V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

mdouglas

Další případ filmu za málo peněz, který přitom vypadá efektně. Bohužel mi tam některé, docela zásadní věci neseděli (z technické stránky). A i přesto, že má film 85 minut, zkrátil bych ho klidně na hodinu. 65% ()

Italiano

Ehm. K čemu tohle bylo? Dvě hvězdy jen za to, že to byl videofilm, ale víc nic..Absolutně nezajímavý a hlavně krátký film. ()

Lenka0064

Začíná jako lehká konverzační komedie... následně plný klišé a nesmyslů, ale něco tak napínavého jsem dlouho neviděla! ()

Shaleman

Od začátku nadupaná atmosféra. Film jde rovnou na věc, bez zbytečného vysvětlování či protahování. Lidské postavy fungují celkem realisticky, takže neuvidíte žádný "poslíčky" měnící se v americké superhrdiny. Uvidíte normální vystrašené kamarády, kteří se nenechají ve štychu a přitom zažijí nespočet napínavých dobrodružství. Nebude se bát, ale ucítíte (ne)příjemné chvějí na zádech, zvláštní pocit v hrudi i hrtanu a to jen díky úžasné kameře, která na rozdíl od Blair Witch působila více realisticky, takže tu a tam jste některé scény nemuseli hned rozeznat, ale o to více jste se přibližovali ke hmatatelné panice. A když uvidíte jeden z nejlepších konců (po stránce divácké i výtvarné) jaký jsem kdy viděl, spadne vám čelist a vy budete jen doufat, že se něco takového neobjeví před vaším barákem. I když vzít kameru a vyběhnout do ulic nesmírně láká, ale nikdy nevíte, co se v těch ruinách a temnotě kolem vás může skrývat a nečekaně zaútočit... ()

slidealama

Mnozi prirovnavaji tento snimek k Zahade Blair Witch, Cloverfield je ale uplne zanrove jinde. Efekty jsou pusobive a i presto, ze je zacatek trosku pomalejsi, jedna se o napinavou akcni jizdu az do konce. Rucni kamera zde funguje jinak nez v Blair Witch. Nesnazi se vyvolat v nas pocity strachu, ale priblizit nam atmosferu naproste paniky. J.J. Abrams proste vedle neslapne. ()

HoR

Monštrum je typ filmu, pri ktorom je nutné prestať racionálne rozmýšľať. V opačnom prípade sa efekt, ktorý ma film divákovi priniesť, nedostaví a bude Vám to pripadať ako abnormálne zveličená a nelogická fraška. Vďaka skvelému zvuku a obstojnej kamere, som nemal problém sa do tej naspeedovanej parády zahryznúť a keď zabudnem na nie príliš vydarený a zdĺhavý úvod, tak to bol naozaj veľkolepý zážitok. Kamera ukazovala "to podstatné" iba sporadicky a iba po kúskoch odkrývala onu príšeru. Nútilo ma to sledovať tak, aby mi neušla ani snímka, ktorá by mohla veľa prezradiť. Zaobišiel by som sa aj bez záverečného detailu na príšeru, ktorý mi pripadal tak, že jej cieľom je iba nájsť kameru a zožrať ju aj s kameramanom. Ale i tak to bol "monštrózny" zážitok. ()

Casador

Skúste dať jednému blbcovi do ruky videokameru a povedzte mu, aby nahral všetko čo uvidí, a on to zaručene urobí. Čo ho je potom, že mesto terorizuje obrovské monštrum, všade naokolo zomierajú ľudia, dokonca aj jeho najbližší priatelia a napokon aj on sám. Kameru z ruky nepustí nech sa deje čo chce, len točí a točí. Prečo asi? No asi preto, aby sme si mohli pozrieť tento skvelý film. Stálo to však ale za to? ()

Kingjiri

Způsob, jakým je Cloverfield natočen (tedy z pohledu hlavních aktérů a amatérským způsobem) přidává příběhu na realističnosti, ale zase má několik úskalí. Tím největším je, že se zde člověk z logických důvodů nemůže pořádně pokochat nějakým delším a detailním pohledem na samotné monstrum. Potom také působí trochu zvláštně, když lidé bojující o svůj život nemají již žádné jiné starosti, než všechno točit a nikde při tom zběsilém úprku nezapomenou kameru. Pak mě taky trochu vadí (nejen v tomto případě), když tvůrci vymyslí něco, co sice působí efektně, ale už se neobtěžují spolu s onou "věcí" vymyslet i její příběh. Jsem prostě člověk zvědavý a tak mám rád, když je vždy alespoň naznačeno (byť trapně) odkud se ta která věc vzala a o co jí jde. I přes mojí kritiku však bylo Monstrum slušná podívaná a díky střídmé stopáži nebylo moc času na nějakou nudu. Původně jsem uvažoval nad třemi hvězdami, ale za sympatický konec dávám hvězdy čtyři. ()

