V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Pishin

POZOR!! Ano nechce se me tady opakovat to ze vas film uzasne vtahne je to diky autenticke kamere a zaberum, skvele vymysleno. Je to skvela adrenalinova jizda ktera si hodnoceni 80% zaslouzi ale co me zarazi a mrzi, ze vsichni opomeli kus ktery natocil George A. Romero Diary of the Dead je to vlastne uplne to stejne akorat banda mladych lidi mapuje rozsirujici se na nakazu, ktera dela z lidi zobies (jak jinak u Romera) ...film je nejakou dobu hotovy a nakonec se rozhodlo ze nepujde do kin ale rovnou na DVD ...pritom si myslim, ze film ktery jiz 8. zari 2007 byl na filmovem festivalu v Torontu svoji myslenkou Cloverfield predbehnul. Mozna ze diky Cloverfieldu bylo rozhodnuto jej dat rovnou na DVD a v kine je mozno jej shlednout jen na festivalech. Tudis ja davam 4* a az shlednu Diary of the Dead tak pak se teprve rozhodnu jestli upravim hodnocení nebo ne. ()

DDT

Roztomilá žánrovka s opravdu M O N S T R Ó Z N Í M zvukem ! Jak je tady kolem x-krát napsáno, nutné vidět v kině. ()

curunir

No neviem či na mňa nejak priveľmi pôsobilo teplo, alebo som len skrátka nebol naladený (čo si ale nemyslím), no Cloverfield bolo pre mňa obrovským sklamaním. Celkový námet a nápad je dobrý, možno by sa dalo povedať výborný, to by však bolo všetko. Nakrúcanie ručnou kamerou (kameraman si naozaj nič iné, len zožratie príšerou nezaslúži) je nápad síce inovatívny, tu sa však podľa môjho názoru absolútne neosvedčil. Pokiaľ ide ešte o oslavu, svetlá svietia, muzika hrá je všetko v poriadku. Akonáhle ,,TO" však príde a ,,my" sa ocitneme bez prúdu a nastane panika, je to úplná hrôza. Vo väčšine nasledujúcich scén je často tma, veľmi slabé osvetlenie, samé vzlykanie a bedákanie a samozrejme kamera - tu moje oči trpeli ešte viac než samotný protagonisti (nehovoriac o tom ako to kazí celkovú napätú atmosféru). Z celkového námetu filmu, ktorý je vlastne štúdiou chovania ľudí v kritických a vypätých situáciach sa kľudne mohla použiť klasická kamera a výsledku by to ani zvlášť neuškodilo. Navyše monštrum hrá v tomto filme iba treťotriednu úlohu (nevieme odkiaľ prišlo, ako poriadne vyzerá, prečo si vybralo zase ten New York?), s celkového pohľadu tu kľudne mohla byť aj Al-Kajdá a nič prevratné by sa nezmenilo. Každopádne cením jeho zaujímavé spracovanie, ktoré má od obrázku v tunajšej galérii dosť ďaleko (stačí si len pozrieť ako veľmi sa lýši na rôznych obrázkov z internetu - v rýchlosti som našiel asi 5 rôznych spracovaní), možno ho je aj škoda pre tento film. Ako sa len premáham, kladov má tento film úplne minimum, ale je možné, že som filmovo úplne nevzdelaný a nedokážem oceniť prelomový film. Ale celkom by som bral tú nezničiteľnú kameru, ktorá by snáď prežila aj atómový výbuch. ()

Haluzz

Jako uvěřitelný pozůstatek ničení Manhattanu nefunkční, jako film místy zarážející a nelogický, ale jako studie katastrofy a lidského chování více než úspěšné. Zapomeňte na všechny žánry a střihové postupy, tomuhle -filmu- nejde o gradaci nebo o souznění s postavami, tenhle -film- nechá postavy mrzačit a umírat, jak se mu to jen hodí, aby(i díky skvěle načasovanému dávkování informací) dostal na konec filmu diváka a ne je; a zároveň se přímo vyrovnává s pozůstatkem 9/11, kdy utrhne hlavu Soše svobody nebo nechá zmizet americkou vlajku i s stovkami lidí do propasti. Odvážné, ale díky nevhodné propagaci nepochopené. ()

Ten Druhy

Väčšina cam-hororov, tento nevynímajúc, je neskutočne ukecaná. To, čo nedokáže zachytiť roztrasená amatérska kamera, nahrádzajú slová. Mnoho slov. Výsledkom je ukričané, zmätené, citovo vypäté a rozpačité predstavenie, ktoré viac znervózňuje ako desí. Cloverfield je objavný v tom, že sa modernou formou snaží sprítomniť atmosféru monster-hororov 50´ rokov. Zobrazenie gigantického netvora v plnej kráse a sile v dnešných hororoch zvyčajne končí fiaskom, aj preto je ručná kamera, ktorá má nižšiu výpovednú hodnotu, tou správnou voľbou. ()

