektně vystihuje katastrofickou atmosféru. A velké příšerky já rád. Pro mne kultovní a sugestivní sci-fi horor, který jsem, bohužel, neviděl na velkém plátně. ()

Pichloza

Takový útok Kaiju z pohledu civilistů zaznamenaný na videokameru. Tím stylem natočení na kameru, ale mnohem zajímavější a napínavější útok Kaiju. ()

LordMysti

Blair Witch Project namixovaný s Godzilou a to vskutku parádně! Film sází na základní lidské pudy, jakoby amatérská kamera vše silně umocňuje. Film má i přes to moderní filmový look, vizuální efekty umocňují parádní akci, ale nejsou rušivým elementem. V pořádném kině kde jsem byl mě uchvátil nádherný zvuk, opravdu nádhera. Myslím že kdyby film předabovala TV Nova hlasy oposlouchaných unylých dabérů, standardně zmršila zvuk do hnusného sterea a obraz do hnusného 4:3, tak by byl film téměr nekoukatelný. Právě až velké plátno a pořádný zvuk vás vtáhnou do děje a to ihned po prvním otřesu na Manhetnu. Bravo, opravdu velice příjemné filmové překvapení! ()

turbou

Spis nez o nesmrtelnem monstru, ktere pustosi New York, je tento snimek o nesmrtelne kamere, ktera naprosto devastuje divakovu koncetraci !!! Az na par dobrych momentu, ktere bych spocital na prstech jedne ruky, jsem se nudil. ()

chlebos odpad!

Nerealistická rádoby ruční videokamera hraje hlavní roli v tomhle opravdu hloupém filmu. Chování lidských hrdinů je jak z hitparády Darwinových smrtí. Hloupé a bezvýznamné dialogy, které jsou naprosto nereálné, budují filmu už tak velmi chatrnou rakev. Záměrně tu nehodnotím vzhled titulního hrdiny, protože kdyby se scénaristé více snažili mohl to být výtečný film - takový jakým byl ve své době Blair witch project. Takhle je to jenom hloupá hra parazitující na úspěchu svého mnohem lépe vybaveného bratříčka.... ()

Respex

Velice zajímavý film. Očekával jsme akci, ale mnohem střídmější. Nakonec se z toho vyklubal super akční film ze zajímavého pohledu. Je sice pravda, že postavy se chovají poněkud podivně místy až směšně. Když, ale odpustím od nelogičností, tak je to velmi velmi zajímavý film, který nezapadne. Za mě 4* ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)