Kroup4

Monstrum?Něco jako Záhada Blair Witch?Určitě ne.Záhada Blair Witch odstartoval trend nízkorozpočtových filmů natočených na ruční kameru se snahou vytvořit pocit realné situace.Tento film obdařen větším rozpočtem pod taktovkou JJ.Abramse jde na to úplně jinak.Stále se snaží působit reálně,věrohodně,ale nebojí se ukázat získaný rozpočet přes trikové záběry,které film posunují o několik tříd výš,než je Blairwitch.Častokrát se dá sice spekulovat,jestli by člověk v dané situaci stále držel kameru a snažil se nahrávat.Ano, kolikrát to vypadá,že to nahrává samo a kameraman nechce natáčet ,protože bojuje zrovna o život.Jenže tyto záběru jsou pořád dobře ostré a zachycují hl.hrdiny.Bohužel jinak se to natočit nedá(Scéna vrtulník,podzemka...)Ale jestli se chcete na tenhle film dívat z tohohle pohledu,vykašle te se na to.Jestli se ale chcete na tento film podívat,protože se chcete pobavit,polekat apod,je to Vaše nejlepší volba a film Vás vtáhne a nepustí až do samotného konce.Já se na tento film díval z obou dvou pohledů a přesto musím dát pět *****.Je to prostě to nejlepší v tomto ručním kamerovém stylu natáčení.Blair Witch dlouho nudil,než začal bavit.Tady se s hl.hrdiny seznámíme během 10 minut a pak už to jen jede a jede.Perfektní.Vždy se na to rád podívám.[9/10] ()

tančísvlky

Ani tento raz sa zázrak nekonal. Príliš umelé mi to pripadá, ak chcel byť režisér príliš originálny. Nie je v tom žiadne vychodisko, obrazy sú stále rovnaké a koniec vyznie úplne rozpačito... Najlepšie to tu pemenoval "FateKEEPER",nič lepšie nie je možné z môjho pohľadu o tomto filme napísať ... ()

MovieViewer

Myslím si, že se jedná skutečně o vyjímečný film. Takto natočený horor jsem ještě neviděl, ale zapůsobil na mne celkem dobře. I když zpočátku film moc zajímavý není - stojí zato dodívat se do konce! 80 % :) ()

sarfian

Atmosféru robí dobrú hlavne tá kamera, ktorá ale v niektorých scénach vďaka otrasom robí film nepozeratelným. Kopec chýb, ktoré ale človek filmu odpustí vďaka tej atmosfére.Záver filmu mi trochu nesadol. Inak je to slušné katastrofické a trochu hororové. VIDENÉ 1x ()

Searison

"Footmontage" mi tady nevadí tolik jako v jiných filmech. Samozřejmě už na začátku musíte očekávat, že se nejspíš ke konci filmu mnoho odpovědí nedočkáte. Obsazení herci jsou sympatičtí, nikdo tam není vyloženě rušivým elementem. Nemůžu dát ale 5* jelikož způsob jakým bylo "Monstrum" prezentováno mi prostě neseděl, šlo to udělat určitě líp. Horor nevim proč je to vůbec v této sekci, o horor se určitě nejedná Mysteriózní Sci-Fi ano ale bát se ničeho určitě nebudete. ()

danny_21

Nesdílím místní nadšení pro tuhle Godzilí taškařici. Sem tam nějaká ta scéna, jinak je to prádelní koš plný hloupostí, nelogičností, nudy a vaty. Borec točí ostošest v každé situaci, baterka nesmrtelná, asi na nukleární články, celá partička nesympatická, ještěrka dlouhá jak týden před výplatou - no upřímně tenhle styl roztřepané ruční kamery se od Blair Witch neustále vrací a mě už nebaví, spíš otravuje - 40 %. ()

Ceberus

Přestože útočící monstrum ovlivňuje životy mnohem více lidí, příběh se zaměřuje na malou skupinku přátel a jejich boj o přežití. Tahle metoda velmi dobře fungovala ve Válce světů a rozumně funguje i zde. Navíc iluze ruční kamery dále prohlubuje vztah diváka s hlavními hrdiny. I přes toto netradiční podání však stále ve srovnání s jinými filmy pro mě osobně nejde o vrchol žánru. ()

Zikus

Žádná sláva, pořád samý keci, tma, takže když už se jednou za čas ukáže nějaký monstrum, tak je stejnak hovno vidět. ()

Durgas

Ale dobre celkom! Hands in kamera zachytávajúca dosť slušné efekty sa mi rátala, aj ten pocit neustáleho ohrozenia a nebezpečia, ktorý vyvolávala. SPOILER: Príšera tuhá, ako to v takých filmoch je zvykom, rozchodila aj bombardovacie pumy, že respect! ()

Wann

Já maximálně nesnášim FF ale tohle mě těžce dostalo. Godzilla se může jít vysrat, protože Monstru nesahá ani po kotníky. Z prvu jsem chtěl dát 4* ale posledních pár záběrů mě naprosto odrovnalo. Mimochodem, obrovský plus tohodle filmu je, že Monstrum celej film celkem skrývaj, takže zvyšujou napětí a líp upoutaj diváka. ()

RajAthen

Vypnul se proud a cítíte vzdálené dunění? Popadněte kameru a za žádnou cenu nevypínejte, možná budete jednou slavní.:) Cloverfield je v mých očích druhý nejznámější počin svého druhu v pořadí po elusivní Blair Witch se zálibou v dřevětných hračičkách. Zde byla premisa, jaké by to bylo zažít (dnes již skoro obligádní) útok šmejdu z vesmíru/hlubiny na New York. Dobrá premisa. Jen pokud si chcete užít film, musíte přestat uvažovat o účelnosti řady momentů i (ne)příčetnosti kameramana. Pokud se Vám to povede, jde o zajímavou jednohubku (v opačném případě jde hodnocení o dva stupně níže). ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)