Kryton

Jedno se musí předem uznat. Je to film pro kina s vynikajicí audio aparaturou a pro domácí kina. Protože zvuk umocnuje celkovou atmosféru. Dlouho mě film držel v napětí a atmosféra s napětím mě nenechaji ani na vteřinu mrknout. Sice začátek vám řekne , že spíše máte před sebou díl Přatel , jen stím , že se nesmějete. A pak se to rozjede a není cesty zpět. Nápad od tvurcu to byl geniální. Mix Zahady Blair Witch a Godzilly? Kdo by to byl řekl , ale jde to. A to ještě většinu času ani ony monstra nevidíme. Vyjde to ani ne na 5 minut celkově z celého filmu pro monstra at velká nebo malá. Malá poznámka , bud se mi zdálo anebo trailer měl pár scén co jsem ve filmu neviděl? Nu celkem neznámí herci ( ikdyž kočku Lizzy Caplan už znám ze Spolužáků) nám skýtá opravdu hodnověrný realistický pohled na téma "Co dělat , když město napadne TO a vaše holka je celém tom centru a jdete jí na pomoc". No chvílema si člověk říká : "Nemá on tu kameru přilepenou k rukám?" . Ruku na srdce toho kamerama obdivuji :D . A na konci budete jen koukat a řikat : "Sakra , ještě jednou to chci vidět!" . To se povedlo! Takže řeknu jen : "Ja to viděl!". TOP 10 of 2008! ()

nigga

Ehm, vážně nevím, co vytknout, jednoduchý příběh? Krátkost? Nevím, jestli bych to chtěl vidět delší, hlubší a tím pádem méně zábavnější, takto to jako žánrovka funguje absolutně dokonale. Seznamovací 15-minutovka, nádech a pak už jen zběsilý úprk s dokonalým nazvučením (film je téměř bez hudby, hodně se spoléhá na zvuky) a mrazivými scénami, které prostě fungují, hodně tomu pomáhá uvěřitelná panika a přirozené herectví a reakce pro mě neznámých herců. A to monstrum… vážně bych něco takového nechtěl potkat (být nějakým tím vojákem, tak kašlu na rozkazy a uteču), no, a pak výdech a je konec (v kině se nikdo ani nehnul, ke konci se mi chtělo na WC, málem jsem to radši hodil do gatí, abych o nic nepřišel). „Amatérská“ kamera z Blair Witch je překvapivě přehledná, ale obávám se, že tato technika natáčení se už tak nějak vyčerpala, snad to nebude v každém druhém fimu. Jinak maximální spokojenost. 100% ()

Cimr

Film jako adrenalinový zážitek? Proč ne. Jistě, když se nad tím zamyslíte, je to o ničem. Prostě jakési monstrum hodinu a čtvrt ničí Manhattan a lidi tam pobíhají a vřískají. Jenomže já si nemůžu pomoct, pro mě to bylo jako superzábavná hodinová jízda na tobogánu. Užil jsem si to nehorázně a po dojezdu bych jel klidně znova. ()

ladko

Nevadí mi, že je nerealistické, že popri tom všetkom čo sa tam dialo mal Hud čas ešte "dokumentovať", veď už celá premisa s monštrom atakujúcim Manhattan je absurdná. O to tu nejde, je to len film. Vadilo mi však prvých veľmi dlhých 20 minút, kedy som si v duchu prial, aby monštrum čím skôr zaútočilo. A takisto posledných 5 minút, ktoré už boli fakt trochu mimo. Ale zase sa mi páčila posledná veta(teraz myslím tú ešte pred záverečnými titulkami), ktorá potešila mojú ironickú skazenú myseľ:). Efekty boli monštrózne a takmer dokonalé(škoda, že neboli na podobnej úrovni aj v The Mist). Pocit nejakého strachu, napätia, súcitu alebo zžitia sa s hlavnými hrdinami sa nedostavil. Ako by sa aj mohol dostaviť, keď tie postavy boli hlúpe ako polená? A tie neustále dialógy typu "Videl/a si to?" a podobné blbosti ako mrakodrap opretý o druhý mrakodrap film zhadzujú. Ale stále je to veľmi efektná "podívaná", ktorá zbehne rýchlo(až na prvých 20 minút) a má pár veľmi dobrých scén, ktoré mi asi chvíľu zostanú v pamäti(metro, let vrtuľníkom). ()

zdepapepa

Rozkošný mix Blair Witch a Godzilly. Řemeslně skvěle odvedená práce, apokalyptický scénář s autentičností mě známou jen např. z Úsvitu mrtvých natočený geniálně. Jen mě tam štvalo několik málo věcí, což mě donutilo ubrat z maximálního hodnocení - jednak utahaný začátek, který je sice přerušen v tu pravou chvíli, ale kdybych se na to koukal v TV, asi bych ještě předtím přepnul na jiný kanál. Další věc je závěr. Podle mě naprosto nevhodný k takovému filmu. Závěrečná hudba je sice dokonalá, ale to, co tomu předcházelo, byla hrůza. Nicméně můžu vřele doporučit všem milovníkům mrazení v zádech. ()

Zayl

Cloverfield by byla docela slušná podívaná, kdyby nebyla v mnohých případech nedotažená. I proto snaha autorů navodit pocit realističnosti značně pokulhává. Po stránce zvukové a trikové nelze nic vytknout, ale to je asi tak vše. Za celou dobu mě totiž film nedokázal vtáhnout do příběhu, který stál vlastně jen na tom, jak monstrum ničí ulice New Yorku a roztřepaná kamera tomu také moc nepřidá. Neříkám, že je to vyloženě špatné, ale asi jen těžko budu hledat důvod, proč si to pustit znovu. ()

LINKIN

Tenhle projekt stojí a padá s nápadem. S nápadem, kterej tady není poprvý a už od dob Blair Witch se dočkal mnoha opracování. No a tak si tenhle nápad vzal na mušku konečně i Hollywood. No co říct? Nedopadlo to nejhůř, ale nic převratného se taky nezrodilo, tedy až na pár logických nesmyslů, které by se u každé sci-fi daly odpustit, ale ne u sci-fi, která si zakládá na autentičnosti. Na druhou stranu v kině to musí bejt lahůdka. ()

Krt.Ek

Skvělé sci-fi. Originální. Ruční kameru jsem si vždycky spojoval s hororem, ale jak vidím tak to jde i jinde. Škoda jen, že se hlavní hrdinové snímku chovají jako totální blbci. Kdyby uvažovali trošičku víc racionálně možná bych šel na 5*. 75% ()

hous.enka

Srovnání s Godzillou Cloverfield snadno vyhraje, ale jinak... Fajn, já chápu, že vztah Roba a Liz je ta zásadní věc, kterou sledujeme. Bohužel u katastrofických filmů to chce něco originálnějšího, než jít hledat holku, se kterou už nechodím. Protože rozjížděčka je naprosto otravná a mně je fakt líto, že Rob nemohl stihnout dřívější letadlo a odletět už před týdnem, protože ten výsledek byl takovej rozpačitej. Scény v ulicích byly dobré, armáda poněkud zbytečná a chybělo mi nějaké lepší propracování celé té... ehm věci. Proč? Odkud? Cíl? Atmosféra taky nebyla nic moc, snad jen ty zvukové efekty, kdy jsem měla pocit, že jsem přímým účastníkem pátrání po Liz. ()

Adman

Nejautentičtěji natočený film, jaký jsem dosud měl tu čest vidět, aneb first person movie jako kráva. Žádná hudba, kamera syrová, žádné přetvářky a snahy o herecké výkony, dorp na pásce, střih jak zrovna přišel palec na REC, timecode v obraze a spoustu dalších "maličkostí" vás donutí tomu prostě a jednoduše, věřit. Překvapení sleduje překvapení, efekty neznají hranic a subwoofery vám v jednom kuse vylévají kolu z kelímků a rozcuchávají ofinky. Po všech stránkách kladné překvapení. ()

verbst

Se spožděním ale přece. Včera večer jsem zažil jeden ze svých nejkrásnějších a nejintenzivnějších filmových zážitků. Hned ze začátku na mě vybafnul styl jakým to bylo natočeno, a až do konce jsem byl pohlcen. Při útěku do metra jsem nedýchal, při útěku z metra jsem se malem podělal strachy. Z Monstra samotného jsem byl nadšen a řeknu vám, vidět to na vlastní bulvy tak se asi podělám a nikdo se mnou nehne. Taky mi vůbec nevadili herci, všechno co dělali bylo naprosto uvěřitelné. A konec, ten konec! To už byla pouze třešnička na dortu. PS.: Jako obdivovateli americké armády (hlavně teda letectva), se mi tento film líbil ještě o to víc. Vidět skrze ruční kameru jak se kolem vás valí pěchota a kosí Monstrum, všechno hlučí, nic neslyšíte... Prostě k nezaplacení 98% ()

Wysch

Asi jsem měkota, ale kurevsky jsem si snímek užíval, i když jsem ho propásl v kině a musel si ho půl roku poté půjčit na dvd. Možná, určitě, někomu bude vadit ruční kamera a lá Greengrass, ale zde je potržena střihem, který není tak zběsilý. Atmosféra podtržená absencí hudby. Obrovské cosi, co sténá stejně jako zasažený Strider v Half-Life 2 (ten zvuk miluju), menší packaté cosi, co rádo kouše a věsí se to na stropy...a na samotné obrovské cosi... Wau! Překvapení roku a plnej počet! / P.S. Nesrovnávat Evu a Vaška s U2, R.E.M. nebo s Dimmu Borgir. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)